کیک شیفون شکلاتی

بهاره وحید

نکته: من برای مطالعه، جمع آوری، ترجمه، تایپ و ادیت این مطلب روزها زحمت کشیدم، در صورت کپی لطفا منبع رو ذکر کنید! ذکر منبع به معنی نوشتن آدرس کامل وبسایت (https://spbaking.com/) یا آدرس کامل کانال تلگرام (https://t.me/spoonfeedbaking) یا تگ کردن صفحه اینستاگرام https://www.instagram.com/sp.baking/ است. 

کیک شیفون شکلاتی

با سس شکلاتی براق
پنجشنبه، 22 بهمن 1394، 09:42   مشاهده: 70,381

دستپخت های کاربران

کیک اسفنجی، کیک شیفون و کیک ساده کَره ای به دلیل طعم پذیری، خوب بُرش خوردن و هم خوانی با انواع کِرِم ها، محبوب ترین گزینه ها برای تهیه کیک های تولد هستند. همونطور که در پست تاریخچه کیک شیفون توضیح دادم، کیک شیفون پُلی بین کیک اسفنجی و کَره ای ایجاد کرده، یعنی مثل کیک های کره ای چربی در اون به کار رفته و مثل کیک های اسفنجی از هوادهی سفیده حجیم می شه. روغن مایع به عنوان چربی در کیک شیفون به کار می ره که عامل لطافت و رطوبت در کیکه، ضمن اینکه اجازه نمی ده کیک در یخچال سفت شه و باعث ماندگاری در کیک می شه. در کیک های شیفون به دلیل داشتن روغن و سنگین تر بودن مواد از مقدار بیشتری بیکینگ پودر نسبت به کیک های اسفنجی استفاده می شه و نباید کم یا حذف شه. کیک شیفون در دسته کیک های اسفنجی قرار داره و بهتره قبل از شروع کار، نکات پخت کیک های اسفنجی رو مطالعه کنید. 


منبع: https://www.joyofbaking.com/ChocolateHeartCake.html

مواد لازم (هم دمای محیط):
سفیده تخم مرغ: چهار عدد 
زرده تخم مرغ: سه عدد
شکر: یک دوم پیمانه (برای زدن با زرده)
      یک هشتم پیمانه (برای زدن با سفیده)
آرد: دو سوم پیمانه
پودر کاکائو: یک سوم پیمانه
بیکینگ پودر: یک و یک دوم قاشق چایخوری
جوش شیرین: یک چهارم قاشق چایخوری
نمک: یک هشتم قاشق چایخوری
روغن مایع: یک دوم پیمانه
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری
کرم تارتار: یک چهارم قاشق چایخوری
آب یا قهوه دم شده یا مخلوط آب و نسکافه: یک سوم پیمانه

مواد لازم رو آماده کنید و روی میز کار بذارید. برای اطلاع از نحوه صحیح استفاده از پیمانه های اندازه گیری به این پست مراجعه کنید، این رو بدونید که برای اندازه گیری مواد اولیه باید از "پیمانه ها و قاشق های استاندارد شیرینی پزی" استفاده کنید. 
  • برای اندازه گیری آرد، ظرف یا پاکت آرد رو با قاشق هم بزنید، پیمانه ها رو با قاشق پر کنید و سر پیمانه رو صاف کنید. آرد اندازه گیری شده رو حتما دو بار الک کنید.
  • از اونجائیکه وجود هر گونه چربی باعث خوب پف نکردن سفیده ها و در نتیجه پایین اومدن کیفیت نهایی کیک می شه، دقت کنید که به هیچ وجه موقع جدا کردن زرده و سفیده، ذرات زرده در سفیده نباشه. زرده و سفیده باید هم دمای محیط باشند.
  • برای این دستور بهتره که از شکر دونه ریز استفاده کنید ولی الزامی نیست. اگر شکر دونه ریز ندارید، شکر معمولی رو بعد از اندازه گیری در آسیاب برقی یا غذاساز بریزید و فقط دو پالس بزنید. این رو بدونید که با این روش، دونه های شکر به صورت یکدست ریز نمی شن ولی این ریز و درشتی مشکلی ایجاد نمی کنه، پس به هیچ وجه بیش از این شکر رو آسیاب نکنید چون تبدیل به پودر قند می شه که نقش متفاوتی در شیرینی پزی داره.
  • هر نوع روغن مایع بی طعم و بو (کانولا، ذرت و آفتابگردان) برای این کیک مناسبه، ولی استفاده از روغن های طعم دار مثل هسته انگور، زیتون... و روغن مخصوص سرخ کردنی جایز نیست. 
  • برای تهیه این دستور به یک سوم پیمانه آب یا قهوه نیاز داریم. قبلا در مورد قهوه در این پست کاملا توضیح دادم، نقش قهوه در این دستور ایجاد رطوبت و از اون مهم تر قوی کردن طعم شکلاته. ساده ترین روش اینه که یک سوم پیمانه آب جوش رو در لیوان بریزید، یک قاشق چایخوری قهوه فوری (نسکافه) بهش اضافه کنید و هم بزنید، بعد اجازه بدید به دمای محیط برسه و استفاده کنید. یا اگر قهوه سازِ برقیِ فیلتردار دارید، می تونید با استفاده از دستگاه، یک پیمانه آب رو با یک قاشق غذاخوری قهوه آسیاب شده دم کنید و بعد از خنک شدن یک سوم رو استفاده کنید. یا با فرنچ پرس French press یک پیمانه قهوه دم کنید، اجازه بدید خنک شه و بعد یک سوم رو استفاده کنید.
فر رو روی 180 درجه سانتی گراد معادل 350 درجه فارنهایت یا درجه 4 فر روشن کنید تا گرم شه. 
این کیک رو می تونید در قالب گرد 20 تا 23 سانت تهیه کنید که مسلما ارتفاع در این دو قالب متفاوته. در قالب 23 کیکی با ارتفاع سه سانت و در قالب 20 کیکی با ارتفاع چهار سانت تا چهار سانت و نیم خواهید داشت. قالب مورد نظر رو با آب جوش و مایع ظرفشویی خوب بشورید، کاملا خشک کنید وآماده بذارید. کیک شیفون بافتش بسیار سبکه و برای شکل گرفتن نیاز داره به دیواره های قالب بچسبه و از دیواره ها به عنوان تکیه گاه استفاده کنه، پس قالب رو به هیچ وجه چرب نکنید، نیازی به کاغذ انداختن هم نیست.
آرد الک شده رو در کاسه تمیزی بریزید، پودر کاکائو، بیکینگ پودر، جوش شیرین و نمک رو به آرد اضافه کنید. مواد خشک رو با ویسک با هم مخلوط کرده و بعد یک دور با هم الک کنید، کاسه مواد خشک رو کنار بذارید. مایعات مورد نظر (آب یا قهوه) رو در کاسه ای ریخته، روغن مایع رو اضافه کنید و کنار بذارید. حالا سفیده ها رو فُرم بدید.  کاسه ای که سفیده ها در اون زده می شه، باید عاری از هر نوع چربی و رطوبت باشه، چرا که رطوبت و چربی اجازه نمی ده سفیده ها به حداکثر حجمشون برسن. پس قبل از شروع زدن، پره های همزن و کاسه رو با آب جوش، مایع ظرفشویی و سرکه سفید بشورید و خوب خشک کنید. سفیده ها رو در کاسه ریخته  کرم تارتار رو اضافه کنید. 
در این پست مراحل زدن سفیده رو کامل توضیح دادم. بعد از اضافه کردن کرم تارتار، سفیده ها رو به مدت یک دقیقه با دور متوسط همزن بزنید تا فرم کف کرده (فومینگ Foaming)  پیدا کنه، هدف از این مرحله باز شدن بافت سفیده هاست. بعد از کفی شدن، یک هشتم پیمانه (معادل دو قاشق غذاخوری) شکر رو در دو مرحله به مواد اضافه کرده و با دور متوسط همزن بزنید تا با سفیده مخلوط شه.حالا سفیده ها رو به مدت دو تا سه دقیقه با تندترین دور همزن برقی بزنید. در پایان این مدت ظاهر سفیده های زده شده مثل برف می شه، جای پره های همزن روش میوفته، اگر ظرف رو برگردونید سفیده نمیریزه و وقتی پره های همزن رو از داخل سفیده زده شده بلند می کنید، سفیده های روی پره های همزن حالت برجسته داره که البته این برجستگی ها خم شدست (سافت پیک Soft peak). سفیده باید نرم و لطیف باشه و نباید سفت و تکه ای شه، زدن زیاد سفیده به معنی خشک شدن کیکه نه پف بیشتر. شکر، زرده و وانیل رو در کاسه تمیزی بریزید. اگر کیک رو برای بچه ها درست می کنید به جای یک دوم پیمانه شکر، سه چهارم پیمانه استفاده کنید.
مواد رو با دور تند همزن خوب بزنید. زمانیکه مخلوط زرده و شکر حجیم و روشن شد و مواد بصورت روبانی از پره های همزن ریخت، یعنی هم زدن کافیه. در زدن شکر و زرده، حتما هر یک دقیقه همزن رو خاموش کرده و مواد دورگیری کنید، ذراتی از زرده که به دیواره پاشیده می شه و نزده باقی می مونه، عامل اصلی بوی تخم مرغ در کیک هاست.


 

مخلوط روغن مایع و آب(یا قهوه) رو به مواد اضافه کنید و با دور متوسط همزن بزنید تا مواد یکدست شه. بعد از اضافه کردن مایعات، مواد به شکل رقیق و روون درمیاد. مواد خشک رو در دو مرحله به مواد تَر اضافه کنید و با ویسک یا کندترین دور همزن فقط و فقط تا جایی مخلوط کنید که رگه های آرد دیده نشه. 

 

سفیده رو در سه مرحله به مایه کیک اضافه کنید و با لیسک یا ویسک فولد کنید، در این مرحله به هیچ وجه از همزن برقی استفاده نکنید. دقت کنید که بعد ازاضافه کردن سفیدهف مایه کیک باید بلافاصله در فر بره. پس وقتی مواد یکدست شد، مایه کیک رو از وسط در قالب ریخته، قالب رو یک دور به آرومی روی میز کار بزنید و بعد در فر قرار بدید. کیک رو به مدت 35 تا 40 دقیقه بپزید و نیم ساعت اول به هیییییچ وجه در فر رو باز نکنید. در پایان پخت، خلال دندون از وسط کیک تمیز درمیاد و اگر سطح کیک رو با انگشت به آرومی فشار بدید فنریه.
وقتی کیک پخت، قالب رو بصورت وارونه روی توری خنک کننده بذارید، گاها به کف قالب دست بزنید، هر وقت کاملا خنک شد قالب رو برگردونید. حالا دور کیک رو با چاقو از دیواره های قالب جدا کنید و کیک رو دربیارید.
این کیک قابلیت لایه کردن و فیلینگ گذاری داره می تونید از دو نوع کرم پنیری وانیلی، دو نوع کرم پنیری شکلاتی، سه نوع باترکریم آموزش داده شده در سایت استفاده کنید یا خامه بزنید. سس شکلاتی برق

قبلا در پست "موس نسکافه" سس براق آینه ای که قابلیت رنگ کردن داره رو آموزش دادم و در این پست با سس شکلاتی براق ساده آشنا می شید. 

منبع: http://videoculinary.com/recipes/main-courses/214-chocolate-mirror-glaze

مواد لازم:
شکلات تلخ: 50 گرم
پودر کاکائو: 80 گرم
خامه صبحانه: یک سوم پیمانه
آب: یک دوم پیمانه (برای سس) + یک سوم پیمانه (برای ژلاتین)
شکر: یک دوم پیمانه
ژلاتین: یک قاشق غذاخوری پودر ژلاتین 

مواد لازم رو  آماده کنید و روی میز کار بذارید. 

  • در این دستور باید از خامه صبحانه، که در بسته بندی استوانه ای شکل و صورتی رنگ با مارک های میهن، پگاه، کاله... در سوپرمارکت ها بفروش می رسه استفاده کنید و خامه شیرین شده قنادی و خامه کم چرب قابل جایگزینی نیست. اگر خارج از ایران زندگی می کنید، طبق گفته منبع Heavy Cream به کار ببرید. 
  • دقت کنید که طعم این سس از پودر کاکائو و شکلاته و تا جای ممکن باید از مرغوب ترین نوع استفاده کنید و در صورتیکه درصد خلوص شکلات بالای هفتاد درصد است، میزان شکر رو یک چهارم پیمانه بیشتر کنید. در این دستور، از شکلات چیپسی به جای شکلات نمی شه استفاده کنید. ضمن اینکه شکلات مرغوب به دلیل داشتن کره کاکائو باعث براقیت سس می شه. 
یک سوم پیمانه آب سرد رو در کاسه بریزید و یک قاشق غذاخوری پودر ژلاتین روش بپاشید، پنج دقیقه صبر کنید تا بشکفه. بعد از پنج دقیقه، ژلاتین آب رو به خودش جذب می کنه و پفکی می شه (از زمان پاشیدنِ ژلاتین تا شکفتن، مواد رو هم نزنید). بعد از پفی شدن، کاسه ژلاتین رو روی بخار آب یا در مایکروویو قرار بدید و گاها هم بزنید تا یکدست و شفاف شه و بعد روی میز کار بذارید تا از حرارت بیوفته. برای اطلاع از نکات کار با ژلاتین به این پست مراجعه کنید. 


 
شکلات رو تا جای ممکن خُرد کنید و کنار بذارید.شکر، خامه، آب (یک دوم پیمانه) و پودر کاکائوی الک شده رو در شیرجوشی بریزید و بعد مواد رو با ویسک مخلوط کنید. شیرجوش رو روی حرارت کم بذارید و یکسره هم بزنید، وقتی به جوش اومد و اولین قُل رو زد، شیرجوش رو از روی حرارت بردارید. شکلات خرد شده رو اضافه کنید و خوب هم بزنید تا شکلات آب شده و مواد یکدست شه و بعد سس شکلاتی رو از صافی رد کنید.در انتها ژلاتین رو اضافه و مخلوط کنید. سس رو روی میز کار بذارید و هرزگاهی هم بزنید و با دماسنج میله ای یا لیزری چک کنید تا به دمای 28 تا 35 درجه برسه. نکته بسیار مهم اینه که سس براق رو باید روی کیک یا دسر خنک شده یا یخ زده بریزید. یعنی اگر سس رو می خواید روی کیکی که خامه کشی شده یا با باترکریم پوشش داده شده بریزید، باید کیک رو قبل از ریختن سس چند ساعت در فریزر قرار بدید تا کاملا یخ ببینده و اگر کیک یا دسر خامه ای نیست باید خنک باشه. برای ریختن سس، روی یک سینی یک توری قرار بدید، کیک رو روی توری بذارید.  و سس رو از وسط روی کیک بریزید.در صورت نیاز سس رو با پالت پخش کنید. نکته مهمی که در مورد سس های براق باید بدونید اینه که براقیت سس فقط یک روز ماندگاره و بعدش مات می شه. پس اگر می خواید کیک موقع سرو کاملا براق باشه، به فاصله کم از زمان سرو سس رو روش بریزید.این هم از بافت کیک.کیک شیفون ماندگاری خیلی خوبی داره و می تونید دو روز قبل از سرو کیک رو آماده کنید.

دستپخت های همراهان سایت
Ali_John
دوشنبه، 28 خرداد 1403، 10:52

سلام و وقت بخیر استاد عزیز
من کیک شیفون رو با فیلینگ چیزکیک شکلاتی شما درست کردم که خیلی خیلی خوشمزه شد
برای اولین بار کیکم بسیار دقیق پخت که خیلی خوشحالم کرد
رویه ی صاف و دور تا دور صاف مثل یک دایره کامل
البته در نصف کردن کیک اشتباه کردم و راهنما نگذاشتم و کمی از پایین تر بریدم
یک سوال هم داشتم، کیک شیفون هم مانند کیک اسفنجی نیاز به شربت مالیدن داره؟ و اینکه فرمول شربت دقیقا چجوری هست چون من پیدا نکردم فقط یک جا دیدم که نوشته بود دو قاشق غذاخوری آب و یک قاشق غذاخوری شکر
از شما بسیار سپاسگزارم بخاطر دستور های عالی و آموزش های کامل و جامع تون
همیشه شاد و سالم باشید

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 29 خرداد 1403، 06:44

سلام وقتتون بخیر،
خیلی خوشحالم که راضی بودید، کیکتون هم عالیه، نوش جان و ممنون از عکس
کیک شیفون اگر فیلینگش رطوبت کافی داشته باشه یا زود بخواد سرو شه نیازی به شربت نداره در غیراینصورت بهتره شربت زده شه. برای شربت به یک چهارم پیمانه آب، یک قاشق غذاخوری شکر اضافه کنید، روی حرارت بذارید، اجازه بدید بجوشه و شکر حل شه، بعد خنک شه، می تونید هم به یک چهارم پیمانه آب، یک قاشق چایخوری شیرعسلی اضافه کنید.

ZIBA1365
يکشنبه، 12 شهریور 1402، 06:15

سلام خانم وحید عزیز
من برای تولدم این کیک شیفون شکلاتی رودرست کردم با خامه نسکافه ای،اااااینقدر خوشمزه شد که حد نداشت .خانوادم عاشقش شدن،پسرم میگه مامان واسه تولد منم از این کیکا درست کن😅
خیلی ممنون از توضیحات کامل و راهنمایی های خالصانه شما🙏🏻

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 12 شهریور 1402، 09:22

سلام عزیزم،
اول از همه تولدتون مبارک باشه امیدوارم همیشه شاد و سالم باشید، کیکتون هم عالی شده موفق باشید.

fafa. heydari
يکشنبه، 14 خرداد 1402، 17:53

بهاره جون ، من این کیک فوق العاده رو درست کردم اما با سس کیک مشکل داشتم. سس اصلا روی کیک ننشست و مثل کیک خیس وارد کیک شد. یک دلیلش فکر کنم این بود که کیکم گرم بود و حدود نیم ساعت بعد از اینکه از فر دراوردم سس ریختم . اما نمیدونم چرا سس شکلاتی خیلی ابکی بود و هرچقدر صبر میکردم غلیظ نمیشد، مقدار مواد رو دقیق ریختم و کاسه ی ژلاتین پفکی شد.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 14 خرداد 1402، 18:40

سلام عزیزم،
دو تا نکته رو رعایت کنید، اول بذارید کیک کاملا خنک شه، بعد اینکه احتمالا جنس ژلاتین مشکل داره، این بار سس رو از روز قبل آماده کنید، اگر غلظت مناسب نبود، مقدار ژلاتین بیشتر به سس اضافه کنید.

fafa. heydari
يکشنبه، 14 خرداد 1402، 20:28

حتما عزیزم ممنون❤️

پرستو
يکشنبه، 18 تیر 1402، 20:14

سلام بهاره خانوم دوست داشتنی وقتتون بخیر، ممنون به خاطر دستورهای بی نقصتون، یه سوال داشتم ازتون. به عنوان کیک شکلاتی ساده برای کافه به نظرتون شیفون شکلاتی مناسبتره یا کیک شکلاتی سریع؟ البته بدون کرم.

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 20 تیر 1402، 15:26

سلام عزیزم،
کیک شیفون خوبه، ولی معجزه چاشنی یک کیک شکلاتی ساده و یک کیک خیس شکلاتی داره هر دو بیشتر مناسب کافه هستند.
https://www.instagram.com/mojezeyechashni/

پرستو
پنجشنبه، 22 تیر 1402، 09:42

ممنونم از راهنماییتون عزیزم. کیک خیس شکلاتیشون رو میخوام تست کنم ولی کاش تو پیج شما هم دستوری از این مدل کیک بود، عاشق توضیحات شما هستم😍

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 22 تیر 1402، 12:30

حتما عزیزم.

پرستو
جمعه، 23 تیر 1402، 20:22

بی صبرانه منتظر کیک خیس شکلاتی شما هستم. ممنونم😍💜

Mahsa.Nahid
پنجشنبه، 07 ارديبهشت 1402، 19:00

سلام و درود.
برای چندمین بار از این دستور بی نقص بهاره نازنین استفاده کردم و هر بار راضی تر از بار قبل 😍 اینبار به مناسبت تولد خواهرای نازنینم.
عکس کیک شیفون شکلاتی با فیلینگ کره بیسکوئیت، موز گردو و خامه با تزئین توت فرنگی تقدیم به نگاه زیبای شما 🤗🥰
درست کردن کیک یک طرف، دکور کردنش یک طرف. واقعا مشکله دکور کردن کیک. هیچوقت موفق نبودم در این کار 😅

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 07 ارديبهشت 1402، 20:47

سلام عزیزم،
تولد خواهرای گُلتون مبارک باشه، کیکتون بسیار عالی شده، تزئینتون هم شیک و عالیه، تزئین تمرین زیاد می خواد باید تا می تونید ویدئو ببینید و تمرین کنید، ولی به نظر من همین هم شیک و عالیه

Mahsa.Nahid
جمعه، 08 ارديبهشت 1402، 03:40

ممنون از لطفتون. من بیشتر از اونی که از خوردن کیک لذت ببرم عاشق درست کردنش هستم و اینکه ببینم نتیجه کار چقدر رضایتبخش هست برام. ولی خیلی جلوی خودم رو میگیرم که زیاد کیک یا شیرینی درست نکنم مبادا دیابت بگیرم 😁 مخصوصا که یک دختر کوچولو دارم که عاشق کیک و شیرینی شده که کلا با روش تربیتی من منافات داره و از اول سعی کردم رژیم غذائیش سالم خوری باشه 😒 برای همین هم خیلی نمیتونم تمرین کنم، چون در اون صورت باید خیلییییی کیک بپزم 🙄
تا قبل از آشنایی با سایت و شخصیت دوست داشتنی شما، سایت مورد علاقه‌م شف طیبه بودن، ولی سایت شما یه دنیای دیگه‌ست. قابل مقایسه با هیچ سایت ایرانی دیگه‌ای نیست. برای هر دستوری بی برو برگرد به اینجا رجوع میکنم. خدا حفظتون کنه 🥰😍

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 08 ارديبهشت 1402، 06:18

سلام عزیزم،
دختر خوشگل شیرینی خورتون رو از طرف من ببوسید، منم متاسفانه به شدت میل به شیرینی دارم، ولی نکته مثبت اینه الان روش های سالم شیرینی خوردن هست زمان بچگی ما نبود، اتفاقا خود شف طیبه عزیز دو تا کتاب دارن، کتاب خرمای شیرینشون رو من بسیاری از دستورهاش رو درست کردم و پسندیدم ابدا از شکر در دستورها استفاده نشده و با شیره خرماست می تونید برای دخترک درست کنید.
واقعا خوشحالم از سایت راضی هستید، قدردان اینهمه محبتتون هستم.

Mahsa.Nahid
جمعه، 08 ارديبهشت 1402، 07:45

اتفاقا دو تا از کتابهاشون رو دارم و وسط مسط‌های کیک پختنهام به اون کتابها هم گاهی رجوع میکنم و استفاده میکنم ازشون 😊 ولی اگر سوالی پیش بیاد کسی نیست راهنمایی کنه. همین موضوع سایت شما رو برجسته‌تر کرده‌.

فاطمه نداف نیا
سه شنبه، 25 مرداد 1401، 23:33

سلام خانم وحید عزیز من این کیک رو با دستور شما پختم همه چیز عالی بود مرسی از دستور خوبتون ❤️
و سوال اینکه که چرا کیک کمی حالت چسبندگی داره به علت اینکه مدت زمان  پخت کیک کم بوده من حدود 40دقیقه با دمای 180فر گازی پختم ؟
و یه سوال برای این دستور قالب کیک ۲۰ سانت گالوانیزه بهتره یا گرانیتی ؟
خیلی ممنون از سایت خوبتون

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 26 مرداد 1401، 04:45

سلام عزیزم،
اول از همه اینکه کیکتون عالی شده، آفرین به شما و ممنون از عکس.
چسبندگی روی کیک به دلیل عدم پخت کافیه، حتما دماسنج فر مارک خوب تهیه کنید.
برای کیک شیفون از هر دو جنس می شه استفاده کرد ولی اصولا گالوانیزه برای شیفون و اسفنجی بهتره ولی اگر می خواید برای همه کیک ها ازش استفاده کنید گرانیتی بخرید.

یگانه
سه شنبه، 02 آذر 1400، 13:15

سلام بهاره عزیز
این دو مدل کیک شیفون شکلاتی و وانیلی با دستور خوب و بی نقص شماست که برای تولد همسر پختم
سلامت باشین و برقرار 💗💗

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 03 آذر 1400، 18:35

سلام عزیزم،
تولد همسر عزیزتون مبارک باشه واقعا عالی شده نوش جونتون و ممنون از عکس

sepiafm
جمعه، 14 آبان 1400، 18:30

باسلام و عرض ادب خدمت خانم وحید عزیز
اول از همه بابت همه زحمات شما کمال تشکر رو دارم
کیک شیفون با آموزش شما بسیار خوشمزه و دلچسب بود ولی متاسفانه شکل ظاهری کیک بنده خوب نشد و کاملا به ته قالب چسبیده بود و بعد به زحمت از قالب جدا شد و اینکه سس شکلات سطح کیک رو به قشنگی پوشش نداد آیا بدلیل خراب شدن سطح کیک بود
و اینکه کیک ادل داخل فر خوب پف کرد ولی در اواخر پخت از حجمش کم شد
بنده از قالب کمربندی که عکسشو گذاشتم استفاده کردم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 15 آبان 1400، 13:20

سلام عزیزم،
خیلی متاسفم نتیجه این کیک خوشمزه رضایت بخش نبوده و ممنونم که از سایت برای رفع اشکال استفاده می کنید.
چسبیدن و خوابیدن پف نشونه اینه پخت کامل نبوده، یا دمای فر کم بوده و باید ده درجه دما رو بالا ببرید، یا دمای فر دقیق نیست و باید دماسنج فر تهیه کنید یا بیکینگ پودر و جوش شیرین کهنه بوده. برای پوشش خوب سس اول از همه دمای سس رو حتما چک کنید گرم نباشه دوم اینکه کیک رو بعد از اینکه به دمای محیط رسید یک ساعت در فریزر بذارید و سس رو روی کیک خنک بریزید.

وفا
شنبه، 06 شهریور 1400، 18:42

بانو جان روزتون شکلاتی
چه دستوری ، به به
خوشمزه و دوست داشتنی
همه لذت بردند و لحظاتی شکلاتی رقم خورد
کیک شیفون شکلاتی و سس شکلاتی براق با فیلینگ کرم شکلات سفید دوست داشتنی
کامتون شیرین
امیدوارم انرژی و که از شما میگیرم و جایی مناسب به عزیزی انتقال بدم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 06 شهریور 1400، 18:58

سلام عزیزم،
آفرین به همتتون بسیار عالی شده بافت کیک فقط به نظرم سس کم اومده درسته؟

وفا
دوشنبه، 08 شهریور 1400، 10:42

ممنون از توجه و دقت شما . مواد کیک و یک و نیم برابر کردم اما سس و به همون اندازه درست کردم . قالب کیک ۲۸ سانت بود و سس نسبتا کم بود . البته چون فیلینگ اسفنجی و دلچسبی داشت ، مقدار سس خیلی مشخص نبود کم هست . چه فیلینگ خوشمزه ایی .استاد عزیز سر زدن به سایت و تجربه دستورهای جدید بسیار جذاب و چالش برانگیز میباشد

وفا
دوشنبه، 08 شهریور 1400، 12:30

بانو بهاره عزیز یکم از سس براق موند برام که یک  مورد بود و اون اینکه کیک شیفون شکلاتی خیلی حساس و اسفنجی بود و چون از وسط برش زده بودم تا فیلینگ قرار بدهم ، جابجایی کیک سخت و شکننده شده بود. باید فیلینگ میگذاشتم و بعد سس میریختم امکان قرار دادن روی توری نبود و روی ظرف سرو هم سس سرازیر میشد و در نتیجه نمیشد دو مرتبه روی هم سس بریزم

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 08 شهریور 1400، 13:43

سلام عزیزم،
دو تا نکته اول یه وسیله ای هست به نام لیفتر،  با اون کیک رو روی توری میذارید بعد با همون بر میدارید رو ظرف سرو میذارید، لوازم قنادی ها دارن تو اینترنت سرچ کنید ببینید.
دو اینکه بعد از اینکه کیک رو فیلینگ زدید سلفون بپیچید تو فریزر بذارید کامل خودش رو بگیره هم سس زیباتر روش می ریزه هم مشکل حمل و نقل نداره بعد بذارید یخچال باز شه.

وفا
دوشنبه، 08 شهریور 1400، 15:01

سپااااس از راهنمایی های شما . مثل همیشه از پاسخگویی شما مطلب جدید یاد گرفتم . خیلی لطف کردید که دانش خودتون و بی دریغ در اختیار قرار میدهید

سونیا سعادت
سه شنبه، 19 مرداد 1400، 09:47

بهار جانم سلام.این کیک فوق العادست..ممنونم ازتون.
من به جای سس براق با گاناش و فیلینگ خامه در دو رنگ و طعم کیکم رو کامل کردم..

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 19 مرداد 1400، 13:54

سلام عزیزم،
بسیار عالی شده نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

ZIBA1365
جمعه، 15 مرداد 1400، 11:41

سلام خانم وحید
من با دستور شما کیک شیفون شکلاتی با سس براق درست کردم.البته با تزیین خیلی ابتدایی😆چون داشتم تمرین میکردم خیلی رو تزیینش وقت نذاشتم
فقط این سس من زیاد اومده چقدر میتونم تو یخچال نگهش دارم؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 15 مرداد 1400، 13:26

سلام عزیزم،
عجب کیک عالی درست کردید کیف کردم واقعا آفرین به شما و ممنون از عکس
سس رو یک هفته در یخچال می تونید نگهدارید

sunny
سه شنبه، 12 مرداد 1400، 20:01

سلام و شبتون خوش بهاره جون عزيزم،ببخشيد من تا به حال بسيار اين كيك رو درست كردم و موردي نبوده و براي بار اول هست كه اين مشكل برام پيش اومد و هر چه فكر كردم ايراد رو پيدا نكردم
عزيزم من كيك رو در قالب بيست سانت ديواره ٩سانت پختم (قالبم براي بار اول هست با اين ارتفاع براي اين ميزان مواد)وسط كيك همانطور كه در عكس مشخصه گود و فرو رفته شد در همان فر در پايان تايم پخت و كيك هم از اطراف يك لايه پوسته ازش جدا شد و كمي خودش رو جمع كرد همان موقع كه از فر درآوردم تا به حال اين مورد برام پيش نيامده از بكينگ پودر هم مطمئنم ديروز باهاش ردولوت درست كردم و عالي شد
ميتونه مشكل از قالب ديواره بلند باشه استاد عزيزم؟يا اينكه از سبك بودن آردم چون آرد رو امروز عوض كردم و آرد قبليم تموم شده بود و اين بسته رو جديد خريدم
ميشه لطفا لطف كنيد راهنماييم كنيد عزيزم فردا دوباره كيك رو درست كنم چون اين خيلي فرو رفته وسطش براي دوستم ميخوام درست كنم
خيلي ممنونم عزيزم🙏🌹

sunny
سه شنبه، 12 مرداد 1400، 21:46

استاد عزيزم اين رو هم عرض كنم كه وسط كيك از همون اواسط تايم پخت چين خورده بود و واواخر تايم پخت (ده دقيقه ي آخر) فرو رفته شد متأسفانه و اصلا وسط كيك خوب پف نكرد

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 13 مرداد 1400، 15:41

سلام عزیزم،
متاسفانه کیک شکلاتی به دلیل داشتن پودر کاکائو و سفیده زده شده بسیار حساسه و بهتره از قالب دیواره بلند استفاده نشه.

sunny
جمعه، 29 مرداد 1400، 10:45

سلام بهاره جان استاد عزيزم ❤️ممنون از راهنمايي شما و ببخشيد دو هفته درگير كرونا بودم و تازه خوب شدم پيامتون رو ديدم 🙏🌹اگر بهاره جان مواد رو دو برابر كنم چطور ميشه تو قالب بيست ديواره بلند(ارتفاع١٠ سانت) درست كنم؟اون سري قبل با همين ميزان مواد تو قالب بيست ديواره بلند درست كردم كه وسطش گود شده و فرو رفته شده بود بافتشم جالب نشده بود

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 29 مرداد 1400، 19:10

سلام عزیزم،
بستگی به فرتون داره اگر برقی مارک خوبه و گردش هوای خوبی داره، این دیواره بلند مشکلی ایجاد نمی کنه وگرنه مناسب کیک با حجم کم نیست از طرفی اگر فر خوب نباشه کیک با حجم بالا هم ممکنه خوب مغرپخت نشه.

Afi2000
پنجشنبه، 16 ارديبهشت 1400، 19:28

سلام من این کیک را با دستور شما درست کردم عالی شد .ممنون از دستورات خوبتون

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 17 ارديبهشت 1400، 14:38

سلام عزیزم،
چقدر خوشحالم که از کیک راضی بودید، نوش جان و ممنون از عکس

Sana_S
شنبه، 11 ارديبهشت 1400، 17:48

با سلام و تشکر فراوان بابت آموزش های دقیق و عالی شما هنرمند عزیز
۱.می تونم بپرسم کاور استفاده شده روی کیک ها قبل از سس براق در این عکس های اینترنتی چیست؟
۲.علت کم شدن براقیت سس به مرور زمان چیست؟
۳.آیا برای براقیت بیشتر سس از گلوکز استفاده می شود؟ و به چه شکلی؟
ممنون که همیشه پاسخگوی سوالاتمون هستید.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 12 ارديبهشت 1400، 07:40

سلام عزیزم،
در مورد سس براق آینه ای که اتفاقا با گلوکز هم تهیه می شه مفصل در این پست توضیح دادم حتما مطالعه کنید.
https://spbaking.com/recipes/%D9%85%D9%88%D8%B3-%D9%86%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-t141

زیر سس ها یا باترکریم زده می شه و کیک فریز می شه یا اصلا کیک نیست و دسره که فریز شده که باز در پست توضیح دادم.
متاسفانه کم شدن براقیت کاملا طبیعیه من حتی با شف بهمنیار هم که کلاس داشتم ایشون هم گفتن که راهی برای کم شدن براقی وجود نداره.

مهدیه نوایی
سه شنبه، 24 فروردين 1400، 04:47

درود بر شف بهاره عزیز
چرا بعد از اینکه از فر کیک رو در آوردم  پف کیک خوابید و اطراف کیک به سمت داخل جمع شد؟ من مایع کیک رو در دو قالب ریختم برای یه قالب این اتفاق بیشتر بود؟ممنونم از پاسخگویی تون

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 24 فروردين 1400، 06:01

سلام مهدیه جان،
در صورتیکه اندازه گیری صحیح انجام شده باشه یکی از عوامل زیر باعث خوابیدن پف کیک بعد از پخت شده:

1. مهم ترین عامل خوابیدن پف کیک بعد از اتمام پخت تنظیم نبودن دمای فره، دقت کنید که دمای بیشتر و کمتر هر دو این مشکل رو ایحاد می کنن. دمای بیشتر باعث می شه پف کیک به صورت سریع و ناگهانی و قبل از ایجاد ساختار کیک ایجاد شه که این پف با تغییر دما به راحتی از بین می ره. در دمای کمتر هم اصلا ساختار کیک استحکام لازمه رو پیدا نمی کنه و به همین دلیل به راحتی میخوابه. پس اگر دماسنج فر ندارید تهیه کنید. 
2. مدت زمان نوشته شده در دستورها تقریبیه و با توجه به فرها کمی متفاوته، کافی نبودن میزان پخت کیک باعث می شه ساختار کیک درست و کامل تشکیل نشه و به راحتی پف از بین بره، اگر با دماسنج فرِ خوب، از دمای فر اطمینان دارید زمان پخت رو پنج دقیقه افزایش بدید.
3. مناسب نبودن سایز قالب و کوچک بودن، باعث می شه کیک هنگام پف کردن دیواره مناسب برای بالا اومدن و استحکام رو نداشته باشه و معمولا مقداری از پفی که بالاتر از دیواره های قالب ایجاد می شه از بین میره.
4.  باز کردن در فر در حین پخت باعث ایجاد شوک دمایی و خوابیدن پف بعد از اتمام پخت می شه.
5. استفاده از بیکینگ پودر نامرغوب باعث می شه کیک پف کاذب داشته باشه و بعد از پخت از بین بره. بعضی از برندهای بیکینگ پودر بیش از حد فعال هستند و در فر به شدت ایجاد پف می کنن که با وزن و ساختار کیک هم خونی نداره و به راحتی پف از بین می ره، اگر براتون مقدوره از بیکینگ پودر مارک تیارا استفاده کنید.
6. زیاد هم زدن مایه کیک بعد از اضافه کردن مواد خشک باعث سنگینی بافت می شه و پف ایجاد شده به سادگی از بین می ره.

Fatemeh.hasankhani
جمعه، 06 فروردين 1400، 17:17

سلام بهاره جون
من کیک شیفون رو بارها بود درست کردم ولی این اولین بار بود شکلاتیشو درست میکردم عالی بود.
این کیکو برا تولد خودم درست کردم
ممنون از شما استاد عزیزم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 06 فروردين 1400، 17:36

سلام فاطمه جان،
تولدتون مبارک باشه عزیزم امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشید کیکتون هم عالی شده نوش جان و ممنون از عکس

m.s
جمعه، 22 اسفند 1399، 11:07

سلام بهاره ی عزیزم . ا
اینم از عکس کیک شیفون شکلاتی من .
از زحمات دلسوزانه و آموزش های کاملتون بسیار ممنونم.
بافت کیک خیلی عالی و خوشمزه شد! و همه هم پسندیدند.
امیدوارم همیشه شاد و تندرست باشی .

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 22 اسفند 1399، 11:10

سلام عزیزم،
عجب کیک خوشگلی درست کردید دستتون درد نکنه و ممنون از عکس

Mozhganchideh
سه شنبه، 12 اسفند 1399، 07:31

سلام بهاره خانم عزیز من این کیک رو با همین مقدار مواد برای تولد پسرم درست کردم با فیلینگ خامه و گردو و گاناش دستتون درد نکنه فوق العاده بود سپاسگزارم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 12 اسفند 1399، 08:33

سلام عزیزم،
اول اینکه تولد پسر گلتون مبارک باشه و بعد دستتون درد نکنه کیکتون عالی شده، نوش جون خانواده عزیزتون و ممنون از عکس

Fourozan
پنجشنبه، 30 بهمن 1399، 22:03

سلام استاد پر مهرم ، کیک شیفون شکلاتی با کرم پنیر خامه ای شکلاتی . خیلی سبک و خوش طعم همه دوست داشتن ، تمام قد به شما احترام میگزارم و سپاسگزارم

Fourozan
جمعه، 01 اسفند 1399، 09:05

مواد اولیه را دوبرابر کردم داخل دو تا قالب ۲۳ تقسیم کردم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 01 اسفند 1399، 09:46

سلام عزیزم،
کیکتون عالی و بینقصه و نشون دهنده هنر و دقت خودتونه واقعا آفرین به شما و ممنون از عکس

Fourozan
جمعه، 01 اسفند 1399، 14:57

همش بخاطر داشتن استاد نمونه ای مثل شماست😘

Mona A
سه شنبه، 23 دی 1399، 11:16

سلام بهاره جون من تو دوقالب مختلف دوبار کیک پختم یکبار در قالب متحرک۲۳وامروز دوقالب ۲۰ولی کیکم از دیواره ها جدا میشه و مثل کیک اسفنجی ام منسجم نمیشه من کارایی که گفتین هم به دقت انجام میدم چرا اینطور میشه؟حتی جنس قالبام یکی آلتون و دیگری موجه و فقط کف رو خیلی کم چرب می کنم دفعه قبل دما ۱۸۰بود کف. کیکم سوخت این دفعه ۱۷۰کردم ۵بیشتر زمان خواست علت چیه؟کیکم فاصله می گیره مارک موادم همه خوب و سالمند نمی‌دونم میشه راهنماییم کنید.

Mona A
سه شنبه، 23 دی 1399، 11:19

کاملا مغزش پخته و خوش طعمه من از پودر نسکافه فوری به جای قهوه استفاده می کنم میشه دلیلش این باشهنسکافه ۳در۱

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 23 دی 1399، 17:04

سلام عزیزم،
کهنه بودن یا خوب نبودن جنس بیکینگ پودر، پخت طولانی، دمای بالا، زدن زیاد از عوامل جمع شدن کیکه.

Mona A
سه شنبه، 23 دی 1399، 19:02

عزیزم بکینگ پدرم همون تبار است که گفتین و دما ۱۷۰بود که بعد ۴۰دقیقه دیدم سیخ چوبی تمیز نیومد  و ۵ دقیقه بیشتر شد از نسکافه فوریم نیست

Mona A
سه شنبه، 23 دی 1399، 19:03

من دماسنج فر دارم فقط این کیکم اینطور میشه کیک اسفنجی معمولیم اینطور نمیشه

Mona A
سه شنبه، 23 دی 1399، 19:04

موقع فولدم تخم مرغ گوله ای میشه هم میزنم تا کامل به خورد مواد بره همین

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 23 دی 1399، 20:37

من تا حالا از این بسته ای فوری ها استفاده نکردم ولی فکر نمی کنم ربطی داشته باشه تا جایی که من می دونم یکی از این موارده.

Mona A
چهارشنبه، 24 دی 1399، 08:03

ممنون دفعه بعد بیشتر بیشتر دقت می کنم

مینو ۲۰
شنبه، 20 دی 1399، 09:06

استاد خوبم از اونجایی که طعم این کیک برای خودم و خانواده خیلی دلچسب بود برای پایه چیز کیک هم امتحانش کردم تو قالب ۱۹ سانت خوب شد البته با میزان پنیر کم. واقعا ازتون ممنونم که باعث اعتماد بنفس من شدین همیشه دعاگوتون هستم :)
سلامت باشین و برقرار

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 20 دی 1399، 10:10

سلام عزیزم،
به به عجب چیزکیکی شده خیلی هوس انگیز و عالیه نوش جونتون باشه عزیزم و ممنون از عکس

Bahare.m
سه شنبه، 16 دی 1399، 18:53

ممنون از آموزش های خیلی خوب شما.چند بار این کیک رو درست کردم خیلی خوب شد😁😇
چقد خوشحالم که چند ساله با سایت پر محتوای شما آشنا شدم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 16 دی 1399، 20:25

سلام بهاره جان،
شنیدن رضایتتون باعث خوشحالی منه کیکتون هم عالیه نوش جان و ممنون از عکس

Negar77
يکشنبه، 30 آذر 1399، 08:03

سلام استاد عزیزم امیدوارم حال دلتون خوش باشه و سلامت باشید خواستم تشکر کنم بابت این دستور عالی این کیک رو به همراه باترکریم سوئیسی برای گل ها درست کردم و بی نظیر شد دست شما درد نکنه واقعا

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 30 آذر 1399، 08:45

به به چقدر حرفه ای شده واقعا آفرین بهتون و ممنون از عکس

عاطفه.الف
سه شنبه، 20 آبان 1399، 19:41

ممنون بابت اين رسپي عالي!

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 21 آبان 1399، 08:29

سلام عزیزم،
مرسی از خودتون که انقدر با سلیقه درست کردید واقعا آفرین به شما و ممنون از عکس

Saeideh_mt
چهارشنبه، 23 مهر 1399، 19:23

سلام بهاره جان اینم کیک شیفون من خیلییییی عالییییی و خوشمزه شده بود ممنون بابت همه رسپی های خوبی که میذارین

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 23 مهر 1399، 20:43

سلام عزیزم،
عجب خامه کشی تمیز و فوق العاده ای واقعا آفرین به شما و ممنون از عکس زیباتون

Saeideh_mt
جمعه، 25 مهر 1399، 18:32

ممنون بهاره جان

fateme5
سه شنبه، 01 مهر 1399، 19:44

بهاره عزیزم واقعا ازتون ممنونم
برای تولد خواهرم درست کردم و فوق العاده شده بود طعمش

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 01 مهر 1399، 20:13

خوشحالم که راضی بودید عزیزم چه کیک زیبایی هم شده تولد خواهر عزیزتون هم مبارک

مینو ۲۰
چهارشنبه، 29 مرداد 1399، 07:10

استاد عزیزم سلام
میشه از این کیک به عنوان کراست چیزکیک استفاده کرد؟  دوست دارم چیزکیکم یه حالتی باشه که دورش کیک باشه فقط وسطش مواد چیزکیک باشه
شما غیر براونی، این کیک رو برای این کار پیشنهاد میکنین؟ یا نه؟
شبیه به این عکس :

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 29 مرداد 1399، 07:13

سلام عزیزم،
این کیک بسیار لطیف و کم انسجامه و اصلا قابلیت خالی شدن و کرم ریختن نداره برای این کار از دستور کیک اسفنجی استفاده کنید بسیار عالی می شه.

مینو ۲۰
شنبه، 01 شهریور 1399، 09:57

خیلی خیلی ممنون از  اینکه وقت میذارین و به سوالامون جواب میدین

MARYAM681
شنبه، 18 مرداد 1399، 07:51

سلام .. وقتتون به خیر .. ممنون از دستور های خیلی خیلی خوبتون .. من واقعا با اطمینان کامل دستور هاتون رو درست میکنم .. این دو تا کیک هم من برای تولد مادر و مادر همسرم درست کردم
یک سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
این سس رو میتونیم قرمز رنگش رو هم داشته باشیم ؟ یا کلا یه لایه ترجیحا به صورت دریپ قرمز رنگ میخوام از چی استفاده کنم ؟
اگه از کرم پنیری به عنوان کاور بخوام استفاده کنم میشه اونو قرمز کنم ؟
من مبتدی هستم ،کدومش کم ریسک تره ؟ برای تولد همسرم میخوام درست کنم و خیلی فرصت آزمون و خطا ندارم
ممنون از وقتی که با سخاوت برای ما میذارید

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 18 مرداد 1399، 15:26

سلام عزیزم،
تولد خانواده عزیزتون مبارک باشه، کیکتون هم عالی شده نوش جونتون
برای دریپ قرمز رنگ از این سس نمی تونید استفاده کنید، یا باید سس براق آینه ای با رسپی زیر رو قرمز درست کنید:

https://spbaking.com/recipes/%D9%85%D9%88%D8%B3-%D9%86%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-t141
یا باید خامه رو با شکلات رنگی با نسبت مساوی روی حرارت غیرمستقیم بذارید و یکدست شد بریزید.

کرم پنیری رو هم می تونید قرمز کنید خیلی هم عالی می شه.

MARYAM681
يکشنبه، 19 مرداد 1399، 06:30

وای چقد خوشحال شدم .. خیلی ممنووون
کرم پنیری رو بهش رنگ قرمز بزنم ؟ اینکه چه رنگی باشه و کی اضافه بشه بهتره؟
شرمنده بازم سوال میپرسم ، میترسم صورتی کنمش

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 19 مرداد 1399، 08:27

سلام عزیزم،
به نظر من از رنگ قرمز صرفنظر کنید، رنگ ژله ای مارک فو به شما رنگ قرمز میده ولی باید خیلی اضافه کنید و مضره ولی در هر صورت برای رنگی کردنِ بعد از فرم دادن کرم دو قاشق غذاخوری از کرم رو بردارید، در کاسه کوچکی بریزید و رنگ خوراکی ژله ای دلخواه رو بهش اضافه کنید. مخلوط دو قاشق کرم و رنگ خوراکی رو با قاشق خوب هم بزنید تا رنگ بصورت یکدست پخش شه. حالا مواد رنگی رو در باقی کرم به آرومی فولد کنید.

MARYAM681
يکشنبه، 19 مرداد 1399، 08:50

پس فک میکنم اگر کاور ساده و دریپ قرمز داشته باشم بهتر باشه .. ممنون ازتون
شما میدونید شکلات قرمز توی بازار هست؟ میتونم خالی یا به صورت گاناش ازش استفاده کنم (در ترکیب با خامه قرمز میمونه ؟)؟
یک سوال دیگه هم درباره کیک شیفون داشتم .. امکان این هست که مواد شیفون رو دو قسمت کنیم و به نوبت داخل فر بپزیم ؟یا باید در دو قالب پخت و یا دو سری درست کرد اگر یک قالب داشته باشیم
بی نهایت ممنون

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 19 مرداد 1399، 09:50

بله عزیزم مارک هایی مثل دوریکا که شکلات رنگی دارن قرمز هم دارن.
می تونید هم خالی هم بصورت گاناش اضافه کنید می تونید وقتی با خامه مخلوط کردید مقدار کمی رنگ ژله ای قرمز هم بهش اضافه کنید.
متاسفانه مایه کیک به هیچ وجه نمی تونه بیرون منتظر بمونه چون بیکینگ پودر غیرفعال می شه و پف سفیده می خوابه

زهرا نجفی
سه شنبه، 14 مرداد 1399، 07:07

سلام بهاره جان وقتتون بخیر و خسته نباشید من هر جایی رفتم کرم تارتار نداشتن آیا میتونم چیز دیگه ای جایگزین کنم؟ واینکه برای داخل مواد از چه مارک پودر کاکائویی استفاده کنم . ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 14 مرداد 1399، 09:41

سلام عزیزم،
1.کرم تارتار رو از لوازم قنادی های معتبر می تونید تهیه کنید، اگر هم شهرستان تشریف دارید بگید از تهران براتون ارسال می کنن، ولی تا اون موقع می تونید همون مقدار آبِ لیموترش تازه بریزید.
2. پودر کاکائو می تونید فرمند استفاده کنید یا از لوازم قنادی های خوب پودر کاکائوی اسپانیایی بخرید.
3. بعد از اتمام قسمت "عکس دستپخت های شما" پایین که برید قسمت نظرات هست که وقتی فقط سوال دارید اونجا درج کنید.

آذر دخت
يکشنبه، 12 مرداد 1399، 19:38

سلام خدمت بهاره خانوم گل
کیک شیفون شکلاتی برای تولد دخترم پختم عالی بود
ممنون از شما انشالله همیشه شاد و سالم باشید

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 13 مرداد 1399، 06:58

سلام عزیزم،
تولد دختر گلتون مبارک امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشن. کیکشون هم عالی شده آفرین به شما مامان هنرمند.

آذر دخت
دوشنبه، 13 مرداد 1399، 10:25

مرسی عزیزم زنده باشید

fateme5
پنجشنبه، 02 مرداد 1399، 15:25

دستور و اموزش این کیک واقعاا فوقالعاده ست
برای تولد خواهر زادم درست کرده بودم، بافت  و مزه ش عالی بود، فقط خامه کشیش اونجوری که میخواستم تمیز نشد،با اینکه استر کشی هم کرده بودم و حدودا یک ساعت داخل یخچال استراحت کرد،

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 02 مرداد 1399، 20:41

سلام عزیزم،
خامه کشی در فصل گرما خیلی کار سختیه به نظر من که عالی شده نوش جونتون و تولد خواهرزاده عزیزتون هم مبارک

مینو ۲۰
دوشنبه، 23 تیر 1399، 04:57

استاد عزیزم این دستور عالی بود
ممنون از این همه لطف و محبتتون
امیدوارم همیشه خودتون و خانوادتون سلامت باشین
حتی خودمم باورم نمیشد کیک به این خوبی درست کردم

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 23 تیر 1399، 06:09

سلام مینو جان،
عزیزم تولد پدر عزیزتون مبارک، مسلما هنر و دقت خودتون باعث این کیک عالی شده.
موفق باشید

مینو ۲۰
پنجشنبه، 26 تیر 1399، 03:40

سلام به روی ماهتون. شما لطف دارین استاد جانم.
فقط یه مشکلی دارم که زمانی که کرم پنیرخامه ای رو میکشم رو کیکام دونه های ریز کیک تو کارم میاد با اینکه کیک رو قبلش تو یخچال میذارم
 یه جا شنیدم باید بعد این که یه لایه کرم یا خامه زدیم، بذاریم تو یخچال بعد دوباره روشو کاور کنیم ولی اینطوری خیلی لایه کرم پنیر خامه ای یا خامه قطور میشه

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 26 تیر 1399، 06:21

عزیزم دو کار باید انجام بدید، یکی اینکه دیواره ها رو شربت بزنید و مرطوب کنید، دوم اینکه یک دور یک لایه خییلی نازک کرم بزنید و آسترکشی کنید، یک ساعت در یخچال استراحت بدید بعد لایه اصلی رو بزنید.

مینو ۲۰
شنبه، 28 تیر 1399، 16:07

ممنون استاد خوبم سلامت باشین همیشه

fateme5
دوشنبه، 30 تیر 1399، 08:14

ببخشید که بازم سوال میپرسم، میشه همین میزان مواد رو بین دو تا قالب پانزده سانت تقسیم کرد برای کیک تولد؟ از نظر ارتفاع و لایه کردن

fateme5
دوشنبه، 30 تیر 1399، 08:14

یا باید مواد رو دو برابر کنم؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 30 تیر 1399، 09:13

بله عزیزم می شه نیازی به دو برابر کردن نیست ولی باز به ارتفاع مدنظرتون بستگی داره.

ملیکا حاجطرخانی
پنجشنبه، 19 تیر 1399، 16:04

سلام کیک من بافتش بد نبود ولی کمی پف نا متقارنی داشت که فکر کنم به دلیل باز کردن فر در وسط پخت بود

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 20 تیر 1399، 06:17

سلام عزیزم،
بافت کیک درست تشکیل نشده، اول اینکه در فر رو اصلا و به هیج وجه باز نکنید، از بیکینگ پودر تازه استفاده کنید، بعد از اضافه کردن آرد مواد رو زیاد هم نزنید، دماسنج فر تهیه کنید تا از دقت دما مطمئن شید.

یاسمن ۲
سه شنبه، 17 تیر 1399، 15:52

سلام بهاره جون امیدوارم خوب باشین. ممنون ازینکه اطلاعاتتون رو انقد خوب در اختیار ما میذارین. من کیک رو عین دستور درست کردم اما نمیدونم چرا وسط کیکم پف نکرد و فقط دور قالب پف کرد و حالت فرو رفته پیدا کرده کیکم. عکسش رو میفرستم ممنون میشم اشکال کارم رو بگین. درضمن قالبم ۲۴ سانت بود

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 17 تیر 1399، 17:52

سلام عزیزم فرو رفتن کیک دلایل زیادی می تونه داشته باشه:

1. بیکینگ پودر کهنه یا خراب قدرت کافی برای پف کردن نداره ، که باعث می شه فقط قسمت های دور کیک به کمک دیواره پفشون باقی می مونه و وسط کیک فرو بره.
2. عدم اندازه گیری صحیح بیکینگ پودر و بیشتر بودنش، باعث می شه کیک پف کاذب داشته باشه که بعد از خارج شدن از فر وسطش یعنی قسمتی که تکیه به دیواره نداره فرو بره. 
3زمان بندی اشتباه و فاصله زیاد بین آماده کردن مایه کیک و گذاشتن کیک در فر، فعالیت بیکینگ پودر رو خنثی می کنه و کیک فرو میره.
4. باز کردن در فر حین پخت و قبل از تشکیل ساختار باعث فرو رفتن وسط کیک میشه.
5. عدم اندازه گیری صحیح مواد مرطوب و زیاد بودن رطوبت در وسط فرو می ره.
6. زیاد هم زدن باعث خشکی و بهم ریختن ساختار کیک می شه و فقط دور کیک به کمک دیواره ها قدرت پف دارن و وسط کیک فرو می ره.
7.برای کیک های گروه اسفنجی حتما باید از دماسنج فر استفاده کنید، کم بودن دما باعث فرو رفتگی وسط می شه
8. داغ نبودن فر زمانیکه کیک رو داخلش میذارید هم باز همین مشکل رو ایجاد می کنه.
9. زیاد زدن سفیده بطوریکه تکه ای شه وخشک باشه رطوبت مواد رو کم می کنه و باز باعث فرو رفتن می شه.
10.نامناسب بودن و لیز بودن جنس قالب

یاسمن ۲
سه شنبه، 17 تیر 1399، 18:23

ممنون از پاسختون استاد عزیز. راستش من تازه همزنم رو عوض کردم و این یکی نسبت به قبلی خیلی سریع تره شاید دلیلش همزدن بیش از حد باشه چون تا حالا همچین مشکلی برام پیش نیومده بود. از بقیه موارد تقریبا مطمئنم چون قبلا این مشکلات رو نداشتم . دفعه دیگه رو دور کند تر کار میکنم. ممنون از راهنمایی مفیدتون

شایسته
سه شنبه، 10 تیر 1399، 21:34

سلام .بهار جان از صمیم قلب ازتون تشکر میکنم .آموزشها کامل وعالی بود ..
خیلی چیزها از سایتتون یاد گرفتم ..همه ی نکته ها رو یادداشت کردم ..
کیک شیفون خیلی خوشمزه شده ..
وطعم جالبی داره ..
فقط یه سوال ..میشه تو دستور این کیک کاکائو استفاده نکرد ؟ یا مقدارش خیلی کم باشه ؟
ومیشه قبل خامه زدن شهد روی کیک بریزیم ؟ بازم ممنون

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 11 تیر 1399، 07:05

سلام عزیزم،
متاسفانه این دستور خیلی حساسه و امکان جایگزینی پودر کاکائو با آب رو نداره. برای شیفون ساده دستور خوب در سایت هست و می تونید اون رو درست کنید.
در مورد شربت، می تونید شربت بدید خیلی هم عالی می شه.

گیس گلابتون
جمعه، 30 خرداد 1399، 03:39

سلام خانم وحید گرامی
کیک شیفون شکلاتی، با فیلینگ گانش و خامه کشی یا خامه کاکائویی. از کیک بی بی هم خوشمزه تر شد. در تزئین کیک زیاده روی کردم، ولی اشکالی ندارد، اولین تجربه ام در تزئین کیک تولد است. من این تجربه زیبا را مدیون شما هستم. هزار بار سپاسگزارم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 30 خرداد 1399، 07:17

سلام عزیزم،
واقعا عالی شده کیکتون، خیلی از پیشرفتتون خوشحالم و امیدوارم همینطور پیش برید.
نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

آذر دخت
دوشنبه، 26 خرداد 1399، 18:58

سلام خدمت خانم وحید عزیز
کیک شیفون شکلاتی خیلی خوشمزه بود من از گاناش برای رویه کیک استفاده کردم
سپاسگزارم به خاطر توضیحات کامل و عالی شما زنده باشید

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 27 خرداد 1399، 06:04

سلام عزیزم،
کیکتون عالی شده، خیلی خوشحالم که راضی بودید نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

fateme5
دوشنبه، 19 خرداد 1399، 17:08

اینم اخرین کیک شیفون شکلاتی که درست کردم با اموزش فوق العاده شما
اگه ارتفاع بیشتری بخوام میشه همین مقدار مواد رو بین دو تا قالب پانزده سانت تقسیم کنم یا بهتره که مواد رو دو برابر کنم و بعد تقسیم کنم ؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 19 خرداد 1399، 18:15

سلام فاطمه جان،
کیکتون عالی شده عزیز دلم نوش جونتون و ممنون از عکس
می تونید همین مواد رو بین دو قالب 15 سانت تقسیم کنید.

مهربان
چهارشنبه، 07 خرداد 1399، 17:04
مهربان
چهارشنبه، 07 خرداد 1399، 17:07

سلام
خیلی ممنون از دستور عالیتون فقط من خامه کشی کردم با توجه به توضیحاتی که داده بودید ولی این ریسک رو کردم کیکم یه خورده کج شد واینکه سس شکلاتم وقتی روی کیک ریختم سریع بست و شکل کیک رو بد کرد در مورد ریختن سس شکلات یه توضیح میدید ممنون
در کل خیلی خوشمزه بود ممنون

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 07 خرداد 1399، 17:19

سلام عزیزم،
کیکتون عالی شده آفرین به شما
در مورد کج شدن قبل از خامه کشی باید کیک رو تراز کنید و قسمت های بالاتر رو برش بزنید.
در مورد سس شکلاتی از مخلوط شکلات و خامه صبحانه به نسبت یک به یک استفاده کنید که زود نبنده.

مهربان
چهارشنبه، 07 خرداد 1399، 18:14

خیلی ممنون از راهنمای های خوبتون

لی لی
چهارشنبه، 07 خرداد 1399، 10:05

استاد گل سلام
مثل همیشه طعم و بافت عالی
ممنون از لطف و سخاوتمندی شما
اینم از کیک شیفون بنده با گاناش
شادو سلامت باشید

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 07 خرداد 1399، 12:10

سلام عزیزم،
کیکتون عالی شده واقعا آفرین به شما و نوش جان

لی لی
پنجشنبه، 08 خرداد 1399، 09:46

مچکرم
همیشه قدردان زحمات شما هستم

حامد
يکشنبه، 04 خرداد 1399، 07:49

کیک شیفون شکلاتی

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 04 خرداد 1399، 13:57

واقعا عالی شده، آفرین به شما و ممنون از عکس های زیباتون

Zahra kiani
پنجشنبه، 01 خرداد 1399، 17:33

سلام عزیزم.اینم کیک شیفون شکلاتی با سس براق.به نظرم خیلی تیره شده.از پودر کاکائو روشنتر باید استفاده کنم؟ همه چیزش عالی بود.ممنون.

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 01 خرداد 1399، 18:03

سلام عزیزم،
بسیار عالیه نوش جونتون باشه و ممنون از عکس زیباتون، به نظر من رنگش مشکلی نداره ولی اگر دوست دارید روشن تر باشه باید نوع پودر کاکائوتون رو عوض کنید و نوع روشن استفاده کنید.

Zahra kiani
پنجشنبه، 01 خرداد 1399، 18:14

ممنون.بهاره جان سس زیاد اومده.این سس را تا چند وقت میشه نگه داشت؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 01 خرداد 1399، 18:24

در ظرف دربسته در یخچال تا یک هفته می مونه.

Miss jozri
يکشنبه، 28 ارديبهشت 1399، 18:48

سلام عزیزم خوب هستین ممنون بابت رسپی عالیتون فقط کیکم تو فر پف زیادی داشت و حتی از لبه قالبم بالا اومده بود بعد از ۱۰ دقیقه خاموش شدن فر رفتم سراغش دیدم که اینجور شده اصلا توقع نداشتم اینجور بشه بنظرتون دلیلش چیه ممنون میشم جوابم و بدین

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 28 ارديبهشت 1399، 20:05

سلام عزیزم،
چقدر ناجور شده متاسفم

در صورتیکه اندازه گیری صحیح انجام شده باشه یکی از عوامل زیر باعث خوابیدن پف کیک بعد از پخت شده:

1. مهم ترین عامل خوابیدن پف کیک بعد از اتمام پخت تنظیم نبودن دمای فره، دقت کنید که دمای بیشتر و کمتر هر دو این مشکل رو ایحاد می کنن. دمای بیشتر باعث می شه پف کیک به صورت سریع و ناگهانی و قبل از ایجاد ساختار کیک ایجاد شه که این پف با تغییر دما به راحتی از بین می ره. در دمای کمتر هم اصلا ساختار کیک استحکام لازمه رو پیدا نمی کنه و به همین دلیل به راحتی میخوابه. پس اگر دماسنج فر ندارید تهیه کنید. 
2. مدت زمان نوشته شده در دستورها تقریبیه و با توجه به فرها کمی متفاوته، کافی نبودن میزان پخت کیک باعث می شه ساختار کیک درست و کامل تشکیل نشه و به راحتی پف از بین بره، اگر با دماسنج فرِ خوب، از دمای فر اطمینان دارید زمان پخت رو پنج دقیقه افزایش بدید.
3. مناسب نبودن سایز قالب و کوچک بودن، باعث می شه کیک هنگام پف کردن دیواره مناسب برای بالا اومدن و استحکام رو نداشته باشه و معمولا مقداری از پفی که بالاتر از دیواره های قالب ایجاد می شه از بین میره.
4.  باز کردن در فر در حین پخت باعث ایجاد شوک دمایی و خوابیدن پف بعد از اتمام پخت می شه.
5. استفاده از بیکینگ پودر نامرغوب باعث می شه کیک پف کاذب داشته باشه و بعد از پخت از بین بره. بعضی از برندهای بیکینگ پودر بیش از حد فعال هستند و در فر به شدت ایجاد پف می کنن که با وزن و ساختار کیک هم خونی نداره و به راحتی پف از بین می ره، اگر براتون مقدوره از بیکینگ پودر مارک تیارا استفاده کنید.
6. زیاد هم زدن مایه کیک بعد از اضافه کردن مواد خشک باعث سنگینی بافت می شه و پف ایجاد شده به سادگی از بین می ره.

Mona A
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 16:31

سلام بهاره جون من امروز کیک شیفون رو برای بار چندم پختم این دفعه آیدم رو عوض کردم سری قبل کاپ کیکم پودری شد این سریم کیکم زود از قالب افتاد و وسطش گود شد سر کاپ کیک پرسیدم گفتین بکینگ پودر عوض کنم و مثل شما تیارا کردم این سری تو کی کم بازم همون شد میتونه مشکل از آیدم باشه ؟چون من این کیک و با آرد قبلی درست کردم اینطوری نشده بود کاپ کیک و کی کم این سری با آرد جدید بود این طور شد ممنون میشم کمکم کنید.راستی این سری که کیک رو تو قالب ذکر کرده بودم از قالب افتاد بود بیرون و سر ۳۰ دقیقه تفکیک چک کردم سوزش کمی گود و اطرافش بعضی جاها ش از قالب فاصله گرفته بود.ممنون

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 18:16

سلام عزیزم،
وقتی قالب نچسبه نمی شه قالب رو برعکس کرد و میوفته بیرون. پایین اومدن کیفیت کیک و کاپ کیک می تونه از آرد باشه ولی راستش فر رفتگی رو اطلاع ندارم که آرد تاثیر بذاره یا نه تنها راهش اینه که آرد رو عوض کنید و مجدد امتحان کنید. پودر کاکائوتون همون همیشگیه؟

Mona A
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 19:42

سلام نه اتفاقا پودر کاکائومم تموم شده چیزه دیگه گرفتم کدوم میتونه تاثیر بزاره؟یا هردو می تونن.ممنونم از راهنماییها عزیزم.

Mona A
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 19:43

همیشه به قالبم میچسبید و بر می گردوندم نمی افتاد اینبار اینطور شد

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 20:14

من بیشتر به پودر کاکائو شک دارم.

Mona A
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 21:36

ممنون اول پودر کاکائوی قبلیم رو دوباره استفاده می کنم نتیجه رو میگم

Mona A
چهارشنبه، 17 ارديبهشت 1399، 08:01

شرمنده میشه بگین شما از چه پودر کاکائویی استفاده می کنید؟منم بخرم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 17 ارديبهشت 1399، 10:12

من سه نوع پودر کاکائو دارم یکی کادبری انگلیس، یکی فرمند ایرانی و یکی فله ای از فروشگاه مدبر.
برای دسر از کادبری استفاده می کنم. برای رنگ روشن از فرمند، تیره از مدبر

Mona A
چهارشنبه، 17 ارديبهشت 1399، 10:36

ممنونم عزیرم

آسی
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 05:18

سلام شف عزیز.من این کیک رو برای اولین بار درست کردم.خیلی عالی بود.واقعا ممنونم.

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 06:04

سلام عزیزم،
واقعا عالی درست کردید، آفرین به شما و ممنون از عکس

رویا.
يکشنبه، 14 ارديبهشت 1399، 12:31

من همه نکات را رعایت کردم نمی دونم چرا اینجوری تو رفته شده ؟؟؟ طعم و بافتش خوبه ولی میشه لطفا راهنماییم کنین

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 14 ارديبهشت 1399، 18:11

اوه اوه چقدر فرو رفته، واقعا متاسفم، قطعا هم دمای فر مشکل داشته هم جوش شیرین یا بیکینگ پودر.
 فرو رفتن کیک دلایل زیادی می تونه داشته باشه:

1. بیکینگ پودر کهنه یا خراب قدرت کافی برای پف کردن نداره ، که باعث می شه فقط قسمت های دور کیک به کمک دیواره پفشون باقی می مونه و وسط کیک فرو بره.
2. عدم اندازه گیری صحیح بیکینگ پودر و بیشتر بودنش، باعث می شه کیک پف کاذب داشته باشه که بعد از خارج شدن از فر وسطش یعنی قسمتی که تکیه به دیواره نداره فرو بره. 
3زمان بندی اشتباه و فاصله زیاد بین آماده کردن مایه کیک و گذاشتن کیک در فر، فعالیت بیکینگ پودر رو خنثی می کنه و کیک فرو میره.
4. باز کردن در فر حین پخت و قبل از تشکیل ساختار باعث فرو رفتن وسط کیک میشه.
5. عدم اندازه گیری صحیح مواد مرطوب و زیاد بودن رطوبت در وسط فرو می ره.
6. زیاد هم زدن باعث خشکی و بهم ریختن ساختار کیک می شه و فقط دور کیک به کمک دیواره ها قدرت پف دارن و وسط کیک فرو می ره.
7.برای کیک های گروه اسفنجی حتما باید از دماسنج فر استفاده کنید، کم بودن دما باعث فرو رفتگی وسط می شه
8. داغ نبودن فر زمانیکه کیک رو داخلش میذارید هم باز همین مشکل رو ایجاد می کنه.
9. زیاد زدن سفیده بطوریکه تکه ای شه وخشک باشه رطوبت مواد رو کم می کنه و باز باعث فرو رفتن می شه.

رویا.
دوشنبه، 15 ارديبهشت 1399، 20:40

نه هیچکدوم اینها نبوده ، برای خودم هم عجیبه ، ققط من کل مواد را در یک قالب ۲۰ سانتی با ارتفاع ۱۰ ریختم . مال قالب نیست؟؟؟

رویا.
دوشنبه، 15 ارديبهشت 1399، 21:02

آها کرم تارتار هم نزدم چون ترسیدم تازه نباشه اونی که دارم و خراب کنه. واقعا دلم می خواد اشکالش را بفهمم چون طعمش بی نظیر بود

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 06:05

کرم تارتار و قالب می تونن موثر باشن ولی نه در این حد راستش من تا حالا همچین چیزی ندیده بودم خیییییلی عجیبه. یک مشکل اساسی تر داره  فرتون چیه؟ گازیه یا برقی؟ به نظرم باید طولانی تر در فر می موند و این پختش ناقص بوده

رویا.
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 18:34

فرم برقیه آریستون و کلا من کیک خیلی زیاد درست می کنم برای خودمم عجیبه چرا اینجوری شد حتی با یک دستور دیگه هم کیک شکلاتی دوباره درست کردم اونم فرو رفته شد البته خیلی کمتر از این ولی بازم شد عجیبه خیلی

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 19:13

پودر کاکائو رو عوض نکردید؟

رویا.
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 20:14

نه پودر کاکائوم خارجیه . ولی هر باز کیک شکلاتی درست می کنم اینجوری میشه . یعنی ممکنه مال اون باشه ؟؟ نو بخرم دوباره؟ ایرانی باشه اشکال نداره؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 17 ارديبهشت 1399، 05:53

پودر کاکائوتون رو کاری نداشته باشید، آرد بسته بندی از سوپر مارکت بخرید مارکش مهم نیست و زمان رو حداقل 5 دقیقه بیشتر کنید، بیکینگ پودر و جوش شیرین رو هم سر خالی بریزید ببینید چی می شه.

رویا.
چهارشنبه، 17 ارديبهشت 1399، 11:21

اکی ممنون خبر میدم

رویا.
چهارشنبه، 17 ارديبهشت 1399، 15:38

 آقا ناپلئونی ره بیااارین. بکینگ پودرم با این که تازه بود خارجی گرفتم پودکاکائو ی جدید گرفتم قهوه لاوازا دم کردم زمان را بیشتر کردم و بالاخره درست شد.  انقدر وسواسی انجام دادم که تایمر گذاشتم برای سفیده زدن. طعمش بی نظیر بود برای همین نمی خواستم تسلیم بشم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 17 ارديبهشت 1399، 16:03

واقعا واقعا آفرین بهتون، تنها راه موفقیت در شیرینی پزی همینه تکرار و پشتکار نوش جونتون باشه

رویا.
چهارشنبه، 17 ارديبهشت 1399، 19:42

الان با ۴ تا کیک شکلاتی چه کنم :)))))))) ولی ممنون خیلی رسپی خوش مزه ای بود

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 17 ارديبهشت 1399، 20:00

عزیزم می تونی فریز کنی

مهربانو
چهارشنبه، 10 ارديبهشت 1399، 10:25

سلام بهاره جون
این کیک تولد روی برای پسرم با دستورها و نکات خوب شما درست کردم
ممنونم بابت همه چیز

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 10 ارديبهشت 1399، 10:40

سلام عزیزم،
فوق العاده عالی و تمیز درآوردید بسیار حرفه ای شده، تولد پسر گلتون هم مبارک باشه

shokripour
سه شنبه، 26 فروردين 1399، 12:10

سلام استاد عزیز واقعاً  طعم این کیک بی نظیره و هر بار از خوردنش لذت میبرم امسال برای سال تحویل با استفاده از این کیک و دستور کوکی هدی شکری بی نظیرتون برای هفت سین یه کیک درست کردم ممنون بابت سایت عالی و کاملتون

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 26 فروردين 1399، 13:55

سلام عزیزم،
عجب ایده بینظیری، بسیار عالی شده واقعا آفرین بهتون و ممنون از عکس

مژگان پورقنبری
يکشنبه، 24 فروردين 1399، 16:17

سلام بهاره عزیزم من مجدد کیک رو برای تولد خواهرم آماده کردم یه مشکل اساسی که دارم وقتی کیک رو میچینم روی هم کیکم کج میشه.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 24 فروردين 1399، 16:57

سلام عزیزم،
یک تراز بخرید قبل از چیدن لایه ها روی هم روی هر کیک تراز بذارید تا از صاف بودنش مطمئن شید اگر صاف نبود با چاقوی اره ای ببرید، فیلینگ رو هم با قیف بزنید تا یکدست باشه.
کیکتون هم عالی شده عزیزم ممنون از عکس

لی لی
شنبه، 23 فروردين 1399، 10:39

سلام بهاره عزیز
امیدوارم ک حالتون خوب باشه
اینم از کیک شیفون بنده
سس روش رو نتونستم تهیه کنم
ولی خیلی خوب شد.ممنون از دستور بی نقصتون
فقط یه اشکالی داشتم
در فر رو باز کردم پف روی کیک خوابید یکم گود شد بخاطر تغییردما بود
 زیر کیک هم یه کوچولو تو رفته بود
مشکل از چی میتونه باشه؟بخاطر تغییر دما هست؟
مقداری از کیک هم ب دیواره چسبیده بود،طبیعیه؟؟
بازهم ممنون و سپاسگذارم سخاوتمندی شما

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 23 فروردين 1399، 10:53

سلام عزیزم،
کیکتون خیلی عالی شده نوش جونتون باشه
1. به هیچ وجه در فر رو نباید باز کنید، شوک دمایی باعث خوابیدن پف کیک می شه.
2. تو رفتگی زیر کیک به دلیل هوا کشیدن حین برعکس کردنه، گاها به دلیل جنس قالب همه دور کیک کاملا به دیواره ها نمی چسبه و حین برگردوندن هوا می کشه. این بار با این قالب کیک رو بعد از پخت برنگردونید.
3. اگر تکه های کیک چسبیده به این معنیه که پخت کامل نبوده و باید بیشتر در فر می مونده. اگر لایه نازک بوده طبیعیه.

لی لی
شنبه، 23 فروردين 1399، 20:39

یک دنیا ممنون بهاره جان
ممنون از سخاوت و مهربونیتون
تنتون سالم و دلتون شاد

مژگان پورقنبری
پنجشنبه، 21 فروردين 1399، 10:53

سلام بهاره عزیزم میلاد باسعادت امام زمان عج رو بهتون تبریک میگم. اینم کیک من که به مناسبت عید آماده کردم.

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 21 فروردين 1399، 13:22

سلام عزیزم،
به به به چه کیک فوق العاده ای هم درست کردید، دستتون درد نکنه و ممنون از عکس

Mona A
يکشنبه، 25 اسفند 1398، 14:31

کیکم بعداز تزئینممنون از راهنماییتون

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 25 اسفند 1398، 14:33

سلام مونا جان،
ممنون از خودت که زحمت کشیدی کیک خونگی درست کردی عالی شده عزیزم

Nooshin
شنبه، 24 اسفند 1398، 21:31

سلام بهاره خانم بالاخره کیک رو برا تولد خواهر زادم  درست کردم و چون متولد اسفند هستن بیسکوییت ماهی برا تزیین استفاده کردم.بیشتر از این نمیشد چون بخاطر شرایط نمیشه بیرون رفت،واقعا عالی بود همه خوششون اومد.خیلی خیلی ممنون برای توضیحات کاملتون

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 25 اسفند 1398، 07:44

سلام عزیزم، تولد خواهرزاده عزیزتون مبارک باشه، کیک هم عالی شده هم بافتش هم ظاهرش، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

Mona A
جمعه، 23 اسفند 1398، 17:32

سلام شف عزیزم امروز این دستور عالیتون رو درست کردم همه چی خوب بود البته به قالبم شک داشتم که بعداز پخت کیکم اینطور شد و نشد در قالب خنکش کنم وارونه کردم کیک از قالب افتاد علت چیه که کیکم کج شده تو فر خوب پف کرد آخر کار اینطوری شد چون قالبم تیره بود دور شم حوله ی خیس پیچیده بودم ممنون میشم راهنمایی کنید که سطح کیکم صاف بشه دماسنج فر هم دارم دقیق چک کردم ۱۸۰ بود.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 23 اسفند 1398، 18:35

سلام عزیزم،
1. اول از همه صاف بودن سطح فر رو چک کنید، روی توری فر تراز بذارید ببینید فر سطحش ترازه؟
2. درست پخش نشدن بیکینگ پودر سطح کیک رو کج می کنه این بار بعد از مخلوط کردن بیکینگ پودر در آرد دو دور مخلوط بیکینگ پودر و آرد رو با هم الک کنید.
3. اگر در انتهای کار مواد خشک خوب مخلوط نشه، قسکت هایی بیکینگ پودر بیشتری داره و پف بیشتری می کنه.
4. اگر گردش هوا در فر یکسان نباشه یا دو دیواره گرمای یکسان نداشته باشه یا قالب به یکی از دیواره ها نزدیک تر باشه، سمتی که حرارت بیشتری می بینه پف بیشتری می کنه.

Mona A
جمعه، 23 اسفند 1398، 20:13

سلام مجدد استاد عزیزم پس اشکال از قالبم نبوده حتما موارد گفته شده رو چک می کنم اما تراز داخل فررو چطور باید چک کنم و اینکه گاز فرم رو تازه خریدم مجهز به فن کانوکشن هم هست ولی چون بلد نیستم چه مقدار تایم بدهم تا خشک نشه از این قابلیتش استفاده نکردم تو کیکای دیگه گه پختم سطحشون صافه همیشه، این دفعه تو این قالب این طور شد من قالب کیک های قبلی ساده و رنگ روشن بود،شرمنده که خیلی توضیح دادم دوست داشتم دلیل کارم رو بدونمدرآخر کیک تزئین شدم رو براتون میزارم خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 23 اسفند 1398، 20:20

عزیزم فرتون برقیه یا گازی و مارکش چیه؟
برای چک کردن تراز بودن فر، باید از مغازه ابزارآلات وسیله ای به نام تراز بخرید و با اون چک کنید.
اگر به قالب شک دارید توش رو با آب پر کنید ببینید آب کچ وایمیسته یا نه، شاید خود قالب شیب داره

Mona A
شنبه، 24 اسفند 1398، 07:02

گازیه و مارکش پیلوت هست،در مورد فن کانوکشن می تونید کمکم کنید

Mona A
شنبه، 24 اسفند 1398، 07:04

باید هنگام استفاده از کانوکشن چقدر ازتایم پخت کم بشه؟

Mona A
شنبه، 24 اسفند 1398، 07:04

قالبم تیره هست زودم برشته میشه می خوام عوضش کنم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 24 اسفند 1398، 07:25

شرمنده عزیزم، در مورد کانوکشن فر گازی متاسفانه اطلاعی ندارم ولی در استفاده از کانوکشن دما ده درجه کم می شه نه زمان، حتما دفترچه رو مطالعه کنید مطمئنم راهنمایی کرده

MH
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 12:46

سلام
من کیک را با اندازه های دستور، در دو قالب ۱۵ و ۲۰ سانت  با ارتفاع ۵ سانت پختم.
دما ۱۸۰ درجه
مدت ۳۳ دقیقه
در پایان زمان خلال دندان تمیز بود.
در فر سطح کیک قالب بزرگ، ترک بسیار کم عمقی داشت، و در هر دو کیک (قالب بزرگ و کوچک) وقتی هنوز در فر بودند اندکی تعقر وجود داشت (زیر و رو)
عکس ها ارسال کردم.

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 14:28

زیاد زدن سفیده، زیاد زدن مواد، کهنه بودن تخم مرغ و نم داشتن مواد اولیه این مشکل رو ایجاد می کنه. این بار سفیده ها رو یک درجه کمتر از میزان گفته شده در دستور بزنید امکان داره همزنتون دور تندش خیلی شدید باشه و با این زمان بندی سفیده رو خیلی خشک کنه و مواد اولیه رو در مقدار خیلی زیاد نخرید (به خصوص آرد) که همیشه تازه باشه.

MH
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 15:38

طبق دستور شما تخم مرغ ها را در آب میندازم میفهمم تازه است.
آرد را هم هر بار، ۵ کیلو میخرم.
برای زدن سفیده از ماشین آشپزخانه استفاده میکنم، بجای ۷ دقیقه که تو دستور اومده ۲/۵ دقیقه میزنم، بجای دور متوسط از دور کند و بجای دور تند از دور متوسط استفاده میکنم.
موقع فولد کردن سفیده هم آنقدر کم میزنم که بعد از پخت گاهی نقاطی از سفیده را در کیک مبینم.
مظنون اصلی، پودر کاکائو است، که به نظرم گلوله گلوله است شاید نم زیاد داره.
اگه مدت پخت بیشتر کنم یا فر خاموش کنم ولی کیک تو فر باشه مشکل حل میشه؟
به نظرم سطح کیک مرطوب بود.

MH
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 18:54

سلام
بافت،نرمی،لطافت،مزه،عطر،طعم کیک، بی‌نظیر بود.
سس آن فوق العاده بود.
قوام و استحکام،برش پذیری ،مزه سس عالی بود.
همه فامیل تعریف کردند.
همه را مدیون استاد گرانقدر هستم.
آرزوی سعادت و نیکبختی برای جنابعالی دارم.
با تشکر فراوان

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 20:00

من احساس می کنم زدن سفیده مشکل داره، حتما عکس همزن یا ماشین آشپزخونه ای که باهاش می زنید رو بندازید.من خودم آرد رو دو کیلویی و پودر کاکائو رو دو تا 250 گرمی میخرم. توصیه می کنم شما هم آرد رو در مقدار کمتر بخرید. مدت پخت رو می تونید سه دقیقه بیشتر کنید در مورد رطوبت روی کیک کاملا  رفع میشه ولی در مورد مقعر شدن، طولانی کردن پخت یا خشک کردن کیک در فر خاموش راه حل نیست و باید مواد مرغوب باشه.
خوشحالم که از دستور راضی بودید، هنر و پشتکار خودتونه نوش جون خودتون و خانواده عزیزتون

MH
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 21:32

کاکائو و آرد شما چه مارکیه؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 21:44

آرد رو فله میخرم، پودر کاکائو یا فرمند یا دویست و پنجاه گرمی از لوازم قنادی مدبر تهران

مینو ۲۰
دوشنبه، 28 بهمن 1398، 16:47

سلام بهاره جون عزیز
خیلی خیلی ممنونم از آموزش های دقیقت واقعا لذت میبرم از این همه حوصله و دقتت و ممنونم که این همه وقت ارزشمندتو به آموزش آدم های مبتدی مثل من اختصاص میدی !
یک سوال داشتم روی این کیک میشه از خامه پنیری‌ای که تو کیک شکلاتی سریع توضیح دادی استفاده کرد؟
بنظرت خامه پنیری برای کیک تولد مناسبه؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 28 بهمن 1398، 17:50

سلام عزیزم،
من خودم خیلی کرم پنیرخامه ای شکلاتی رو می پسندم، غلظت و دوام مناسب داره و راحت ماسوره میخوره. به نظرم به این کیک هم میاد.

مینو ۲۰
دوشنبه، 28 بهمن 1398، 19:07

خیلی خیلی ممنونم از جواب دهی سریعتون ❤️
فقط یه سوال دیگه هم دارم ازتون؛ اگه کرم تاتار رو حذف کنیم مشکلی پیش میاد ؟
یا اینکه بجاش چقدر آبلیمو باید بریزیم؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 28 بهمن 1398، 19:23

همون مقدار آبلیمو بریزید.

مینو ۲۰
دوشنبه، 28 بهمن 1398، 19:33

متشکرم ازت استاد عزیزم ❤️

Sevda
جمعه، 11 بهمن 1398، 09:22

کیک شیفون من ،با کرم پنیری و مرنگ.مرسی بابت رسپی های عالیتون

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 11 بهمن 1398، 11:05

مرسی از خودت که انقدر هنرمند و با سلیقه ای واقعا آفرین و ممنون از عکس

Sevda
پنجشنبه، 03 بهمن 1398، 19:30

سلام ،اینم کیک من با دستور عالی شما.فقط اینکه بافتش خیییلی نرم وسبکه،باید همینطوری باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 03 بهمن 1398، 20:28

سلام عزیزم،
عجب کیکی شده بسیار عالیه. این کیک بافتی نرم و سبک داره و همه چی رو درست در آوردید. نوش جونتون و ممنون از عکس

Sogaaand
پنجشنبه، 12 دی 1398، 16:37

میخوام اینجا تشکر کنم از بهاره جون که از لحظه ی اولی که تصمیم به پخت کیک 3کیلویی گرفتم بی دریغراهنمایی کردن تا 3نصف شب که درمونده شده بودم  تزئین کیک به خاطر مهارت کم خودم خیلی باب سلیقم نشد ولی اسفنج کیک بالاخره عالی از آب در اومد. مچککرمم

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 03 بهمن 1398، 20:27

سلام عزیزم،
ببخشید پیغام شما رو دیر جواب میدم از دستم در رفته بود.
به نظرم تزئین کیک خیلی هم تمیز و عالیه و خیلی خوشحالم که در مورد اسفنج به نتیجه دلخواه رسیدید، واقعا خسته نباشید و ممنون از عکس

Maryam_sbr
چهارشنبه، 27 آذر 1398، 07:04

عالی بود این کیک هم بافتش هم طعم خوبش حرفداره رسپیهات عزیزمیدونه ایی

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 27 آذر 1398، 09:15

مرسی مریم جوووونم کیکت هم عالی شده نوش جونتون باشه و مرسی از عکس

fataneh
شنبه، 16 آذر 1398، 06:14

سلام بهاره جان.امیدوام سلامت وشاد باشی.بعد از مدتها فر خریدم واز افسردگی دراومدم.کیک شیفون شکلاتی با فیلینگ مارکالاد البالو درست کردم برای چندمین بار.بسیار عالی شد ممنونم از اموزشهای خوب وبی نقصت.خیلی دوست دارم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 16 آذر 1398، 07:56

کیکتون عالی شده عزیزم، خیلی خوشحالم فر نو خریدید مبارکتون باشه

fataneh
شنبه، 16 آذر 1398، 17:07

ممنونم بهاره جان.❤❤❤

سمیه براتی
چهارشنبه، 15 آبان 1398، 12:46

سلام بهاره جون

سمیه براتی
چهارشنبه، 15 آبان 1398، 12:49

بهاره جون من این کیک شیفون شکلاتی رو با رسپی دقیق شما درست کردم خیلی عالی شد واقعا ازتون ممنونم البته من با خامه قنادی کیک رو کاور کردم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 15 آبان 1398، 15:44

سلام سمیه جان،
عزیزم خیلی خوشحالم که از دستور راضی بودید، مطمئنم از هنر خودتونه، کیکتون عالی شده، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

شيرين
سه شنبه، 16 مهر 1398، 08:09

كيك شكلاتي خوشمزه ي من با باتر كريم ايتاليايي
فقط اين كيك رو دوست دارم
يه نظري هم بدم كه سليقه اي
كيك چاكوچينوي شف طيبه رو درست كردم برام زياد جالب نبود خيلي مستحكم بود من كيك هاي انقدر سفت دوست ندارم
هرچند كار كردن با كيك شيفون شما يه مقدار سخت هس از بس كه نرمه اما فقط شيفون شكلاتي بهاره وحيد عزيزم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 16 مهر 1398، 19:54

سلام شیرین جان،
چقدر کیکتون شیک و عالی شده واقعا هنرمندید، خیلی خوشحالم که دستور رو دوست دارید نوش جونتون باشه

شيرين
شنبه، 20 مهر 1398، 08:57

سلامت باشين
كيك علاوه بر ظاهر بايد طعم خوبي هم داشته باشه كه كيك شما فوق العادس
بازم ممنوووونم

Masoumeh..S
شنبه، 13 مهر 1398، 12:32

سلام بهاره ی عزیزم .ممنون از این دستور بی نقص وعالی.فقط یه سوالی داشتم .این کیک تو هر قالبی درست میشه چه گالوانیزه ی براق چه آلومینیوم به دیواره ها نمی چسبه وهمین امر تکنیک برگردوندن کیک در قالب رو ممکن نمیکنه وناچارا باید در قالب خنک بشه و یه مقدار از پف کیک میخوابه .خواستم بدونم آیا راهی برای برطرف کردن این مساله هست یاخیر.ممنون از زحماتی که میکشین.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 13 مهر 1398، 16:00

سلام عزیزم،
کیکتون عالی شده نوش جونتون باشه و ممنون از عکس.
کیک های فومی (کیک هایی که سفیده زده شده جداگانه فولد می شه مثل اسفنجی، شیفون، آنجل فود...) حتما باید در قالب خنک شن و خارج کردن از قالب قبل از خنک شدن کامل کیک رو خراب می کنه. جمع شدن کیک های فومی تا حد کمی طبیعیه ولی اگر قابل توجهه یکی از عوامل زیر باعث خوابیدن پف کیک بعد از پخت شده:

1. مهم ترین عامل خوابیدن پف کیک بعد از اتمام پخت تنظیم نبودن دمای فره، دقت کنید که دمای بیشتر و کمتر هر دو این مشکل رو ایحاد می کنن. دمای بیشتر باعث می شه پف کیک به صورت سریع و ناگهانی و قبل از ایجاد ساختار کیک ایجاد شه که این پف با تغییر دما به راحتی از بین می ره. در دمای کمتر هم اصلا ساختار کیک استحکام لازمه رو پیدا نمی کنه و به همین دلیل به راحتی میخوابه. پس اگر دماسنج فر ندارید تهیه کنید.  
2. مدت زمان نوشته شده در دستورها تقریبیه و با توجه به فرها کمی متفاوته، کافی نبودن میزان پخت کیک باعث می شه ساختار کیک درست و کامل تشکیل نشه و به راحتی پف از بین بره، اگر با دماسنج فرِ خوب، از دمای فر اطمینان دارید زمان پخت رو پنج دقیقه افزایش بدید.
3. مناسب نبودن سایز قالب و کوچک بودن، باعث می شه کیک هنگام پف کردن دیواره مناسب برای بالا اومدن و استحکام رو نداشته باشه و معمولا مقداری از پفی که بالاتر از دیواره های قالب ایجاد می شه از بین میره.
4.  باز کردن در فر در حین پخت باعث ایجاد شوک دمایی و خوابیدن پف بعد از اتمام پخت می شه.
5. استفاده از بیکینگ پودر نامرغوب باعث می شه کیک پف کاذب داشته باشه و بعد از پخت از بین بره. بعضی از برندهای بیکینگ پودر بیش از حد فعال هستند و در فر به شدت ایجاد پف می کنن که با وزن و ساختار کیک هم خونی نداره و به راحتی پف از بین می ره، اگر براتون مقدوره از بیکینگ پودر مارک تیارا استفاده کنید.
6. زیاد هم زدن مایه کیک بعد از اضافه کردن مواد خشک باعث سنگینی بافت می شه و پف ایجاد شده به سادگی از بین می ره.
به نظرم این بار کمی کیک رو طولانی تر بپزید.

Masoumeh..S
شنبه، 13 مهر 1398، 17:38

سلام عزیزم ممنون از پاسخت .فکر میکنم مشکل خوابیدن پف کیک به دلیل وارونه نذاشتن کیک تو قالبه .همانطور که اشاره کرده بودی کیکهای اسفنجی میبایست توقالب وبه صورت وارونه خنک شن و من به دلیل سرخوردن آن مجبور به نگهداری در قالب شدم و درست تو همون بیست دقیقه پفش حدود یک تا یک ونیم سانت خوابید.
بیکینگ پودرمو از یه لوازم قنادی معتبر خریده و دمای فر تنظیم بوده ومدت پخت 45 دقیقه شد.
بافت کیک تشکیل شده بود و به نظرم مشکلی تو بافت وطعم کیک نبود وهمه خیلی راضی بودن.به هرحال از توجه و دقت شما خیلی ممنونم.من این سایت رو به خیلی ها معرفی کردم واز شما نهایت تشکر را دارم.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 13 مهر 1398، 19:56

یک سانت و نیم زیاده معصومه جون، برگردوندن با خیلی از قالب ها مقدور نیست و خیلی نکته مهمی نیست. به نظر من این بار دو سه دقیقه زمان پخت رو بیشتر کنید ببینید چی می شه. سعی کنید قالب رو جای خنک (جل.ی پنجره، کولر...) برای خنک شدن نذارید.

Masoumeh..S
يکشنبه، 14 مهر 1398، 05:02

سلام بهاره ی عزیزم باشه حتما این کارو میکنم.خیلی ممنون که وقت گذاشتی .همیشه دعا گوتم.

azin-1368
يکشنبه، 24 شهریور 1398، 05:55

سلام بهاره جان، من این کیک رو با دستور خوب شما درست کردم، و با گاناش تزئین کردم، واقعا عالی بود، ممنون که بی دریغ همه ی جزئیات رو دراختیار ما میزارین

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 24 شهریور 1398، 10:14

سلام عزیزم،
عجب کیک خوشگلی درست کردید، خیلی عالی شده خسته نباشید و ممنون از عکس زیبا

زهرا فروزان
دوشنبه، 15 مهر 1398، 19:40

استاد ببخشید این کیک تا چند روز توی بخچال با درب بسته میمونه؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 15 مهر 1398، 20:31

بستگی داره کرم زده باشید یا نه، بدون خامه و کرم تا 5 روز با خامه و کرم سه روز

زهرا فروزان
سه شنبه، 16 مهر 1398، 07:34

ممنونم خانم وحید عزیزم

Efi84
يکشنبه، 17 شهریور 1398، 22:01

ممنون از رسپی خوبتون . رسپی ثابت کیکهای تولدم هست .نتیجه ش همیشه خوب میشه .

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 18 شهریور 1398، 07:47

سلام عزیزم،
عجب کیک مینیون خوشگلی درست کردید، کیف کردم از تمیزیش آفرین واقعا
نوش جونتون باشه

Rahamn6830
شنبه، 15 تیر 1398، 05:19

سلام بهاره خانم روی کیک من موقع پخت ترک میخوره و ناصاف و کج میشه دلیلش چیه?

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 15 تیر 1398، 05:28

سلام عزیزم،
برای کیک شما یکی یا تعدادی از مشکلات زیر به وجود اومده:
1. دمای فر بالا بوده، وقتی دمای فر زیاده، رویه کیک سریع میبنده در صورتیکه هنوز داخل کیک خامه و پف نکرده و کیک برای پف کردن مجبور به شکافتن سطح کیک می شه.
2. قطعا سایز قالبتون نامناسب بوده.
3. بیکینگ پودر یا جوش شیرین در آرد درست پخش نشده، این بار بعد از ویسک کردن با آرد یک دور با هم الک کنید.
4. قالب رو در طبقه اشتباه قرار دادید.
5. اندازه گیری جوش شیرین و بیکینگ اشتباه و بیشتر بوده.

Maryam_sbr
جمعه، 14 تیر 1398، 12:33

سلام بهاره جونی واقعا عالی بود هم بافت نرمش هم مزه وعطرش
منم طبق دستور شما پختم یعنی توی آبش نسکافه ریختم واقعا عالیش کرده بود
من دوبار پختم یبار تو دوتا قالب 24 ویبارم تودوتا قالب 20
بی نظیری عزیزم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 14 تیر 1398، 14:53

سلام مریم جون،
واقعا بافت و ارتفاع کیکتون عالیه، خیلی خوشحالم که طعمش رو پسندیدید، نوش جونتون باشه عزیزم.

Baboon Fatemeh
جمعه، 14 تیر 1398، 12:31

سلام بهاره جان طعم کیک فوق العاده بود فقط بابام خوشش نیومد میگه کیکه یا قیرهیه مشکلی بود فقط سس روی کیک موقع سرو میچسبید به چاقو و چنگال برای همین خوشایند نبود ژلاتینو حذف کنیم اشکالی داره؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 14 تیر 1398، 14:55

سلام عزیزم،
به نظرم می تونید به جای این سس، از گاناش دو به یک استفاده کنید یعنی خامه دو برابر شکلات باشه، به همین شکل سس میریزه دیگه ژلاتین هم نداره. طرز تهیه گاناش رو در لینک زیر آموزش دادم شما فقط نسبت خامه رو دو برابر بریزید:
https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D9%87-%DB%8C-%DA%AF%D8%A7%D9%86%D8%A7%E2%80%8C%D8%B4-t91

Efi84
پنجشنبه، 06 تیر 1398، 21:43

سلام خانم وحید عزیزم .کیک شیفون شکلاتی خوشمزه با دستور شما.یک دنیا ممنون.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 07 تیر 1398، 05:28

سلام عزیزم،
عجب تزئین خوشگلی کردید واقعا عالیه نوش جونتون باشه عزیزم و ممنون از عکس زیباتون

sunny
پنجشنبه، 30 خرداد 1398، 15:56

سلام خدمت استاد مهربان و نازنينم اينم كيك شيفون من براي تولد عموي همسرم كه با دستور عالي شما پخته شده و مثل هميشه تمام رسپي هاتون عالي و بي نظيرن و با جزييات كامل سپاس از شما مهربان

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 31 خرداد 1398، 05:42

سلام عزیزم،
عجب کیک زیبایی درست کردید واقعا عالی شده، خوش به حال خانواده که همچین هنرمندی در کنارشونه و تولدها کیک خونگی براشون درست می کنه.

sunny
جمعه، 31 خرداد 1398، 07:32

استاد مهربانم تمام كيكهايي كه درست ميكنم رو مديون شما هستم كه هميشه انقدر با حوصله پاسخ سوالات رو ميفرماييد و بنده رو راهنمايي ميكنيد و واقعا سايت شما بهترين هست تمام جزييات در دستورها هست و شما سخاوتمندانه تمام نكات رو بيان ميكنيد و خوش به حال من كه استاد نازنييني مثل شما دارم و هميشه سپاسگزار شما هستم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 31 خرداد 1398، 13:48

خواهش می کنم عزیزم قطعا هنر خودتونه موفق باشید

رویا 20
چهارشنبه، 29 خرداد 1398، 15:19

سلام یه دنیا مرسی خیلی عالی شد

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 29 خرداد 1398، 16:28

سلام رویا جان،
کیکتون واقعا شیک و عالی شده عزیزم نوش جونتون باشهه و ممنون از عکس

Pegahh
شنبه، 25 خرداد 1398، 14:50

ممنون استاد عزیز بابت راهنمایی های بی نظیرتون

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 25 خرداد 1398، 17:19

پگاه جان کیک هاتون همه عالی شدن عزیزم واقعا آفرین به پشتکارتون و ممنون از عکس ها

شيرين
پنجشنبه، 23 خرداد 1398، 23:27

سلام بهاره جون
كيك من با رسپي عالي شما

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 24 خرداد 1398، 07:14

عجب تزئین زیبا و بی نقصی عالی شده عزیزم
موفق باشید و ممنون از عکس

شيرين
جمعه، 24 خرداد 1398، 10:24

ممنونم ازتون
با كرم پنيري شما فيلينگ و كاور رو زدم(ژله خرد شده آناناس و موز و گردو هم ريختم) فوق العاده شده بود.
كرمتون عالي بود با همون روش هم خامه لبنياتي رو فرم دادم نه شيرين ب

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 24 خرداد 1398، 15:11

عزیزم خیلی خوشحالم راضی بودید قطعا استعداد خودتونه حتما ادامه بدید

ملکه مریم
جمعه، 17 خرداد 1398، 17:17

خیلی ممن‌ون از دستور خوبتون
اینک کیک من
فقط چجوری سسشو خوب صاف کنم
من از ی دستور دیگه سس درست کردم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 17 خرداد 1398، 19:36

سلام مریم جان،
کیکتون خیلی عالی شده عزیزم خسته نباشید و ممنون از عکس زیباتون
برای سس، شکلات رو با خامه روی حرارت غیرمستقیم بن ماری کنید، اجازه بدید به دمای محیط برسه و ضمنش خوب هم بزنید و بعد ابتدا با قیف قسمت های چکه رو بریزید و بعد روش رو بریزید و با پالت صاف کنید.

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 07:25

واقعا از شما ممنونم ک انقدر خوب توضیح میدین
من سفارش کیک دارم گفتن دوطبقه و وزن کیک هم حدود۳.۵ باشه
قالب های من سایز ۱۶ و ۲۰ و۲۷ هستن
شما کدوم قالب رو پیشنهاد میدین و اینکه با چند تخم مرغ؟
بهم گفتن کیک شکلاتی و وانیلی باشه لایه هاش
اگر تو قالب بزرگم با پختن ۴ تخم مرغ کیکم خشک میشه ترجیحا باید کیک ۹ تخم مرغه بپزم و فقط یک طعم.
من طبق تجربم دیدم هر تخم مرغ حدود ۲۲۵گرم با خامش وزنش میشه.
طعم کیک های اسفنجیم رو همه عاشقشن و این کیک رو برای ی مراسم مهم میخوام بپزم و دوس دارم عالی بشه.
من تو قالب۲۰در۳۰ با ۳ تخم مرغ کیک اسفنجی پختم بافتش عالی شده
(برای یک مهمونی ۲۰ نفره ۴ بار ۳تخم مرغه پختم تو قالب مستطیلم و خشک نشد کیکم)
ممنون ک راهنماییم میکنید
خدا خیرتون بده

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 07:42

سلام عزیزم،
قالب 16 که به هیچ وجه به درد کیک سه کیلو و نیمی نیمی خوره، قالب 20 هم ارتفاع کیک بسیار بلند می شه که از نظر زیبایی خیلی هم عالیه ولی برش زدن و حمل کیک سخته. در نتیجه از همون قالب 27 استفاده کنید. اگر تونستید سه تخم مرغی رو در قالب مستطیل خوب دربیارید، پس حتما مهارت لازم رو دارید پس همون دو بار در قالب 27 بپزید، یک لایه شکلاتی و یک لایه وانیلی و هر کدوم 4 یا 5 تخم مرغی.

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 08:29

منظورم اینه دوتا کیک با سایزای مختلف روی هم بذارم
۱۶ روی۲۷ شکیلتره؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 08:50

این داستان کاملا به سلیقه ربط داره خوشبختانه مشکل تکنیکی نداره، من به شخصه 11 سانت اختلاف رو نمی پسندم، بین دو طبقه به نظرم 5 تا 6 سانت اختلاف باشه کافیه

fataneh
دوشنبه، 16 ارديبهشت 1398، 06:25

سلام بهار جان.خیلی خیلی ممنون از دستورات بی نقص وعیب کیک و...کیک شیفون درست کردم با باتر کریم سویسی عالی شد.بدون هیچ نگرانی از دستوراتت استفاده میکنم.نمی دونم چطور قدر دانی کنم  خدا خیرت بده.

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 16 ارديبهشت 1398، 09:23

سلام عزیزم،
چه کیک خوشگلی هم شده چقدر شیک تزئین کردید واقعا آفرین عزیزم و نوش جونتون

ملکه مریم
سه شنبه، 14 خرداد 1398، 17:34

سلام خوبین
من تازه عضو شدم
ی سوالی داشتم برای کیک شیفون و اسفنجی حتما باید نصف قالب از مواد پر بشه؟
من قالبم ۲۷ سانته با ارتفاع ۶ و با ۹ پیمانه اب تا نصف پر شد
میخواسم بدونم میشه با ۶ تخم مرغ هم بپزم؟ یا ختما همون ۹ تا
اخه قبلا جایی خوندم ک گفتن برا کیک اسفنحی اگه تا تصف قالب رو پر نکنید پف کیکتون کم میشه.
این سوال برام ضروریه تازه قالب رو خریدم و ی سفارش برای ی جشن دارم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 14 خرداد 1398، 18:40

سلام عزیزم،
اگر می خواید کیکتون تا لبه قالب پف کنه باید قالب رو با مایه کیک تا نیمه پر کنید. یعنی اگر مدنظرتونه کیک ارتفاع شش سانت بگیره باید 9 تخم مرغی باشه ولی اگر کیک با ارتفاع 4 سانت هم برای تزئینتون مناسبه می تونید 6 تخم مرغی درست کنید.

ملکه مریم
سه شنبه، 14 خرداد 1398، 20:36

چرا نمیتونم نظر ثبت کنم

ملکه مریم
سه شنبه، 14 خرداد 1398، 20:38

میخوام دوتا با ارتفاع۳ سانت باشه

ملکه مریم
سه شنبه، 14 خرداد 1398، 20:39

یعنی دوبار بپزم ک برش نزنم

ملکه مریم
سه شنبه، 14 خرداد 1398، 20:39

چند تخم مرغ بزنم برا قالبم

ملکه مریم
سه شنبه، 14 خرداد 1398، 20:39

نمیشد تو ی پست بنویسم ببخشید

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 05:49

شما هر ارتفاعی نیاز دارید به راحتی می تونید با پیمانه قالبتون رو اندازه گیری کنید یعنی می خواید سه سانت ارتفاع داشته باشید، پس باید مایه کیک رو تا ارتفاع یک سانت و نیم قالبتون پُر کنید تا بعد از پخت سه سانت شه. پس با بزرگ ترین پیمانه ببینید قالبتون تا ارتفاع یک سانت و نیم چند پیمانه آب می خواد و همون تعداد می شه تعداد تخم مرغ هاتون.
ولی نکته ای که باید بدونید اینه که قالب 27 خیلی پهنه و احتمال خشک شدن کیک توش زیاد خوب حواستون رو به تایم جمع کنید به همین دلیله که معمولا در قالب های 20، 23 و 25 کیک رو درست می کنن.

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 06:08

یعنی مدت زمان چقدر کاهش پیدا میکنه

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 06:08

من تو قالب۲۰ سانت توی ۴۰ دقه کیکم امادس

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 06:10

چرا نمیتونم پستم را کامل بنویسم راهنماییم کنید

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 07:34

هز زمان قالب بزرگ تر بود یا مقدار کیک کمتر بود، بعد از گذشت دو سوم زمان ذکر شده در دستور (وقتی 40 دقیقه بوده بعد از 25 دقیقه) کیک رو چک کنید، هر زمانیکه که خلال از وسط کیک تمیز در اومد، روی کیک طلایی و سطحش چسبناک نبود و اسفنجی بود حاضره. اگر نیاز بود پنج دقیقه دیگه زمان بدید و بعد دوباره هر 5 دقیقه چک کنید.
اما علت اینکه می گن از قالب بزرگ استفاده نکنید اینه که خیلی دقت می خواد برای این قالب مثلا می تونید دوبار کیک 4 یا 5 تخم مرغی درست کنید چون مایه کیک کف قالب بزرگ پهن می شه. باعث می شه کف زود ببنده و دقت نکنید کمی ممکنه خشک تر شه. اینطوری خدمتتون توضیح بدم شما دو لیوان آب دارید. این دو لیوان آب رو در یک شیرجوش به جوش بیارید یا یک کتری خیلی بزرگ! کتری خیلی بزرگ چون میزان آبی که با حرارت در تماسه زیادتره زودتر جوش میادکه خب این قسمت مورد نداره ولی سطح آبی که با کف کتری در تماسه هم بیشتره و تبخیر بیشتر!! پس حواستون حسابی جمع باشه.

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 07:34

نمی دونم عزیزم چرا پست هاتون کامل نمیاد همین الان پاسخ دو تا از دوستان رو دادم بقیه افراد مشکلی ندارن سایت داره کار میکنه.

نیکو
يکشنبه، 01 ارديبهشت 1398، 17:16

سلام خانم بهار
واقعا ازت یک دنیا ممنونم بخاطر آموزشهای بی نظیرتون
همینطور راهنمایی هاتون
من هیچ جوره نمیتونم اینهمه خوبی رو جبران بکنم
فقط میتونم بگم انشالله خداوند بهتون سلامتی و طول عمر بده با دستور شما این کیک بی نظیر رو درست کردم متشکرم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 01 ارديبهشت 1398، 18:18

سلام نیکو جان،
واقعا کارتون عالیه، خیلی از دیدن کیکتون لذت بردم. هر چی هست از هنر و زحمات خودتونه
موفق باشید عزیزم

نیکو
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 08:27

بهار جان فقط لطف میکنین بگین اگر بخوام تو قالب ۲۶ سانت استفاده کنم ازین دستور میزان سفیده و زرده چقدر میشه؟ بقیه مواد رو چیکار کنم مثلا آب جوش؟ میزانشو خواهشا بگین چون مشکل دارم هر بار کمو زیاد میکنم خراب میشه

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 09:48

عزیزم تک تک مواد رو ضربدر دو کنید درست می شه
مواد لازم:
سفیده تخم مرغ: هفت عدد
زرده تخم مرغ: شش عدد
شکر: یک پیمانه + یک چهارم پیمانه (برای زدن سفیده)
آرد: یک و یک سوم پیمانه
پودر کاکائو: دو سوم پیمانه
بیکینگ پودر: سه قاشق چایخوری
جوش شیرین: یک دوم قاشق چایخوری
نمک: یک هشتم قاشق چایخوری
روغن مایع: یک پیمانه
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری - یک دوم (اگر از وانیل چینی آبی رنگ استفاده می کنید همون یک دوم کافیه)
کرم تارتار: یک دوم قاشق چایخوری
آب: دو سوم پیمانه

نیکو
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 10:03

شما بی نظیرین یک دنیا ممنونم از محبتتون ❤️❤️❤️❤️❤️

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 10:06

خواهش می کنم عزیزم موفق باشید

شيرين
يکشنبه، 05 خرداد 1398، 15:10

بهاره جون سلام
اين مواد رو ميشه به همين ميزان توي قالب٢٥ با ارتفاع ١٠ درست كرد؟ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 05 خرداد 1398، 15:58

سلام عزیزم،
این مواد برای قالب 25 سانت با ارتفاع ده کمه در صورتی که فر خوبی دارید مواد رو دو برابر کنید. برای دو برابر کردن تک تک مواد اولیه رو ضربدر دو کنید.

شيرين
سه شنبه، 21 خرداد 1398، 16:41

سلام بهاره جون
عزيزم من مواد كيك رو دو برابر كردم ريختم توي قالب ٢٥ نميدونم چرا بافتش خيلي منسجم نبود و وسطش يه مقدار رفته بود داخل
من همون دستورِ اوليه رو توي قالب ٢٠ پختم ٦سانت ارتفاعش شد و سطحش هم صاف بود اما الأن ٥سانت شد
قبل از گذاشتن توي فر ١/٤ قالبم خالي بود و هنگام پخت هم پف كرده بود
بعد از خاموش كردن ١٥مين توي فر گذاشتم بعدآوردم
ممنونم استاد

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 21 خرداد 1398، 18:00

سلام عزیزم،
1. کل مواد رو نباید در قالب می ریختید، دقت کنید که همیشه حداقل یک سوم قالب باید خالی بمونه، یعنی شما مواد رو دو برابر کردید، فرم دهی تخم مرغتون طوری بوده که حجم مایه کیک زیاد شده، در این شرایط باید تا جایی که یک سوم قالب خالی بمونه قالب رو پرمی کردید اون مقدار کم باقیمونده رو در قالب کوچیک دیگه ای می ریختید کنارش میذاشتید.
2. بسیاری از فرها مناسب ریختن مایه زیاد در فر نیستن و بهتره همیشه در این شرایط مواد دو دور پخته شه، چرا که سنگینی باعث میشه بافت درست تشکیل نشه، یعنی یک دور مواد رو در قالب 25 می ریختید و ارتفاع دو نیم تا سه سانت میگرفتید و بعد یک دور دیگه و در انتها این دو رو روی هم قرار میدادید.
3. زیاد هم زدن باعث خشکی و بهم ریختن ساختار کیک می شه و فقط دور کیک به کمک دیواره ها قدرت پف دارن و وسط کیک فرو می ره. که باز در دو برابر کردن و زیاد شدن حجم مواد رایجه.
4. حتما بیکینگ پودر رو قبل از ریختن چک کنید سالم باشه احتمال داره بیکینگ پودرتون کهنه بوده. ضمن اینکه این بار مواد رو زیاد می کنید بیکینگ پودر رو کمی سرخالی بریزید.
5. اگر می تونید از دماسنج فر استفاده کنید و از دمای فر مطمئن شید.

شيرين
چهارشنبه، 22 خرداد 1398، 06:02

چشم عزيزم
فقط بهاره جون ميشه واسه كيك شيفون ساده هم همين كار رو كنم؟
چشم ممنونم از راهنماييتون❤️

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 22 خرداد 1398، 10:26

کیک شیفون ساده سایت بسیار پفش زیاده و باید نیمی از حجم قالب خالی بمونه.

sunny
شنبه، 11 اسفند 1397، 08:01

سلام و وقت به خير بهاره جون،اين كيك با دستور عالي شما براي تولد پدربزرگم كه البته فردا هست

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 11 اسفند 1397، 09:51

سلام عزیزم،
خوش به حال پدربزرگ عزیزتون که همچین نوه هنرمند و مهربونی داره، تولدشون هم مبارک
کیکتون عالی شده ممنون از عکس

Efi84
يکشنبه، 05 اسفند 1397، 07:58

سلام دوباره این کیک خوشمزه رو با دستور عالی شما درست کردم و باز هم خیلی خوش طعم شد .

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 05 اسفند 1397، 11:06

عجب گل های خوشکلی ماسوره زدید واقعا آفرین عالی شده
نوش جونتون و ممنون از عکسای زیبا

Efi84
يکشنبه، 05 اسفند 1397، 14:15

ممنون از شما بخاطر سایت خوبتون .یه سوال داشتم در رابطه با کاور کیک با شکلات .من سری قبل با شکلات کاور کردم اما سریع سفت شد و نتونستم درست کاورش کنم .این باز از گاناش استفاده کردم اما باز بخاطر سرمای کیک سفت شد و همونطور که پیداست جای پالت روش مونده و اصلا براقیت خودشو نداره .

Efi84
يکشنبه، 05 اسفند 1397، 14:16

راهنماییم کنید .بنظرتون چکار کنم.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 05 اسفند 1397، 14:19

عزیزم مارک شکلات استفاده می کنید؟

Efi84
سه شنبه، 07 اسفند 1397، 16:39

کارات تلخ و خامه رامک

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 07 اسفند 1397، 18:22

شکلات کارات رو با خامه پگاه به نسبت مساوی مخلوط کنید، روی بخار آب بن ماری کنید، هم بزنید تا از حرارت بیوفته و به دمای محیط برسه و بعد روی کیک بریزید

Efi84
جمعه، 26 بهمن 1397، 12:26

سلام .این کیک شیفون با سس براق .قبلا عکس فرستادم فکر میکنم نرسیده باشه .ممنون از دستور کاملتون .با دستورات کاملتون درصد خطا به حداقل میرسه .خیلی سس رو دوست داشتم وتصمیم دارم باز هم درست کنم.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 26 بهمن 1397، 19:15

سلام عزیزم،
تزئین شکلاتی روی کیک واقعا عالیه، کیکتون هم عالی شده فقط این بار کناره های کیک رو با چاقو کمی صاف کنید و بعد سس رو بریزید.
خسته از اینهمه تلاش نباشید و ممنون از عکس

Efi84
شنبه، 27 بهمن 1397، 09:16

ممنونم .بله انشالله دفعه بعد اینکار رو میکنم تا صاف در بیاد

Marzieh fooladi
شنبه، 13 بهمن 1397، 14:08

سلام بهاره عزیزم.اینم کیک شیفون شکلاتیه من.که بارها و بارها پختم و لذت بردم از بافت نرمش.ممنونم ازت بابت رسپی های بی نقصت

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 13 بهمن 1397، 16:23

سلام مرضیه جان،
چقدر کیکتون عالی و بی نقص شده، واقعا خسته نباشید و ممنون از عکس

alimoradim31
چهارشنبه، 26 دی 1397، 05:19

سلام و روزتون بخیر... من تا به خال چندباز از رسپی‌های خوبتون استفاده کردم و لذت بردم ولی فرصت نشد تا عکسشو بذارم اینجا... فقط یه سوالی اگر بخوایم این کیک رو برای قالب ۱۵ سانتی درست کنیم نسبت مواد رو چطور باید کم کنیم؟! ممنون از شما

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 26 دی 1397، 09:01

سلام،
کیکتون واقعا عالی شده چقدر تمیز و یکدست تزئین کردید واقعا آفرین و ممنون از عکس. برای قالب 15 سانت تک تک مواد رو تقسیم رو بر دو کنید.

ملیکا
دوشنبه، 17 دی 1397، 15:13

بهاره جون همش نظرات منه اینجا خخخخخ اینم کیک ببعی با رسپی بی‌نقص شما عشق منی

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 17 دی 1397، 18:24

خیییلی هم عالیه ملیکا جون که ما عکس کارهای قشنگتون رو می بینیم، واقعا آفرین به اینهمه ذوق و سلیقتون و ممنون از عکس

Masoumeh..S
دوشنبه، 10 دی 1397، 07:28

سلام بهاره جون . از اشنایی با سایت خیلی مفیدتون خوشحالم . من این کیکو دیشب درست کردم . برای فیلینگ کرم پاتیسیر و اونو با خامه ی صبحانه ی فرم گرفته برای اولین بار تزئین کردم. همه خوردن و لذت بزدن.از سخاوت  و مهربونی شما همواره سپاس گزاریم .        

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 10 دی 1397، 07:32

سلام عزیزم،
چقدر کیکتون عالی شده معلومه که بسیار هم خوشمزه ست، خسته نباشید. آفرین به شما و ممنون از عکس

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 10 دی 1397، 07:32

سلام عزیزم،
چقدر کیکتون عالی شده معلومه که بسیار هم خوشمزه ست، خسته نباشید. آفرین به شما و ممنون از عکس

ملیکا
يکشنبه، 09 دی 1397، 16:42

عشقم اینم دوتا کیک با رسپی شیفون شکلاتی! عاششششششششششقتم!!!

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 10 دی 1397، 06:46

وااای ملیکا جون من عاشقتم انقدر با سلیقه ای واقعا کار تزئین و خامه کشیتون بینظیره. آفرین به اینهمه ذوق و سلیقه و استعداد و ممنون از عکس

ملیکا
يکشنبه، 13 آبان 1397، 19:33

سلام بهاره‌جونم! اینم کیک هالووین با رسپی بی‌نظیر شما

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 13 آبان 1397، 20:26

ملیکا جان بینظیر شمائی با اینهمه سلیقه و خلاقیت واقعا عالی شده آفرین به شما و ممنون از عکس

ملیکا
شنبه، 14 مهر 1397، 16:35

سلام بهاره جونم بازم یه کیک دیگه با رسپی بی‌نظیر شما

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 14 مهر 1397، 17:25

به به بازم یه شاهکار دیگه از شما عجب دریپ کیک تمیز و شیکی درست کردید واقعا آفرین و ممنون از عکس

ملیکا
سه شنبه، 03 مهر 1397، 18:13

سلام بهاره جونم! دوباره با رسپی شیفون شکلاتی شما کیک پختم و سرسری تزیینش کردم! طعم تلفیقی شکلات تلخ و اسانس پرتقال، بی‌نظیرش کرده! بازم ممنونم یه دنیا!!!

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 03 مهر 1397، 19:27

آخ جون این چقدر خوشگل شده ملیکا جون کارتون خیلی خیلی عالیه عزیزم موفق باشید و ممنون از عکس!

gibil
دوشنبه، 26 شهریور 1397، 15:19

درود شف عزیزم...
بسیار خوش طعم و عالی با یک سس فوق العادههه...
سپاس

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 26 شهریور 1397، 16:30

چقدر دیزاین شیکی شده عالیه واقعا آفرین بهتون و ممنون از عکس

ملیکا
شنبه، 13 مرداد 1397، 10:50

سلام عزیزدلم خوب هستین؟؟؟
بهاره جان کیک تولد مامانم با رسپی شیفون شکلاتی شما.
طعمش بی‌نظیر بودش ممنونم!

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 13 مرداد 1397، 13:44

ملیکا جون تزئینتون خیلی خیلی قشنگه واقعا کیییف کردم. نوش جونتون باشه، تولد مامان گلتون هم مبارک و مرسی از عکس

ركسانا
پنجشنبه، 28 تیر 1397، 14:56

سلام بهاره جون

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 28 تیر 1397، 17:27

سلام رکسانا جون،
به به واقعا عالیه هم خود کیک هم سس روش، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

AZIN DA
سه شنبه، 29 خرداد 1397، 05:11

اینم کیک شیفون من با دستور سس براق خودم البته، چون سس براق من یه کوچولو راحتتره دستورش ممنون عاشق این کیک شدم کیکهای شیفون خیلی خوشمزه هستن

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 29 خرداد 1397، 05:59

به به این عالی شده هم سس براقش عالیه هم خود کیک، نوش جانتون و ممنون از عکس

AZIN DA
سه شنبه، 29 خرداد 1397، 06:45

منم ممنون از شما این کیک رو برا تولد برادرم درست کردم تو فروردین از اون روز نرسیدم عکس بذارم و تشکر کنم اون گل وسطشم نور فلش خورده برق افتاده وسطش

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 30 خرداد 1397، 16:30

خیلی عالی شده تولد برادرتون هم مبارک باشه عزیزم

آذرچهر
شنبه، 15 ارديبهشت 1397، 08:49

هر چقدر تشکر کنم کمه واقعا ممنون بابت توضیحات کامل و جامعتون من کیک زیاد پختم اما کیک شیفون شکلاتی که با دستور شما پختم فوق العاده شده بافت عالی طعم عالی هیجان زده شده بودم وقتی کیک برش دادم
ولی یه چیزی 1 ساعت و 40 دقیقه طول کشید که بپزه دلیلش و نمیدونم ولی دور کیک هم عالی بود اصلا کراست نشده بود البته پارچه خیس دور قالب گرفته بودم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 15 ارديبهشت 1397، 10:30

سلام عزیزم،
چقدر خوشحالم که کیک مورد پسندتون بوده و طعمش رو دوست داشتید، از ذوق و سلیقتون واقعا لذت بردم و ممنون از عکس. اینکه مدت زمان پخت انقدر طولانی شده یعنی فرتون مشکل داره. چه فر گازی دارید، چه برقی دماسنج فر تهیه کنید و اگر فر گازی دارید درجه رو اشتباه گذاشتید، حتما دفترچه راهنما رو چک کنید.

elaaa
پنجشنبه، 18 بهمن 1397، 01:23

سلام،ميشه هميشه براى پخت كيكاى اسفنجى از پارچه خيس دور قالب استفاده كنين؟؟؟تحت هر شرايطى براى احتياط؟؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 18 بهمن 1397، 05:44

بله عزیزم می شه در تمامی کیک هایاسفنجی از پارچه نمدار استفاده کرد. در مورد نوار پخت (پارچه نمدار) در اینستاگرام هایلایتی درست کردم و بیشتر توضیح دادم، اگر حساب اینستاگرام دارید سری بزنید و مطالعه کنید.
https://www.instagram.com/sp.baking/

Reyhane
دوشنبه، 10 ارديبهشت 1397، 12:14
بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 10 ارديبهشت 1397، 15:29

به به چقدر عالی شده ریحانه جان ممنون از عکس

Reyhane
دوشنبه، 10 ارديبهشت 1397، 20:15

استاد بزرگوارم همه لحظحهاي شیرین زندگیم. تقدیم شما استاد میشه بفرمائید اگه بخاييم سس براق بی رنگ یا رنگی بجز کاکائو داشته باشیم باید چکار کنيم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 11 ارديبهشت 1397، 05:39

ممنون ریحانه جان،
نظر لطفتونه شرمنده کردید، عزیزم دستور سس براق با فیلم در کانال آقای عمرانی موجوده
https://t.me/omranicake
سس براق جستجو کنید.
موفق باشید

Feri
پنجشنبه، 26 بهمن 1396، 07:36

سلام و خسته نباشین . اینم از. کیک بنده با دستور جنابعالی به مناسبت ولنتاین

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 26 بهمن 1396، 07:44

واقعا لذت بردم آفرین به اینهمه سلیقه خیلی از عکس ممنونم

homa
سه شنبه، 07 آذر 1396، 14:26

سلام استادوهزارتاسلام یعنی من هرچی بخوام تشکرکنم بابت این رسپی کامل جامع واضح که حتی من مبتدی برای اولین بارانگیزه وجرات پیداکردم این کیک عالی بااین سس ایینه ای شگف انگیزرودرست کنم بااموزش ازراه دورودرست ازاب درادیعنی استاداین اموزش معرکس حرف نداره هموارازشماسپاسگزارم این هم عکس

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 07 آذر 1396، 15:21

وای عجب سسی هم شده برق آینه ای بودنش از تو عکس هم پیداست آفرین به شما واقعا عالیه عزیزم موفق باشید! ممنون از خودتون و زحمات و پشتکارتون

sanaz.k
دوشنبه، 06 آذر 1396، 20:56

خیلی ممنونم بهاره عزیز
دستوراتتون عالییییی هستش

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 06 آذر 1396، 21:20

وای به به خیلی ممنون از شما ساناز جان، چه کیک با سلیقه و خوبی درست کردید.
ممنون از عکس
موفق باشید

تبسم
پنجشنبه، 04 آبان 1396، 20:37

سلام خانوم وحيد نازنين
ممنون كه دانشتون رو دراختيار ما ميذارين
من اين كيك رو درست كردم همه مراحل رو هم درست انجام دادم حتي فولد كردن سفيده ومواد ديگه
توي ماكروفر درست ميكنم كيك هارو تو دماي ١٨٠درجه گذاشتم با زمان ٣٥تو دقايق ٢٠بود كه دي م كيك خيلي پف كرده وتا سرقالب اومده (قالب تفلون كمربندي٢٣سانت)بعد چند دقيقه سرزدم ديدم پف كيكم خوابيده
حالا ميخوام بدونم اشكال كارم كجا بوده
ممكنه ازدماي ماكروفر بوده باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 04 آبان 1396، 20:50

سلام تبسم جان،
عزیزم مرسی از شما که لطف کردید عکس کار رو ارسال کردید، مایکروویو کانوکشن داره؟ روی تنظیم کانوکشن بوده؟

تبسم
جمعه، 05 آبان 1396، 10:17

مرسي ازپاسخگويي شما
بله رو كانوكشن تنظيم كرده بودم الان عكسشو ميزارم
ي سوال ديگه تو رسپي گفته بودين به جاي يك دوم شكر ميشه سه چهارم شكراضافه كرد وقتي اينكارو كردم شكر تو زرده زياد بود انگار وقتي مايعات اضافه كردم بهتر شد انگار
لازمه شكر رو كمي اسياب كنم؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 05 آبان 1396، 20:12

در تمامی دستورهای شیرینی پزی شکر دونه ریز خیلی بهتره، از این به بعد حتما این کار رو بکنید.
شیرینی پزی با مایکروویو به دلیل فضای کوچک تر دستگاه نسبت به فر کمی متفاوته. همیشه درجه رو کمتر تنظیم کنید.
علت دیگه این مشکل معمولا از بیکینگ پودره، اول از همه بیکینگ پودر رو در آب گرم بریزید ببینید حباب می زنه یا نه. بیکینگ پودر سالم باید در آب گرم حباب ایجاد کنه و دوم اینکه از مارک خوب استفاده کنید. بیکینگ پودر غیراستاندارد زیادی فعاله و پف زیادی می کنه ولی پایدار نیست و در همون فر فرو می ره.

Dfaeazj
سه شنبه، 03 مرداد 1396، 10:01

سلام بهاره جون ازت ممنونم خیلی سایت عالیه و اطلاعات خیلی خوبیو تو زمینه شیرینی پزی گذاشتی من طبق این دستور درست کردم فقط به جای کرم تارتار از آبلیمو به همون مقدار ریختم کیکم بافتش خوب بود مزشم خیلی دوست داشتم ولی وسطش رفته بود داخلو و اطرافش فقط پف کرده بود به نظرت مشکل کار چی بوده؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 03 مرداد 1396، 14:46

سلام عزیزم،
خوشحالم که مزه کیک مطابق میلتون بوده و مرسی از عکس.
این مشکل وقتی پیش میاد که دمای فر کم باشه و ساختار کیک در زمان پخت به طور کامل تشکیل نشه. وقتی دمای فر کم باشه، کیکی که در کنار دیواره هاست، به دلیل اینکه گرمای بیشتری از قالب جذب کرده، ساختارش محکم می شه ولی ساختار  وسط کیک، به میزان کافی حرارت ندیده و به محض در اومدن از فر پفش می خوابه و چروک می خوره. اگر به شیرینی پزی علاقه مندید توصیه می کنم از دماسنج فر استفاده کنید. دماسنج وسیله ساده ای هست که از لوازم قنادی ها می تونید تهیه کنید. دماسنج رو توی فر می ذارید و دمای دقیق رو متوجه می شید. اینجوری پخت کیک و شیرینی مطمئن تر انجام می شه.
ممکن هم هست که مشکل از بیکینگ پودر باشه، حتما از مارک های مطمئن بیکینگ پودر استفاده کنید و قبل از استفاده ذره ای از بیکینگ پودر رو در مقداری آب گرم بریزید، اگر حباب زد یعنی سالمه و بعد استفاده کنید. نکته آخر اینکه کیک های شیفون و اسفنجی رو بصورت وارونه بذارید خنک شه.

Dfaeazj
پنجشنبه، 05 مرداد 1396، 07:10

وای ممنونم خیلی خوشحال شدم که راهنماییم کردین بله من خیلی علاقه مند به آشپزی و شیرینی پزی هستم حتما از توصیه هاتون استفاده میکنم و یه کیک جدید میپزم و براتون عکسشو میفرستم بازم ممنون که جواب کامنتمو دادین :)))))))

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 05 مرداد 1396، 14:46

خواهش می کنم عزیزم،
مرسی از شما موفق باشید

ainaz
سه شنبه، 27 تیر 1396، 05:07

سلام من این مقدارو تو دوتا قالب ریختم ولی احساس میکنم خیلی نازک شدن یکی ازقالبامم برعکس رو توری گذاشتم ولی کیکم سر خورده بود افتاده بود رو توری و شکسته یود :(مشکلی داشته یعنی ؟البیته بافت کیکم خوب بود مثل عکسای شما

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 27 تیر 1396، 17:33

سلام عزیزم،
علت نازکی کیک، بزرگی قالبتون بوده این بار توی قالب کوچیک تر درست کنید مشکل حل می شه.
سُر خوردن به جنس قالب مربوط می شه. تکنیک برگردوندن قالب فقط و فقط با قالب آلومینیومی، سیلیکونی یا چدنیِ غیر براق مقدوره اگر قالب تفلونه همونطور عادی بذارید خنک شه.

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 27 تیر 1396، 17:33

عزیزم مررررسی از عکس قشنگتون عالیه

آمستریدا
سه شنبه، 20 تیر 1396، 07:22

بهاره جون این هم کیک شکلاتی من که همون شب اول پخت خواهرم و دوستش نصفش رو نوش جان کردند

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 20 تیر 1396، 18:55

به به عزیزم واقعا عالی شده، خوشحالم که مزش رو هم دوست داشتند، نشون که می ده شما عالی و خوشمزه درستش کردید. از عکس هم واقعا ممنونم بسیار لذت بردم

شبنم انواریان
سه شنبه، 28 دی 1395، 19:23

سلام بهاره جون واقعا کیک خوشمزه ای شده ممنون از رسپی عالی تون

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 29 دی 1395، 06:22

شبنم جون مرسی از شما که با حوصله این کیک خوشگل و خوشمزه رو درست کردید! ممنون از عکس عزیزم

سیما
يکشنبه، 28 آذر 1395، 05:59

سلام بهاره جون.من این کیک خوشمزه رو برای تولد مامانم درست کردم.از ارتفاع به چند لایه تقسیم کردم و بین لایه ها رو با  گاناش و گردو و موز  پر کردم.با توضیحات کامل شما واقعا راحت بود و بی دردسر و البته بسیاااار خوشمزه.از بافت بی نظیرش هم که هر چی بگم کم گفتم.به قول معروف توی دهن آب میشد!!! البته اطراف کیک رو نتونستم خیلی صاف و تمیز دربیارم.بار اولم بود که کیک تولد درست میکردم.باید ببخشید.. ! ممنون از این همه سخاوتتون .بابت همه چیز ازتون تشکر می کنم.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 28 آذر 1395، 06:38

سلام سیما جان،
عزیزم واقعا از عکس کیکتون لذت بردم و ازتون ممنونم که به اشتراک گذاشتین و ما رو تو شادیتون شریک کردین. از اینکه بار اول تونستید چنین کیکی درست کنید معلومه که دست های هنرمندی دارید و مطمئنم هر روز شاهد پیشرفتتون خواهم بود.

ghazal
پنجشنبه، 01 مهر 1395، 05:55
جمیله رستمی
پنجشنبه، 28 مرداد 1395، 17:56

واقعا کیک خوشمزه ایه من عاشق کیک شکلاتیم .سس شکلاتی هم واقعا خوشمزه بود .ممنونم بهاره جون حالابااین آموزش میتونیم کیک تولدهم درست کنیم

نظرات
zohrehjooni
سه شنبه، 02 مرداد 1403، 10:31

سلام استاد جان،برای نصف مواد قالب مربع 15بهتره یا گرد18
دوم اینکه میشه یک قاشق از کاکائو کم کنم بجاش یک قاشق آرد بزنم؟ آیا لطافت کیک کم نمیشه؟سوم اینکه میخوام وسط کیک رو فیلینگی از مخلوط گاناش و نوتلا بذارم بعد از اینکار و قبل از ریختن سس براق آیا بذارم توو فریزر کامل یخ بزنه؟ و سوال چهارم میشه سس براق آینه ای که توو موس نسکافه یاد دادین رو روی این کیک بریزیم؟

بهاره وحید
نویسنده
14:24


 سلام عزیزم،
قالب مربع 15 و قالب گرد18 هر دو مناسبه برتری به هم ندارن
از پودر کاکائو می تونید یک قاشق کم کنید به آرد بزنید
کامل لازم نیست یخ بزنه دو ساعت بذارید کافیه
سس براق آینه ای موس نسکافه باید خامه کشی شه هر کیکی باشه فرق نداره فریزر قرار بگیره بعد سس روش ریخته شه.

ZIBA1365
پنجشنبه، 23 شهریور 1402، 22:24

سلام خانم وحید
من میخوام این کیک رو برای تولد پسرم بپزم و میخوام تو قالب ۲۵ سانت بپزم،مواد رو دوبرابر کنم کافیه؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 24 شهریور 1402، 13:29

سلام عزیزم،
تولد پسر گلتون پیشاپیش مبارک، بله عزیزم دو برابر مناسبه.

زینب.م
جمعه، 29 ارديبهشت 1402، 23:37

سلام بهاره جان، وقتتون بخیر
برای این کیک بهتره تو قالب آلومینیومی مثل موج باشه؟
الان من یه قالب لوف آلومینیومی موج دارم، یه چدنی که توش نقطه نقطه ست مثل قابلمه های گرانیتی و یه گالوانیزه محکم،
کلی کامنت ها رو خوندم ولی بازم ممنون میشم بگید تو کدوم قالب ها نباید وارونه بذاریم رو توی خنک کننده ؟ فقط تفلون رو یادمه. الان اینکه روکش گرانیتی داره هم نچسب محسوب میشه دیگه ، نه ؟
من ازین کیک های فومی خیلی میترسم که خراب بشن فر گازی دارم نه خوب نه بد. فعلا باهاش سر کنم تا بتونم برقی بخرم.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 30 ارديبهشت 1402، 05:42

سلام عزیزم،
روکش های نچسب که گرانیتی و تفلون می شن رو نباید برگردوند، در مورد این کیک فرقی نمی کنه کدوم جنس باشه عزیزم. اگر مهم باشه در توضیحات می گم

negaar
شنبه، 05 آذر 1401، 12:22

سلام عزیزم خوبین❤️🥰
برای کیک شیفون شکلاتی داخل قالب ۲۳ میخوام سه لایه ۱ سانت و نیم بهم بده
باید مواد رو چندبرابر کنم؟
و قبلا این کیک رو درست کردم یکم پودر میشه ؟ یا مشکل از کار من بوده ؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 05 آذر 1401، 13:45

سلام عزیزم،
مواد رو دو برابر کنید، برای دو برابر کردن مواد، تک تک مواد اولیه رو ضربدر دو کنید، بغیر از سفیده که هفت تا باشه کافیه.
کیک سریع شکلاتی جنسش بی انسجامه و خرد می شه ولی این کیک خرد نمی شه. یا مدت زمان پخت زیاد بوده، یا جنس بیکینگ پودر و جوش شیرینتون مناسب نبوده یا زیاد هم زدید.

Fourozan
پنجشنبه، 01 ارديبهشت 1401، 08:07

سلام خانم وحید عزیز
من همیشه با دستور شما کیک شیفون شکلاتی درست میکنم ولی تا حالا نشده با این دستور کیک دو طبقه که هر کدوم ارتفاع ۱۵ یا۱۶ سانت بشه درست کنم چون  شما گفتین استحکامش از کیک اسفنجی کمتره ریسک نکردم چون واقعا کیک لطیفی هست  حالا به نظرتون میشه کیک شیفون شکلاتی رو دو طبقه درست  کرد؟

Fourozan
جمعه، 02 ارديبهشت 1401، 00:41

یعنی دو طبقه ای که هر طبقه ارتفاع کیک تقریبا ۱۵ باشه , روی هم کج نمیشه بخاطر لطافت کیک شیفون؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 02 ارديبهشت 1401، 08:34

سلام عزیزم،
اگر بخواید با این دستور با همچین ارتفاغی درست کنید باید تو کیک نی عریض (نی آیسپک) چند تا کار بذارید وگرنه می ریزه

sunny
جمعه، 29 مرداد 1400، 12:36

بهاره جون من يك سوال در مورد قالب ديواره بلند دارم
عزيزم من تازه اين قالب رو تهيه كردم و سري قبل هم بار اولم بود توش كيك شيفون شكلاتي (سه تا زرده)پختم كه وسط كيكم گود شده بود كلا سوالم اينه كه قالب ديواره بلندي كه تهيه كردم ٩تا١٠سانت ارتفاع داره و قطرش بيست هست ماركشم موج هست اصلا به درد پخت كيك شيفون ميخوره شيفون ساده و شكلاتي سايت منظورمه يا فقط مناسب پخت كيك اسفنجي هست؟
سوال بعديم اينه كه در قالبهاي ديواره بلند حتما بايد نصف قالب پر باشه وقتي مواد كيك شيفون يا اسفنجي رو ميريزيم يا اينكه اگه كمتر از نصف هم پر باشه موردي نيست؟ديواره هاي خالي باعث به هم ريختن بافت و پف كيك ميشن؟خيلي دوست دارم از اين قالبم استفاده كنم ولي سري قبل نتيجه ي خوبي نگرفتم كه شيفون شكلاتي با همين ميزان مواد دستور رو توش پختم ديدم خيلي ها تو قالب ديواره بلند اسفنجي و شيفون ميپزن و خيلي هم عالي درمياد بدون گود شدن من هميشه دستور هاي شيفون ساده و شكلاتي سايت رو تو ديواره متوسط درست كردم عالي شدن دوست دارم با ديواره بلند هم نتيجه ي مطلوب بدست بيارم اگه امكانش هست،ممنون ميشم استاد مهربانم هر وقت فرصت داشتين لطف كنيد راهنماييم كنيد مرسي عزيزم🌹🙏

ZIBA1365
دوشنبه، 18 مرداد 1400، 09:26

سلام خانم وحید خسته نباشید
امکانش هست این سس رو در فریزر هم نگه داشت؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 18 مرداد 1400، 13:54

بله عزیزم فقط براقیش از بین می ره

Mozhganchideh
شنبه، 26 تیر 1400، 11:23

سلام بهاره عزیز آیا بکینگ سودا همون جوش شیرین است؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 26 تیر 1400، 14:23

بله عزیزم

ZIBA1365
سه شنبه، 22 تیر 1400، 11:14

و یه سوال دیگه میخوام همین شیفون شکلاتی درست کنم امکانش هست به جای کرم تارتار آبلیمو بریزم؟
و میخوام کیکمو خامه کشی کنم ولی میخوام خامه سفید نباشه با گاناش مخلوط کنم خامه رو خوب میشه؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 23 تیر 1400، 14:54

سلام عزیزم،
برای خامه با گاناش به کانال https://t.me/zarasweetdream هشتگ #خامه_ى_شكلاتى مراجعه کنید.
همونطور که در پست کرم تارتار مفصل توضیح دادم می تونید آبلیمو بریزید.

ZIBA1365
سه شنبه، 22 تیر 1400، 11:05

سلام خانم وحید
من میخوام یه سسی درست کنم که روی کیک بریزم و حالت چکه ای داشته باشه.و نه خیلی شل باشه و نه خیلی سفت بشه روی کیک
به نظرتون گاناش با نسبت خامه دو برابر درست کنم یا این سس شکلاتی براق رو؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 22 تیر 1400، 11:13

این سس شیک تره

Sana_S
شنبه، 11 ارديبهشت 1400، 17:58

سلام بهاره جان، چرا کیک شیفون شکلاتی من در اواسط زمان پخت از وسط کیکم به شعاع ۷ سانت شروع به فرو رفتن کرد و تا نصف ارفاع کیکم رسید(قالبم ۲۰ سانتی بود)؟
میتونم خواهش کنم لینک کرم پنیر خامه ای برای کاور کیک رو برام بگذارید،ممنون
براتون تنی سالم و دلی خوش آرزومندیم.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 12 ارديبهشت 1400، 07:47

سلام عزیزم،
علت فرو رفتن کیک در وسط معمولا از بیکینگ پودر و جوش شیرینه یعنی یا کهنه بوده یا زیاد فعال بوده و باید سر خالی ریخته می شده. علت دیگه داغی بیش از حد فره دقت کنید که دمای گفته شده تقریبیه و بسته به فر می تونه متغیر باشه و علت آخر هم زدن زیاد مواده.
در سایت 4 نوع کرم پنیرخامه ای آموزش داده شده

https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%E2%80%8C%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9-t121

https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D8%AF-%D9%88%D9%84%D9%88%D8%AA-(%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D9%85%D8%AE%D9%85%D9%84%DB%8C)-t137

https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%D8%A7%D9%BE-%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D9%85-%D9%BE%D9%86%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%E2%80%8C%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C-t124

https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B3%D8%B7%E2%80%8C%D8%AD-%DA%A9%D8%AF%D9%88-%E2%80%8C%D8%AD%D9%84%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C-t26

Mozhganchideh
پنجشنبه، 02 ارديبهشت 1400، 08:53

سلام بهاره جان .من میتونم کاکائو رو حذف کنم بجاش آرد بریزم و چه مقدار ک در قالب ۲۰ بپزم؟اگه نمیشه میشه لطفا بگید اندازه های کیک شیفون ساده چه طور باید باشه ک تو قالب ۲۰ جاشه؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 02 ارديبهشت 1400، 15:23

عزیزم برای کیک شیفون ساده، از دستور کیک شیفون ساده سایت استفاده کنید و همه چیز رو برای قالب 20 تقسیم بر دو کنید.

Mozhganchideh
پنجشنبه، 02 ارديبهشت 1400، 16:27

بهاره جان ببخشید خیلی اذییتت میکنم میشه لطف کنی تقسیم بندی آرد و شکر و آب رو برام انجام بدی مثلا آرد تقسیم بر دو میشه یک و یک هشتم پیمانه درسته؟پیمانه های من تا یک چهارم داره چطور حساب کنم؟آب و شکر هم همینطور.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 03 ارديبهشت 1400، 08:01

سلام عزیزم،
یک هشتم پیمانه برابر با دو قاشق غذاخوریه، پس یک بار پیمانه یک رو پر کنید دو بار قاشق غذاخوری رو
شکر یک و یک چهارمه، یک تقسیم بر دو می شه یک دوم پس یک بار پیمانه یک دوم رو پر می کنید، یک چهارم تقسیم بر دو می شه یک هشتم پس دو بر هم قاشق غذاخوری
آب سه چهارم پیمانه ست تقسیم بر دو می شه سه هشتم سه تا یک هشتم یعنی شش بار قاشق غذاخوری

Mozhganchideh
جمعه، 03 ارديبهشت 1400، 08:48

بسیار بسیار زیاد ممنونم ازتون انشاءالله همیشه در پناه خدا سالم و سرزنده و موفق باشید

Mozhganchideh
يکشنبه، 10 اسفند 1399، 21:53

سلام بهاره خانم عزیز آگه این مواد رو دو برابر کنیم داخل قالب سایز  ۲۶ بنظرتون خوبه یا کوچیکه؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 11 اسفند 1399، 08:28

بله عزیزم خوبه با توجه به اینکه حجم مواد بر اساس سایز تخم مرغ و نوع همزن متفاوته فقط دقت کنید بیش از نصف قالب پر نشه.

Fourozan
سه شنبه، 05 اسفند 1399، 21:39

سلام استاد عزیزم ، اگه بخوام برای فیلینگ و کاور کیک شیفون شکلاتی ، از ترکیب خامه زده شده و شکلات صبحانه فرمند و پنیر خامه ای استفاده کنم ، خوب میشه؟ و  با چه نسبتی  از هر کدوم باید ترکیب کنم؟ دفعه پیش با کرم پنیر خامه ای شکلاتی این کارو کردم خیلی خوشمزه شد ولی این بار میخوام آز ترکیب خامه و پنیر خانه ای و شکلات صبحانه استفاده کنم

Fourozan
سه شنبه، 05 اسفند 1399، 21:51

یا اینکه به نظر شما اصلا پنیر خامه ای نریزم فقط خامه فرم گرفته و شکلات صبحانه ترتیب بشه

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 06 اسفند 1399، 09:44

من تا حالا این ترکیب رو امتحان نکردم ولی راستش فکر نمی کنم خوب شه. همون خامه و شکلات صبحانه رو استفاده کنید برای یک کیلو خامه صد گرم شکلات ولی فرمول نداره بچشید دوست داشتید بیشتر بریزید.

Fourozan
سه شنبه، 28 بهمن 1399، 04:23

سلام خانم وحید عزیز ، میخوام کیک تولد درست کنم  اول میخواستم کیک اسفنجی رو کاکائویش کنم و چون خانواده شکلاتی دوست دارن منصرف شدم و  الان تصمیم گرفتم کیک شیفون شکلاتی درست کنم به کمک شما
همانطور که گفتید مواد را دوبرابر میکنم در دو قالب ۲۳ بعد فیلینگ میکنم ، برای فیلینگ به نظر شما کدوم گزینه بهتره  که زیاد سنگین نباشه دلو نزنه؟ من یکبار کیک سریع شکلاتی با کرم پنیرخامه ای دریت کردم خانواده دوست داشتن، و اینکه سس براق اگه برای کاور استفاده کنم شکلات تلخ ۶۰ درصد مناسبه چون خیلی تلخ دوست ندارند
من اولین باره که میخوام کیک تولد درست کنم هیچ تجربه ای ندارم

Fourozan
سه شنبه، 28 بهمن 1399، 04:25

یه سوال دیگه هم داشتم میشه کیک ها رو غروب پخت  و سلفون کشید در یخچال بمونه بعد صبح فرداش فبلینگ و کاور کنم یعتی حدود ۱۳ یا ۱۴ ساعت بمونه

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 28 بهمن 1399، 07:31

سلام عزیزم،
کیک رو آماده کنید، سلفون بکشید، چند ساعت در یخچال استراحت بدید (مدتش مهم نیست)، بعد فیلینگ بزنید و یه دور کاور آستر کشی کنید، یک ساعت در یخچال استراحت بدید و بعد کاور و تزئین کنید. در دستور سس براق درصد شکلات اختیاریه و هر درصدی خودتون و خانواده دوست دارید استفاده کنید.
برای فیلینگ می تونید از موس شکلات ژلاتینی سایت استفاده کنید ولی باید در رینگ موس رو یک سایز کوچک تر درست کنید، فریز کنید و بعد لای کیک بذارید و دورش خامه بزنید یا می تونید از کرم های پنیری موجود در سایت استفاده کنید.

Saeedeh.sh
سه شنبه، 23 دی 1399، 18:55

سلام بهاره جان ممنون از زحمات شما اگر بخواهیم سسبراق سفید درست کنیم ایا در همین دستور فقط شکلات سفید بریزیم بدون پودر کاکایو ؟ اگر می شه مقدارش رو می فرمایید ،

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 23 دی 1399، 20:36
Mohammad
جمعه، 12 دی 1399، 14:30

سلام استاد عزیز
من این کیکو دوبار در توستر درست کردم.
در دفعه اول کیک تا دم دمای آخر بسیار عالی بف کرده بود ولی درنهایت داخل همون توستر کم کم پفش کم میشد که نزدیک دو سانت گود شد
در دفعه دوم کیک قبل اینکه تو توستر پفش بخوابه بیرون آوردم ولی بازم هم بیرون توستر گود شد اما اینبار کمتر پفش خوابید
فک میکنید مشکل از کجاست؟ممنون

Mohammad
جمعه، 12 دی 1399، 14:34

در ضمن وقتی بعد از سرد شدن قالب کاغذ روغنی رو ورمیداشتم ته قالب خیس بود و من اب داشت
طبیعیه؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 12 دی 1399، 18:22

این مشکل یا از نوسان دماست یا از جنس بیکینگ پودر و جوش شیرین. سعی کنید بیکینگ پودر خارجی و دماسنج فر تهیه کنید.

Saeideh_mt
سه شنبه، 15 مهر 1399، 08:25

سلام بهاره جان یه سوال داشتم میشه رسپی این کیک و دو برابر کرد و داخل قالب ۲۵ سانتی یه جا ریخت فرمم برقیه و کیک شیفون ساده با دستور خودتون رو توی همین قالب درست کردم عالی شد می خواستم ببینم برای این کیک میتونم دوبرابر مواد رو توی قالب ۲۵ درست کنم یا ۱/۵ برابر کنم یا اینکه کلا دوبار درست کنم؟

Saeideh_mt
سه شنبه، 15 مهر 1399، 08:30

بهاره جون قالبم ۲۴ اشتباه تایپ کردم منظورم قالب ۲۴ سانت

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 15 مهر 1399، 09:48

سلام عزیزم،
مواد رو یک و نیم برابر کنید.

Saeideh_mt
چهارشنبه، 16 مهر 1399، 06:31

مرسی از پاسخت عزیزم
بهاره جان یه سوال توی این کیک هم مثل کیک شیفون ساده اندازه سفیده ها مهمه چون من هر وقت کیک شیفون درست میکنم وقتی توی دستور ۷تا سفیده و ۶ تا زرده و اینم گفتین که اندازه هر عدد سفیده ۳۰ گرمه با این حساب سفیده های من همیشه وزنش از تعداد تخم مرغ ها که باید توی ۷تا ۲۱۰گرم باشه بیشتره و معمولا ۲۴۰گرمه و من از روی سفیده ها بر میدارم و اگه از نظر تعداد تخم مرغ بخوام حساب کنم همیشه زرده و سفیده من تعدادش برابره البته اینم بگم کیک شیفونم با این وجود خوب درمیاد حالا می خواستم بدونم توی این رسپی وزن سفیده مهمه یا من دستورو روی همون تعداد درست کنم
بازم ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 16 مهر 1399، 07:45

سلام عزیزم،
نیازی نیست سفیده رو وزن کنید همون با تعداد پیش برید دستور خوب درمیاد.

Saeideh_mt
چهارشنبه، 16 مهر 1399، 08:47

ممنون بهاره جان

sa.asadi
دوشنبه، 06 مرداد 1399، 03:56

سلام و روزتون بخیر
ببخشید این قلبهایی که برای این کیک درست کردید رو مثلا اگر تو این سبک بخوام طرح یا شکلی عروسکی درست کنم میشه ؟
شکلات رو یه بار آب کردم و ریختم توی قیف ولی موقع شکل کشیدن ترک می خورد اصلا طوری نبود که بتونم باهاش طرحی بکشم اونم با این ظرافت.
اصلا شکلات وقتی آب شده بود حالت روون نداشت و انگار داخلش آرد داشته باشه اون جوری بود.در حالیکه گاناش هایی که با همین شکلات درست می کردم بسیار عالی و لطیف و یه دست میشد .

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 06 مرداد 1399، 06:41

سلام عزیزم،
شکلات وقتی می سوزه به شکلی که گفتید درمیاد این بار شکلات رو چه روی بخار آب چه در مایکروویو خواستید آب کنید، نذارید کامل آب شه یعنی دو سوم که آب شد دیگه حرارت ندید و باقی رو با هم زدن آب کنید. ضمن اینکه اگر از بخار آب استفاده می کنید حواستون باشه بخار داخل ظرف نره.

سارا راد
چهارشنبه، 31 ارديبهشت 1399، 19:29

سلام
فر من برای کیک اسفنجی ساده و کیک اسفنجی delicate تنظیماتش فرق داره. کیک شیفون را delicate در نظر می گیرند؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 01 خرداد 1399، 06:41

بله عزیزم

زینب.م
سه شنبه، 30 ارديبهشت 1399، 01:22

سلام بهاره جان من الان دارم این کیکو درست میکنم، پودر کاکائو دیدم کمه، اندازه نصف مقدار رسپی ، حالا چیکار کنم؟ تخم مرغ ها دارن میبندن، نمیشه بیخیال کیک بشم، میشه با پودر قهوه یا اصلا آرد جایگزین کنم؟؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 30 ارديبهشت 1399، 05:43

می تونید با آرد جایگزین کنید. ولی حتما قبل از شروع کار اول مواد اولیه رو اندازه گیری و روی میز کار بچینید که وسط کار دچار مشکل نشید.

MH
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 08:33


سلام
دو تا سوال:

در دستور کجا باید وانیل اضافه شود؟
در دستور شکر در دو جا  نوشته شده:
۱-شکر و زرده رو در کاسه بریزید، مواد رو با دور تند همزن خوب بزنید تا رنگش روشن و بافتش غلیظ شه.

۲-بعد از اینکه سفیده شکل کفی گرفت، مواد رو دو دقیقه با تندترین دور همزن بزنید تا حجیم شه و بعد شکر رو به سفیده ها اضافه کنید و یک دقیقه دیگه بزنید تا شکر با سفیده مخلوط شه.
میزان شکر  هر مرحله چقدر است؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 10:30

سلام،
در مواد اولیه نوشته شده "شکر: یک دوم پیمانه + یک هشتم پیمانه (برای زدن سفیده)
وانیل رو به زرده اضافه کنید.

MH
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 11:26

حق با شماست من فقط به لیست مواد بالا را نگاه کردم در اونجا یک هشتم شکر ذکر نشده بود.
در لیست مواد، در متن، یک هشتم شکر برای سفیده نوشته شده بود.

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 11:30

الان به بالا هم اضافه می کنم.

MH
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 08:12

سلام
من میخوام این کیک را در دو قالب : قالب ۲۰ با ارتفاع ۵ برای بزرگتر ها و قالب ۱۵ با ارتفاع ۵  برای بچه درست کنم، چون معمولا با مواد اولیه و روش حجم دهی من همیشه مایه زیاد میاد.
به نظر شما مدت پخت برای قالب کوچک چقدر باید باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 10:31

یعنی مواد رو می خواید دو قسمت کنید؟ نیمی رو در قالب 21 و نیمی 15 بریزید؟

MH
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 10:56

نه میخوام هر قالبی را تا نصف پر کنم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 11:04

همیشه اجازه دارید بعد از دو سوم زمان گفته شده در دستور در فر رو باز کنید و کیک رو چک کنید و در صورت نیاز 5 دقیقه به زمان پخت اضافه کنید و این کار رو تکرار کنید تا کیک به بافت دلخواه برسه. در این کیک میشه 25 دقیقه بعد، با توجه به کوچیک شدن قالب و کم شدن حجم می تونید بعد از 20 دقیقه چک کنید.

MH
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 11:27

ممنون از لطف شما

sunny
پنجشنبه، 30 خرداد 1398، 16:02

استاد عزيزم بهاره جان چندين بار اين كيك بي نظير رو درست كردم و واقعا هميشه با راهنمايي شما عالي شده چند وقت پيش در سايت براي كيم شيفون موكا شما يك كانال رو در تلگرام معرفي كرده بودين كه در اون دستور گفته شده بود دما براي فر برقي روي ١٦٠تنظيم شود من طبق پيشنهاد شما شيفون موكا رو ميخواستم از روي اون دستور درست كنم ولي اول از شما ميخواستم بپرسم كه اين دما مناسب هست يا خير.ممنون

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 31 خرداد 1398، 05:43

سلام عزیزم،
متاسفانه تا دستوری رو درست نکنم نمی تونم بگم دماش مناسبه یا نه ایشون هم استاد خیلی خوبی هستن من به شخصه همیشه به دمایی که در دستور نوشته شده اعتماد می کنم.

sunny
جمعه، 31 خرداد 1398، 07:18

ممنون استاد نازنينم از راهنماييتون پس من هم طبق دماي گفته شده كيك رو ميپزم

شيرين
شنبه، 11 خرداد 1398، 12:22

سلام بهاره جون
خسته نباشي
ببخشيد باز منم☺️
يه سوال دارم خدمتتون
ميشه كيك شيفون ساده و شكلاتي با توجه به سوال قبلم كه پرسيده بودم درست كنم هر كدوم رو از وسط نصف كنم بشه ٤تا كيك بعد وسطشو ببرم ميان تهي بشه با خامه پنيري شكلاتي روي هم بزارم وسطشو هم خامه كشي كنم بعد كه كامل خودشو گرفت توش سس ژله(ژله با نشاسته ذرت) پركنم؟يعني كيك سورپرايز ژله اي؟مثل موس و كيكي كه خودتون درست كرده بوديد
ممنونم عزيزم❤️

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 11 خرداد 1398، 16:13

سلام عزیزم بله می شه فقط باید اجازه بدید ژله خودش رو حداقل نیم ساعت در یخچال بگیره به غلظت سفیده تخم مرغ شه و بعد بریزید.

sunny
شنبه، 11 اسفند 1397، 08:09

استاد عزيزم اول از همه يك دنياسپاسگزارم از راهنمايي شما مشكلي كه ديشب گفتم با راهنمايي شما حل شد و امروز تونستم كيك رو بدون فرو رفتگي درست كنم مشكل از دماي پايين فر بود اين دفعه روي ١٧٥گذاشتم. فقط دو تا سوال هم دارم (لطفا )يكي اينكه اين من ميتونم اين كيك رو در قالب ٢٨سانتي هم درست كنم براي مواقعي كه كيك بزرگتري مد نظر هست يا خير البته يك عدد از اين قالب رو دارم نه دو تا و بايد كيك رو برش بزنم و اگر ميشه با چه مقدار از رسپي؟دوم اينكه بهاره جان در مواقعي كه محيط سرو كيك گرم هست شما چه فيلينگي رو براي كيك شكلاتي پيشنهاد ميكنيد خيلي وقتها خامه شكلاتي تو گرما شل ميشه من بعضي وقتها گانش درست ميكنم و با خامه ي فرم گرفته ميكس ميكنم و لابلاي كيك ميدم،يك كرم پنير شكلاتي هم شما تو سايت آموزش دادين اون با اين كيك خوب ميشه عزيزم؟ممنون

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 11 اسفند 1397، 10:03

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که مشکلتون حل شد، برای قالب 28 باید مواد رو بسته به ارتفاع مد نظر دو و نیم تا سه برابر کنید. ولی دقت کنید که مخلوط کردن این حجم آرد در مواد و فولد کردن این مقدار سفیده زده شده، واقعا مهارت میخواد، چون وقتی حجم مواد زیاد می شه، ناگزیر میزان هم زدن هم بالا میره و ممکنه بافت کیک رو خراب کنه و از لطافتش کم کنه. من همیشه برای تعداد مهمان زیاد، کیک دو طبقه رو پیشنهاد می کنم یعنی به جای قالب 28، یک کیک 20 و یک کیک 25 سانت درست کنید و روی هم سوار کنید. اینطوری هم این مشکل پیش نمیاد هم می تونید کیک ها رو در دو طعم درست کنید که همه مهمان ها راضی باشن.
بهترین فیلینگ برای گرما کرم پنیرخامه ایه که سه نوعش رو تا حالا آموزش دادم، پنیر ماسکارپونه به شدت مقاومه و می تونید با خیال راحت کیک رو در دمای محیط بذارید.
کیک شیفون و اسفنجی با همه فیلینگ ها سازگاری دارن، می تونید راحت انتخاب کنید.

sunny
شنبه، 11 اسفند 1397، 11:07

ممنون استاد عزيزم من هميشه با راهنمايي هاي شما بهترين نتيجه رو ميگيرم

Hani
سه شنبه، 02 بهمن 1397، 10:59

سلام
ببخشید بعد از دریپ کردن شکلات سفت می شود؟
واینکه این رسپی با باتر کریم  و خامه هم خونی داره؟ آبش نمی کنه؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 02 بهمن 1397، 11:47

سلام عزیزم،
بله عزیزم سس شکلاتی بعد از خنک شدن، یک درجه سفت می شه ولی به دلیل وجود ژلاتین به حالت شکننده در نمیاد و لطیف می مونه.
سس براق آینه ای باید روی کیک خامه ای یا باترکریم فریز شده ریخته شه وگرنه به دلیل سنگینی پوشش خامه یا باترکریم رو بهم میریزه، آبشون می کنه و باهاشون مخلوط می شه.
یعنی کیک رو بعد از پوشش با باترکریم یا خامه کشی، چند ساعتی بذارید فریزر، بعد دربیارید، سس رو روش بریزید و در یخچال بذارید تا بافت کیک به حالت نرمال برگرده.


زهرا ۷۲
يکشنبه، 30 دی 1397، 11:55

بهاره جان این سس براق رو میشه روی خامه هم استفاده کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 30 دی 1397، 16:16

سلام زهرا جان،
سس براق آینه ای باید روی کیک خامه ای فریز شده ریخته شه، یعنی کیک رو خامه کشی کنید چند ساعتی بذارید فریزر، بعد دربارید، سس رو بریزید روش و در یخچال بذارید تا بافت کیکبه حالت نرمال برگرده. به دلیل ژلاتین و سنگینی شکلات و سبکی خامه اگر سس رو روی کیک خامه ا فریز نشده بریزید، پوشش خامه بهم میریزه و با سس مخلوط می شه

Efi84
چهارشنبه، 05 دی 1397، 16:58

سلام بهاره جان. در رابطه با این دستور یه سوالی داشتم .ایا میشه برا رفع بوی تخم مرغ پوست لیمو یا پرتقال هم اضافه کنیم؟من شیفون پرتقالی رو از سایتتون درست کردم .خیلی خوب بود .اصلا بوی تخم مرغ نمیداد. بخاطر همون پوست پرتقال .ازونجایی که این کیک شکلاتیه ،بنظرتون لازم هست پوست مرکبات اضافه کنیم.با تشکر از راهنماییهای خوبتون.

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 05 دی 1397، 17:36

سلام عزیزم،
برای این دستور هم می تونید از رنده پوست پرتقال استفاده کنید خیلی هم عالی می شه و با شکلات هم سازگاره ولی در کل برای رفع بوی تخم مرغ به چند نکته باید دقت کنید. زرده رو باید خیلی خوبه بزنید تا کاملا باز شه و حین کار مدام کاسه رو دورگیری کنید چون اون ذراتی که به دیواره های ظرف میپاشه در واقع نزده میمونه و همونا باعث میشه که کیک بوی تخم مرغ بگیره. حتما اون لخته ی سفید رنگ کنار  زرده ی تخم مرغ رو دربیارید. اگر از وانیل فله ای که در لوازم قنادی ها بسته بندی می شه استفاده می کنید حتما یک اسانس کمکی مثل رنده پوست لیمو، رنده پوست پرتقال یا اسانس روغنی هم استفاده کنید.

Efi84
پنجشنبه، 06 دی 1397، 14:51

ممنونم که وقت گذاشتین،مثل همیشه مفصل و کامل .انشالله بزودی درست میکنم .

:)Fatemeh
جمعه، 25 آبان 1397، 11:31

سلام بهاره عزیز
میخواستم ببینم امکانش هست که این کیک یا کلا کیک های اسفنجی رو به صورت کاپ کیک هم درست کنیم؟و اینکه با همین مقدار چندتا کاپ کیک درمیاد؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 25 آبان 1397، 11:55

سلام عزیزم،
کیک هایی که خاص نباشن مثل کیک شیفون، سیب ... رو می شه به صورت کاپ کیک در آورد. تعداد کاپ کیک ها بسته به سایز کاغذتون متغیره ولی در حدود 20 کاپ کیک بهتون میده

مرضیه۴۷
سه شنبه، 08 آبان 1397، 08:28

سلام بهاره جون اگه بیخوایم سس براق روشکلاتی نکنیم رنگ هایه دیگه ای باشه مثلا صورتی آبی وغیره ازچه موادی استفاده کنیم ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 08 آبان 1397، 11:41

سلام مرضیه جان،
عزیزم سس براق دو نوعه، یک نوع که در این پست می بینید رنگ پذیر نیست، ولی نوع اصلی که بسیار هم در دنیا معروفه با شکلات سفیده و سس سفید رنگی به دست میاد که قابل رنگ کردنه. این نوع سس براق رو در پست موس نسکافه با سس براق مفصل آموزش دادم
https://spbaking.com/recipes/%D9%85%D9%88%D8%B3-%D9%86%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-t141

شما وارد آموزش بشید پایین تر به قسمت سس براقش مراجعه کنید.

حکیمه
دوشنبه، 12 شهریور 1397، 21:54

سلام بهاره جون من این کیکو درست کردم البته وانیلیشو  عالی شد فقط دور کیکم برشته نشد و موقع خامه کشی خورد میشد علتش چیه و اینکه میتونم با فوندانت کار کنم روش؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 13 شهریور 1397، 06:45

سلام عزیزم،
تمامی دستورهای کیک شیفون و اسفنجی قابلیت کاور فوندانت رو دارند. اگر کیک شیفون وانیلی مد نظرتونه دستورش در سایت موجوده و بهتره از خود دستور وانیلی استفاده کنید چون جایگزینی پودر کاکائو با آرد در دستورهای سنتی بسیار متداوله مشکلی هم ایجاد نمی کنه ولی نسبت های این آموزش مناسب این کار نیست چون آرد فقط دو برابر پودر کاکائوئه و اسیدیته بالایی برای تنظیم مواد در نظر گرفته شده.
برای کیک های گروه اسفنجی و شیفون حتما از دماسنج فر استفاده کنید تا مواد دقیق و یکدست بپزه احتمالا کیک باید زمان بیشتری در فر می مونده. برای اینکه کیک خوب برش بخوره کیک رو بعد از خنک شدن کاملا با سلفون بپیچید و در یخچال استراحت بدید.

حکیمه
سه شنبه، 13 شهریور 1397، 17:03

پس بهاره جون دقیقا بعد پخت فیلینگ نکنیم و روکش نکنیم بزاریم یک روز بمونه؟کیک شیفون وانیلی هم خوشبختانه از رسیپی خودتون استفاده کردم بهاره جون

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 13 شهریور 1397، 18:07

عزیزم همیشه بین هر مرحله در دکور فاصله بدید.یعنی اول کیک رو درست کنید، اجازه بدید کاملا خنک شه، دورش رو با سلفون کامل بپیچید، در یخچال بذارید یک ساعت حداقل استراحت کنه بعد برش بزنید، بعد از برش فیلینگ رو بزنید دوباره دورش سلفون بپیچید کمی دیگه در یخچال استراحت کنه تا با جذب رطوبت نشست کنه و بعد کاور کنید. اینطوری به تمیزترین شکل کاور میشه.

مرجان.ی.د
يکشنبه، 27 خرداد 1397، 11:54

سلام. من اولین باره که کامنت میگذارم برای سایتتون. کیف می کنم وقتی این سایت را مطالعه می کنم. احسنت خانم وحید. اطلاعات قنادی شما بسیار عالیه و من از گشت و گذار در سایتتون لذت می برم. پاینده باشید عزیزم. خدا قوت . در راهتون موفق باشید .

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 27 خرداد 1397، 16:57

سلام مرجان جون،
خیلی خوشحالم که سایت براتون مفید بوده ممنون از پیغام پر محبتتون
موفق باشید

Mahbooobeh
جمعه، 22 دی 1396، 20:25

سلام عزیزم
بهاره جان میخواستم بپرسم از بین کیک شیفون و اسفنجی کدوم مناسبتره برای روکش با فوندانت
و اینکه میشه خواهش  کنم یه دستور فوندانت مارشمالو بذارید چون واقعا رسپی هاتون حرف نداره و عالی از آب درمیاد
ممنون عزیزم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 22 دی 1396، 20:29

کیک اسفنجی برای فیگور دادن مناسب تره، یعنی مثلا بخواید برش بدید و کیک رو به شکل خاصی در بیارید فرض کنید شکل شخصیت کارتونی، ولی اگر قراره کیک گرد یا مربع رو کاور کنید هیچ فرقی نداره و شیفون خوشمزه تره. در مورد ترتیب آموزش های سایت چون من هدفم آموزش مبانی و نکات اولیه و آشنا کردن با مواد اولیه س فوندانت فعلا در لیست آموزش های سایت نیست ولی چند دستور مطمئن می دم خدمتتون

http://sabzotorsh.blogspot.com.br/2014/01/blog-post_31.html

http://www.cheftayebeh.ir/2010/01/blog-post_19.html

https://t.me/elhamsugarartnew (در این کانال آموزش داده شده و گروه رفع اشکال هم داره)

Mahbooobeh
شنبه، 23 دی 1396، 08:55

مرسی عزیز دلم

سپیده قاسم خانی
جمعه، 17 آذر 1396، 12:28

با سلام خدمت بهاره خانم.
چند تا سوال داشتم، از این کیک میشه به عنوان پایه چیز کیک شکلاتی سرد استفاده کرد؟
پودر کاکائو مناسب پخت این کیک چی تهیه کنیم؟
اگر بخواهیم این کیک ساده باشه،پودر کاکائو رو حذف کنیم کافیه؟
با سپاس فراران

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 17 آذر 1396، 15:56

سلام سپیده جان،
عزیزم استفاده از پایه کیک برای چیزکیک کار خوب و متداولیه به شرطی که کیک به صورت بسیار نازک پخته شه. اگر دوست دارید پایه چیزکیک نرم باشه می تونید از این دستور استفاده کنید، ولی معمولا از دستور براونیز استفاده می شه که مثل کراست بیسکویتی سفت باشه.
از پودر کاکائوهای بسته بندی خارجی که در سوپرمارکت های بزرگ و خوب فروخته می شه مثل هرشیز، کادبری، کروگر، دکتراوتکر می تونید استفاده کنید.
نه عزیزم در مورد کیک های لطیف و اسفنجی به هیچ وجه این کار رو نکنید. پودر کاکائو رطوبت داره و با توجه به اون مواد تنظیم شده و این جایگزینی بافت رو خراب می کنه. از دستور کیک شیفون سایت یا کیک اسفنجی می تونید استفاده کنید.

سپیده قاسم خانی
جمعه، 17 آذر 1396، 17:11

ممنون از پاسخگوییه جامع و کاملتون❤

میترا سادات
سه شنبه، 23 آبان 1396، 21:56

من خیلی مبتدی هستم، ولی این دستوره عالی بود، دستتون درد نکنه

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 24 آبان 1396، 06:52

خواهش میکنم عزیزم خوشحالم که دوست داشتید

ainaz
جمعه، 23 تیر 1396، 10:15

ببخشيد ميخوام كيك تولد درست كنم به نظرتون اين دستور بهتره يا كيك شكلاتي سريع!؟؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 23 تیر 1396، 11:00

عزیزم هر دو کیک خوبند فقط تعداد رو در نظر داشته باشید این کیک کوچیک تر از کیک شکلاتی سریعه و کمی مشکل تر. اگر تعداد مهمون هاتون زیاده و وقت ندارید کیک شکلاتی سریع رو درست کنید.

آمستریدا
شنبه، 17 تیر 1396، 16:44

بهاره جون.برای درست کردن این کیک من فعلا کرم تار تار در دسترس ندارم.میشه چیز دیگه ای جایگزین کنم؟و برای  قالب من قابلمه نچسب دارم که برای کیک اسفنجی ازش استفاده میکنم همیشه و عالی میشه.برای این هم میشه ازش استفاده کنم؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 17 تیر 1396، 18:37

عزیزم به همون میزان از آبلیمو استفاده کنید. آره عزیزم از همون قالبی که برای کیک اسفنجی استفاده می کنید برای کیک های شیفون هم می شه استفاده کرد

ghazal
پنجشنبه، 01 مهر 1395، 06:01

بهترين كيك شكلاتي كه تا به حال خوردم. مرسي بهاره عزيزم براي اين دستور عالي و توضيحات بي نقص و بي نظيرت. مزه كيك و سسش بي نظير بود. ممنون

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 01 مهر 1395، 06:06

خواهش می کنم عزیزم! هنرمندی از خودته و مرسی از عکس زیبات

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 28 مرداد 1395، 18:07

خواهش می کنم عزیزم! عالی شده دستتون درد نکنه

shima
سه شنبه، 26 مرداد 1395، 19:23

بهاره جان من امروز این کیک رو درست کردم.متاسفانه وقتی گذاشتم توی فر بعد از 20دقیقه از قالب سرازیر شد.اما گذاشتم کاملا بپزه.بافتش عالی بود .سپاس از دستور پخت عالی شما.ارتفاع قالبم حدود5سانته.من چه نوع قالبی بگیرم و چه جنسی؟و ژلاتین رو واسه چی به سس اضافه می کنید؟میشه اضافه نکرد؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 27 مرداد 1395، 05:36

سلام شیما جان،
عزیزم ممنون از شما که تجربتون رو در اختیار ما هم گذاشتید. برای کیک های اسفنجی، شیفون یا هر کیکی که قراره حجمش چند برابر بشه بهترین کار اینه که مواد رو بین دو قالب تقسیم کنید و بعد دو کیک رو روی هم بذارید. چون با این روش هم کیک بهتر و زودتر می پزه و هم کاملا جا داره که پف کنه. بسته به نوع بیکینگ پودر و مهارت شما در زدن سفیده میزان پف کیک متغیره، اگر کیک رو به هر دلیلی بین دو قالب نمی خواید تقسیم کنید باید از قالب های مخصوص کیک شیفون که دیواره های خیلی بلندی دارن استفاده کنید. ولی کاری که من خودم انجام می دم و تو قنادی ها هم دیدم انجام می دن اینه که همین قالب های ساده ی آلومینیومی رو تهیه می کنن و مواد رو فقط و فقط تا نیمه یا کمتر توشون پر می کنن و بعد کیک های پخته شده رو روی هم قرار می دن.
شیما جان سس شکلاتی از نوع براقه و ژلاتین نقش براق کنندگی رو داره با حذف ژلاتین براقی سس از بین می ره و بافتش شُل تر می شه ولی در مزه تاثیری نداره.

shima
چهارشنبه، 27 مرداد 1395، 08:32

سپاس فراون از توضیحتون.من اولین بار بود که کیک شفون درست کردم اعتراف میکنم بکینگ پودر رو بیشتر از مقداری که نوشته بودید ریختم :) اخه چون قبلا که کیک اسفنجی درست میکردم باید بکینگ پودر رو بیشتر از دستور میریختم تا خوب پف کنه.اما در کل فکر کنم باید قالبی با ارتفاع بلند تر بخرم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 27 مرداد 1395، 18:52

ایشالا دفعه ی بعدی عزیزم عالی می شه

Mojgan
شنبه، 07 فروردين 1395، 09:14

بهاره جون من امروز این کیک و سس روش رو درست کردم واقعا عالی بود، با اینکه اولین بار بود سس رو درست میکردم اما با اموزش خوبتون عالی در اومد، خیلی خیلی سپاسگزارم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 07 فروردين 1395، 15:47

خواهش عزیزم مرسی از شما که با این علاقه دستورها رو دنبال می کنید

Mojgan
جمعه، 23 بهمن 1394، 01:10

بهاره جون ی تشکر ویژه میخوام بکنم واقعا مرسی که اینهمه مسوولانه ، بدون چشمداشت ، دقیق و قابل دسترسی بهمون آموزش میدید و با همه سر شلوغی که مطمئنم دارید ب تک تک سوالات خیلی سریع جواب میدی
امیدوارم شاهد پیروزیهای روزافزونت باشیم عزیزم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 23 بهمن 1394، 06:10

ممنونم عزیزم همچنین برای شما

Mojgan
جمعه، 23 بهمن 1394، 00:57

بهاره جون مرسی برای آموزش این کیک فوق‌العاده زیبا. ...
عزیزم با توجه ب داشتن ژلاتین میشه این کیک رو تو فصل گرم  مثلا واسه تولد پخت؟ فکر کنم ژلاتین نذاره ک شکلاتش زود اب شه...

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 23 بهمن 1394، 06:09

دقیقا این کیک برای فصل گرم و برای مهمونی های شلوغ خیلی مناسبه

نویسنده

بهاره وحید

با چند تا مواد اولیه ی ساده و یه رسپی دقیق می شه خونه رو پر از بوی خوش شیرینی کرد و از اون مهمتر، همه رو دور هم جمع کرد و لبخند رو لب هاشون نشوند. رسپی ها از سایت های معتبر جمع آوری شدن و بارها پخته و تست شدن!

پستهای مرتبط
کنفی میوه
Fruits confits
کیک
چیزکیک هلو
کیک
مدلن
Madeleines de Pierre Hermé
کیک
مافین آلبالو
کیک
رولت طرح دار
با خامه شکلاتی
کیک