کیک میوه تابستونی

بهاره وحید

کیک میوه تابستونی

Simple Summer Fruit Cake
جمعه، 16 تیر 1396، 18:45   مشاهده: 41,524

دستپخت های کاربران

تا حالا چندین کیک کره ای در سایت آموزش داده شده و با بافت مرطوب و عطر خوشش آشنا هستید. با وجود اینکه در ایران کیک هایی که با روغن مایع تهیه می شه، به دلیل داشتن بافت اسفنجی تر و پوک تر بیشتر مورد پسند هستند، اما با توجه به سالم تر بودن کره نسبت به روغن مایع، فرآوری کمتر این محصول ومناسب تر بودنِ بافت کیک های کره ای برای عصرانه و صبحانه کودکان، سعی کردم این دسته از کیک ها رو تا جایی که در توانم هست جا بندازم. 
این کیک میوه ای تابستانی رو به چند دلیل انتخاب کردم، اول اینکه بسیار ساده و خوشمزست، ضمن اینکه مواد اولیه دستور در تمام سوپرمارکت ها موجوده و از اون مهم تر با باقی میوه های تابستونی هم قابل جایگزینه.خوبه بدونید که از آیتم های تابستونی تا امروز کیک آلبالو، گلت با میوه های تابستونی،پای هلو و کاستارد، پای آلبالو، کرم انبه، اسلایس کرامبل هلو، کرم باواریا با میوه های تابستونی،کرم ملون، کابلر هلو و موس توت فرنگی که  قابل جایگزینی با تمامی میوه های تابستونیه، در سایت آموزش داده شده. 

منبع: http://www.finecooking.com/article/simple-summer-fruit-cakes


مواد لازم (هم دمای محیط):

آرد: یک و یک سوم پیمانه
بیکینگ پودر: یک و یک دوم قاشق چایخوری
نمک: یک هشتم قاشق چایخوری
کره: هشتاد گرم 
شکر: دو سوم پیمانه
تخم مرغ: دو عدد
ماست: دو سوم پیمانه
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری
رنده پوست لیمو: یک و یک دوم قاشق چایخوری (قابل حذف)
میوه خرد شده دلخواه: یک دوم پیمانه تا یک پیمانه


مواد لازم رو آماده کنید و روی میز کار بذارید. برای اطلاع از نحوه صحیح استفاده از پیمانه های اندازه گیری به این پست مراجعه کنید، این رو بدونید که برای اندازه گیری مواد اولیه باید از "پیمانه ها و قاشق های استاندارد شیرینی پزی" استفاده کنید. 
  • برای اندازه گیری آرد، ظرف یا پاکت آرد رو با قاشق هم بزنید، پیمانه ها رو با قاشق پر کنید و سر پیمانه رو صاف کنید. آرد اندازه گیری شده رو حتما دو بار الک کنید. 
  •  برای این دستور می تونید از کره حیوانی (کره صبحانه) یا کره گیاهی سوپرمارکتی (مارگارین) یا مخلوط هر دو استفاده کنید. دقت کنید که کره سنتی، کره لاکتیکی، کره گیاهی کم چرب و روغن صاف قابل استفاده نیستند. کره باید هم دمای محیط باشه. 
  • بهتره در شیرینی پزی از ماست پرچرب شیرین کارخانه ای استفاده کنید. 
  • برای این دستور می تونید از توت فرنگی، گیلاس، هلو، شلیل، سیب، زردآلو، قیصی، آلوی سفت و گلابی به دلخواه استفاده کنید. برای میوه هایی مثل هلو، شلیل، زردآلو و... نیازی به کندن پوست میوه، قبل از اسلایس کردن نیست. فر رو روی 180 درجه سانتی گراد معادل 350 درجه فارنهایت یا درجه 4 فر روشن کنید تا گرم شه. اولین قدم در داشتن کیک کره ای با بافتی یکنواخت و سبک، دمای دقیق فره. چرا که دمای کمتر، باعث پف نکردن، بافت سنگین و شفته شدنِ کیک شده و دمای بیشتر باعث قله ای شدن، پخت کوتاه و بی مزه شدن کیک می شه. پس اگر فر گازی دارید، از دماسنج فر مارک خوب (پرستیژ) استفاده کنید و کیک رو در طبقه وسط بپزید. اگر از فر برقی استفاده می کنید، دفترچه رو مطالعه کنید و بسته به مارک فر یکی از گزینه های کانوکشن، کانوکشن با المنت بالا و پایین، یا المنت بالا و پایین رو انتخاب کنید. در فر برقی پخت کیک رو در طبقه دوم (از پایین) انجام بدید.

برای این کیک می تونید از قالب تفلون، آلومینیم، گالوانیزه یا چدنی یا حتی سینی کاپ کیک استفاده کنید. در دستور اصلی از قالبِ گردِ 23 سانت استفاده شده و من هم از همین سایز قالب استفاده کردم، اما در صورت داشتن فر خوب، قالب گرد بیست سانت هم قابل جایگزینیه. کف قالب رو با برس شیرینی پزی و کره نرم چرب کنید. حالا قالب رو روی کاغذ روغنی گذاشته و دور تا دور کف قالب رو با مداد خط بکشید. دایره ای که روی کاغذ کشیدید رو با قیچی ببرید و کاغذ بریده شده رو کف قالب بندازید و با دست روش بکشید تا بچسبه. قالب آماده شده رو کنار بذارید. حتما قبل از شروع آماده سازی مایه کیک، میوه ها رو برش بزنید و آماده بذارید. ترتیب گفته شده در دستورها بسیار مهمند، اگر اول مایه کیک رو آماده کنید و بعد میوه ها رو برش بزنید، مایه کیک در دمای محیط منتظر مانده و از کیفیت اون کم می شه.
نحوه برش میوه ها به دلخواهه، اگر می خواید میوه ها روی سطح کیک دیده بشن و فرو نرن، اسلایس بسیار نازک بزنید. هر چه میوه کال تر باشه، بهتر و نازک تر اسلایس می شه، در نتیجه وزن کمتری داره و به راحتی روی سطح کیک می مونه. عکس زیر متعلق به همین دستوره و همونطور که می بینید اسلایس های نازک هلو روی کیک چیده شده و فرو نرفته. اگر مثل من می خواید روی کیک گیلاس بچینید، گیلاس ها رو از وسط برش بزنید و هسته رو با دست به راحتی خارج کنید. اگر گیلاس خیلی کاله از روش گفته شده در پای آلبالو برای هسته گیری استفاده کنید. اگر تمایل دارید گیلاس ها در بافت کیک باشند و طعم دهی کنند، همین دو نیم کردن کافیه و میوه ها آمادست، در کاسه ای بریزید و آماده کنار بذارید. ولی اگر می خواید گیلاس ها روی سطح کیک بمونند، هر نیمه رو به دو قسمت تقسیم کنید. آرد، بیکینگ پودر و نمک رو در کاسه ای ریخته با ویسک با هم مخلوط کرده و بعد یک دور با هم الک کنید. کاسه مواد خشک رو کنار بذارید. در صورت خوب پخش نشدن بیکینگ پودر، حین پخت حفره هایی در بافت کیک ایجاد می شه.  
کره هم دمای محیط و شکر رو در کاسه تمیزی بریزید، مواد رو با دور متوسط همزن برقی به مدت سه دقیقه بزنید تا روشن، یکدست و حجیم شه. نحوه صحیح زدن شکر و کره رو در این پست توضیح دادم. این رو بدونید که انجام صحیح این مرحله، رمز کیک کره ای با بافتی یکدست، سبک و بدون شفتگیه. برای یک کریمینگ موفق سه نکته باید رعایت شه: 

1. همیشه مواد اولیه باید نیم ساعت قبل از شروع کار، به منظور هم دمایی با محیط از یخچال خارج شه. اما کره ها در ایران بسیار سریع شُل می شند و باید فقط و فقط ده دقیقه تا یک ربع، زودتر از یخچال دربیارید. منظور از به دمای محیط رسیدن کره، دمایی بین 19 تا 23 درجه سانتی گراده. برای تشخیص این دما باید وقتی انگشتتون رو روی کره فشار می دید، کمی فرو بره و جای انگشت روش بمونه و از اون مهمتر در این دما کره قابل برش زدن و قسمت کردنه.

2. برای یه کریمینگ موفق نیاز به شکر دونه ریز داریم. اگر شکر دونه ریز ندارید، شکر معمولی رو بعد از اندازه گیری در آسیاب برقی یا غذاساز بریزید و فقط دو پالس بزنید. این رو بدونید که با این روش، دونه های شکر به صورت یکدست ریز نمی شن ولی این ریز و درشتی مشکلی ایجاد نمی کنه، پس به هیچ وجه بیش از این شکر رو آسیاب نکنید چون تبدیل به پودر قند می شه که نقش متفاوتی در شیرینی پزی داره.

3.  حتما بین کار، همزن برقی رو خاموش و مواد رو با لیسک از دیواره های کاسه به وسط جمع کنید و بعد ادامه بدید.تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و بعد از اضافه کردن هر کدام، ابتدا با دور متوسط همزن برقی و بعد با دور تند مواد رو بزنید تا کاملا یکدست شه،بعد از زدن هر تخم مرغ مواد رو با لیسک از اطراف کاسه جمع کنید.
ممکنه با اضافه کردن تخم مرغ، مواد حالت تیکه ای به خودش بگیره، این حالت به خاطر بهم خوردن نسبت چربی و مایعات و گرمای محیط آشپزخونه ایجاد می شه و با هم زدن و اضافه کردن مواد خشک رفع می شه.  
وانیل رو اضافه کرده و مخلوط کنید، در صورت تمایل، پوست لیموتُرش تازه رو بدون رنده کردنِ قسمت سفیدِ زیر پوست با زستر یا رنده مخصوص، رنده کرده (در مورد نکات رنده کردن پوست مرکبات در این پست توضیح دادم) و به مواد اضافه کنید. رنده پوست لیمو علاوه بر خوش عطر کردن، طعم ها رو هم تشدید می کنه.
در صورتیکه کاسه مواد مخلوط شده کوچیکه، برای اضافه کردن آرد، مایه کیک رو به کاسه بزرگ تری انتقال بدید. کاسه بزرگ برای فولد کردن مناسب تره و مواد کمتر هم می خوره. از لحظه ای که مواد خشک اضافه می شه، هم زدن زیاد، بافت کیک رو شِفته و خراب می کنه. 
نیمی از مواد خشک رو اضافه کرده و با کندترین دورهمزن برقی، فقط و فقط در حد دیده نشدن رگه های آرد هم بزنید.
نکته: اگر همزن برقی استانداردی ندارید و کندترین دور همزن سرعت بالایی داره، اضافه کردن آرد و خامه ترش رو با لیسک انجام بدید.حالا ماست رو اضافه کنید. با لیسک فولد کنید و یا کندترین دور همزن در حد یکدست شدن هم بزنید. و بعد باقی مواد خشک. با روش یکی در میون، رطوبت مایه کیک یکسان می مونه و مواد کمتر هم زده می شه. مایه کیک رو در قالب آماده شده بریزید و با استفاده از پالت، لیسک یا پشت قاشق مواد رو تا جای ممکن صاف کنید. 
میوه ها رو روی سطح کیک بچینید.کیک رو به مدت نیم ساعت در فر بذارید تا بپزه. بعد از این مدت روی کیک طلایی و دور تا دور کیک قهوه ای می شه و خلال دندون از وسط کیک تمیز درمیاد. اگر نیاز بود کیک رو پنج دقیقه  دیگر هم در فر بذارید. حواستون باشه که به هیچ وجه یک ربع اول در فر رو باز نکنید. بعد از اتمام پخت قالب کیک رو روی توری خنک کننده بذارید.
نکته: اگر کیک رو به صورت کاپ کیک می پزید، سینی رو بیست دقیقه در فر قرار بدید.اجازه بدید قالب یک ربع روی توری خنک کننده بمونه بعد از این مدت دور تا دور کیک رو با چاقو از قالب جدا کنید، کیک رو روی دستتون برگردونید، کاغذ روغنی رو ازش جدا کنید و اجازه بدید کیک بیرون از قالب یک ربع دیگه روی توری خنک کننده بمونه. هرگز کیک های مرطوب رو بعد از پخت، مدت طولانی توی قالب نگه ندارید، چون عرق می کنه.
روی کیک رو می تونید، سس شکلاتی، سس کارامل، شربت آلبالو یا توت فرنگی، میوه های تازه، شکلات رنده شده یا هر چیز دیگری که دوست دارید بچینید.این کیک و باقی کیک های عصرانه کره ای، مثل کیک آلبالو، کیک پرتقال، کیک لیمو... فقط در حالتی لطافت و بافت عالیشون حفظ می شه که هم دمای محیط سرو شند. پس اگر فضای منزل خنکه اصلا کیک رو در یخچال قرار ندید و در ظرف دربسته در دمای محیط نگهداری کنید. اما در فصل گرما که مجبور به نگهداری کیک ها در یخچال هستید یا نیم ساعت قبل از سرو کیک رو از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شه یا کیک رو مجدد داخل قالب گذاشته، روی اون رو با آلومینیوم فویل بپوشونید و یک ربع در فر با دمای 150 درجه قرار بدید.

این کیک به مدت چهار روز در ظرف دربسته در دمای محیط و تا یک هفته در یخچال قابل نگهداریه.

دستپخت های همراهان سایت
zohrehjooni
جمعه، 27 بهمن 1402، 11:00

استاد مهربان سلام. در تصویرهای زیر ، گیلاسها یکی تا حدی در بافت کیک فرو رفته و اون یکی گیلاسها واضحا روی کیک دیده میشه در صورتیکه بنظر میاد در هر دو عکس گیلاسها فقط از وسط دو نیم شدن!! من میخام گیلاس ها روی کار دیده بشن باید چیکار کنم ؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 27 بهمن 1402، 13:07

سلام عزیزم،
در این دستور میوه فرو می ره، در عکس سمت راست، بعد از پخت و بعد از خنک شدن کامل کیک برای تزئین روش گیلاس گذاشته شده!

هادی محمدی
جمعه، 01 دی 1402، 07:45

سلام استاد گرامی.
وقتتون بخیر.
اولین کیکی که از صفر تا صد خودم درست کردم رو دیروز برای شب یلدا با آموزش شما درست کردم و به جای میوه، کشمش ریختم 😃🥧

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 01 دی 1402، 15:39

سلام به روی ماهت،
چقدر خوب و عالی شده، بسیار لذت بردم امیدوارم ادامه بدی و هر روز چیزهای بهتری درست کنی.

zohrehjooni
دوشنبه، 17 مهر 1402، 21:58

سلام بهاره جون. این کیک بینهایت خوشمزه بود بینهایت لطیف بود خیلی ازت ممنونم که بوی زندگی رو توو خونه هامون تشدید کردی .من نصف دستورو توو قالب 18پختم وچند دقیقه هم المنت بالا روشن کردم که روش خوشرنگتر بشه بنظر خودم مشکل خاصی نداره فقط اون وسط کیک که روش میوه نذاشتم و خالی مونده بود مثل یه نعلبکی متمایز شده از بقیه رویه . حالا نمیدونم بخاطر اینکه اون قسمت میوه روش نبوده راحتتر پف کرده و اینجوری انگار جدا شده یا شاید دمای فرم تنظیم نبوده! شایدم این ایراد نیست؟!

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 18 مهر 1402، 07:11

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که دوست داشتید، عزیزم چون میوه نذاشتید به این حالت در اومده. نوش جونتون و ممنون از عکس

fafa. heydari
شنبه، 17 تیر 1402، 17:16

سلام عزیزم . من عاشق کیک های کره ایم و این کیک هم مثل همیشه بی نظیر بود.😍😍

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 20 تیر 1402، 15:37

سلام عزیزم،
به به عالیه، چقدر خوشحالم دوست داشتید نوش جان و ممنون از عکس

زینب خوانساری
جمعه، 09 تیر 1402، 16:49

سلام.شف بهاره عزیز.برای چندمین بار این کیک خوشمزه رو درست کردم.بسیار ممنون از اموزش شما😘❤

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 09 تیر 1402، 18:23

سلام عزیزم،
به به چه عطر و بافتی عالی شده نوش جونتون و ممنون از عکس

مهدیه نوایی
يکشنبه، 19 تیر 1401، 14:46

خانم وحید عزیز، این رسپی رو با شاتوت درست کردم، طعم و بافتش بی نظیر شد، شاتوت رو فریز کردم و در آرد غلطوندم. ممنونم از تمام لطف و زحماتتون

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 20 تیر 1401، 11:53

سلام عزیزم،
بسیار عالی و با سلیقه درست کردید کیف کردم. خیلی خوشحالم راضی بودید نوش جونتون باشه

وفا
سه شنبه، 30 شهریور 1400، 14:12

شب و روزتون زیبا استاد عزیز
چه دستور پرکاربردی
بافتی دوست داشتنی و طعمی نزدیک به چیز کیک ژاپنی
البته شاید چون تازه درست کرده بودم به نظرم اومد
اینجوری برداشت کردم که وجود ماست و کره و رنده پوست لیمو باعث نزدیکی طعم به چیز کیک ژاپنی شده
بسیار عالی و به نظرم همه مدل ترکیب‌های پیشنهادی برای رویه کیک عالی میشه
سپاس برای اینکه دست شاگردان و میگیرید و پله پله پیش میبرید
ممنون میشم نظرتون و بفرمایید

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 30 شهریور 1400، 16:00

سلام عزیزم،
بافت کیکتون بسیار عالی شده، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس خوشحالم پسنیدید این کیک بسیار قابلیت تنوع دادن داره

نرگس سلطان
پنجشنبه، 04 شهریور 1400، 10:36

سلام بهاره جان ممنون از دستور بی نقصتون عالی بود.

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 04 شهریور 1400، 13:58

سلام عزیزم،
کیکتون بسیار عالی شده نوش جان و ممنون از عکس فقط روی کیک خوب رنگ نگرفته، اگر فر برقیه زمان رو 5 دقیقه بیشتر کنید اگر فر گازیه، سه دقیقه شعله پایین رو خاموش و شعله بالا (گریل) رو روشن کنید.

نرگس سلطان
شنبه، 06 شهریور 1400، 10:16

چشم حتما خیلی ممنون که ایرادمو گفتید خودم متوجه نشدم😍😍

شهرزاد.م
چهارشنبه، 20 مرداد 1400، 15:09

سلام بهاره خانم عزیز، باز هم ممنون از دستورهای بی نذیر.
مدتی قبل درست کرده بودم. امروز فرصت شد که ازتون تشکرکنم. سلامت و موفق باشید.

شهرزاد.م
چهارشنبه، 20 مرداد 1400، 15:16

ببخشید. ویرایشگر خودش گذاشت بی نذیر، منظورم بی نظیر بود

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 20 مرداد 1400، 17:00

سلام عزیزم،
چقدر هم عالی و بی نقص درست کردید، بسیار لذت بردم نوش جونتون باشه

زهرا پورقربان
شنبه، 16 مرداد 1400، 18:27
بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 17 مرداد 1400، 06:34

سلام عزیزم،
چقدر با سلیقه درست کردید دستتون درد نکنه و ممنون از عکس

1530334467
جمعه، 15 مرداد 1400، 18:37
بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 16 مرداد 1400، 16:51

بسیار عالیه عزیزم نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

زهرا پورقربان
جمعه، 15 مرداد 1400، 17:15

سلام. با تشکر از آموزش های بی نظیرتون. نکته ای که درباره سایت شما هست اینه که اگر کسی بخواد بدون هیچ پیش زمینه ای کیک و شیرینی درست کنه میتونه راحت از مطالب شما استفاده کنه و این برای من که فقط میخواستم تو جمع های خانوادگی چیزی برای عرضه داشته باشم و قصدم حرفه ای شدن نیس، فوق العاده ست.
من این کیکو چندین بار درست کردم. هیچوقت خراب نشد، اصلا هیچوقت بد نشد و باعث شد احساس خفن بودن بهم دست بده 😎 .
یه بار با هلو درستش کردم که خب سطحش صاف بود ولی با اینکه هلو آبدار نبود جمع و روش خشک شد. بار دوم با گیلاس درستش کردم که کاملا فرو رفت 😁 هیچ اثری از گیلاسا نبود. و بالاخره تصمیم گرفتم تبدیلش کنم به کیک سیب دارچین و به موادش دارچین اضافه کردم و با سیب درستش کردم. برش های سیب اصلا از جاشون تکون نخوردن و کیکم خیلی خوشگل و بانمک شد 😍 . من تو این کیک گردو هم ریختم 🤭 خلاصه هزار مدل مختلف تنها کیکی که بلدمو درست کردم 😁 حالا میخوام خودمو ارتقا بدم برم سراغ چیزای دیگه 😎 از شما خیلی سپاسگزارم 💖 .

MARYAM681
پنجشنبه، 07 مرداد 1400، 09:24

یکی از جذاب ترین کیک ها 😍🍒 فوق العاده بود ممنونم🌿

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 07 مرداد 1400، 15:12

شما جذاب درست کردید عزیزم،
بسیار عالی شده نوش جونتون و ممنون از عکس

Mozhganchideh
جمعه، 25 تیر 1400، 15:26

سلام بهاره جونم خوبین انشاءالله. عزیزم این کیک خوشمزه رو امروز پختم فقط چل دقیقه طول کشید تا پخت یکمی هم روش ترک خورد نمدونم تو تصویر مشخصه یا نه اما اصلا خورد یا شکسته نشد وقتی بر گردوندم.  بافتش ک بنظرم عالیه اما نظر شما استاد و میخوام بدونم اونی ک کلا روش سفیده ماله پشت کیکه آیا باید همین طور باشه؟من داخل توستر پختم با قالب مربع ۲۰ سانت فقط چون توسترم دقیقا درجه بندی نداره ۱۸۰ تقریبی میزارم .ولی خودم برای هر کیکی ک خوب شده علامت زدم ک روی چه درجه ای بزارم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 25 تیر 1400، 15:44

سلام عزیزم،
به نظر من عالی شده و هیچ ایرادی نداره، اون روشن بودن زیر کیک هم مال تنظیم فره که اگر کیک خوب پخته مشکلی نیست.

Mozhganchideh
جمعه، 25 تیر 1400، 17:44

بله بهاره جان خیلی خوب پخته اصلا شفته یا خام نبود متشکر و ممنونم ازتون اینم بگم ک از دستور سایت، دوناتم برای فروش درست کردم خیلی خوششون اومد دباره سفارش دادن .من هرچقدر ازتون سپاسگزاری کنم بازم کمه در برابر لطف بی انتهای شما ک در برابر شاگرداتون اینقد مهربون و صبور هستید .راستی بهاره جان وقتی ما سوالی میپرسیم و شما پاسخ میدید چطور باید متوجه بشیم غیر از اینکه بیاییم ببینیم پاسخ دادید یا خیر؟ببخشید طولانی شد

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 25 تیر 1400، 20:09

عزیزم کاری نمی کنم قطعا هنر خودتونه
متاسفانه راهی جز چک کردن سایت وجود نداره

H.matin
دوشنبه، 04 مرداد 1400، 13:45

بهاره جان من اشتباها به جای ۲/۳شکر پیمانه ۱/۲ رو دوبار ریختم حالا چیکار کنممم

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 04 مرداد 1400، 18:37

کاری نمی شه کرد عزیزم خراب نمی شه عزیزم شیرین تر می شه

H.matin
چهارشنبه، 23 تیر 1400، 12:37

سلام بهاره عزیز
من این کیک پختم ولی این دفه تو فر گازی
یک ساعت طول کشید که بپزه
وسط کیک آب انداخت
بافتش هم کمی خمیری طور شد
منتها این دفه مواد رو دو برابر کردم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 23 تیر 1400، 14:33

سلام عزیزم،
این کیک رو همه خوب درمیارن خیلی متاسفم که مال شما خراب شده، دو نکته رو دقت کنید اول اینکه بر اساس جدولی که در پست قالب ها توضیح دادم باید سایز قالب رو بزرگ تر کنید دوم اینکه فر گازی فقط و فقط در صورتی قابل استفادست که دماسنج فر داشته باشه.

H.matin
يکشنبه، 03 مرداد 1400، 14:24

ممنون از پاسخگوییتون
فقط یه سوال کلی من اگر بخوام به جای وانیل پودری از اسانس وانیل که مایع هست استفاده کنم مقدارش رو چه طور باید تغییر بدم؟ در همه کیک ها منظورم هست چون به نظرم وانیل مایع بیشتر بو رو میگیره و طعم قالبی هم داره . ممنون میشم راهنمایی کنین

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 03 مرداد 1400، 15:17

دو برابر کنید عزیزم.

سونیا سعادت
چهارشنبه، 16 تیر 1400، 21:13

سلام بهاره نازنین..🌸
اینبار تجربه من با سایت محبوب شما، کیکمیوه تابستونی که انتخابم آلبالو بود..برای یک دورهمی دوستانه بردم و صورت همه حین خوردن غرق لذت بود و جمله اوووووم چه خوشمزه بازم منو برد رو ابرا😏.البته دوست دارم یه سوال بپرسم که میدونین من خیلی به جزییات و بی نقص بودن کارم اهمیت میدم که پیشرفت کنم در این زمینه.من تا حالا دو تا کیک درست کردم که در ترکیبشون ماست داشتن و هر بار شاهد یه کم عدم انسجام کیکم هستم.نمیدونم تا چقدر طبیعیه.چون مشکل دما رو حل کردم.و دیگه قلق فرم دستم اومده.کجا ممکنه ایراد داشته باشم؟ ممنونماز وقتیکه میذارید❤

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 17 تیر 1400، 17:36

سلام عزیزم،
کیکتون عالیه نوش جونتون و ممنون از عکس
برای کیک های ماست دار دقت کنید که ماست پر چرب کارخونه ای شیرین باشه منظور از کارخونه ای اینه که خونگی یا از ماست بندی نباشه و اینکه بیکینگ پودر ترجیحا خارجی (تیارا، دکتر اوتکر) باشه

Hiva
چهارشنبه، 09 تیر 1400، 05:36

سلام خانم وحید عزیز ...من عاشق طعم این کیکم و فقط با رسپی شما همچین بافت و طعمی رو پیدا میکنه....من اینبار ۵قطره اسانس آلبالو به موادم اضاف کردم خیلی خوشطعم شده بود....دوستتون دارم 🥰

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 09 تیر 1400، 07:25

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که راضی بودید، خیلی هم کیکتون عالی شده نوش جونتون و ممنون از عکس

Rata
پنجشنبه، 03 تیر 1400، 11:37

سلام بهاره جون خیلی ممنون طعم خیلی خاصی داشت

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 03 تیر 1400، 13:56

سلام عزیزم،
خیلی خوشگل و عالی شده نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

H.matin
شنبه، 29 خرداد 1400، 08:54

سلام استاد وقتتون بخیر
این دستوری که شما دادین رو من درست کردم خیلی خوب شد ولی یکی از دوستان درست کرده پف کیک خیلی کم بود و خمیر شده بود چون خودش به گوشیدسترسی نداشت گفتم ازتون بپرسم علتش چی میتونه باشه؟
اونی که آلبالو داره ماله دوستمه
ممنون از سایت بی نظیرتون .

H.matin
شنبه، 29 خرداد 1400، 10:39

البته الان گفتن که ۲۰ دیقه گذاشتن تو فر و خلال زون نچسبیده

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 29 خرداد 1400، 18:34

سلام عزیزم،
دمای کم فر، دقیق نبودن دمای فر، نداشتن دماسنج فر در فر گازی، تنظیم اشتباه در فر برقی، بیکینگ پودر کهنه، هم زدن البته از ظاهر کیک معلومه سایز قالب هم نامناسب بوده و دما هم پایین

H.matin
يکشنبه، 30 خرداد 1400، 13:50

واقعا ممنونم ازتون

zahra_soltani
چهارشنبه، 19 خرداد 1400، 15:31

سلام خانم وحید
این کیک رو با همین مقدار تو قالب 25 سانت درست کردم اما اصلا پف نکرد و بافتشم تقریبا خمیریه از دما کره مطمئنم اما حس میکنم کره رو یکم زیاد زدم با اینکه بین همون 3 تا 4 دقیقه شد  .... میتونه علت پف نکردنش از زدن کره باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 19 خرداد 1400، 17:21

سلام عزیزم،
با توجه به رنگ کیک، دمای فر کم بوده از دما مطمئنید؟ دماسنج دارید؟
ضمن اینکه اصلا این حجم کیک مناسب قالب 25 نیست.

zahra_soltani
چهارشنبه، 19 خرداد 1400، 19:46

ممنون از پاسخ گویی تون به احتمال زیاد به خاطر دما باشه و قالب،  برا دفعه بعد حتما باید یه دماسنج بخرم💕

انار بانو
شنبه، 22 آذر 1399، 11:23

سلام
این اولین تجربه درست کردن کیک های کره ای بود که به لطف شما عالی شد و حسابی طرفدار پیدا کرد.
خیلییی ممنوون
با شبرنگ درست کردم. فقط قسمت های وسطش که کمی تیره شده به این دلیله که قسمت های کوچیکی به خلال دندون میچسبید و یکم بیشتر گذاشتم.
اون یه مقدار در چنین کیک هایی طبیعیه؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 22 آذر 1399، 13:57

سلام عزیزم،
بسیار کیکتون عالی شده، تیره شدن کیک های کره ای کاملا طبیعیه، اینکه دور میوه ها هم کمی روشن بمونه باز مشکل محسوب نمی شه و از خصوصیات کیک های میوه ایه.
آفرین به هنرتون و ممنون از عکس

انار بانو
يکشنبه، 23 آذر 1399، 07:03

خیلی ممنونم

زهرا نجفی
جمعه، 21 شهریور 1399، 10:10

سلام خانم وحید وقتتون بخیر بازم ممنون از رسپی عالیتون
فقط ی سوال داشتم میشه این کیک رو مواد رو دوبرابر کرد و در قالب گرد ۲۶ درستش کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 21 شهریور 1399، 14:06

سلام زهرا جان،
کیکتون عالی شده نوش جونتون باشه و ممنون از عکس
بله عزیزم می شه دو برابر کنید در اون قالب

elahe.ta
دوشنبه، 17 شهریور 1399، 07:26

استاد می تونیم از کمپوت میوه استفاده کنیم؟؟بعد اینکه ارتفاع قالب هم مهم هستش چقدر باشه؟؟من با گیلاس درست کردم خیلی دوس داشتم میخوام بدون فصل زمستون میشه از کمپوتش استفاده کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 17 شهریور 1399، 08:08

سلام عزیزم،
خوشحالم که از دستور راضی بودید، کیکتون هم عالی شده.
برای کیک های کره ای بهتره که از قالب دیواره کوتاه استفاده کنید.
استفاده از کمپوت هم مقدوره

Tahurazar
سه شنبه، 21 ارديبهشت 1400، 18:24

سلام شف بهاره عزیز , در رابطه با این حرفتون از اونجایی که نمیشه برای هر سایز قالب یک عدد دیواره کوتاه و یک عدد دیواره بلند تهیه کرد , مشکلی نیست که برای کیک های کره ای همون دیواره بلند استفاده کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 22 ارديبهشت 1400، 06:27

سلام عزیزم،
من سال هاست شیرینی پزی می کنم و یک دونه فقط قالب دیواره بلند دارم، اصلا قالب دیواره بلند نخرید برای کیک های تولد و شیفون و غیره کیک رو دو بار درست کنید برای باقی کیک ها هم که نیازی نیست. قالب دیواره بلند به دلیل جذب حرارت بیشتر از طریق دیواره های خالی از مواد، زمان پخت رو کاهش میده و روی کیفیت تاثیر منفی داره ولی قابل پخت هست.

Tahurazar
چهارشنبه، 22 ارديبهشت 1400، 12:33

خیلی ممنونم از راهنماییتون

ima
شنبه، 15 شهریور 1399، 20:15

سلام بهاره جانم.وقتتون بخیر.من کیک رو با گلابی درست کردم و همه چی هم عالی بود به جز اینکه یادم رفت نمک رو در مواد اولیه لحاظ کنم.الان برام سوال پیش اومد دلیل وجود نمک در بعضی دستورات چیه؟البته از دید حرفه ای و کارشناسی شما که استاد هستید وگرنه من مبتدی دروغ چرا متوجه نشدم تا وقتی داشتم برای خودم نکات مهم رو یادداشت میکردم.اون تیرگی روی گلابی ها بابت مخلوط شکر دارچین است که بهشون زدم و اون دایره ها هم انقدر کیک پف کرد که از جای جدا کردن هسته ها هم زد بیرون.بازم ممنون بابت این خوشمزه ها که لطف می کنید و با سخاوت تمام در اختیارمون میگذارید

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 16 شهریور 1399، 07:10

سلام عزیزم،
نمک برای ماندگاری و تشدید طعم ها به کار می ره و حذفش مشکل خاصی ایجاد نمی کنه.
کیکتون هم عالی شده عزیزم نوش جونتون

Hanna
پنجشنبه، 13 شهریور 1399، 07:37

بهاره جون من یه مشکلی دارم با کیک ها،اونم اینکه شکر روی سطح کیک چسبناک میشه،چکار باید بکنم ؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 13 شهریور 1399، 09:10

سلام عزیزم،
شکر رو حتما دانه ریز کنید، موقع هم زدن با کره یا تخم مرغ خوب هم بزنید و مدام دورگیری کنید.
کیکتون هم عالی شده نوش جونتون باشه.

elahe.ta
سه شنبه، 11 شهریور 1399، 15:47

استاد منظورتون از یک و نیم قاشق چایخوری بیکینگ پودر متوجه نمیشم،یعنی یه قاشق چایخوری با یک دوم قاشق چایخوری؟؟من انقدر ریختم کیک بی استحکام بود

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 11 شهریور 1399، 17:59

سلام عزیزم،
درست ریختید، یک و نیم قاشق چایخوری یعنی یک قاشق چایخوری + یک دوم قاشق چایخوری
عدم استحکام کیکتون احتمالا به دلیل زیاد هم زدن یا خشکیه، اگر براتون مقدوره از قالب دیواره بلند برای کیک های کره ای استفاده نکنید، دیواره های خالی حرارت جذب می کنن و کیک خشک می شه.

elahe.ta
چهارشنبه، 12 شهریور 1399، 07:54

استاد قبل از اینکه پاسختونو ببینم با یک دوم درست کردم خوب شد،حالا موندم چرا کیک با مقدار صحیح خراب شد و با مقدار غلط من درست شد!!فقط من دومین بار ماستو عوض کردم و میوه هم خشک تر کردم..ممکنه کیک اول بخاطر این دو مورد خراب شده باشه؟؟میدونین کیک اول   بعد از ۳۰دقیقه هنوز روش آبکی بود و ۶۰دقیقه طول کشید سفت شدنش که آخرسر انقدر نرم بود نشد از قالب بیرون بیارم و خورد شد نمیدونم چرا؟؟

استاد میشه این سوالو راهنماییم کنید کیک طعم کره داشت ،این طعم طبیعیه؟؟کیک کره ای باید طعم کره بده؟؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 12 شهریور 1399، 15:23

سلام عزیزم،
من فکر می کنم ماستتون مشکل داشته ولی مدت زمان پخت رو نمی دونم چرا اینطور شده به نظرم اندازه گیری هاتون اشکال داشته.
در مورد طعم کره بسته به مارک کره میزان طعمش متفاوته بعضی کره ها خیلی پر عطرترن اگر نمی پسندید می تونید از مارگارین سوپرمارکتی یا مارک دیگه ای کره استفاده کنید.

MARYAM681
يکشنبه، 19 مرداد 1399، 08:18

ممنون ازتون

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 19 مرداد 1399، 08:36

سلام مریم جان،
عزیزم عالی درست کردید واقعا آفرین به شما و ممنون از عکس

pany
شنبه، 18 مرداد 1399، 15:39

سپاس از آموزش بینظیرتون

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 18 مرداد 1399، 16:11

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که دستور رو پسندیدید کیکتون هم عالی شده نوش جونتون باشه

pany
جمعه، 09 آبان 1399، 20:29

بهاره جون سلام  چنتا سوال داشتم  اگر بخوام این کیک رو بصورت کاپ کیک درست کنم باید در کپسول بریزم؟ دو اینکه مدت زمان پختش چه تغییری میکنه؟ سوم قالب میان تهی من کنگره داره بازم باید کاغذ رو مطابق کنگره هاش ببرم و بندازم ؟ سپاس از وقتی که میذارین

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 09 آبان 1399، 20:59

سلام عزیزم،
برای کاپ کیک باید کپسول بذارید و مدت زمان پختش بیست دقیقه ست. برای قالب میان تهی کنگره دار قالب رو چرب و آردپاشی کنید.

pany
شنبه، 10 آبان 1399، 14:18

ممنون از لطفتون

pany
دوشنبه، 12 آبان 1399، 08:21

سلام مجدد بهاره جون این کیک رو حالا که میوه های تابستانه تمام شدن میشه با موز درست کرد ؟و اگر جواب مثبته آیا میشه روی این کیک موز - در آخر همراه با پودر قند -دارچین هم بپاشیم؟خوشمزه میشه؟اگر جواب منفیه بنظرتون این کیک رو با چی درست کنم که بشه روش دارچین ریخت؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 12 آبان 1399، 09:03

سلام عزیزم،
این کیک رو می تونید با اسلایس های نازک سیب درست کنید و روش دارچین بپاشید خیلی هم عالی می شه

pany
دوشنبه، 12 آبان 1399، 09:18

متشکرم

Fati.gh
جمعه، 03 مرداد 1399، 22:35

خیلی ممنون از دستور خیلی خوبتون طعم عالی و خاصی داشت

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 04 مرداد 1399، 07:50

سلام عزیزم،
به به چه کیک خوشگلی خیلی خوشحالم که راضی بودید، نوش جونتون باشه

مینو ۲۰
شنبه، 28 تیر 1399، 16:31

کیک گیلاس سفارشی برای بار دوم
خیلی خوشمزه و پوک بود
ممنون از رسپی دقیقتون

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 28 تیر 1399، 16:42

سلام عزیزم،
مرسی از خودتون که انقدر باسلیقه اید عالی شده نوش جان

mansoureh
پنجشنبه، 26 تیر 1399، 18:55

عالی بود

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 27 تیر 1399، 06:18

ای جانم چه دختر ماه و شیرینی نوش جونش کیکتون هم عالی شده نوش جونتون و ممنون از عکس زیبا

ماری جی
شنبه، 21 تیر 1399، 10:44

سلام بهاره جان
وای من عاشق رسپی ها شدم و این چندمین مورد هست که دارم درست میکنم، این کیک هم مثل بقیه عالی شد طعمش، من هم گیلاس ریختم و هم شلیل . میوه هارو ریز خورد کردم و وقتی روی کیک ریختم با ته قاشق هم زدم تا همجاش پخش بشه. طعم و بافتش که بنظرم خیلی خوب شد فقط نمیدونم چرا یکم شکننده شد

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 21 تیر 1399، 14:38

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که از دستورات راضی هستید،
خرد شدن کیک یا انسجام کم اون از مشکلات رایج کیکه که یکی از عوامل زیر می تونه دلیلش باشه:
1. اولین و رایج ترین دلیل بیکینگ پودر یا جوش شیرین بیش از حده یعنی یا درست اندازه گیری نشده باشه یا استاندارد نباشه و بیش از حد فعال باشه.
2. دلیل بعدی باز به بیکینگ پودر برمیگرده، اگر ماده اسیدی (سرکه یا باترمیلک) زیاد باشه و درست اندازه گیری نشه فعالیت بیکینگ پودر یا جوش شیرین  زیاد می شه و باعث عدم انسجام می شه.
3. دمای کم فر یا باز کردن در فر بین پخت همین حالت خرد شدن رو ایجاد می کنه. حتما برای کیک های حساس از دماسنج فر استفاده کنید.
4. هم زدن زیاد مواد که باعث می شه رطوبت به خورد آرد بره و کم شه و همین حالت رو ایجاد می کنه.
با توجه به اینکه تونل هم در برش کیک دیده می شه به این معنیه که زیاد هم زدید.

آسی
جمعه، 20 تیر 1399، 17:29

سلام شف عزیزم.این هم از کیک من با دستور عالی شما.ممنونم.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 20 تیر 1399، 18:41

سلام عزیزم،
به به چه کیکی شده نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

گیس گلابتون
پنجشنبه، 19 تیر 1399، 10:41

سلام خانم وحید گرامی
با سپاس از رسپی خوب شما، کیک آلبالو
طبق دستور شما، من میوه را روی سطح کیک چیدم. اگر میوه را داخل مایه کیک بریزم، کیک خراب می شود؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 19 تیر 1399، 11:40

سلام عزیزم،
کیکتون عالی شده واقعا آفرین به شما و نوش جان
اگر میوه رو در کیک بریزید اطراف میوه ها حالت فشرده و خیس پیدا می کنه، اگر مشکلی ندارید که بریزید.

مینو ۲۰
دوشنبه، 09 تیر 1399، 02:24

استاد خوبم این کیک عالی بود ممنونم ازتون بابت این همه رسپی خوشمزه
البته من دستور رو دو برابر کردم و تو همون قالب ۲۳ سانتی درست کردم بافتش خداروشکر عالی بود ولی ارتفاعش خیلی نشده بود
نکته دیگه اینکه من وقتی گیلاسارو چیندم روی مواد کیکم یه لایه ی نازک هم روش مواد دادم فکر میکردم گیلاس‌ها حداکثر تا وسط میرند ولی کامل کف کیک رفته بودن

یه سوال دیگه هم داشتم
اینکه موقع درآوردن کیک از فر یهو کیک رو دربیاریم یا باید پله ای کیکو سرد کنیم
چون با اینکه من اینکارو کردم کمی از پف کیکم کم شد
بازم ممنونم از این همه مهربونیتون

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 09 تیر 1399، 09:25

سلام عزیزم
متاسفانه امکان چیدن گیلاس زیر لایه مایه کیک وجود نداده.
کیک رو باید به یکباره از فر خارج کنید و نیازی به سرد کردن پله ای نیست. علت خوابیدن پف به دلیل کم بودن دما یا زمانه. زمان گفته شده تقریبیه و این بار ۵  دقیقه بیشتر بذارید. این کیک پف زیادی نداره و به نظرم خوب پف کرده فقط سعی کنید کدیمینگ رو خوب انجام بدید.

sa.asadi
يکشنبه، 08 تیر 1399، 02:36

سلام
بابت آموزش این کیک خیلی ممنونم خیلی تجربه ی دلپذیر بود تا به حال کیکی به این روش درست نکرده بودم واقعا از تمام مراحلش لذت بردم ضمن اینکه من از آلبالو  و موز و پوست پرتقال و به جای ماست از باتر کریم استفاده کردم.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 08 تیر 1399، 14:33

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که از کیک راضی بودید، نوش جونتون و ممنون از عکس
ولی تا جایی که می تونید جایگزینی انجام ندید تا بافت کیک بهم نریزه.

sunny
شنبه، 31 خرداد 1399، 13:19

سلام و عصرتون خوش استاد مهربانم،اينم كيك ميوه اي با آلبالو كه هميشه در فصل بهار و تابستان اين كيك عالي با رسپي و راهنمايي هاي بي نظير شما با انواع ميوه هاي خوشمزه مهمان خانه ي ماست،واقعا ممنووون از شما،راستي عزيزم ميخواستم كيك ليمو رو هم كه در سايت لطف كردين آموزش دادين رو درست كنم به نظرتون با ليموهاي كوچك اين فصل هم خموشمزه ميشن يا فقط از ليموهاي بزرگ زرد كه الان فصلشون نيست بايد استفاده كرد،يك دنيا سپاس مهربان ترين

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 31 خرداد 1399، 16:06

سلام عزیزم،
واقعا کیکتون عالی شده، نوش جونتون باشه
با لیموهای این فصل کیک کمی تُرش و شیرین می شه و اصولا لیموی زرد در شیرینی پزی مدنظره

مینو ۲۰
يکشنبه، 08 تیر 1399، 02:47

استاد جانم اگر بخواهیم هم حجم این کیک بیشتر بشه هم ارتفاع بلندی داشته باشه، میتونیم مواد رو دو برابر کنیم و از همون قالب ۲۳ سانتی استفاده کنیم؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 08 تیر 1399، 14:36

سلام عزیزم،
اگر فر برقی دارید و می تونید در حجم بالا آرد رو با کمترین هم زدن مخلوط کنید، امکانش هست وگرنه بافتش خیلی فشرده می شه.

مینو ۲۰
دوشنبه، 09 تیر 1399، 02:29

سلام به روی ماهتون
دیگه دیروز قبل جواب شما دلمو زدم به دریا و برای تولد خاله‌ام درست کردم
خداروشکر بافتش عالی شد ولی ارتفاعش خیلی نشده

مامان فهیمه
شنبه، 31 خرداد 1399، 10:01

سلام بهاره جان دوباره این کیک فوق العاده رو با سس کارامل برا تولد همسرم درست کردم و عالی بود.
هر دستوری از سایت شما درست کردم عالی و خوشمزه بوده.
حالا سوال دارم، من این کیک رو با زردالو درست کردم ولی از طعم زردالو تو کیک خوشم نیومد. می‌خوام نظرتون رو بپرسم راجع به توت فرنگی؟ چون سلیقه و انتخاب طعم هاتون رو واقعا قبول دارم. و اینکه برا تولد پدرم که فردا شب هست، گزینه خوبیه؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 31 خرداد 1399، 16:07

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که از دستور راضی بودید کیکتون هم عالی شده دستتون درد نکنه و ممنون از عکس
این کیک با توت فرنگی هم عالی می شه

مامان فهیمه
شنبه، 31 خرداد 1399، 21:05

دستورات سایت شما بدون استثنا عالی هستن. ممنونم از پیشنهاد توت فرنگی

Nooshin
شنبه، 24 خرداد 1399، 13:31

سلام بهاره خانم این رسپی عالیه مثل همیشه چ بافتی داره خیلی هم خوش طعمه ممنون از رسپی های دقیق و بی نظیرتون.کیک من کمی مرطوب هست،این طبییعیه؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 24 خرداد 1399، 15:40

سلام عزیزم،
به نظرم کمی زیاد هم زدید ولی در هر صورت عالیه، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

azin-1368
دوشنبه، 19 خرداد 1399، 23:20

سلام بهاره جون، این کیک بی نظیر و اینبار با گلابی درست کردم، و هل. هر چقدر ازتون تشکر کنم کمه، از وبسایت شما کلی مطالب مفید یاد گرفتم و میتونم کیک و شیرینی های بی نقص درست کنم، امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشین.

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 20 خرداد 1399، 05:32

سلام عزیزم،
چه ابتکار خوبی انجام دادید و چقدر کیکتون زیبا شده، واقعا آفرین و ممنون از عکس

شایسته
چهارشنبه، 11 تیر 1399، 01:16

سلام بهاره جان این خانم ازهل استفاده کرده بودن ..چقدر هل بریزیم تو مواد ؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 11 تیر 1399، 07:03

سلام عزیزم،
برای این مقدار مواد، اگر خودتون هل تازه رو سابیدید، یک دوم قاشق چایخوری و اگر هل سابیده آمادست یک قاشق چایخوری بریزید.

Sh.mhz
چهارشنبه، 14 خرداد 1399، 17:02

سلام استاد نازنین...ممنون از این همه عشق و محبت بی نظیر شما در بذل بی دریغ تمام دانش و آموخته هاتون به ما...مثل همیشه رسپی دقیق و کامل و بی عیب و نقص که حتی من کم تجربه هم تونستم یه کیک عالی درست کنم...زبانم قاصره از این همه لطف شما....بهترینهارو براتون آرزو میکنم...

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 15 خرداد 1399، 05:29

سلام عزیزم،
واقعا ممنون از پیام پر محبتتون شرمنده می کنید خیلی لطف کردید
کیکتون هم عالی شده نوش جان و ممنون از عکس

Sh.mhz
چهارشنبه، 21 خرداد 1399، 10:30

سلام استاد نازنین..دلتون شاد و تنتون سالم...ببخشید اگه مواد اولیه کیک دوبرابر بشه تایم پختش چه مقدار تغییر میکنه ؟؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 21 خرداد 1399، 10:58

چون سایز قالب هم تغییر می کنه و بزرگ تر می شه نسبت مواد همونه و در حد ده دقیقه زمان پخت بیشتره شما بعد از اتمام زمان گفته شده در دستور کیک رو چک کنید.

Sh.mhz
پنجشنبه، 22 خرداد 1399، 12:51

ممنونم استاد نازنین

محیا جهانبخش
سه شنبه، 13 خرداد 1399، 20:51

سلام بهاره جان
ممنون از رسپی های عالی شما
سوال من اینه که اگر بخوام میوه هارو (زردالو) کف قالب بچینم بعد مواد روش بریزم امکان داره بسوزه یا نه؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 14 خرداد 1399، 05:34

سلام عزیزم،
برای این کار باید از دستور کیک برگردان آناناس استفاده کنید. با این دستور قطعا هم می چسبه هم می سوزه.

Zahra kiani
جمعه، 26 ارديبهشت 1399، 18:19

سلام بهاره جان.این کیک رو من با توت سیاه درست کردم.فوق العاده عالی شد.این اولین بار بود که من از بافت کیک که درست میکنم واقعا راضی بودم.که این را فقط و فقط از شما میدونم.واقعا ممنونم.
یه سوال داشتم در رابطه با برش کیک که با چه چاقویی باشه و دوم اینکه اگر این کیک را برای فروش در سوپر مارکت بخواهیم تهیه کنیم در چه قالبی باید باشه؟چون هیچ ایده ای در ذهن ندارم.ممنون بابت همه چیز.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 26 ارديبهشت 1399، 19:33

سلام زهرا جان،
خیلی خوشحالم که از کیک راضی هستید، مسلما از دقت و هنر خودتونه، نوش جونتون باشه.
برای برش کیک می تونید از چاقوی تیز بزرگ یا چاقوی دندونه دار ریز استفاده کنید.
کیک سوپرمارکتی در قالب لوف معمولا تهیه می شه به شکل کیک صبحانه ولی ماندگاری این کیک مناسب فروش سوپر نیست.

Zahra kiani
جمعه، 26 ارديبهشت 1399، 20:45

ممنون گلم.عزیزم میشه راهنمایی کنید که از چه کیکی بجز کیک صبحانه برای سوپر میشه استفاده کرد؟خیلی دوست دارم در این زمینه فعالیت کنم،و الان  موقعیت برای شروع پیش آمده.به نظرتان با فروش در سوپر مارکت شروع کنم؟از اینکه انقدر صبورانه پاسخگوی سوالات هستید بسیار سپاسگزارم.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 27 ارديبهشت 1399، 05:52

کیک های سایت خیلی مناسب نیستن، چون کاملا خونگین کیک هایی مناسب سوپر هستن که ماندگاری بالایی داشته باشن.
معمولا برای سوپر براونیز (که نوع پودر کاکائوش که به صرفست در سایت هست)، کیک شکلاتی که می تونید کیک شکلاتی سریع رو انتخاب کنید، کیک هویج و سیب مناسبن ولی ماندگاری همه این کیک ها نهایتا 5 روزه و متاسفانه من دستورهای ماندگار رو روش کار نکردم و ندارم.

Zahra kiani
پنجشنبه، 11 ارديبهشت 1399، 16:38

سلام بهاره جان.کیک میوه ای من با توت فرنگی.

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 11 ارديبهشت 1399، 17:30

سلام زهرا جان،
عزیزم عالی شده واقعا آفرین به شما و ممنون از عکس

azin-1368
يکشنبه، 24 شهریور 1398، 05:50

سلام بهاره جان، من این کیک رو بارها درست کردم و هر بار عالی بوده، فقط یه مشکل کوچیک دارم، با ایکنه از میوه ی کال استفاده می کنم، قسمتزیر میوه یکم خمیری تر و نرم تر از بقیه کیک، این طبیعیه؟ یا راه کاری داره؟ ممونم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 24 شهریور 1398، 10:13

سلام عزیزم،
مشکلی که میگید کاملا طبیعیه، تنها راهش اینه که میوه ها رو خیلی باریک اسلایس بزنید. ولی باز به دلیل اینکه میوه خام در مقابل حرارت از خودش اسید ترشح می کنه، این اتفاق نرماله که بیوفته.

Sevda
پنجشنبه، 14 فروردين 1399، 15:11

سلام و خسته نباشید،چند وقت پیش یه کیک البالوپختم ولی کیک بعد پخت فرو رفت وسطش و اینکه توش خمیری بود ،با اینکه دمای فرم دقیقه.بعد اینکه فر به دمای مورد نظر رسید چقدر بعدش باید کیک رو بذارم داخلش تا خیییییلی داغ نشده باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 14 فروردين 1399، 17:20

سلام عزیزم،
لحظه ای که دماسنج دمای نوشته شده در دستور رو نشون بده می تونید کیک رو در فر بذارید. یعنی مثلا اگر دمای گفته شده در دستور 180 باشه زمانیکه دماسنج 180 رو نشون بده می تونید در فر بذارید. احتمالا از دما نبوده و از بیکینگ پودر بوده.

Sevda
پنجشنبه، 14 فروردين 1399، 17:53

بکیمگ پودرمو امتحان کرده بودم قبلش،یه چیزی برام عجیب بود،اندازه ی شکر و ارد برابر بود هردو ۱و نیم پیمانه،بهنظرتون درسته همچین مقیاسی؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 14 فروردين 1399، 18:06

بله عزیزم
یکی از معروف ترین مقیاس هاست، پس از همون فر بوده حتما دماسنج تهیه کنید.

Sevda
پنجشنبه، 14 فروردين 1399، 19:12

دماسنج دارم،احتمال داره از نحوه زدن شکر و کره باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 14 فروردين 1399، 20:00

من تا دستور رو درست نکنم نمی تونم دقیق بگم ولی در کل فرو رفتن کیک دلایل زیادی می تونه داشته باشه:

1. بیکینگ پودر کهنه یا خراب قدرت کافی برای پف کردن نداره ، که باعث می شه فقط قسمت های دور کیک به کمک دیواره پفشون باقی می مونه و وسط کیک فرو بره.
2. عدم اندازه گیری صحیح بیکینگ پودر و بیشتر بودنش، باعث می شه کیک پف کاذب داشته باشه که بعد از خارج شدن از فر وسطش یعنی قسمتی که تکیه به دیواره نداره فرو بره. 
3زمان بندی اشتباه و فاصله زیاد بین آماده کردن مایه کیک و گذاشتن کیک در فر، فعالیت بیکینگ پودر رو خنثی می کنه و کیک فرو میره.
4. باز کردن در فر حین پخت و قبل از تشکیل ساختار باعث فرو رفتن وسط کیک میشه.
5. عدم اندازه گیری صحیح مواد مرطوب و زیاد بودن رطوبت در وسط فرو می ره.
6. زیاد هم زدن باعث خشکی و بهم ریختن ساختار کیک می شه و فقط دور کیک به کمک دیواره ها قدرت پف دارن و وسط کیک فرو می ره.
7.برای کیک های گروه اسفنجی حتما باید از دماسنج فر استفاده کنید، کم بودن دما باعث فرو رفتگی وسط می شه
8. داغ نبودن فر زمانیکه کیک رو داخلش میذارید هم باز همین مشکل رو ایجاد می کنه.
9. زیاد زدن سفیده بطوریکه تکه ای شه وخشک باشه رطوبت مواد رو کم می کنه و باز باعث فرو رفتن می شه.

زهرا ۷۲
جمعه، 15 شهریور 1398، 13:56

سلام بهاره جان. این کیک رو من با انجیر درست کردم و عالی شد . خیلی بافت لطیف و عطر و طعم خوبی داره. نصف پیمانه انجیر خورد شده رو با مواد قاطی کردم و چند برش نازک هم روی کیک گذاشتم
ممنون از این دستور بسیار خوب

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 15 شهریور 1398، 14:31

سلام زهرا جان،
عجب کیک خوشگلی شد عزیزم ایده انجیر عالی بود نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

Hadis
سه شنبه، 08 مرداد 1398، 22:13

کیک گیلاس خوشمزه با دستور شف عزیز
خوش طعم و عطر و پنبه ای
البته قالب من بزرگ بود و ارتفاع کیک ب تناسب کم هست ولی بازم از کیفیت کیک کم نشد
عالی بود
ممنون بهاره جان
عکس های قبل و بعد پخت

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 09 مرداد 1398، 10:21

سلام عزیزم،
واقعا کیکتون عالی شده، چه گیلاس ها رو هم خوشگل چیدید، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس زیباتون

Hadis
شنبه، 19 مرداد 1398، 12:29

سلا وحیده جون‌ میشه این دستورو دوبرابر کرد؟قالب من قطرش ۲۶هست با ارتفاع ۵ ب نظرتون دو برابر کنم ؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 19 مرداد 1398، 18:35

سلام عزیزم،
بله می شه دستور رو دو برابر کنید، برای قالب 26 با ارتفاع 5 این دستور حتما باید دو برابر شه.

sunny
سه شنبه، 01 مرداد 1398، 16:35

سلام استاد نازنينم اميدوارم شاد و سلامت باشيد اينم يك كيك تابستاني خوشمزه با رسپي فوق العاده از يك استاد مهربان.من روي كيك گيلاس و زرد آلو چيدم.بافتش فوق العاده نرم و لطيف بود و ممنون كه اين كيكهاي عالي رو با تمام نكات آموزش ميدين

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 01 مرداد 1398، 16:48

وااای به به عجب کیکی درست کردی عزیزم دهنم آب افتاد خیلی خوب شده نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

Fatemeh.hasankhani
پنجشنبه، 20 تیر 1398، 10:29

سلام،بهاره جونم اینم کیک خوشمزه من،خیلی خوش طعم بود،من از آلبالو وگیلاس استفاده کردم،فقط تقریبا از یه پیمونه هم بیشتر شد بخاطر همین مجبور شدم یه ربع بیشتر تو فر بزارم،قالب هم از قالب ۲۰ سانتی استفاده کردم،ولی از درست کردنش خیلی لذت بردم،ممنون از شما استاد عزیزم

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 20 تیر 1398، 14:44

وای عجب رنگ و رویی داره این کیک واقعا آفرین عالی شده، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس های زیبا

زهرا فروزان
شنبه، 15 تیر 1398، 10:22

سلام استاد من این کیک رو باز هم پختم.و به درخواست مشتری اما چون بعد از ۲ ساعت به مشتری تحویل داده شد گفت بافت داخلش مرطوب بوده و نپخته.کیک قبلی بعد پخت بلافاصله مصرف شد و بافتش خوب بود.و من مطمنم اگه این کیک زودتر خورده میشد همچنین حسی رو نداشتن.ولی نمیدونم چرا هر دستوری از هرجا که توش کره داره یکم اذیت میکنن.کره نیوزلندی اصلا در دسترسم نیست.من از کره حیوانی ۸۲ درصد چربی کاله استفاده میکنم.شما میدونین اشکال از کجاست؟ و چرا اینقدر زود خمیر میشن و به سرعت ماندگاریش پایین میاد؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 15 تیر 1398، 10:53

سلام عزیزم،
من خودم بارها این کیک رو درست کردم و از کره کاله هم استفاده  می کنم. تا حالا اصلا کره نیوزیلندی استفاده نکردم، موندگاری کیک خیلی خوبه حتی فریز هم می کنه. مشکل پ
1. مشکل اصلیتون عدم پخت کامله که باعث شده به مرور زمان رطوبت اضافی پس بده. حالا این پخت ناقص یا از تنظیم اشتباه فر برقیه، یا از دمای غیردقیقه یا زمان رو باید بیشتر کنید، زمان داده شده در دستورها تقریبیه و بسته به فرها کمی تفاوت داره. هیچ دستوری جز دستورهای سرخ شدنی برای سرو درجا طراحی نشده و تا سه تا چهار روز تازه می مونن. اگر از دما و تنظیم فر اطمینان دارید این بار حتما کیک رو حداقل 5 دقیقه بیشتر بپزید.
2. هم دما شدن کره در تابستون با بقیه فصل ها متفاوته به دلیل گرمی هوا فقط ده دقیقه کره رو زودتر بیرون بیارید وگرنه کریمینگ درست انجام نشده و کیک حالت شفتگی پیدا می کنه که با پخت کامل هم این مشکل حل نمی شه.
3 نحوه نگهداری کیک بعد از پخت بسیار مهمه بعد از اینکه کیک کامل خنک شد و به دمای محیط رسید حتما در ظرف دردار بذارید و اگر ظرف 4 قفله نیست، دور ظرف رو سلفون بپیچید تا هوا نکشه.

زهرا فروزان
شنبه، 15 تیر 1398، 15:30

چشم استاد.من واسه کیکای کره ای خیلی دقتم رو میبرم بالا و بازم حتما اینا رو لحاظ میکنم.امیدوارم این سری موفق بشم.طعم کیکا و کوکیهای کره ای بی نظیره ولی حساااابی حال منو گرفتن.بازم تلاش میکنم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 15 تیر 1398، 18:56

هر آدم حرفه ای که میشناسم تمام موفقیتش رو مدیون خرابکاری هاشه اینا بخش مهمی از شیرینی پزیه قطعا هر بار بهتر می شه و بعدا می تونید این تجارب ناب رو با بقیه قسمت کنید

زهرا فروزان
دوشنبه، 17 تیر 1398، 08:35

خانم وحید دیشب طبق گفته های شما درست کردم البته بدون گیلاس و بافت عالی شد تا الان نگه داشتم اصلا خمیر نشده و هنوز تازه س.من فکر کنم گیلاسام بهش رطوبت میده چون یکمم توی کیک فرو میره.امکانش هست که من گیلاس یا هر میوه ای رو سرخ کنم قبلش،بعد روی کیک بچینم که رطوبت نره؟ ازینکه صبورانه پاسخ منو میدید خیلی ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 17 تیر 1398، 13:56

سلام عزیزم،
اگر میوه ای که انتخاب کرده باشید سفت و خوب باشه میزان آبی که از خودش خارج می کنه در حد خراب کردن کیک نیست، برای روی کیک همیشه باید از میوه های کال استفاده کنید که مقاومت داشته باشن و آب زیادی از خودشون پس ندن.
ولی اگر حس می کنید مشکل از میوه بوده، می تونید میوه ها رو برش بزنید، در آبکش بذارید، روش رو بپوشونید و همونطور در یخچال چند ساعت استراحت بدید تا آب اضافه چکه کنه و بعد روی کیک بچینید. یا می تونید حرارت بدید ولی بعد از حرارت دادن دیگه میوه شکلش عوض می شه و اصلا ظاهرش مناسب روی کیک نیست. برای حرارت دادن معمولا میوه رو به همراه شکر و نشاسته روی حرارت میذارن.

زهرا فروزان
دوشنبه، 17 تیر 1398، 15:32

استاد خیلی ممنونم از لطفتون.پایدار باشید

زهرا فروزان
دوشنبه، 10 تیر 1398، 19:49

سلام.خانم وحید عزیزم ممنون از رسپی همه شگفت زده شدن.واینم از عکس

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 10 تیر 1398، 21:17

سلام زهرا جان،
به به عجب بافتی دارن حق دارن، واقعا عالی شده عزیزم خسته نباشید و مرسی از عکس زیبا

زهرا فروزان
چهارشنبه، 12 تیر 1398، 14:38

سلامت باشید.ممنون از شما

مامان فهیمه
سه شنبه، 04 تیر 1398، 17:12

سلام بهاره عزیز
این کیک خوشمزه رو پختم برای تولد پدرم. و البته برای هشت نفر.
از وقتی با رسپی های شما کیک و شیرینی میپزم، خانواده عاشق کیک هام شدن.
ممنونم از شما.
و راستی چقدددر طعم گیلاس تو کیک خوشششمزه شد.

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 04 تیر 1398، 18:08

سلام عزیزم،
تولد پدر عزیزتون مبارک باشه خیلی عالیه که برای خانواده کیک خونگی میپزید و خیلی خوشحالم که راضی بودید موفق باشید و ممنون از عکس

مامان فهیمه
سه شنبه، 04 تیر 1398، 20:00

ممنونم عزیزم.
همش از لطف شما و دستورات عالیه شماست.

عاطفه.الف
جمعه، 24 خرداد 1398، 18:03

سلام. من اين كيكو با هلو پختم. سپاس از شما

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 25 خرداد 1398، 14:26

چه خوش آب و رنگ عاطفه جان کیکتون عالی شده نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

Far_zaneh
جمعه، 10 خرداد 1398، 15:15

امروز این کیک با دستور های شما درست کردم عالی شد.قبل از اینکه برسم عکس بگیرم خوردنش.  اصلن بوی تخم مرغ نمیداد. ممنونم به خاطر دستور ها و توضیحات عالیتون

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 10 خرداد 1398، 18:54

سلام فرزانه جان،
به به چقدر عالی شده خیلی خوشحالم که از دستور راضی بودید، نوش جونتون باشه عزیزم و ممنون از عکس

Mahjan
دوشنبه، 08 بهمن 1397، 16:57

درود و یه عالمه انرژی مثبت و لبخند تقدیم شمامن مدتها دستم به کیک پختن و شیرینی نمی رفت  چون هر دفه خراب می‌کردم یا میسوزوندم یا آژیر خونه صداش درمی اومد از بوی سوختگی و هزاران بلای دیگه. تا اینکه با سایت شما آشنا شدم. و خیلی خوشحالم. چون ایرادامو متوجه شدم. البته هنوز راه طولانی دارم ولی تا اینجام هم من راضی ام هم شکمو های دوروبرم.. چندتا از رسپی هاتونو انجام دادم. اینم از کیک میوه ای من وسط زمستون . من با بلوبری پختم. که خیلی خودم خوشم اومد. چند سوال خیلی مهم داشتم: در مورد دمای کره.توضیحی که شما فرمودید در مورد کره های قالبی هست. در مورد کره مارگارین یا کره هایی که قالبی نیستن و همینجوری هم نرم هستن چه باید بکنیم؟ بعد اینکه من از کجا تشخیص بدم شکرم دونه ریزه یا دونه درشت؟ اگر شکرم دونه درشت بود، اول وزن کنم بعد بریزم تو آسیاب ریز بشه یا اول ریز کنم بعد پیمانه کنم؟ ممنون یه عالمه

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 08 بهمن 1397، 19:00

سلام عزیزم،
خیلی خیلی خوشحالم که دوباره به شیرینی پزی علاقه مند شدید باعث شادی و افتخار منه که بتونم علاقه مندان این رشته رو بیشتر کنم.
متاسفانه کره های نرم که در ایران به نام "کره سفره" معروفه و در انگلیسی بهشون spreadable butter گفته می شه به هیچ وجه مناسب شیرینی پزی نیستن. فرمول های شیرینی پزی برای کره عادی قالبی که 80 درصد چربی دارن نوشته شدن ولی کره های نرم با روغن مخلوط هستن که نرم بمونن و کاملا نسبت ها رو بهم می زنن، ضمن اینکه از نظر سلامتی هم به شدت روشون بحثه و چیز خوبی نیست. اگر در مورد مارک کره مصرفیتون شک دارید می تونید از بلاگرهای عزیزی مثل https://www.instagram.com/soliarefeh بپرسید.

شکرهای ایران همه دونه درشتن، شکرهایی که شما میخرید نیازی به پالس ندارن و به این درشتی نیست.  ولی در کل شکر معمولی رو بعد از اندازه گیری باید در آسیاب برقی یا غذاساز بریزید و فقط دو پالس بزنید. این رو بدونید که با این روش، دونه های شکر به صورت یکدست ریز نمی شن ولی این ریز و درشتی مشکلی ایجاد نمی کنه، پس به هیچ وجه بیش از این شکر رو آسیاب نکنید چون تبدیل به پودر قند می شه که نقش متفاوتی در شیرینی پزی داره.

کیک نوش جونتون و ممنون از عکس

Mahjan
سه شنبه، 09 بهمن 1397، 00:12

خیلی سپاسگزارم از جوابتون ☺️  اکثر کره های مارگارینی که من دیدم تا حالا همه نرم بودن. دفعه بعد با اون سفت ها امتحان میکنم. ممنونم عزیزم. خیلی مهربونی.

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 09 بهمن 1397، 07:11

خواهش می کنم، موفق باشید

Tahurazar
چهارشنبه، 22 ارديبهشت 1400، 12:28

شف بهاره فرق تاثیر شکر دونه درشت در کیک با شکر دونه ریز در اون چیه؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 22 ارديبهشت 1400، 14:52

در پست کریمینگ توضیح دادم بخونید سوالی بود در خدمتم

فروغ ۴۳
سه شنبه، 17 مهر 1397، 06:21

سلام استاد عزیز
از اینکه با سایت بسیار پرمحتوای شما آشنا شدم خرسندم .از راه دور دستان پرتوانتان را میبوسم و برایتان آرزوی سلامتی دارم .اینم کیک بسیار خوش طعم من با دستورات خوب شما

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 17 مهر 1397، 14:30

سلام فروغ جان،
عزیزم خیلی خوشحالم که سایت براتون مفید بوده چقدرم کیکتون عالی شده، خسته نباشید و ممنون از عکس

Sh saniei
شنبه، 24 شهریور 1397، 12:53

سلام ممنونم از سایت خوبتون

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 24 شهریور 1397، 13:26

سلام عزیزم،
مرسی از خودتون که زحمت کشیدید عجب کیکی شده آفرین به شما و ممنون از عکس

homa
چهارشنبه، 31 مرداد 1397، 03:12

سلام استاددرادامه مبحث کیک میوه تابستونی این دفعه باگلابی درست کردم دورهمی های مابااین کیکهای متنوع جذاب ترشده همواره ازشمابابت این اموزش مفیدسپاسگزارم این هم عکس

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 31 مرداد 1397، 04:56

سلام هما جون،
واقعا خوش به حال مهمون هاتون، عالی شده و ممنون از عکس

homa
دوشنبه، 29 مرداد 1397، 18:04

سلام استاددوباره این کیک میوه تابستونی من ایندفعه باانجیرسیاه ممنون ازاین اموزش مفیداین هم عکس

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 29 مرداد 1397، 19:30

سلام هما جون،
مثل همیشه عالی و با سلیقه اتفاقا خودم هم هفته گذشته با انجیر درست کردم، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

نسترن
چهارشنبه، 24 مرداد 1397، 13:09

خییییییلی خییییییلی ازت ممنونم بهاره جونم،واقعا کیک خوشمزه و عااااالی شد

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 24 مرداد 1397، 15:09

عالیه عزیزم چقدر هم روش خوشگل شده واقعا آفرین به شما و ممنون از عکس

زینب خوانساری
دوشنبه، 01 مرداد 1397، 15:43

سلام بهاره جان.اینم کیک میوه من با دستور شما.واقعا کیک نرم و لطیفی شد.
خدا قوت و ممنون از سایت خوب بی نقصت

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 01 مرداد 1397، 16:05

سلام زینب جان،
کیکتون خیلی عالی شده، آفرین به شما و ممنون از عکس
موفق باشید

Saeedeh.sh
پنجشنبه، 14 تیر 1397، 14:15

سلام بهاره جان من بعد از اینکه کیک رو گذاشتم توی فر متوجه شدم که یه مقدار از ارد رو فراموش کردم اضافه کنم ولی با این وجود نتیجه خوب بود طعم کیک با هلو عالی بود  ممنون از این همه سخاوتتون

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 14 تیر 1397، 14:49

سلام سعیده جان،
عزیزم عالی شده ظاهرش که خیلی خوبه، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

homa
شنبه، 02 تیر 1397، 15:46

سلام استادیکی ازبهترین ومفیدترین اموزشهایی که ازشماگرفتم همین کیک میوه های تابستونی که به گفته شمابامیوه های دیگه هم میشه درست کرداین کیک باطعم میکس هلو توت فرنگی ممنون ازاین اموزش مفیدوپرکاربرداین هم عکس

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 02 تیر 1397، 17:03

چه ابتکار جالبی هما جون من تا حالا دو میوه رو با هم مخلوط نکردم چقدر هم خوشگل شده، واقعا ممنون از عکس

homa
پنجشنبه، 31 خرداد 1397، 17:34

سلام استادکیک میوه ای واقعاعالیه این بارباگیلاس درست کردم ودفعه بعدمیخوام باهلوکه شماعکسش روگذاشتین وتوت فرنگی درست کنم همواره ازشماسپاسگزارم این هم عکس

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 01 تیر 1397، 07:42

چقدر عالی شده هما جون خیلی خوشرنگ و خوبه نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

AZIN DA
سه شنبه، 29 خرداد 1397، 05:17

اینم کیک میوه ای من که البته یه کم شفته شد و داخلش برگه آلو گذاشتم که ترش شد و دوست نداشتم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 29 خرداد 1397، 05:58

سلام آذین جان،
عکس بافت کیک که شفته نیست ولی گاها در کیک های کره ای دمای کم کره و نرمی بیش از حد ایجاد شفتگی می کنه.

AZIN DA
سه شنبه، 29 خرداد 1397، 06:43

سلام شف، پس شاید من اینجور فکر میکردم ولی کیک راحتی بود ممنون

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 30 خرداد 1397، 16:30

نوش جان

gibil
شنبه، 26 خرداد 1397، 14:13

درود بهاره جون...
امروز این کیکو درست کردم طعم عالی و بافت خیلی عالی داشت‌..
اگه نیاز به راهنمایی دارم لطفا بفرمایید...
مثل همیشه ازت ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 27 خرداد 1397، 17:10

سلام عزیزم،
این کیکتون واقعا بی نقص و عالی شده آفرین به استعداد و پشتکارتون، امیدوارم که موفق باشید.
نوش جان

homa
سه شنبه، 07 آذر 1396، 14:33

سلام استاداین کیک رودراین فصل باچه میوه های دیگه میشه درست کردمن که نتونستم تابهارواومدن گیلاس صبرکنم باگیلاس نیمه خشک درست کردم وعالی شدولی من کلاکیک های میوه ای اجیلی وادویه دوست دارم این هم عکس

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 07 آذر 1396، 15:20

کیک های میوه ای حرف ندارن، هما جان این رو با هر میوه ای می تونید درست کنید مثلا می تونید کمپوت آناناس روش بذارید، خیلی عالی شده ممنون از عکس

نوشا
يکشنبه، 22 مرداد 1396، 23:49

به لطف دستور پخت شما، کیک بسیار ساده و سریع تهیه شد،  سپاس فراوان

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 23 مرداد 1396، 04:43

سلام عزیزم،
چقدر خوب و عالی شده، واقعا از عکس ممنونم، نوش جونتون عزیزم

جمیله رستمی
سه شنبه، 10 مرداد 1396، 06:12

کیک میوه باگیلاس و هلو البته بازردآلوهم درستش کردم ،فوق العاده خوشمزه شدواقعاممنون ازتوضیحات خوبتون شف بینظیرم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 10 مرداد 1396، 06:48

به به جمیله جوونم مثل همیشه عالی و بینظیره

سميه ميردار
دوشنبه، 19 تیر 1396، 21:15
نظرات
Nia Somaye taherian
دوشنبه، 30 تیر 1399، 18:57

سلام و عرض ادب.کیک خوشمزه تون رو پختم.موقع درآوردن از قالب خرد شد.دلیلش چیه؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 30 تیر 1399، 19:36

سلام عزیزم،
یا کیک رو زود از قالب خارج کردید، یا میزان بیکینگ رو اشتباه اندازه گیری کردید و بیشتر بوده و کیک انسجام نداشته یا دمای فر دقیق نبوده و پخت کیک کامل نشده.

گیس گلابتون
پنجشنبه، 19 تیر 1399، 08:11

سلام خانم وحید گرامی
آیا این کیک را میشود در قالب لوف پن پخت؟ اگر جواب شما مثبت است، ممکن است بفرمایید حجم قالب چقدر باشد؟ هشت پیمانه ای؟
من کیک میوه ای را خیلی دوست دارم، ولی کیک کره ای حسابی چرب است. دلم میخواهد در تابستان هر هفته کیک میوه ای بپزم. رسپی کیک با روغن مایع میخواهم که بتوانم داخلش میوه بریزم. آیا کیک صبحانه وبسایت شما برای این منظور مناسب است؟
پیشاپیش از پاسخ شما تشکر می کنم.

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 19 تیر 1399، 11:44

سلام عزیزم،
این کیک رو نمی شه در قالب لوف پخت
برای کیک میوه ای با روغن کانال شف سام https://t.me/chef_sam هشتگ #کیک_توت_فرنگی رو جستجو کنید.

گیس گلابتون
پنجشنبه، 19 تیر 1399، 13:01

سپاسگزارم

MH
چهارشنبه، 14 اسفند 1398، 11:51

سلام
میشه با پرتقال درست کنیم؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 14 اسفند 1398، 15:12

بهتره از پرتقال استفاده نشه چون ممکنه اسیدی باشه، آب بندازه و تا نیم سانت زیرش رو شفته کنه. میوه های غیراسیدی معمولا برای چیدن روی کیک مدنظره پرتقال رو با کیک برگردان می تونید درست کنید. 

MH
شنبه، 21 دی 1398، 04:55

سلام
در زمستون چه میوه ایی بریزیم؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 21 دی 1398، 05:56

سیب یا گلابی

MH
شنبه، 21 دی 1398، 08:13

ممنون از لطف شما

MH
شنبه، 21 دی 1398، 04:42

سلام
گفتید:
 کیک های مرطوب رو بعد از پخت، مدت طولانی توی قالب نذارید.
در لیست کیک های سایت کدوم ها مرطوبن؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 21 دی 1398، 05:57

کیک هایی که کره زیاد یا مایعات زیاد دارن مثل ردولوت، کیک هویج، کیک کدو حلوایی، کیک نوتلا، کیک خرماو سیب

MH
شنبه، 21 دی 1398، 08:13

ممنون از لطف شما

مامان فهیمه
يکشنبه، 02 تیر 1398، 05:18

سلام بهاره جون.
امروز میخوام یک کیک درست کنم برای دورهمی و تولد پدرم. نمیدونم این کیک میوه ای گزینه ی خوبیه؟
آیا برای ۱۰ نفر این مقدار کافیه؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 02 تیر 1398، 06:00

سلام عزیزم،
اگر نمی خواید کیک رو خامه کشی کنید بسیار بسیار کیک لطیف و خوبیه من بارها برای مهمونی ها درست کردم و پیشنهاد می کنم ولی متاسفانه برای ده نفر کمه. این کیک برای شش تا هشت نفر بسته به خوش خوراک بودن سرو می شه.

marina
يکشنبه، 18 فروردين 1398، 10:04

سلام خسته نباشید،من یه سوال دارم...چطوری می تونیم مواد اولیه کم کنیم؟؟؟؟می خوام کیکم کوچکتر باشه چون تعدادمون کم هستش..میشه بگید چکار کنم؟؟؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 18 فروردين 1398، 10:26

سلام عزیزم،
اول از همه بگم که این کیک اصلا بزرگ نیست و ارتفاع بسیار کمی داره و مناسب 4 نفره. ولی در کل برای کم کردن حجم کیک، بسته به این که چقدر میخواید کوچیک تر شه باید از تک تک مواد اولیه به یک نسبت کم کنید. مثلا تک تک مواد اولیه رو تقسیم بر دو کنید. یا یک سوم از تک تک مواد اولیه کسر کنید، این کار اصلا نشدنی نیست فقط به کمی دقت و حوصله نیاز داره که مثلا برای کم کردن یک سوم از مواد هر ماده اولیه رو تقسیم بر سه کنید و بعد از کل کم کنید، گاها هم کسری در میاد و یه مقدار کمی از دقت کاسته می شه. بعد از این باید قالب رو کوچیک و زمان رو هم کم کنید که متاسفانه فرمول خاصی نداره. در مورد زمان بعد از 20 دقیقه کیک رو مدام چک کنید و نمی شه فرمول دقیقی گفت. در مورد قالب هر چه مواد بیشتری کم کرده باشید قالب باید کوچیک تر شه.

marina
يکشنبه، 18 فروردين 1398، 11:24

ممنونم❤️❤️❤️❤️

SEDIQEH
سه شنبه، 27 شهریور 1397، 17:51

سلام. من چند روز پیش کیک آلبالو که تقریبا شبیه همین رسپی شما بود پختم،فقط وسط کیک آلبالو گذاشتم و در قالب میان تهی آرد پاشی شده ریختم با دمای175 فر رو گرم کردم اما موقع پخت روی165 و بعد 160 درجه به مدت50 دقیقه گذاشتم،درحالیکه خلال تست تمیز بوداما وسط کیک دور میوه کمی نرم بود(خمیر نبود) و رنگ دور و بالای کیک هام زیادی قهوه ای شد ، چونکه با دمای 180 درجه وبیشتراز نیم ساعت  یا 35 دقیقه دور کیکهام رنگ و مزه سوخته و گنبدی شکل میشدن ، دما رو پایین آوردم که زمان بیشتری در فر باشه و نسوزه،کلا دور کیک هام زودتر میپزن نسبت به وسط کیک ، دقیقا چه دمایی بزارم که دور کیکم نسوزه و وسط کیک پخته شه؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 27 شهریور 1397، 19:01

صدیقه جان این روش تغییر دما خیلی اشتباهه. اول از همه اگر واقعا می خواید کیک هاتون خوب شه باید و باید دماسنج فر تهیه کنید و ببینید دمایی که تنظیم می کنید واقعیه یا نه. دوم اینکه دما و زمان باید مطابق دستور باشه ولی اگر مثلا از توستر آون استفاده می کنید و می خواید ده درجه دما رو کمتر بذارید باید از ابتدا تا انتها همون باشه یعنی اصلا فر رو روی 170 گرم کنید و اجازه بدید کیک در 170 درجه بپزه. علت زود پخته شدن دور کیک دمای زیاد فر و نازکی قالبه، دمای فر رو با دماسنج فر چک کنید، قالب رو به شیوه ای که در پست زیر توضیح دادم دورش حوله بپیچید.
https://spbaking.com/recipes/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%AE%D8%AA-%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%81%D9%86%D8%AC%DB%8C-t52

SEDIQEH
چهارشنبه، 28 شهریور 1397، 14:56

 ازینکه وقت میزاری و راهنماییم میکنید واقعا ممنونم، حتما بعد تعطیلات میرم دما سنج فر و حوله آشپزخانه میخرم

زهره الف
شنبه، 30 تیر 1397، 08:55

عالی و بسیار آسان ... ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 30 تیر 1397، 09:12

خواهش می کنم عزیزم نوش جان

R_gh
چهارشنبه، 16 خرداد 1397، 21:38

سلام
آیا ماست در این کیک قابل جایگزینی است؟ منظورم برای کسانی است که رژیم بدون لبنیات دارند
خیلی ممنونم

R_gh
شنبه، 19 خرداد 1397، 11:10

با عرض سلام و تشکر مجدد
ببخشید جوابتون برای من نمایش داده نمیشه

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 19 خرداد 1397، 13:28

سلام عزیزم
متاسفانه ماست فقط با باقی لبنیات قابل جایگزینیه، مثلا با خامه ترش یا باترمیلک جایگزین می کنند و استفاده از این کیک برای کسانی که رژیم بدون لاکتوز دارن مقدور نیست می تونید از دستور پاوند کیک در قالب گرد استفاده کنید و روش میوه بچینید اون هیچ لبنیاتی نداره.
https://spbaking.com/recipes/%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%AF-%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D8%B2-t95

سميه ميردار
دوشنبه، 19 تیر 1396، 21:17

من اين كيك درست كردم عالي بوووود مثل بقيه دستورات
و خوشحالم خلاصه تونستم عكس اشم اپلود كنم
مرسي از اين همه وقت وًانرژي و توضيحات كامل

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 20 تیر 1396، 18:56

عزیزم دلم منم خوشحالم که دوست داشتید و مرررسی از عکس، چقدر هم شیک و عالی شده

نفس
يکشنبه، 18 تیر 1396، 15:43

سلام. سایت خیلی خوبی دارین. دستورها عالیه و همه چی کامل توضیح داده شده. یه سوال: میشه به جای کره از روغن مایع استفاده کرد؟ به خاطر رژیمی تر بودنش میگم.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 18 تیر 1396، 16:58

سلام عزیزم،
ممنون از لطف و محبتتون، متاسفانه در این دستور کره با روغن قابل جایگزینی نیست. در دستورهایی که با زدن کره و شکر هوادهی انجام می شه، روغن به خاطر نداشتن این خاصیت قابل جایگزینی نیست.
 فقط محض اطلاع بدونید که کره 80 درصد چربی داره و روغن 98 درصد، از نظر سلامت کره به دلیل نداشتن پالم سالم تره مگر بخواید از روغن زیتون استفاده کنید که متاسفانه اصلا مناسب شیرینی پزی نیست

فرین
دوشنبه، 12 آبان 1399، 16:59

سلام بهاره جان ممنون از دستور پخت عالیتون  من این کیک با دستور پختی اموزش دادین پختم بافت وطعمش بینظیر بود فقط پفش کم بود کلا داخل قالب بیست سانت پختم ارتفاعش کیکم سه سانت بود یک ربع بعد پخت کیک بیرون اوردم که میوه اسلایس شده روش ریختم  چون میوه رسیده بود اینکار کردم  حالا میگم شاید برای همین پف کیک کم شده  اگه میوه رسیده داخل کیک بریزیم ابش داخل بافت کیک نفوذ میکنه اطراف اسلایس میوه کمی شفته میشه میخواستم بدونم راه حلی داره اینطوری نشه ممنون از اموزشها ی خوبتون

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 12 آبان 1399، 19:10

سلام عزیزم،
این کیک پف زیادی نداره ولی به هیچ وجه نباید دو سوم اول پخت در فر رو باز کنید از پف کم می شه تنها راهش اینه که میوه سفت رو اسلایس نازک کنید از همون ابتدا روش بچینید.

نویسنده

بهاره وحید

با چند تا مواد اولیه ی ساده و یه رسپی دقیق می شه خونه رو پر از بوی خوش شیرینی کرد و از اون مهمتر، همه رو دور هم جمع کرد و لبخند رو لب هاشون نشوند. رسپی ها از سایت های معتبر جمع آوری شدن و بارها پخته و تست شدن!

پستهای مرتبط
کنفی میوه
Fruits confits
کیک
چیزکیک هلو
کیک
مدلن
Madeleines de Pierre Hermé
کیک
مافین آلبالو
کیک
رولت طرح دار
با خامه شکلاتی
کیک