کیک شیفون شکلاتی

بهاره وحید

کیک شیفون شکلاتی

با سس شکلاتی براق
پنجشنبه، 22 بهمن 1394، 14:12   مشاهده: 30,056

کیک های شکلاتی تنوع بسیار بالایی دارن و هر کدوم برای کار خاصی مناسبن، بیشتر دستورهای شکلاتی مثل کیک شکلاتی سریع فشرده و مرطوبن که خیلی مناسب تزئینات سنگین و چند طبقه نیستن. اگر می خواید کیک رو تزئین کنید و دنبال بافت اسفنجی هستید، مجبورید از دستور کیک های شکلاتی شیفون و اسفنجی استفاده کنید. به عنوان رویه در این پست، سس شکلاتی براق آموزش داده شده ولی بدونید که این کیک جزو کیک های اسفنجیه و با کرم های متنوعی مثل خامه، گاناش و .... هم عالی می شه. حتما قبل از پخت این کیک نکات مربوط به کیک شیفون رو توی این پست بخونید. اگر هم دوست دارید تاریخچه این کیک توی این پست نوشته شده. 

منبع:
http://www.joyofbaking.com/ChocolateHeartCake.html

مواد لازم:
سفیده تخم مرغ: چهار عدد 
زرده تخم مرغ: سه عدد
شکر: یک دوم پیمانه + یک هشتم پیمانه (برای زدن سفیده)
آرد: دو سوم پیمانه
پودر کاکائو: یک سوم پیمانه
بیکینگ پودر: یک و یک دوم قاشق چایخوری
جوش شیرین: یک چهارم قاشق چایخوری
نمک: یک هشتم قاشق چایخوری
روغن مایع: یک دوم پیمانه
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری
کرم تارتار: یک چهارم قاشق چایخوری
آب: یک سوم پیمانه

برای این کیک می تونید از قالب 20 یا 23 سانت استفاده کنید. اگراین مواد رو در قالب گرد 23 سانت بریزید، کیکی با ارتفاع سه سانت و اگر در قالب گرد 20 سانت بریزید کیکی با ارتفاع 5 سانت خواهید داشته. اگر لا به لای کیک می خواید فیلینگ (کِرم) بزنید، بهتره مواد رو دو برابر کنید و بین دو قالب 23 سانت تقسیم کنید و و بعد روی هم قرار بدید.قالب مورد نظرتون رو با آب داغ و صابون بشورید، خوب خشک کنید و کفِش کاغذ روغنی بندازید. دیواره ها رو چرب نکنید.مواد لازم رو آماده کنید و روی میز کار بذارید. برای اطلاع از نحوه صحیح استفاده از پیمانه های اندازه گیری به این پست مراجعه کنید. ظرف یا پاکت آرد رو با قاشق هم بزنید، پیمانه ها رو با قاشق پر کنید و سر پیمانه رو صاف کنید. آرد رو حتما سه بار الک کنید. تخم مرغ ها باید هم دمای محیط باشن. برای اینکه سفیده تخم مرغ خوب زده شه و تا حد ماکسیم پف کنه، هیییچ گونه چربی نباید باهاش قاطی شه. از اونجائیکه زرده نوعی چربی محسوب می شه، باید موقع جدا کردن سفیده و زرده مواظب باشید زرده وارد سفیده نشه. بهتره که زرده و سفیده رو به محض در آوردنِ تخم مرغ از یخچال، همون موقع که سرده از هم جدا کنید. برای این دستور هر نوع روغن مایع بدون طعم و بو (کانولا، روغن ذرت، آفتابگردان...) قابل استفادست. 

 

فر رو روی 180 درجه سانتی گراد معادل 350 درجه فارنهایت یا درجه 4 فر روشن کنید تا گرم شه. 
اول از همه کاسه مواد خشک رو آماده کنید. آرد الک شده رو در کاسه تمیزی بریزید. پودر کاکائو، بیکینگ پودر، جوش شیرین و نمک رو هم روی آرد الک کنید. مواد خشک رو با ویسک خوب مخلوط کنید. پودر کاکائو سبکه و با ویسک کردن توی هوا پخش می شه، پس بهتره که کاسه دیواره بلند برای این کار انتخاب کنید. کاسه مواد خشک رو بذارید کنار. شکر و زرده رو در کاسه بریزید. اگر کیک رو برای بچه ها درست می کنید به جای یک دوم پیمانه شکر، سه چهارم پیمانه استفاده کنید.مواد رو با دور تند همزن خوب بزنید تا رنگش روشن و بافتش غلیظ شه.روغن مایع رو روی آب (یا قهوه ی دم شده) بریزید و هم بزنید. در کیک شیفون شکلاتی می تونید به جای آب، به همون میزان، مخلوط آب و نسکافه یا قهوه دم شده بریزید. علت این کار اینه که قهوه طعم کاکائو رو تشدید می کنه. من به جای آب، در یک سوم پیمانه آب جوش، یک قاشق چایخوری نسکافه ریختم و بعد گذاشتم به دمای محیط برسه و با روغن مخلوط کردم. 
به مواد اضافه کنید و با دور متوسط همزن بزنید تا مواد یکدست شه.بعد از اضافه کردن مایعات، مواد به شکل رقیق و روون درمیاد.کاسه مواد تَر رو کنار بذارید و سفیده ها رو آماده کنید. برای آشنایی با نحوه صحیح زدن سفیده ها به این پست مراجعه کنید.  کاسه و پره های همزن رو با آب جوش و مایع ظرفشویی بشورید و کاملا خشک کنید.  سفیده ها رو در کاسه بریزید، کرم تارتار رو اضافه کنید. یک دقیقه با دور متوسط همرن برقی بزنید تا فرم کف کرده پیدا کنه، هدف از این مرحله باز شدن بافت سفیده هاست. بعد از اینکه سفیده شکل کفی گرفت، مواد رو دو دقیقه با تندترین دور همزن بزنید تا حجیم شه و بعد شکر رو به سفیده ها اضافه کنید و یک دقیقه دیگه بزنید تا شکر با سفیده مخلوط شه.حالا سفیده ها رو به مدت سه دقیقه با سرعت بالای همزن برقی بزنید، زمان زدن سفیده با توجه به قدرت همزن ها متفاوته و می تونه کمتر یا بیشتر شه، پس معیار شکل سفیده هاست. در پایان این مدت ظاهر سفیده های زده شده باید مثل برف شه، جای پره های همزن روش بیوفته، اگر ظرف رو برگردونید سفیده نریزه و وقتی پره های همزن رو از داخل سفیده زده شده بلند می کنید، سفیده های روی پره های همزن حالت برجسته گرفته باشه. از اینجا به بعد با سرعت کار کنید. مواد خشک رو در دو مرحله به مواد تر اضافه کنید.بعد از هر بار اضافه کردن مواد، با کمترین دور همزن بزنید، فقط و فقط تا جایی که مواد یکدست شه.یک مقداری از سفیده زده شده رو به مواد اضافه کنید و با کندترین دور همزن بزنید تا مواد غلظتش کم شه. حالا همزن رو کنار بذارید.بقیه سفیده رو در چند مرحله در مواد فولد کنید.وقتی مواد یکدست شد، مایه کیک رو در قالب آماده شده بریزید. مایه کیک های اسفنجی رو باید با فاصله ی کم و در وسط قالب بریزید. اگر خوب پخش نشد، با لیسک روی مواد رو صاف کنید. قالب رو دو بار به سطح کابینت ضربه بزنید و بعد در فر بذارید.کیک رو به مدت 35 تا 40 دقیقه در فر قرار بدید. نیم ساعت اول به هیییییچ وجه در فر رو باز نکنید. بعد از نیم ساعت، کیک رو چک کنید. برای چک کردن، وقتی خلال دندون رو وسط کیک فرو کنید، باید تمیز در بیاد و وقتی انگشتتون رو روی سطح کیک فشار دادید باید فرم اسفنجی داشته باشه و جای انگشتتون نمونه. اگر مواد کیک رو دو برابر می کنید، بهتره بین دو قالب تقسیم کنید. ولی اگر دو برابر مواد رو در یک قالب ریختید مدت زمان پخت رو بیشتر کنید.
وقتی کیک پخت، قالب رو بصورت وارونه روی توری خنک کننده قرار بدید. به کف قالب دست بزنید هر وقت کاملا خنک شد قالب رو برگردونید، دور کیک رو با چاقو از دیواره های قالب جدا کنید و کیک رو دربیارید.کیک رو می تونید به همین صورت یا با کرم مورد علاقتون سرو کنید.

سس شکلاتی برق

منبع: http://videoculinary.com/recipes/main-courses/214-chocolate-mirror-glaze

مواد لازم:
شکلات تلخ: 50 گرم
پودر کاکائو: 80 گرم
خامه صبحانه: یک سوم پیمانه
آب: یک دوم پیمانه (برای سس) + یک سوم پیمانه (برای ژلاتین)
شکر: یک دوم پیمانه
ژلاتین: یک قاشق غذاخوری پودر ژلاتین یا هشت گرم ورق ژلاتین

مواد لازم رو اندازه گیری کنید و روی میز کار بذارید. با این مقدار شکر سس شکلاتی کمی تلخ می شه، میزان شکر رو بسته به ذائقتون می تونید تا یک پیمانه افزایش بدید.  پودر کاکائو رو حتما الک کنید. از اونجائیکه کل طعم این سس به پودر کاکائو و شکلاته سعی کنید از بهترین جنس استفاده کنید و تازه باشن. برای این سس خامه صبحانه ( پاکتی صورتی)  باید استفاده شه و چون خامه روی حرارت مستقیم قرار می گیره از خامه قنادی شیرین شده نمی شه استفاده کرد.یک سوم پیمانه آب سرد رو در کاسه بریزید و یک قاشق غذاخوری پودر ژلاتین روش بپاشید، پنج دقیقه صبر کنید تا بشکفه.بعد از پنج دقیقه وقتی پفی شد، روی بخار آب بذارید تا یکدست و شفاف شه و بعد کاسه حاوی ژلاتین رو کنار بذارید تا به دمای محیط برسه. شکلات رو تا جای ممکن خُرد کنید و کنار بذارید.شکر و پودر کاکائوی الک شده رو در شیرجوش بریزید.خامه و آب رو هم بهش اضافه کنید.مواد رو با ویسک مخلوط کنید. این کار باعث می شه روی حرارت پودر کاکائو گلوله نشه.روی حرارت کم بذارید و یکسره هم بزنید.وقتی به جوش اومد و اولین قُل رو زد، شیرجوش رو از روی حرارت بردارید. شکلات خرد شده رو توش بریزید و حسابی هم بزنید تا شکلات آب و مواد یکدست شه. سس شکلاتی رو از صافی رد کنید.  ژلاتین آب شده رو بهش اضافه کنید و هم بزنید.اگر می خواید سس شل باشه و از کیک بریزه بذارید به دمای محیط برسه و استفاده کنید.ولی اگه می خواد یه مقداری سفت تر باشه و حالت دالبر و چکه کرده (دریپ) روی دیواره های کیک ایجاد کنه، سس رو در یخچال بذارید تا خودش رو بگیره، بعد دوباره روی بخار آب اون رو مایع و استفاده کنید.در هر دو صورت برای ریختن سس روی کیک، یک توری خنک کننده روی سینی قرار بدید.کیک رو روی توری بذارید و سس رو روش بریزید.چند دقیقه اجازه بدید سس چکه کنه. حالا کیک رو پنج دقیقه در یخچال بذارید تا رویه کاملا ببنده. سس های توی سینی رو با لیسک در کاسه بریزید، کیک رو از یخچال دربیارید و برای بار دوم سس شکلاتی رو روش بریزید.اگر در مدتی که کیک در یخچال بود، سس شکلاتی زیادی غلیظ شد، چند دقیقه روی بخار آب بذارید و هم بزنید تا دوباره روون شه. اگر می خواید کاور نازک باشه، بعد از ریختن سس، با پالت روش رو صاف کنید. سس کاملا براقه و خودتون رو می تونید توش ببینید.روی کیک رو به طور دلخواه تزئین کنید.این هم از بافت توی کیک.اگر می خواید کیک موقع سرو کاملا براق باشه، به فاصله کم از زمان سرو سس رو روش بریزید و در یخچال نذارید.


دستپخت های همراهان سایت
azin-1368
يکشنبه، 24 شهریور 1398، 10:25

سلام بهاره جان، من این کیک رو با دستور خوب شما درست کردم، و با گاناش تزئین کردم، واقعا عالی بود، ممنون که بی دریغ همه ی جزئیات رو دراختیار ما میزارین

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 24 شهریور 1398، 14:44

سلام عزیزم،
عجب کیک خوشگلی درست کردید، خیلی عالی شده خسته نباشید و ممنون از عکس زیبا

Efi84
دوشنبه، 18 شهریور 1398، 02:31

ممنون از رسپی خوبتون . رسپی ثابت کیکهای تولدم هست .نتیجه ش همیشه خوب میشه .

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 18 شهریور 1398، 12:17

سلام عزیزم،
عجب کیک مینیون خوشگلی درست کردید، کیف کردم از تمیزیش آفرین واقعا
نوش جونتون باشه

Rahamn6830
شنبه، 15 تیر 1398، 09:49

سلام بهاره خانم روی کیک من موقع پخت ترک میخوره و ناصاف و کج میشه دلیلش چیه?

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 15 تیر 1398، 09:58

سلام عزیزم،
برای کیک شما یکی یا تعدادی از مشکلات زیر به وجود اومده:
1. دمای فر بالا بوده، وقتی دمای فر زیاده، رویه کیک سریع میبنده در صورتیکه هنوز داخل کیک خامه و پف نکرده و کیک برای پف کردن مجبور به شکافتن سطح کیک می شه.
2. قطعا سایز قالبتون نامناسب بوده.
3. بیکینگ پودر یا جوش شیرین در آرد درست پخش نشده، این بار بعد از ویسک کردن با آرد یک دور با هم الک کنید.
4. قالب رو در طبقه اشتباه قرار دادید.
5. اندازه گیری جوش شیرین و بیکینگ اشتباه و بیشتر بوده.

Maryam_sbr
جمعه، 14 تیر 1398، 17:03

سلام بهاره جونی واقعا عالی بود هم بافت نرمش هم مزه وعطرش
منم طبق دستور شما پختم یعنی توی آبش نسکافه ریختم واقعا عالیش کرده بود
من دوبار پختم یبار تو دوتا قالب 24 ویبارم تودوتا قالب 20
بی نظیری عزیزم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 14 تیر 1398، 19:23

سلام مریم جون،
واقعا بافت و ارتفاع کیکتون عالیه، خیلی خوشحالم که طعمش رو پسندیدید، نوش جونتون باشه عزیزم.

Baboon Fatemeh
جمعه، 14 تیر 1398، 17:01

سلام بهاره جان طعم کیک فوق العاده بود فقط بابام خوشش نیومد میگه کیکه یا قیرهیه مشکلی بود فقط سس روی کیک موقع سرو میچسبید به چاقو و چنگال برای همین خوشایند نبود ژلاتینو حذف کنیم اشکالی داره؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 14 تیر 1398، 19:25

سلام عزیزم،
به نظرم می تونید به جای این سس، از گاناش دو به یک استفاده کنید یعنی خامه دو برابر شکلات باشه، به همین شکل سس میریزه دیگه ژلاتین هم نداره. طرز تهیه گاناش رو در لینک زیر آموزش دادم شما فقط نسبت خامه رو دو برابر بریزید:
https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D9%87-%DB%8C-%DA%AF%D8%A7%D9%86%D8%A7%E2%80%8C%D8%B4-t91

Efi84
جمعه، 07 تیر 1398، 02:13

سلام خانم وحید عزیزم .کیک شیفون شکلاتی خوشمزه با دستور شما.یک دنیا ممنون.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 07 تیر 1398، 09:58

سلام عزیزم،
عجب تزئین خوشگلی کردید واقعا عالیه نوش جونتون باشه عزیزم و ممنون از عکس زیباتون

sunny
پنجشنبه، 30 خرداد 1398، 20:26

سلام خدمت استاد مهربان و نازنينم اينم كيك شيفون من براي تولد عموي همسرم كه با دستور عالي شما پخته شده و مثل هميشه تمام رسپي هاتون عالي و بي نظيرن و با جزييات كامل سپاس از شما مهربان

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 31 خرداد 1398، 10:12

سلام عزیزم،
عجب کیک زیبایی درست کردید واقعا عالی شده، خوش به حال خانواده که همچین هنرمندی در کنارشونه و تولدها کیک خونگی براشون درست می کنه.

sunny
جمعه، 31 خرداد 1398، 12:02

استاد مهربانم تمام كيكهايي كه درست ميكنم رو مديون شما هستم كه هميشه انقدر با حوصله پاسخ سوالات رو ميفرماييد و بنده رو راهنمايي ميكنيد و واقعا سايت شما بهترين هست تمام جزييات در دستورها هست و شما سخاوتمندانه تمام نكات رو بيان ميكنيد و خوش به حال من كه استاد نازنييني مثل شما دارم و هميشه سپاسگزار شما هستم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 31 خرداد 1398، 18:18

خواهش می کنم عزیزم قطعا هنر خودتونه موفق باشید

رویا 20
چهارشنبه، 29 خرداد 1398، 19:49

سلام یه دنیا مرسی خیلی عالی شد

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 29 خرداد 1398، 20:58

سلام رویا جان،
کیکتون واقعا شیک و عالی شده عزیزم نوش جونتون باشهه و ممنون از عکس

Pegahh
شنبه، 25 خرداد 1398، 19:20

ممنون استاد عزیز بابت راهنمایی های بی نظیرتون

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 25 خرداد 1398، 21:49

پگاه جان کیک هاتون همه عالی شدن عزیزم واقعا آفرین به پشتکارتون و ممنون از عکس ها

شيرين
جمعه، 24 خرداد 1398، 03:57

سلام بهاره جون
كيك من با رسپي عالي شما

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 24 خرداد 1398، 11:44

عجب تزئین زیبا و بی نقصی عالی شده عزیزم
موفق باشید و ممنون از عکس

شيرين
جمعه، 24 خرداد 1398، 14:54

ممنونم ازتون
با كرم پنيري شما فيلينگ و كاور رو زدم(ژله خرد شده آناناس و موز و گردو هم ريختم) فوق العاده شده بود.
كرمتون عالي بود با همون روش هم خامه لبنياتي رو فرم دادم نه شيرين ب

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 24 خرداد 1398، 19:41

عزیزم خیلی خوشحالم راضی بودید قطعا استعداد خودتونه حتما ادامه بدید

ملکه مریم
جمعه، 17 خرداد 1398، 21:47

خیلی ممن‌ون از دستور خوبتون
اینک کیک من
فقط چجوری سسشو خوب صاف کنم
من از ی دستور دیگه سس درست کردم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 18 خرداد 1398، 00:06

سلام مریم جان،
کیکتون خیلی عالی شده عزیزم خسته نباشید و ممنون از عکس زیباتون
برای سس، شکلات رو با خامه روی حرارت غیرمستقیم بن ماری کنید، اجازه بدید به دمای محیط برسه و ضمنش خوب هم بزنید و بعد ابتدا با قیف قسمت های چکه رو بریزید و بعد روش رو بریزید و با پالت صاف کنید.

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 11:55

واقعا از شما ممنونم ک انقدر خوب توضیح میدین
من سفارش کیک دارم گفتن دوطبقه و وزن کیک هم حدود۳.۵ باشه
قالب های من سایز ۱۶ و ۲۰ و۲۷ هستن
شما کدوم قالب رو پیشنهاد میدین و اینکه با چند تخم مرغ؟
بهم گفتن کیک شکلاتی و وانیلی باشه لایه هاش
اگر تو قالب بزرگم با پختن ۴ تخم مرغ کیکم خشک میشه ترجیحا باید کیک ۹ تخم مرغه بپزم و فقط یک طعم.
من طبق تجربم دیدم هر تخم مرغ حدود ۲۲۵گرم با خامش وزنش میشه.
طعم کیک های اسفنجیم رو همه عاشقشن و این کیک رو برای ی مراسم مهم میخوام بپزم و دوس دارم عالی بشه.
من تو قالب۲۰در۳۰ با ۳ تخم مرغ کیک اسفنجی پختم بافتش عالی شده
(برای یک مهمونی ۲۰ نفره ۴ بار ۳تخم مرغه پختم تو قالب مستطیلم و خشک نشد کیکم)
ممنون ک راهنماییم میکنید
خدا خیرتون بده

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 12:12

سلام عزیزم،
قالب 16 که به هیچ وجه به درد کیک سه کیلو و نیمی نیمی خوره، قالب 20 هم ارتفاع کیک بسیار بلند می شه که از نظر زیبایی خیلی هم عالیه ولی برش زدن و حمل کیک سخته. در نتیجه از همون قالب 27 استفاده کنید. اگر تونستید سه تخم مرغی رو در قالب مستطیل خوب دربیارید، پس حتما مهارت لازم رو دارید پس همون دو بار در قالب 27 بپزید، یک لایه شکلاتی و یک لایه وانیلی و هر کدوم 4 یا 5 تخم مرغی.

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 12:59

منظورم اینه دوتا کیک با سایزای مختلف روی هم بذارم
۱۶ روی۲۷ شکیلتره؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 13:20

این داستان کاملا به سلیقه ربط داره خوشبختانه مشکل تکنیکی نداره، من به شخصه 11 سانت اختلاف رو نمی پسندم، بین دو طبقه به نظرم 5 تا 6 سانت اختلاف باشه کافیه

fataneh
دوشنبه، 16 ارديبهشت 1398، 10:55

سلام بهار جان.خیلی خیلی ممنون از دستورات بی نقص وعیب کیک و...کیک شیفون درست کردم با باتر کریم سویسی عالی شد.بدون هیچ نگرانی از دستوراتت استفاده میکنم.نمی دونم چطور قدر دانی کنم  خدا خیرت بده.

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 16 ارديبهشت 1398، 13:53

سلام عزیزم،
چه کیک خوشگلی هم شده چقدر شیک تزئین کردید واقعا آفرین عزیزم و نوش جونتون

ملکه مریم
سه شنبه، 14 خرداد 1398، 22:04

سلام خوبین
من تازه عضو شدم
ی سوالی داشتم برای کیک شیفون و اسفنجی حتما باید نصف قالب از مواد پر بشه؟
من قالبم ۲۷ سانته با ارتفاع ۶ و با ۹ پیمانه اب تا نصف پر شد
میخواسم بدونم میشه با ۶ تخم مرغ هم بپزم؟ یا ختما همون ۹ تا
اخه قبلا جایی خوندم ک گفتن برا کیک اسفنحی اگه تا تصف قالب رو پر نکنید پف کیکتون کم میشه.
این سوال برام ضروریه تازه قالب رو خریدم و ی سفارش برای ی جشن دارم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 14 خرداد 1398، 23:10

سلام عزیزم،
اگر می خواید کیکتون تا لبه قالب پف کنه باید قالب رو با مایه کیک تا نیمه پر کنید. یعنی اگر مدنظرتونه کیک ارتفاع شش سانت بگیره باید 9 تخم مرغی باشه ولی اگر کیک با ارتفاع 4 سانت هم برای تزئینتون مناسبه می تونید 6 تخم مرغی درست کنید.

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 01:06

چرا نمیتونم نظر ثبت کنم

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 01:08

میخوام دوتا با ارتفاع۳ سانت باشه

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 01:09

یعنی دوبار بپزم ک برش نزنم

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 01:09

چند تخم مرغ بزنم برا قالبم

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 01:09

نمیشد تو ی پست بنویسم ببخشید

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 10:19

شما هر ارتفاعی نیاز دارید به راحتی می تونید با پیمانه قالبتون رو اندازه گیری کنید یعنی می خواید سه سانت ارتفاع داشته باشید، پس باید مایه کیک رو تا ارتفاع یک سانت و نیم قالبتون پُر کنید تا بعد از پخت سه سانت شه. پس با بزرگ ترین پیمانه ببینید قالبتون تا ارتفاع یک سانت و نیم چند پیمانه آب می خواد و همون تعداد می شه تعداد تخم مرغ هاتون.
ولی نکته ای که باید بدونید اینه که قالب 27 خیلی پهنه و احتمال خشک شدن کیک توش زیاد خوب حواستون رو به تایم جمع کنید به همین دلیله که معمولا در قالب های 20، 23 و 25 کیک رو درست می کنن.

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 10:38

یعنی مدت زمان چقدر کاهش پیدا میکنه

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 10:38

من تو قالب۲۰ سانت توی ۴۰ دقه کیکم امادس

ملکه مریم
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 10:40

چرا نمیتونم پستم را کامل بنویسم راهنماییم کنید

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 12:04

هز زمان قالب بزرگ تر بود یا مقدار کیک کمتر بود، بعد از گذشت دو سوم زمان ذکر شده در دستور (وقتی 40 دقیقه بوده بعد از 25 دقیقه) کیک رو چک کنید، هر زمانیکه که خلال از وسط کیک تمیز در اومد، روی کیک طلایی و سطحش چسبناک نبود و اسفنجی بود حاضره. اگر نیاز بود پنج دقیقه دیگه زمان بدید و بعد دوباره هر 5 دقیقه چک کنید.
اما علت اینکه می گن از قالب بزرگ استفاده نکنید اینه که خیلی دقت می خواد برای این قالب مثلا می تونید دوبار کیک 4 یا 5 تخم مرغی درست کنید چون مایه کیک کف قالب بزرگ پهن می شه. باعث می شه کف زود ببنده و دقت نکنید کمی ممکنه خشک تر شه. اینطوری خدمتتون توضیح بدم شما دو لیوان آب دارید. این دو لیوان آب رو در یک شیرجوش به جوش بیارید یا یک کتری خیلی بزرگ! کتری خیلی بزرگ چون میزان آبی که با حرارت در تماسه زیادتره زودتر جوش میادکه خب این قسمت مورد نداره ولی سطح آبی که با کف کتری در تماسه هم بیشتره و تبخیر بیشتر!! پس حواستون حسابی جمع باشه.

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 15 خرداد 1398، 12:04

نمی دونم عزیزم چرا پست هاتون کامل نمیاد همین الان پاسخ دو تا از دوستان رو دادم بقیه افراد مشکلی ندارن سایت داره کار میکنه.

نیکو
يکشنبه، 01 ارديبهشت 1398، 21:46

سلام خانم بهار
واقعا ازت یک دنیا ممنونم بخاطر آموزشهای بی نظیرتون
همینطور راهنمایی هاتون
من هیچ جوره نمیتونم اینهمه خوبی رو جبران بکنم
فقط میتونم بگم انشالله خداوند بهتون سلامتی و طول عمر بده با دستور شما این کیک بی نظیر رو درست کردم متشکرم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 01 ارديبهشت 1398، 22:48

سلام نیکو جان،
واقعا کارتون عالیه، خیلی از دیدن کیکتون لذت بردم. هر چی هست از هنر و زحمات خودتونه
موفق باشید عزیزم

نیکو
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 12:57

بهار جان فقط لطف میکنین بگین اگر بخوام تو قالب ۲۶ سانت استفاده کنم ازین دستور میزان سفیده و زرده چقدر میشه؟ بقیه مواد رو چیکار کنم مثلا آب جوش؟ میزانشو خواهشا بگین چون مشکل دارم هر بار کمو زیاد میکنم خراب میشه

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 14:18

عزیزم تک تک مواد رو ضربدر دو کنید درست می شه
مواد لازم:
سفیده تخم مرغ: هفت عدد
زرده تخم مرغ: شش عدد
شکر: یک پیمانه + یک چهارم پیمانه (برای زدن سفیده)
آرد: یک و یک سوم پیمانه
پودر کاکائو: دو سوم پیمانه
بیکینگ پودر: سه قاشق چایخوری
جوش شیرین: یک دوم قاشق چایخوری
نمک: یک هشتم قاشق چایخوری
روغن مایع: یک پیمانه
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری - یک دوم (اگر از وانیل چینی آبی رنگ استفاده می کنید همون یک دوم کافیه)
کرم تارتار: یک دوم قاشق چایخوری
آب: دو سوم پیمانه

نیکو
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 14:33

شما بی نظیرین یک دنیا ممنونم از محبتتون ❤️❤️❤️❤️❤️

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 14:36

خواهش می کنم عزیزم موفق باشید

شيرين
يکشنبه، 05 خرداد 1398، 19:40

بهاره جون سلام
اين مواد رو ميشه به همين ميزان توي قالب٢٥ با ارتفاع ١٠ درست كرد؟ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 05 خرداد 1398، 20:28

سلام عزیزم،
این مواد برای قالب 25 سانت با ارتفاع ده کمه در صورتی که فر خوبی دارید مواد رو دو برابر کنید. برای دو برابر کردن تک تک مواد اولیه رو ضربدر دو کنید.

شيرين
سه شنبه، 21 خرداد 1398، 21:11

سلام بهاره جون
عزيزم من مواد كيك رو دو برابر كردم ريختم توي قالب ٢٥ نميدونم چرا بافتش خيلي منسجم نبود و وسطش يه مقدار رفته بود داخل
من همون دستورِ اوليه رو توي قالب ٢٠ پختم ٦سانت ارتفاعش شد و سطحش هم صاف بود اما الأن ٥سانت شد
قبل از گذاشتن توي فر ١/٤ قالبم خالي بود و هنگام پخت هم پف كرده بود
بعد از خاموش كردن ١٥مين توي فر گذاشتم بعدآوردم
ممنونم استاد

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 21 خرداد 1398، 22:30

سلام عزیزم،
1. کل مواد رو نباید در قالب می ریختید، دقت کنید که همیشه حداقل یک سوم قالب باید خالی بمونه، یعنی شما مواد رو دو برابر کردید، فرم دهی تخم مرغتون طوری بوده که حجم مایه کیک زیاد شده، در این شرایط باید تا جایی که یک سوم قالب خالی بمونه قالب رو پرمی کردید اون مقدار کم باقیمونده رو در قالب کوچیک دیگه ای می ریختید کنارش میذاشتید.
2. بسیاری از فرها مناسب ریختن مایه زیاد در فر نیستن و بهتره همیشه در این شرایط مواد دو دور پخته شه، چرا که سنگینی باعث میشه بافت درست تشکیل نشه، یعنی یک دور مواد رو در قالب 25 می ریختید و ارتفاع دو نیم تا سه سانت میگرفتید و بعد یک دور دیگه و در انتها این دو رو روی هم قرار میدادید.
3. زیاد هم زدن باعث خشکی و بهم ریختن ساختار کیک می شه و فقط دور کیک به کمک دیواره ها قدرت پف دارن و وسط کیک فرو می ره. که باز در دو برابر کردن و زیاد شدن حجم مواد رایجه.
4. حتما بیکینگ پودر رو قبل از ریختن چک کنید سالم باشه احتمال داره بیکینگ پودرتون کهنه بوده. ضمن اینکه این بار مواد رو زیاد می کنید بیکینگ پودر رو کمی سرخالی بریزید.
5. اگر می تونید از دماسنج فر استفاده کنید و از دمای فر مطمئن شید.

شيرين
چهارشنبه، 22 خرداد 1398، 10:32

چشم عزيزم
فقط بهاره جون ميشه واسه كيك شيفون ساده هم همين كار رو كنم؟
چشم ممنونم از راهنماييتون❤️

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 22 خرداد 1398، 14:56

کیک شیفون ساده سایت بسیار پفش زیاده و باید نیمی از حجم قالب خالی بمونه.

sunny
شنبه، 11 اسفند 1397، 12:31

سلام و وقت به خير بهاره جون،اين كيك با دستور عالي شما براي تولد پدربزرگم كه البته فردا هست

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 11 اسفند 1397، 14:21

سلام عزیزم،
خوش به حال پدربزرگ عزیزتون که همچین نوه هنرمند و مهربونی داره، تولدشون هم مبارک
کیکتون عالی شده ممنون از عکس

Efi84
يکشنبه، 05 اسفند 1397، 12:28

سلام دوباره این کیک خوشمزه رو با دستور عالی شما درست کردم و باز هم خیلی خوش طعم شد .

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 05 اسفند 1397، 15:36

عجب گل های خوشکلی ماسوره زدید واقعا آفرین عالی شده
نوش جونتون و ممنون از عکسای زیبا

Efi84
يکشنبه، 05 اسفند 1397، 18:45

ممنون از شما بخاطر سایت خوبتون .یه سوال داشتم در رابطه با کاور کیک با شکلات .من سری قبل با شکلات کاور کردم اما سریع سفت شد و نتونستم درست کاورش کنم .این باز از گاناش استفاده کردم اما باز بخاطر سرمای کیک سفت شد و همونطور که پیداست جای پالت روش مونده و اصلا براقیت خودشو نداره .

Efi84
يکشنبه، 05 اسفند 1397، 18:46

راهنماییم کنید .بنظرتون چکار کنم.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 05 اسفند 1397، 18:49

عزیزم مارک شکلات استفاده می کنید؟

Efi84
سه شنبه، 07 اسفند 1397، 21:09

کارات تلخ و خامه رامک

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 07 اسفند 1397، 22:52

شکلات کارات رو با خامه پگاه به نسبت مساوی مخلوط کنید، روی بخار آب بن ماری کنید، هم بزنید تا از حرارت بیوفته و به دمای محیط برسه و بعد روی کیک بریزید

Efi84
جمعه، 26 بهمن 1397، 16:56

سلام .این کیک شیفون با سس براق .قبلا عکس فرستادم فکر میکنم نرسیده باشه .ممنون از دستور کاملتون .با دستورات کاملتون درصد خطا به حداقل میرسه .خیلی سس رو دوست داشتم وتصمیم دارم باز هم درست کنم.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 26 بهمن 1397، 23:45

سلام عزیزم،
تزئین شکلاتی روی کیک واقعا عالیه، کیکتون هم عالی شده فقط این بار کناره های کیک رو با چاقو کمی صاف کنید و بعد سس رو بریزید.
خسته از اینهمه تلاش نباشید و ممنون از عکس

Efi84
شنبه، 27 بهمن 1397، 13:46

ممنونم .بله انشالله دفعه بعد اینکار رو میکنم تا صاف در بیاد

Marzieh fooladi
شنبه، 13 بهمن 1397، 18:38

سلام بهاره عزیزم.اینم کیک شیفون شکلاتیه من.که بارها و بارها پختم و لذت بردم از بافت نرمش.ممنونم ازت بابت رسپی های بی نقصت

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 13 بهمن 1397، 20:53

سلام مرضیه جان،
چقدر کیکتون عالی و بی نقص شده، واقعا خسته نباشید و ممنون از عکس

alimoradim31
چهارشنبه، 26 دی 1397، 09:49

سلام و روزتون بخیر... من تا به خال چندباز از رسپی‌های خوبتون استفاده کردم و لذت بردم ولی فرصت نشد تا عکسشو بذارم اینجا... فقط یه سوالی اگر بخوایم این کیک رو برای قالب ۱۵ سانتی درست کنیم نسبت مواد رو چطور باید کم کنیم؟! ممنون از شما

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 26 دی 1397، 13:31

سلام،
کیکتون واقعا عالی شده چقدر تمیز و یکدست تزئین کردید واقعا آفرین و ممنون از عکس. برای قالب 15 سانت تک تک مواد رو تقسیم رو بر دو کنید.

ملیکا
دوشنبه، 17 دی 1397، 19:43

بهاره جون همش نظرات منه اینجا خخخخخ اینم کیک ببعی با رسپی بی‌نقص شما عشق منی

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 17 دی 1397، 22:54

خیییلی هم عالیه ملیکا جون که ما عکس کارهای قشنگتون رو می بینیم، واقعا آفرین به اینهمه ذوق و سلیقتون و ممنون از عکس

Masoumeh..S
دوشنبه، 10 دی 1397، 11:58

سلام بهاره جون . از اشنایی با سایت خیلی مفیدتون خوشحالم . من این کیکو دیشب درست کردم . برای فیلینگ کرم پاتیسیر و اونو با خامه ی صبحانه ی فرم گرفته برای اولین بار تزئین کردم. همه خوردن و لذت بزدن.از سخاوت  و مهربونی شما همواره سپاس گزاریم .        

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 10 دی 1397، 12:02

سلام عزیزم،
چقدر کیکتون عالی شده معلومه که بسیار هم خوشمزه ست، خسته نباشید. آفرین به شما و ممنون از عکس

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 10 دی 1397، 12:02

سلام عزیزم،
چقدر کیکتون عالی شده معلومه که بسیار هم خوشمزه ست، خسته نباشید. آفرین به شما و ممنون از عکس

ملیکا
يکشنبه، 09 دی 1397، 21:12

عشقم اینم دوتا کیک با رسپی شیفون شکلاتی! عاششششششششششقتم!!!

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 10 دی 1397، 11:16

وااای ملیکا جون من عاشقتم انقدر با سلیقه ای واقعا کار تزئین و خامه کشیتون بینظیره. آفرین به اینهمه ذوق و سلیقه و استعداد و ممنون از عکس

ملیکا
دوشنبه، 14 آبان 1397، 00:03

سلام بهاره‌جونم! اینم کیک هالووین با رسپی بی‌نظیر شما

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 14 آبان 1397، 00:56

ملیکا جان بینظیر شمائی با اینهمه سلیقه و خلاقیت واقعا عالی شده آفرین به شما و ممنون از عکس

ملیکا
شنبه، 14 مهر 1397، 21:05

سلام بهاره جونم بازم یه کیک دیگه با رسپی بی‌نظیر شما

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 14 مهر 1397، 21:55

به به بازم یه شاهکار دیگه از شما عجب دریپ کیک تمیز و شیکی درست کردید واقعا آفرین و ممنون از عکس

ملیکا
سه شنبه، 03 مهر 1397، 22:43

سلام بهاره جونم! دوباره با رسپی شیفون شکلاتی شما کیک پختم و سرسری تزیینش کردم! طعم تلفیقی شکلات تلخ و اسانس پرتقال، بی‌نظیرش کرده! بازم ممنونم یه دنیا!!!

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 03 مهر 1397، 23:57

آخ جون این چقدر خوشگل شده ملیکا جون کارتون خیلی خیلی عالیه عزیزم موفق باشید و ممنون از عکس!

gibil
دوشنبه، 26 شهریور 1397، 19:49

درود شف عزیزم...
بسیار خوش طعم و عالی با یک سس فوق العادههه...
سپاس

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 26 شهریور 1397، 21:00

چقدر دیزاین شیکی شده عالیه واقعا آفرین بهتون و ممنون از عکس

ملیکا
شنبه، 13 مرداد 1397، 15:20

سلام عزیزدلم خوب هستین؟؟؟
بهاره جان کیک تولد مامانم با رسپی شیفون شکلاتی شما.
طعمش بی‌نظیر بودش ممنونم!

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 13 مرداد 1397، 18:14

ملیکا جون تزئینتون خیلی خیلی قشنگه واقعا کیییف کردم. نوش جونتون باشه، تولد مامان گلتون هم مبارک و مرسی از عکس

ركسانا
پنجشنبه، 28 تیر 1397، 19:26

سلام بهاره جون

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 28 تیر 1397، 21:57

سلام رکسانا جون،
به به واقعا عالیه هم خود کیک هم سس روش، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

AZIN DA
سه شنبه، 29 خرداد 1397، 09:41

اینم کیک شیفون من با دستور سس براق خودم البته، چون سس براق من یه کوچولو راحتتره دستورش ممنون عاشق این کیک شدم کیکهای شیفون خیلی خوشمزه هستن

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 29 خرداد 1397، 10:29

به به این عالی شده هم سس براقش عالیه هم خود کیک، نوش جانتون و ممنون از عکس

AZIN DA
سه شنبه، 29 خرداد 1397، 11:15

منم ممنون از شما این کیک رو برا تولد برادرم درست کردم تو فروردین از اون روز نرسیدم عکس بذارم و تشکر کنم اون گل وسطشم نور فلش خورده برق افتاده وسطش

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 30 خرداد 1397، 21:00

خیلی عالی شده تولد برادرتون هم مبارک باشه عزیزم

آذرچهر
شنبه، 15 ارديبهشت 1397، 13:19

هر چقدر تشکر کنم کمه واقعا ممنون بابت توضیحات کامل و جامعتون من کیک زیاد پختم اما کیک شیفون شکلاتی که با دستور شما پختم فوق العاده شده بافت عالی طعم عالی هیجان زده شده بودم وقتی کیک برش دادم
ولی یه چیزی 1 ساعت و 40 دقیقه طول کشید که بپزه دلیلش و نمیدونم ولی دور کیک هم عالی بود اصلا کراست نشده بود البته پارچه خیس دور قالب گرفته بودم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 15 ارديبهشت 1397، 15:00

سلام عزیزم،
چقدر خوشحالم که کیک مورد پسندتون بوده و طعمش رو دوست داشتید، از ذوق و سلیقتون واقعا لذت بردم و ممنون از عکس. اینکه مدت زمان پخت انقدر طولانی شده یعنی فرتون مشکل داره. چه فر گازی دارید، چه برقی دماسنج فر تهیه کنید و اگر فر گازی دارید درجه رو اشتباه گذاشتید، حتما دفترچه راهنما رو چک کنید.

elaaa
پنجشنبه، 18 بهمن 1397، 05:53

سلام،ميشه هميشه براى پخت كيكاى اسفنجى از پارچه خيس دور قالب استفاده كنين؟؟؟تحت هر شرايطى براى احتياط؟؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 18 بهمن 1397، 10:14

بله عزیزم می شه در تمامی کیک هایاسفنجی از پارچه نمدار استفاده کرد. در مورد نوار پخت (پارچه نمدار) در اینستاگرام هایلایتی درست کردم و بیشتر توضیح دادم، اگر حساب اینستاگرام دارید سری بزنید و مطالعه کنید.
https://www.instagram.com/sp.baking/

Reyhane
دوشنبه، 10 ارديبهشت 1397، 16:44
بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 10 ارديبهشت 1397، 19:59

به به چقدر عالی شده ریحانه جان ممنون از عکس

Reyhane
سه شنبه، 11 ارديبهشت 1397، 00:45

استاد بزرگوارم همه لحظحهاي شیرین زندگیم. تقدیم شما استاد میشه بفرمائید اگه بخاييم سس براق بی رنگ یا رنگی بجز کاکائو داشته باشیم باید چکار کنيم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 11 ارديبهشت 1397، 10:09

ممنون ریحانه جان،
نظر لطفتونه شرمنده کردید، عزیزم دستور سس براق با فیلم در کانال آقای عمرانی موجوده
https://t.me/omranicake
سس براق جستجو کنید.
موفق باشید

Feri
پنجشنبه، 26 بهمن 1396، 12:06

سلام و خسته نباشین . اینم از. کیک بنده با دستور جنابعالی به مناسبت ولنتاین

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 26 بهمن 1396، 12:14

واقعا لذت بردم آفرین به اینهمه سلیقه خیلی از عکس ممنونم

homa
سه شنبه، 07 آذر 1396، 18:56

سلام استادوهزارتاسلام یعنی من هرچی بخوام تشکرکنم بابت این رسپی کامل جامع واضح که حتی من مبتدی برای اولین بارانگیزه وجرات پیداکردم این کیک عالی بااین سس ایینه ای شگف انگیزرودرست کنم بااموزش ازراه دورودرست ازاب درادیعنی استاداین اموزش معرکس حرف نداره هموارازشماسپاسگزارم این هم عکس

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 07 آذر 1396، 19:51

وای عجب سسی هم شده برق آینه ای بودنش از تو عکس هم پیداست آفرین به شما واقعا عالیه عزیزم موفق باشید! ممنون از خودتون و زحمات و پشتکارتون

sanaz.k
سه شنبه، 07 آذر 1396، 01:26

خیلی ممنونم بهاره عزیز
دستوراتتون عالییییی هستش

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 07 آذر 1396، 01:50

وای به به خیلی ممنون از شما ساناز جان، چه کیک با سلیقه و خوبی درست کردید.
ممنون از عکس
موفق باشید

تبسم
جمعه، 05 آبان 1396، 01:07

سلام خانوم وحيد نازنين
ممنون كه دانشتون رو دراختيار ما ميذارين
من اين كيك رو درست كردم همه مراحل رو هم درست انجام دادم حتي فولد كردن سفيده ومواد ديگه
توي ماكروفر درست ميكنم كيك هارو تو دماي ١٨٠درجه گذاشتم با زمان ٣٥تو دقايق ٢٠بود كه دي م كيك خيلي پف كرده وتا سرقالب اومده (قالب تفلون كمربندي٢٣سانت)بعد چند دقيقه سرزدم ديدم پف كيكم خوابيده
حالا ميخوام بدونم اشكال كارم كجا بوده
ممكنه ازدماي ماكروفر بوده باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 05 آبان 1396، 01:20

سلام تبسم جان،
عزیزم مرسی از شما که لطف کردید عکس کار رو ارسال کردید، مایکروویو کانوکشن داره؟ روی تنظیم کانوکشن بوده؟

تبسم
جمعه، 05 آبان 1396، 14:47

مرسي ازپاسخگويي شما
بله رو كانوكشن تنظيم كرده بودم الان عكسشو ميزارم
ي سوال ديگه تو رسپي گفته بودين به جاي يك دوم شكر ميشه سه چهارم شكراضافه كرد وقتي اينكارو كردم شكر تو زرده زياد بود انگار وقتي مايعات اضافه كردم بهتر شد انگار
لازمه شكر رو كمي اسياب كنم؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 06 آبان 1396، 00:42

در تمامی دستورهای شیرینی پزی شکر دونه ریز خیلی بهتره، از این به بعد حتما این کار رو بکنید.
شیرینی پزی با مایکروویو به دلیل فضای کوچک تر دستگاه نسبت به فر کمی متفاوته. همیشه درجه رو کمتر تنظیم کنید.
علت دیگه این مشکل معمولا از بیکینگ پودره، اول از همه بیکینگ پودر رو در آب گرم بریزید ببینید حباب می زنه یا نه. بیکینگ پودر سالم باید در آب گرم حباب ایجاد کنه و دوم اینکه از مارک خوب استفاده کنید. بیکینگ پودر غیراستاندارد زیادی فعاله و پف زیادی می کنه ولی پایدار نیست و در همون فر فرو می ره.

Dfaeazj
سه شنبه، 03 مرداد 1396، 14:31

سلام بهاره جون ازت ممنونم خیلی سایت عالیه و اطلاعات خیلی خوبیو تو زمینه شیرینی پزی گذاشتی من طبق این دستور درست کردم فقط به جای کرم تارتار از آبلیمو به همون مقدار ریختم کیکم بافتش خوب بود مزشم خیلی دوست داشتم ولی وسطش رفته بود داخلو و اطرافش فقط پف کرده بود به نظرت مشکل کار چی بوده؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 03 مرداد 1396، 19:16

سلام عزیزم،
خوشحالم که مزه کیک مطابق میلتون بوده و مرسی از عکس.
این مشکل وقتی پیش میاد که دمای فر کم باشه و ساختار کیک در زمان پخت به طور کامل تشکیل نشه. وقتی دمای فر کم باشه، کیکی که در کنار دیواره هاست، به دلیل اینکه گرمای بیشتری از قالب جذب کرده، ساختارش محکم می شه ولی ساختار  وسط کیک، به میزان کافی حرارت ندیده و به محض در اومدن از فر پفش می خوابه و چروک می خوره. اگر به شیرینی پزی علاقه مندید توصیه می کنم از دماسنج فر استفاده کنید. دماسنج وسیله ساده ای هست که از لوازم قنادی ها می تونید تهیه کنید. دماسنج رو توی فر می ذارید و دمای دقیق رو متوجه می شید. اینجوری پخت کیک و شیرینی مطمئن تر انجام می شه.
ممکن هم هست که مشکل از بیکینگ پودر باشه، حتما از مارک های مطمئن بیکینگ پودر استفاده کنید و قبل از استفاده ذره ای از بیکینگ پودر رو در مقداری آب گرم بریزید، اگر حباب زد یعنی سالمه و بعد استفاده کنید. نکته آخر اینکه کیک های شیفون و اسفنجی رو بصورت وارونه بذارید خنک شه.

Dfaeazj
پنجشنبه، 05 مرداد 1396، 11:40

وای ممنونم خیلی خوشحال شدم که راهنماییم کردین بله من خیلی علاقه مند به آشپزی و شیرینی پزی هستم حتما از توصیه هاتون استفاده میکنم و یه کیک جدید میپزم و براتون عکسشو میفرستم بازم ممنون که جواب کامنتمو دادین :)))))))

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 05 مرداد 1396، 19:16

خواهش می کنم عزیزم،
مرسی از شما موفق باشید

ainaz
سه شنبه، 27 تیر 1396، 09:37

سلام من این مقدارو تو دوتا قالب ریختم ولی احساس میکنم خیلی نازک شدن یکی ازقالبامم برعکس رو توری گذاشتم ولی کیکم سر خورده بود افتاده بود رو توری و شکسته یود :(مشکلی داشته یعنی ؟البیته بافت کیکم خوب بود مثل عکسای شما

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 27 تیر 1396، 22:03

سلام عزیزم،
علت نازکی کیک، بزرگی قالبتون بوده این بار توی قالب کوچیک تر درست کنید مشکل حل می شه.
سُر خوردن به جنس قالب مربوط می شه. تکنیک برگردوندن قالب فقط و فقط با قالب آلومینیومی، سیلیکونی یا چدنیِ غیر براق مقدوره اگر قالب تفلونه همونطور عادی بذارید خنک شه.

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 27 تیر 1396، 22:03

عزیزم مررررسی از عکس قشنگتون عالیه

آمستریدا
سه شنبه، 20 تیر 1396، 11:52

بهاره جون این هم کیک شکلاتی من که همون شب اول پخت خواهرم و دوستش نصفش رو نوش جان کردند

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 20 تیر 1396، 23:25

به به عزیزم واقعا عالی شده، خوشحالم که مزش رو هم دوست داشتند، نشون که می ده شما عالی و خوشمزه درستش کردید. از عکس هم واقعا ممنونم بسیار لذت بردم

شبنم انواریان
سه شنبه، 28 دی 1395، 23:53

سلام بهاره جون واقعا کیک خوشمزه ای شده ممنون از رسپی عالی تون

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 29 دی 1395، 10:52

شبنم جون مرسی از شما که با حوصله این کیک خوشگل و خوشمزه رو درست کردید! ممنون از عکس عزیزم

سیما
يکشنبه، 28 آذر 1395، 10:29

سلام بهاره جون.من این کیک خوشمزه رو برای تولد مامانم درست کردم.از ارتفاع به چند لایه تقسیم کردم و بین لایه ها رو با  گاناش و گردو و موز  پر کردم.با توضیحات کامل شما واقعا راحت بود و بی دردسر و البته بسیاااار خوشمزه.از بافت بی نظیرش هم که هر چی بگم کم گفتم.به قول معروف توی دهن آب میشد!!! البته اطراف کیک رو نتونستم خیلی صاف و تمیز دربیارم.بار اولم بود که کیک تولد درست میکردم.باید ببخشید.. ! ممنون از این همه سخاوتتون .بابت همه چیز ازتون تشکر می کنم.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 28 آذر 1395، 11:08

سلام سیما جان،
عزیزم واقعا از عکس کیکتون لذت بردم و ازتون ممنونم که به اشتراک گذاشتین و ما رو تو شادیتون شریک کردین. از اینکه بار اول تونستید چنین کیکی درست کنید معلومه که دست های هنرمندی دارید و مطمئنم هر روز شاهد پیشرفتتون خواهم بود.

ghazal
پنجشنبه، 01 مهر 1395، 10:25
جمیله رستمی
پنجشنبه، 28 مرداد 1395، 22:26

واقعا کیک خوشمزه ایه من عاشق کیک شکلاتیم .سس شکلاتی هم واقعا خوشمزه بود .ممنونم بهاره جون حالابااین آموزش میتونیم کیک تولدهم درست کنیم

نظرات
sunny
پنجشنبه، 30 خرداد 1398، 20:32

استاد عزيزم بهاره جان چندين بار اين كيك بي نظير رو درست كردم و واقعا هميشه با راهنمايي شما عالي شده چند وقت پيش در سايت براي كيم شيفون موكا شما يك كانال رو در تلگرام معرفي كرده بودين كه در اون دستور گفته شده بود دما براي فر برقي روي ١٦٠تنظيم شود من طبق پيشنهاد شما شيفون موكا رو ميخواستم از روي اون دستور درست كنم ولي اول از شما ميخواستم بپرسم كه اين دما مناسب هست يا خير.ممنون

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 31 خرداد 1398، 10:13

سلام عزیزم،
متاسفانه تا دستوری رو درست نکنم نمی تونم بگم دماش مناسبه یا نه ایشون هم استاد خیلی خوبی هستن من به شخصه همیشه به دمایی که در دستور نوشته شده اعتماد می کنم.

sunny
جمعه، 31 خرداد 1398، 11:48

ممنون استاد نازنينم از راهنماييتون پس من هم طبق دماي گفته شده كيك رو ميپزم

شيرين
شنبه، 11 خرداد 1398، 16:52

سلام بهاره جون
خسته نباشي
ببخشيد باز منم☺️
يه سوال دارم خدمتتون
ميشه كيك شيفون ساده و شكلاتي با توجه به سوال قبلم كه پرسيده بودم درست كنم هر كدوم رو از وسط نصف كنم بشه ٤تا كيك بعد وسطشو ببرم ميان تهي بشه با خامه پنيري شكلاتي روي هم بزارم وسطشو هم خامه كشي كنم بعد كه كامل خودشو گرفت توش سس ژله(ژله با نشاسته ذرت) پركنم؟يعني كيك سورپرايز ژله اي؟مثل موس و كيكي كه خودتون درست كرده بوديد
ممنونم عزيزم❤️

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 11 خرداد 1398، 20:43

سلام عزیزم بله می شه فقط باید اجازه بدید ژله خودش رو حداقل نیم ساعت در یخچال بگیره به غلظت سفیده تخم مرغ شه و بعد بریزید.

sunny
شنبه، 11 اسفند 1397، 12:39

استاد عزيزم اول از همه يك دنياسپاسگزارم از راهنمايي شما مشكلي كه ديشب گفتم با راهنمايي شما حل شد و امروز تونستم كيك رو بدون فرو رفتگي درست كنم مشكل از دماي پايين فر بود اين دفعه روي ١٧٥گذاشتم. فقط دو تا سوال هم دارم (لطفا )يكي اينكه اين من ميتونم اين كيك رو در قالب ٢٨سانتي هم درست كنم براي مواقعي كه كيك بزرگتري مد نظر هست يا خير البته يك عدد از اين قالب رو دارم نه دو تا و بايد كيك رو برش بزنم و اگر ميشه با چه مقدار از رسپي؟دوم اينكه بهاره جان در مواقعي كه محيط سرو كيك گرم هست شما چه فيلينگي رو براي كيك شكلاتي پيشنهاد ميكنيد خيلي وقتها خامه شكلاتي تو گرما شل ميشه من بعضي وقتها گانش درست ميكنم و با خامه ي فرم گرفته ميكس ميكنم و لابلاي كيك ميدم،يك كرم پنير شكلاتي هم شما تو سايت آموزش دادين اون با اين كيك خوب ميشه عزيزم؟ممنون

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 11 اسفند 1397، 14:33

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که مشکلتون حل شد، برای قالب 28 باید مواد رو بسته به ارتفاع مد نظر دو و نیم تا سه برابر کنید. ولی دقت کنید که مخلوط کردن این حجم آرد در مواد و فولد کردن این مقدار سفیده زده شده، واقعا مهارت میخواد، چون وقتی حجم مواد زیاد می شه، ناگزیر میزان هم زدن هم بالا میره و ممکنه بافت کیک رو خراب کنه و از لطافتش کم کنه. من همیشه برای تعداد مهمان زیاد، کیک دو طبقه رو پیشنهاد می کنم یعنی به جای قالب 28، یک کیک 20 و یک کیک 25 سانت درست کنید و روی هم سوار کنید. اینطوری هم این مشکل پیش نمیاد هم می تونید کیک ها رو در دو طعم درست کنید که همه مهمان ها راضی باشن.
بهترین فیلینگ برای گرما کرم پنیرخامه ایه که سه نوعش رو تا حالا آموزش دادم، پنیر ماسکارپونه به شدت مقاومه و می تونید با خیال راحت کیک رو در دمای محیط بذارید.
کیک شیفون و اسفنجی با همه فیلینگ ها سازگاری دارن، می تونید راحت انتخاب کنید.

sunny
شنبه، 11 اسفند 1397، 15:37

ممنون استاد عزيزم من هميشه با راهنمايي هاي شما بهترين نتيجه رو ميگيرم

Hani
سه شنبه، 02 بهمن 1397، 15:29

سلام
ببخشید بعد از دریپ کردن شکلات سفت می شود؟
واینکه این رسپی با باتر کریم  و خامه هم خونی داره؟ آبش نمی کنه؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 02 بهمن 1397، 16:17

سلام عزیزم،
بله عزیزم سس شکلاتی بعد از خنک شدن، یک درجه سفت می شه ولی به دلیل وجود ژلاتین به حالت شکننده در نمیاد و لطیف می مونه.
سس براق آینه ای باید روی کیک خامه ای یا باترکریم فریز شده ریخته شه وگرنه به دلیل سنگینی پوشش خامه یا باترکریم رو بهم میریزه، آبشون می کنه و باهاشون مخلوط می شه.
یعنی کیک رو بعد از پوشش با باترکریم یا خامه کشی، چند ساعتی بذارید فریزر، بعد دربیارید، سس رو روش بریزید و در یخچال بذارید تا بافت کیک به حالت نرمال برگرده.


زهرا ۷۲
يکشنبه، 30 دی 1397، 16:25

بهاره جان این سس براق رو میشه روی خامه هم استفاده کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 30 دی 1397، 20:46

سلام زهرا جان،
سس براق آینه ای باید روی کیک خامه ای فریز شده ریخته شه، یعنی کیک رو خامه کشی کنید چند ساعتی بذارید فریزر، بعد دربارید، سس رو بریزید روش و در یخچال بذارید تا بافت کیکبه حالت نرمال برگرده. به دلیل ژلاتین و سنگینی شکلات و سبکی خامه اگر سس رو روی کیک خامه ا فریز نشده بریزید، پوشش خامه بهم میریزه و با سس مخلوط می شه

Efi84
چهارشنبه، 05 دی 1397، 21:28

سلام بهاره جان. در رابطه با این دستور یه سوالی داشتم .ایا میشه برا رفع بوی تخم مرغ پوست لیمو یا پرتقال هم اضافه کنیم؟من شیفون پرتقالی رو از سایتتون درست کردم .خیلی خوب بود .اصلا بوی تخم مرغ نمیداد. بخاطر همون پوست پرتقال .ازونجایی که این کیک شکلاتیه ،بنظرتون لازم هست پوست مرکبات اضافه کنیم.با تشکر از راهنماییهای خوبتون.

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 05 دی 1397، 22:06

سلام عزیزم،
برای این دستور هم می تونید از رنده پوست پرتقال استفاده کنید خیلی هم عالی می شه و با شکلات هم سازگاره ولی در کل برای رفع بوی تخم مرغ به چند نکته باید دقت کنید. زرده رو باید خیلی خوبه بزنید تا کاملا باز شه و حین کار مدام کاسه رو دورگیری کنید چون اون ذراتی که به دیواره های ظرف میپاشه در واقع نزده میمونه و همونا باعث میشه که کیک بوی تخم مرغ بگیره. حتما اون لخته ی سفید رنگ کنار  زرده ی تخم مرغ رو دربیارید. اگر از وانیل فله ای که در لوازم قنادی ها بسته بندی می شه استفاده می کنید حتما یک اسانس کمکی مثل رنده پوست لیمو، رنده پوست پرتقال یا اسانس روغنی هم استفاده کنید.

Efi84
پنجشنبه، 06 دی 1397، 19:21

ممنونم که وقت گذاشتین،مثل همیشه مفصل و کامل .انشالله بزودی درست میکنم .

:)Fatemeh
جمعه، 25 آبان 1397، 16:01

سلام بهاره عزیز
میخواستم ببینم امکانش هست که این کیک یا کلا کیک های اسفنجی رو به صورت کاپ کیک هم درست کنیم؟و اینکه با همین مقدار چندتا کاپ کیک درمیاد؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 25 آبان 1397، 16:25

سلام عزیزم،
کیک هایی که خاص نباشن مثل کیک شیفون، سیب ... رو می شه به صورت کاپ کیک در آورد. تعداد کاپ کیک ها بسته به سایز کاغذتون متغیره ولی در حدود 20 کاپ کیک بهتون میده

مرضیه۴۷
سه شنبه، 08 آبان 1397، 12:58

سلام بهاره جون اگه بیخوایم سس براق روشکلاتی نکنیم رنگ هایه دیگه ای باشه مثلا صورتی آبی وغیره ازچه موادی استفاده کنیم ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 08 آبان 1397، 16:11

سلام مرضیه جان،
عزیزم سس براق دو نوعه، یک نوع که در این پست می بینید رنگ پذیر نیست، ولی نوع اصلی که بسیار هم در دنیا معروفه با شکلات سفیده و سس سفید رنگی به دست میاد که قابل رنگ کردنه. این نوع سس براق رو در پست موس نسکافه با سس براق مفصل آموزش دادم
https://spbaking.com/recipes/%D9%85%D9%88%D8%B3-%D9%86%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-t141

شما وارد آموزش بشید پایین تر به قسمت سس براقش مراجعه کنید.

حکیمه
سه شنبه، 13 شهریور 1397، 02:24

سلام بهاره جون من این کیکو درست کردم البته وانیلیشو  عالی شد فقط دور کیکم برشته نشد و موقع خامه کشی خورد میشد علتش چیه و اینکه میتونم با فوندانت کار کنم روش؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 13 شهریور 1397، 11:15

سلام عزیزم،
تمامی دستورهای کیک شیفون و اسفنجی قابلیت کاور فوندانت رو دارند. اگر کیک شیفون وانیلی مد نظرتونه دستورش در سایت موجوده و بهتره از خود دستور وانیلی استفاده کنید چون جایگزینی پودر کاکائو با آرد در دستورهای سنتی بسیار متداوله مشکلی هم ایجاد نمی کنه ولی نسبت های این آموزش مناسب این کار نیست چون آرد فقط دو برابر پودر کاکائوئه و اسیدیته بالایی برای تنظیم مواد در نظر گرفته شده.
برای کیک های گروه اسفنجی و شیفون حتما از دماسنج فر استفاده کنید تا مواد دقیق و یکدست بپزه احتمالا کیک باید زمان بیشتری در فر می مونده. برای اینکه کیک خوب برش بخوره کیک رو بعد از خنک شدن کاملا با سلفون بپیچید و در یخچال استراحت بدید.

حکیمه
سه شنبه، 13 شهریور 1397، 21:33

پس بهاره جون دقیقا بعد پخت فیلینگ نکنیم و روکش نکنیم بزاریم یک روز بمونه؟کیک شیفون وانیلی هم خوشبختانه از رسیپی خودتون استفاده کردم بهاره جون

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 13 شهریور 1397، 22:37

عزیزم همیشه بین هر مرحله در دکور فاصله بدید.یعنی اول کیک رو درست کنید، اجازه بدید کاملا خنک شه، دورش رو با سلفون کامل بپیچید، در یخچال بذارید یک ساعت حداقل استراحت کنه بعد برش بزنید، بعد از برش فیلینگ رو بزنید دوباره دورش سلفون بپیچید کمی دیگه در یخچال استراحت کنه تا با جذب رطوبت نشست کنه و بعد کاور کنید. اینطوری به تمیزترین شکل کاور میشه.

مرجان.ی.د
يکشنبه، 27 خرداد 1397، 16:24

سلام. من اولین باره که کامنت میگذارم برای سایتتون. کیف می کنم وقتی این سایت را مطالعه می کنم. احسنت خانم وحید. اطلاعات قنادی شما بسیار عالیه و من از گشت و گذار در سایتتون لذت می برم. پاینده باشید عزیزم. خدا قوت . در راهتون موفق باشید .

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 27 خرداد 1397، 21:27

سلام مرجان جون،
خیلی خوشحالم که سایت براتون مفید بوده ممنون از پیغام پر محبتتون
موفق باشید

Mahbooobeh
شنبه، 23 دی 1396، 00:55

سلام عزیزم
بهاره جان میخواستم بپرسم از بین کیک شیفون و اسفنجی کدوم مناسبتره برای روکش با فوندانت
و اینکه میشه خواهش  کنم یه دستور فوندانت مارشمالو بذارید چون واقعا رسپی هاتون حرف نداره و عالی از آب درمیاد
ممنون عزیزم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 23 دی 1396، 00:59

کیک اسفنجی برای فیگور دادن مناسب تره، یعنی مثلا بخواید برش بدید و کیک رو به شکل خاصی در بیارید فرض کنید شکل شخصیت کارتونی، ولی اگر قراره کیک گرد یا مربع رو کاور کنید هیچ فرقی نداره و شیفون خوشمزه تره. در مورد ترتیب آموزش های سایت چون من هدفم آموزش مبانی و نکات اولیه و آشنا کردن با مواد اولیه س فوندانت فعلا در لیست آموزش های سایت نیست ولی چند دستور مطمئن می دم خدمتتون

http://sabzotorsh.blogspot.com.br/2014/01/blog-post_31.html

http://www.cheftayebeh.ir/2010/01/blog-post_19.html

https://t.me/elhamsugarartnew (در این کانال آموزش داده شده و گروه رفع اشکال هم داره)

Mahbooobeh
شنبه، 23 دی 1396، 13:25

مرسی عزیز دلم

سپیده قاسم خانی
جمعه، 17 آذر 1396، 16:58

با سلام خدمت بهاره خانم.
چند تا سوال داشتم، از این کیک میشه به عنوان پایه چیز کیک شکلاتی سرد استفاده کرد؟
پودر کاکائو مناسب پخت این کیک چی تهیه کنیم؟
اگر بخواهیم این کیک ساده باشه،پودر کاکائو رو حذف کنیم کافیه؟
با سپاس فراران

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 17 آذر 1396، 20:26

سلام سپیده جان،
عزیزم استفاده از پایه کیک برای چیزکیک کار خوب و متداولیه به شرطی که کیک به صورت بسیار نازک پخته شه. اگر دوست دارید پایه چیزکیک نرم باشه می تونید از این دستور استفاده کنید، ولی معمولا از دستور براونیز استفاده می شه که مثل کراست بیسکویتی سفت باشه.
از پودر کاکائوهای بسته بندی خارجی که در سوپرمارکت های بزرگ و خوب فروخته می شه مثل هرشیز، کادبری، کروگر، دکتراوتکر می تونید استفاده کنید.
نه عزیزم در مورد کیک های لطیف و اسفنجی به هیچ وجه این کار رو نکنید. پودر کاکائو رطوبت داره و با توجه به اون مواد تنظیم شده و این جایگزینی بافت رو خراب می کنه. از دستور کیک شیفون سایت یا کیک اسفنجی می تونید استفاده کنید.

سپیده قاسم خانی
جمعه، 17 آذر 1396، 21:41

ممنون از پاسخگوییه جامع و کاملتون❤

میترا سادات
چهارشنبه، 24 آبان 1396، 02:26

من خیلی مبتدی هستم، ولی این دستوره عالی بود، دستتون درد نکنه

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 24 آبان 1396، 11:22

خواهش میکنم عزیزم خوشحالم که دوست داشتید

ainaz
جمعه، 23 تیر 1396، 14:45

ببخشيد ميخوام كيك تولد درست كنم به نظرتون اين دستور بهتره يا كيك شكلاتي سريع!؟؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 23 تیر 1396، 15:30

عزیزم هر دو کیک خوبند فقط تعداد رو در نظر داشته باشید این کیک کوچیک تر از کیک شکلاتی سریعه و کمی مشکل تر. اگر تعداد مهمون هاتون زیاده و وقت ندارید کیک شکلاتی سریع رو درست کنید.

آمستریدا
شنبه، 17 تیر 1396، 21:14

بهاره جون.برای درست کردن این کیک من فعلا کرم تار تار در دسترس ندارم.میشه چیز دیگه ای جایگزین کنم؟و برای  قالب من قابلمه نچسب دارم که برای کیک اسفنجی ازش استفاده میکنم همیشه و عالی میشه.برای این هم میشه ازش استفاده کنم؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 17 تیر 1396، 23:07

عزیزم به همون میزان از آبلیمو استفاده کنید. آره عزیزم از همون قالبی که برای کیک اسفنجی استفاده می کنید برای کیک های شیفون هم می شه استفاده کرد

ghazal
پنجشنبه، 01 مهر 1395، 10:31

بهترين كيك شكلاتي كه تا به حال خوردم. مرسي بهاره عزيزم براي اين دستور عالي و توضيحات بي نقص و بي نظيرت. مزه كيك و سسش بي نظير بود. ممنون

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 01 مهر 1395، 10:36

خواهش می کنم عزیزم! هنرمندی از خودته و مرسی از عکس زیبات

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 28 مرداد 1395، 22:37

خواهش می کنم عزیزم! عالی شده دستتون درد نکنه

shima
سه شنبه، 26 مرداد 1395، 23:53

بهاره جان من امروز این کیک رو درست کردم.متاسفانه وقتی گذاشتم توی فر بعد از 20دقیقه از قالب سرازیر شد.اما گذاشتم کاملا بپزه.بافتش عالی بود .سپاس از دستور پخت عالی شما.ارتفاع قالبم حدود5سانته.من چه نوع قالبی بگیرم و چه جنسی؟و ژلاتین رو واسه چی به سس اضافه می کنید؟میشه اضافه نکرد؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 27 مرداد 1395، 10:06

سلام شیما جان،
عزیزم ممنون از شما که تجربتون رو در اختیار ما هم گذاشتید. برای کیک های اسفنجی، شیفون یا هر کیکی که قراره حجمش چند برابر بشه بهترین کار اینه که مواد رو بین دو قالب تقسیم کنید و بعد دو کیک رو روی هم بذارید. چون با این روش هم کیک بهتر و زودتر می پزه و هم کاملا جا داره که پف کنه. بسته به نوع بیکینگ پودر و مهارت شما در زدن سفیده میزان پف کیک متغیره، اگر کیک رو به هر دلیلی بین دو قالب نمی خواید تقسیم کنید باید از قالب های مخصوص کیک شیفون که دیواره های خیلی بلندی دارن استفاده کنید. ولی کاری که من خودم انجام می دم و تو قنادی ها هم دیدم انجام می دن اینه که همین قالب های ساده ی آلومینیومی رو تهیه می کنن و مواد رو فقط و فقط تا نیمه یا کمتر توشون پر می کنن و بعد کیک های پخته شده رو روی هم قرار می دن.
شیما جان سس شکلاتی از نوع براقه و ژلاتین نقش براق کنندگی رو داره با حذف ژلاتین براقی سس از بین می ره و بافتش شُل تر می شه ولی در مزه تاثیری نداره.

shima
چهارشنبه، 27 مرداد 1395، 13:02

سپاس فراون از توضیحتون.من اولین بار بود که کیک شفون درست کردم اعتراف میکنم بکینگ پودر رو بیشتر از مقداری که نوشته بودید ریختم :) اخه چون قبلا که کیک اسفنجی درست میکردم باید بکینگ پودر رو بیشتر از دستور میریختم تا خوب پف کنه.اما در کل فکر کنم باید قالبی با ارتفاع بلند تر بخرم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 27 مرداد 1395، 23:22

ایشالا دفعه ی بعدی عزیزم عالی می شه

Mojgan
شنبه، 07 فروردين 1395، 13:44

بهاره جون من امروز این کیک و سس روش رو درست کردم واقعا عالی بود، با اینکه اولین بار بود سس رو درست میکردم اما با اموزش خوبتون عالی در اومد، خیلی خیلی سپاسگزارم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 07 فروردين 1395، 20:17

خواهش عزیزم مرسی از شما که با این علاقه دستورها رو دنبال می کنید

Mojgan
جمعه، 23 بهمن 1394، 05:40

بهاره جون ی تشکر ویژه میخوام بکنم واقعا مرسی که اینهمه مسوولانه ، بدون چشمداشت ، دقیق و قابل دسترسی بهمون آموزش میدید و با همه سر شلوغی که مطمئنم دارید ب تک تک سوالات خیلی سریع جواب میدی
امیدوارم شاهد پیروزیهای روزافزونت باشیم عزیزم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 23 بهمن 1394، 10:40

ممنونم عزیزم همچنین برای شما

Mojgan
جمعه، 23 بهمن 1394، 05:27

بهاره جون مرسی برای آموزش این کیک فوق‌العاده زیبا. ...
عزیزم با توجه ب داشتن ژلاتین میشه این کیک رو تو فصل گرم  مثلا واسه تولد پخت؟ فکر کنم ژلاتین نذاره ک شکلاتش زود اب شه...

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 23 بهمن 1394، 10:39

دقیقا این کیک برای فصل گرم و برای مهمونی های شلوغ خیلی مناسبه

نویسنده

بهاره وحید

با چند تا مواد اولیه ی ساده و یه رسپی دقیق می شه خونه رو پر از بوی خوش شیرینی کرد و از اون مهمتر، همه رو دور هم جمع کرد و لبخند رو لب هاشون نشوند. رسپی ها از سایت های معتبر جمع آوری شدن و بارها پخته و تست شدن!

پستهای مرتبط
چیزکیک ژاپنی
Japanese Cheesecake
کیک
کیک صبحانه
دو رنگ
کیک
کیک ارده و کنجد
Sesame-Tahini Cake
کیک
کیک رد ولوت (قرمز مخملی)
با کرم پنیر خامه ای
کیک
کیک پرتقال و سمولینا
کیک