کیک عصرونه با رویه ی اشتروزل

بهاره وحید

کیک عصرونه با رویه ی اشتروزل

Sour cream crumb cake
شنبه، 18 ارديبهشت 1395، 06:15   مشاهده: 16,971

دستپخت های کاربران

این کیکِ بسیار ساده و خوشمزه، نوعی کیک قهوه coffee cake محسوب می شه. اول ببینیم کیک قهوه چیه؟

عبارتِ "کیک قهوه (coffee cake)" در شیرینی پزی به دو منظور استفاده می شه. به کیکی که توی مواد اولیه ش یا توی کرم روش، قهوه بکار رفته باشه، کیک قهوه گفته می شه و استفاده ی دیگه ی این عبارت که خیلی هم کاربردش در کتاب ها و وبسایت های شیرینی پزی زیاده، به معنی کیکیه که با قهوه یا چای و در واقع به عنوان عصرونه سرو می شه. در کیک قهوه به معنی دوم قهوه بکار نرفته. کیک های عصرونه (coffee cake) روشون یا لاشون از کرم و خامه استفاده نمی شه، تزئینات نداره و سبک و ساده است. این کیک ها بصورت ساده یا با رویه ی اشتروزل (Streusel) یا نوعی گلیز (Glaze) سرو می شن. 

ریشه ی کلمه ی Streusel از لغت Strew به معنی پاشیدنه. این رویه (Topping) برای مزه دارکردن به کار می ره، پایه ی موادش مخلوطی از آرد، شکر، کره و یه ادویه مثل دارچینه. بافت اشتروزل شکل خرده بیسکویت یا خرده نونه و روی پای یا کیک پاشیده می شه. این رویه حتما باید توی فر پخته بشه. به اشتروزل، کرام crumb هم گفته می شه. توی عکس های زیر کیک های عصرونه با اشتروزل رو می بینید. 
در صورتیکه کیک قهوه بصورت ساده یا با اشتروزل سرو نشه، از یک گلیز ساده برای روش استفاده می کنن. گلیز Glaze به رویه ی نازکی می گن که معمولا کم غلظت و شُله. هدف از ریختنش مرطوب کردن، رنگ دهی و طعم دهیه. تعداد مواد تشکیل دهنده ی گلیز کمه و از رسپی قابل حذفه. یکی از متداول ترین گلیزها سس شکلاتی روی پیراشکیه. توی عکس زیر کیک های عصرونه با گلیز رو می بینید.  معمولا توی کیک های عصرونه از یکی از مواد اولیه ی لبنی یعنی شیر، ماست، باترمیلک یا ساورکریم استفاده شده. این کیکی که امروز می پزیم توش ساورکریم به کار رفته. خوبی ساور کریم نسبت به خامه، چه تو آشپزی چه تو شیرینی پزی اینه که اون حالت اسیدی که داره رو مزه ها تاثیر می ذاره و طعم ها رو تشدید می کنه. اصلا نگران تهیه ی ساور کریم نباشید اگر عجله دارید می تونید از مخلوط ماست خامه ای با آبلیمو یا خامه ی صبحانه با آبلیمو استفاده کنید(برای هر پیمونه ماست یا خامه یک قاشق غذاخوری آبلیمو بریزید). ولی اگر ساور کریم رو از روز قبل عمل بیارید طعم بهتری داره. برای تهیه ی ساور کریم خونگی و اطلاعات در مورد این نوع خامه به این پست مراجعه کنید. 

منبع:   /http://sallysbakingaddiction.com/2015/05/08/old-fashioned-sour-cream-crumb-cake

مواد لازم لایه ی اشتروزل: 

شکر قهوه ای: یک سوم پیمانه
آرد: یک دوم پیمانه
کره: پنجاه گرم
دارچین: یک و یک دوم قاشق چایخوری

مواد لازم کیک: 

آرد: یک و یک سوم پیمانه 
بیکینگ پودر: یک قاشق چایخوری
جوش شیرین: یک چهارم قاشق چایخوری
نمک: یک هشتم قاشق چایخوری
کره: صد گرم 
شکر: یک دوم پیمانه
خامه ی ترش (ساور کریم): یک دوم پیمانه
تخم مرغ: دو عدد
وانیل: یک دوم قاشق چایخوری
سیب: یک عدد (قابل حذف)

فر روی 180 درجه ی سانتی گراد، معادل 350 درجه ی فارنهایت یا درجه ی 4 فر روشن کنید تا گرم شه. 

برای این کیک یک قالب 20 سانت مورد نیازه. برای این نوع کیک های عصرونه معمولا از قالب مربع استفاده می کنن. ولی اگر قالب مربع ندارید می تونید از قالب دایره ای 20 سانت استفاده کنید.قالب رو با کره یا روغن یا اسپری مخصوص چرب کنید و تهش کاغذ روغنی بندازید.
قالب میان تهی هم، برای این کیک قابل استفاده است. در صورتیکه از قالب میان تهی استفاده می کنید، قالب رو چرب کنید و بعد آرد پاشی کنید. مواد لازم رو آماده کنید و روی میز کار بذارید. 
پاکت یا ظرف آرد رو هم بزنید، پیمانه ها رو با قاشق پر کنید و سرش رو صاف کنید. آرد اندازه گیری شده رو دو بار الک کنید. برای اطلاع از نحوه ی صحیح استفاده از پیمانه ها به این پست مراجعه کنید. 
تخم مرغ ها باید هم دمای محیط باشن. 
کره ای که در تهیه ی اشتروزل به کار می ره باید سرد باشه و کره ی توی کیک هم دمای محیط. 
برای تهیه ی ساور کریم به این پست مراجعه کنید. اول از همه رویه ی اشتروزل رو حاضر می کنیم. 

یک دوم پیمانه آرد رو، اول اندازه گیری، بعد الک کنید و توی یک کاسه بریزید. شکر قهوه ای رو بهش اضافه کنید. برای این رویه هم از شکر قهوه ای روشن و هم تیره می تونید استفاده کنید. دارچین رو هم به مواد اضافه کنید.پنجاه گرم کره ی سرد رو به تیکه های کوچیک برش بدید و به مواد اضافه کنید. برای مخلوط کردن مواد می تونید از چنگال یا پیستری بلندر استفاده کنید. در هر دو صورت از آرد روی کره بیارید و با چنگال یا بلندر فشار بدید. دوباره با بلندر یا چنگال از آرد بردارید روی کره بریزید، بلندر رو توی کره فشار بدید و این کار رو انقدر تکرار کنید تا کل مواد با هم قاطی شن. بین کار مواد رو از لای بلندر با دست خارج کنید و دوباره ادامه بدید.در انتها مواد به شکل دونه های ریز سویا یا خرده نون درمیان. رویه ی اشتروزل رو توی یخچال بذارید. یک و یک سوم پیمانه آرد اندازه گیری شده و الک شده رو توی یک کاسه ی تمیز بریزید. بیکینگ پودر، جوش شیرین و نمک رو به آرد اضافه کنید و خوب ویسک کنید. برای مخلوط کردن موادِ خشک، حوصله به خرج بدید. چون مواد خشک در آخرین مرحله به مواد اضافه می شه و کم هم می خوره در صورتیکه در ابتدا خوب مخلوط نشن سطح کیک ناهموار می شه.صد گرم کره ی به دمای محیط رسیده رو توی یک کاسه بریزید. کره رو به مدت یک دقیقه با دور تند همزن برقی بزنید تا بافتش نرم و یکدست شه. شکر رو به کره اضافه کنید و دو دقیقه با دور متوسط همزن بزنید تا مواد یکدست شن و حجم بگیره. حتما بین زدن شکر و کره، همزن رو خاموش کنید و مواد رو از اطراف کاسه با لیسک به وسط جمع کنید. تخم مرغ ها رو یکی یکی اضافه کنید. بعد از اضافه کردن هر تخم مرغ مواد رو با تند ترین سرعت همزن بزنید، تا کاملا یکدست و پفی شه. بعد از اضافه کردن تخم مرغ ها، وانیل رو اضافه کنید و در حد مخلوط شدن بزنید. حالا ساور کریم رو اضافه کنید و با دور متوسط همزن در حدی بزنید که مواد مخلوط و یکدست شه. وقتی تمام مواد تر اضافه شد، یک مایه ی نرم و لطیف خواهید داشت.من کیک عصرونه رو با سیب بیشتر دوست دارم و این برش های سیب رو خودم به رسپی اضافه کردم. پس سیب قابل حذفه. در صورتیکه دوست داشتید لای کیک، یه لایه سیب هم داشته باشه. یک سیب بزرگ رو پوست بکنید، خرد کنید و اسلایس های نازک بزنید. مواد خشک رو در دو مرحله اضافه کنید و با کند ترین دور همزن تا جایی بزنید که مواد یکدست شه. خیلی مواظب باشید که زدن بیش از حد توی این مرحله کیک رو شِفته می کنه. اگر کار با همزن برقی براتون سخته این قسمت رو با ویسک انجام بدید. در صورتیکه می خواید لای کیک سیب، گردو یا از مواد اشتروزل بریزید، دو سوم از مایه ی کیک رو توی قالب بریزید. مواد رو با پالت یا لیسک یا پشت قاشق صاف کنید. سیب ها رو روی مواد بچینید. می تونید به جای سیب کمی از رویه ی اشتروزل رو لای کیک بپاشید. حالا یک سوم باقیمونده از مایه ی کیک رو روی سیب ها بریزید و دوباره با پالت یا لیسک یا پشت قاشق صاف کنید. می تونید هم لای کیک چیزی نریزید و تمام مواد رو یکباره توی قالب بریزید و روش رو صاف کنید. 
حالا رویه ی اشتروزل رو از توی یخچال در بیارید و روی کیک بپاشید. با لیسک رویه رو پخش کنید. نیازی نیست خیلی صاف و مرتب شه، در همین حد که کل روی کیک پوشیده شه کافیه. کیک رو به مدت 25 تا 30 دقیقه توی فر گرم شده بذارید. بعد از 25 دقیقه، خلال دندون رو وسط کیک فرو کنید، اگر تمیز در اومد زمان پخت کافیه، اگر نه پنج دقیقه دیگه هم توی فر بذارید و بعد دوباره چک کنید. 
حواستون باشه هرگز بیست دقیقه ی اول پخت در فر رو باز نکنید. قالب رو روی توری خنک کننده بذارید. همونطور که داغه دور تا دور کیک رو با کمک چاقو از قالب جدا کنید و بعد جازه بدید تا کیک توی قالب کاملا خنک شه. بعد از اینکه کاملا خنک شد، قالب رو روی کف دستتون برگردونید. کاغذ روغنی رو از کف کیک جدا کنید و کیک رو به ظرف سرو انتقال بدید. این هم از بافت توی کیک. کیک سیب، توی ظرف در بسته، تا سه روز در دمای محیط و تا یک هفته در یخچال قابل نگهداریه. کیک رو می تونید با چای یا قهوه سرو کنید. 


دستپخت های همراهان سایت
وفا
جمعه، 26 شهریور 1400، 14:59

روز آدینه تون طلایی
کیکی ترد و پوک و جذاب
کره مثل همیشه در کیک غوغا کرده
رویه اشتروزل انتخاب خاصیه
خیلی دوست داشتم این کیک دلبرانه
ممنون از دستورهای زیباتون
استاد عزیز خیلی بد عادتمون کردید . عادت کردم به نکات و دلایل راه و روشها . دستورهای سریع و بی چالش برام جذابیت ندارند
ممنون که هستید بزرگوار
منتظر نظرات پرمهرتون میباشم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 27 شهریور 1400، 06:30

سلام عزیزم،
واقعا کیکتون عالی شده، کیف کردم آفرین بهتون نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

وفا
شنبه، 27 شهریور 1400، 10:16

ممنون از نگاه مهربونتون. سپاس از زحمات همیشگی تون . چقدر خوشمزه است این کیک و اشتروزل طعم جذابی داره. ممنون که دستورهای خاص می‌گذارید و ما رو به چالش می کشید و مطالبی که کمتر جایی به آنها اشاره می‌شود و با دلیل ذکر میکنید .

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 28 شهریور 1400، 12:39

خواهش می کنم عزیزم

شهرزاد.م
شنبه، 06 شهریور 1400، 18:10

سلام بهاره خانم عزیز، ممنون از زحماتتون

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 06 شهریور 1400، 18:57

این دستور، از کیک های مورد علاقه منه چقدرم عالی درست کردید نوش جونتون باشه

Saeedeh.sh
چهارشنبه، 12 خرداد 1400، 18:26

سلام بهاره جان ممنون از دستور عالی
من کیک رو درست کردم  خیلیییی بافت لطیف و خوشمزه ای داشت   ولی من اشتروزل رو دوست نداشتم،  به نظرتون چه جایگزینی می شه براش گذاشت  یا اینکه خمیر کرامبل می شه روی کیک. گذاشت؟ 

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 12 خرداد 1400، 18:35

سلام عزیزم،
کیکتون عالی شده چه عکس زیبایی هم گرفتید، می تونید رویه اشتروزل رو حذف کنید.

Negar77
دوشنبه، 20 بهمن 1399، 16:50

اینم از کیک خوش عطر و طعم ما

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 21 بهمن 1399، 11:14

به به چقدر باسلیقه کیییف کردم. نوش جونتون باشه عزیزم و ممنون از عکس زیباتون

گیس گلابتون
شنبه، 20 ارديبهشت 1399، 12:10

سلام خانم وحید گرامی
خوشمزه، لطیف و کم شیرین. سپاسگزارم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 20 ارديبهشت 1399، 13:46

سلام عزیزم،
به به چقدر عالی شده نوش جونتون باشه خوشحالم راضی بودید
ممنون از عکس

مینو ۲۰
دوشنبه، 08 ارديبهشت 1399، 12:26

استاد عزیزم طعم کیک فوقالعاده خوشمزه و عالی بود، ممنونم از دستورای کامل و دقیقتون.
فقط من بعد از لایه سیب روشون کمی از مواد اشتروزل ریختم و روی خود کیک هم سیب چیندم
سوالم اینکه سیب‌های روی کیک باعث فشرده شدن بافت کیک و پف نکردنش میشن یا نه؟
سوال دومم اینکه میتونیم کره رو کمش کنیم؟ بنظرم یمقدار طعم کره‌اش زیاد حس میشه
سوال بعدیم اینکه اگر بخوایم تو قالب ۲۳ سانت درست کنیم باید مواد رو ۱/۵ برابر کنیم؟
ببخشید من زیاد سوال دارم

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 08 ارديبهشت 1399، 13:55

سلام عزیزم،
1. این کیک تحمل اینهمه مواد رو نداره، سنگین کردن کیک باعث پف نکردن میشه، در واقع شما یک لایه سیب و یک لایه اشتروزل اضافه گذاشتید، سنگینی کمی از پف کم می کنه.
2. نهایتا بتونید ده گرم کم کنید، ولی توصیه می کنم از مخلوط کره گیاهی و حیوانی استفاده کنید تا طعم کره غالب نشه.
3. بله عزیزم باید یک و نیم برابر کنید.

MH
سه شنبه، 13 اسفند 1398، 11:05

سلام
من چون این کیک را قبلا ندیدم، درک درستی از شکل، قوام و بافت اون ندارم.
کیک من وقتی از فر خارج شده و بعد سرد میشود حالت مرطوب و خمیری دارد. وقتی در یخچال میرود و مدتی استراحت میکند بافت متراکمی دارد.
این درست است؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 13 اسفند 1398، 11:09

در تصویر که به نظر خوب می رسه، بافت کیک باید متراکم باشه ولی نباید بعد از پخت و خنک شدن حالت خمیری پیدا می کرد مگر خیلی زود برش زده باشید.

MH
سه شنبه، 13 اسفند 1398، 12:24

چه موقع باید برش بزنیم؟ و سرو کنیم؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 13 اسفند 1398، 13:27

از گرما بیوفته و به دمای محیط برسه کافیه نیازی به سرد شدن نیست.

fataneh
سه شنبه، 03 دی 1398، 16:50

سلام بهاره عزیز.ممنون از آموزشهای خوبت.اینم کیک من برای دورهمی شب یلدا همه خوششون اومد ومن باز هم برای آشنایی با سایت شما خدارو شکر کردم.خیلی ممنون

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 04 دی 1398، 06:05

سلام عزیزم،
یلداتون با تاخیر مبارک، من خودم طعم و بافت این کیک رو خیلی دوست دارم و خوشحالم که شما هم پسندیدید نوش جونتون باشه.

مریم صفری
يکشنبه، 28 مهر 1398، 16:26

سلام بهاره جون..ممنون از آموزش های بسیار خوشمزه تون.. من اولین تجربه های کیک پزی و با آموزشهای عالی و دقیق شما دارم کسب میکنم و ممنونم از شما...بهترینها رو براتون آرزو میکنم..

مریم صفری
دوشنبه، 29 مهر 1398، 17:36

سلام بهاره جون میشه ۱ مقدار از اشتروزل رو روی لایه ی سیب ریخت و بقیه رو روی کیک..باعث شفته شدن کیک و خمیر موندن کیک نمیشه؟؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 29 مهر 1398، 20:58

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که به این رشته علاقه مند شدید، چقدر هم عالی شده کیکتون نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 29 مهر 1398، 20:59

مریم جون اگر می خواید یک لایه اشتروزل لای کیک بریزید باید سیب رو حذف کنید.

مریم صفری
سه شنبه، 30 مهر 1398، 18:35

ممنون از راهنمایی تون بهاره جون..با آموزشهای دقیق شما مگه میشه علاقه مند نشد..  کیک بسیار خوشمزه ای هست...ممنون از زحمات شما

Maryam_sbr
دوشنبه، 21 مرداد 1398، 15:10

وای بهاره جون عالیییییی بود
ممنون از رسپی

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 21 مرداد 1398، 18:26

خودمم خیلی دوسش دارم فقط حیف که خوشگل نیست، نوش جونتون باشه عزیز دلم ممنون از عکس زیبا

Far_zaneh
يکشنبه، 02 تیر 1398، 09:36

ممنون از دستور های جذاب و دقیقتون. طعم کره با دارچین و سیب فوق العاده بود .همه عاشقش شدن.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 02 تیر 1398، 14:27

سلام فرزانه جان،
من خودمم این کیک از دستورهای مورد علاقمه خوشحالم شما هم دوست داشتید نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

مائده
پنجشنبه، 09 اسفند 1397، 10:38

سلام استاد عزیز،کیک عصرونه من با رسیپی شما.بسیار خوش عطر و خوش مزه بود .ممنون

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 09 اسفند 1397، 11:16

خیلی خوشحالم که درست کردید و دوست داشتید، موفق باشید عزیزم و ممنون از عکس

مائده
يکشنبه، 12 اسفند 1397، 05:36

سلام استاد عزیز ، میشه اشتروزل رو یک روز جلوتر از تهیه کیک آماده کرد و در مورد تهیه گلیز لطفا"منو راهنمایی کنید چطوری درست کنم.سپاسگزارم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 12 اسفند 1397، 06:21

سلام عزیزم،
اشتروزل رو می تونید یک روز جلوتر درست کنید و در یخچال بذارید.
سه نوع گلیز تا حالا آموزش داده شده، گلیز کاراملی در کیک سیب
https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D8%A8-t73

، سس براق شکلاتی در کیک شیفون شکلاتی
https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%E2%80%8C%D8%B4%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%E2%80%8C%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C-t55

و سس براق در دسر موس نسکافه

https://spbaking.com/recipes/%D9%85%D9%88%D8%B3-%D9%86%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-t141

مطالب رو مطالعه کنید سوالی بود در خدمتم

مائده
يکشنبه، 12 اسفند 1397، 14:35

ممنون ازشما.من گلیز کاراملی رو برای این کیک انتخاب کردم آیا باید گلیز خنک رو روی کیک خنک بریزم، درسته شف عزیزم؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 12 اسفند 1397، 14:52

پس دستور گلیز همون کیک سیب مناسبه. گلیز نباید سرد شه چون خودش رو میگیره و قابل ریختن نیست همین که کمی از دما بیفته کافیه

مائده
يکشنبه، 12 اسفند 1397، 15:44

منظور شما این که من نمیتونم از گلیز برای کیک عصرونه (این پست)استفاده کنم.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 12 اسفند 1397، 16:10

ببخشید فکر می کنم بد گفتم، چرا عزیزم می تونید منظورم این بود که برای کیک این پست، از گلیز دستور کیک سیب استفاده کنید و طبق اون دستور پیش برید و اون کارامل رو روش بریزید.

gibil
پنجشنبه، 04 بهمن 1397، 07:34

سلام بهاره جان کیک اشتروزلم هم عالی شده بود بین کیک هم یه لایه زدم خیلییی ممنونم ازت

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 04 بهمن 1397، 09:24

چقدر کیف می کنم به مرحله ای رسیدید که خودتون ابتکارات مورد علاقتون رو اعمال می کنید، واقعا عالیه خیلی خوش آب و رنگ شده، نوش جونتون و ممنون از عکس

gibil
پنجشنبه، 04 بهمن 1397، 14:30

بدون کوچکترین اغراقی ,  تمامش رو مدیون شما هستم. خیلی از شما ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 04 بهمن 1397، 20:16

نظر لطفتونه عزیز دلم ممنون

Marzieh fooladi
جمعه، 28 دی 1397، 11:07

سلام بهاره ی عزیزم.اینم کیک من با رسپی بی نقص شما.طعم فوق للعاده.فقط من جسارت کردم و به مواد اشتروزل یه قاشق مربا خوری قهوه و گردوی خورد شده اضاف کردم.ممنونم ازت بهترینم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 28 دی 1397، 11:43

سلام مرضیه جان،
عزیزم واقعا عالی شده خوب کردید ابتکار به خرج دادید مطمئنم خوشمزه شده، نوش جونتون و ممنون از عکس

homa
جمعه، 23 شهریور 1397، 02:43

سلام شف بهاره عزیزبرای چندمین باراین کیک عصرونه بااشروزل روپختم ازتون خیلی ممنون هستم که ماروبااین همه تنوع اشناکردین وجهت یک تجربه جدید عوض سیب که نداشتم زغال اخته شیرین شده ریختم همواره ازشماسپاسگزارم این هم عکس

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 23 شهریور 1397، 06:04

به به هما جون، آفرین به شما و اینهمه ابتکار و سلیقه واقعا حرف ندارید. خسته نباشید و ممنون از عکس

homa
يکشنبه، 01 بهمن 1396، 15:58

سلام استاداین کیک عصرونه خوشمزه وشیک روپختم واز ساورکریم باقیمونده ازنان لوسیااستفاده کردم ممنون وسپاسگزارم این هم عکس

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 01 بهمن 1396، 19:51

هما جون واقعا عالی شده آفرین به همت و تلاشتون و مرسی از عکس

ركسانا
دوشنبه، 11 دی 1396، 17:55

اين كيك من٠ همه دوست داشتن٠ فقط نمى دونم چرا رويه اشتروزل پودرى باقى ماند٠

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 11 دی 1396، 18:21

به به رکسانا جان عالی شده. عزیزم احتمالا مواد اشتروزل خوب مخلوط و یکدست نشده بود. این بار از غذاساز استفاده کنید یا ذره ای کره آب شده بهش اضافه کنید.

homa
سه شنبه، 09 آبان 1396، 09:46

سلام بینظیری شف عزیزبادستورهای دقیق وازهمه مهمترخوشمزه تاشمارودارم پاتوهیچ قنادی نمیزارم این مشق امروزم سپاسگزارم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 09 آبان 1396، 16:49

هما جان شرمنده می کنید عزیزم، همت و هنر خودتونه که نتیجه داده نوش جونتون باشه

جمیله رستمی
سه شنبه، 21 شهریور 1396، 09:44

سلام بهاره جون ،من موادکیک رو دوبرابرکردم و برای مهمونهام درستش کردم .همه ازمن رسپی خواستند واقعا کیک خوشمزه ای شد ازتون ممنونم .مثل بقیه ی رسپیهاتون عالی بود

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 21 شهریور 1396، 10:59

سلام جمیله جون با سلیقه
واقعا عالی شده کارهاتون حرف نداره، خیلی لذت بردم و مرسی از عکس

صبا
پنجشنبه، 09 شهریور 1396، 15:23

بعد از كيك شكلاتي و كيك هويج سومين كيك من با رسپي شما كيك با رويه اشترودل، فقط چون فرم آون توستره و فقط با گريل كار ميكنه چند دقيقه با گريل بالا گذاشتم روش برشته بشه بعضي جاهاش يه كم زيادي برشته شد !
ممنون براي طعم و رنگي كه به آشپزخونه ما داديد و باعث شديد من بفهمم اونقدر هم بي استعداد نيستم !

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 09 شهریور 1396، 16:06

صبا جون، من واقعا از دیدن کارهاتون لذت می برم، پشتکار و همتتون واقعا قابل تحسینه خیلی خیلی هم با استعدادید، مطمئنم خیلی زود حرفه ای و عالی تر می شید.
واقعا از عکس ممنونم و موفق باشید.

نظرات
Nooshin
يکشنبه، 05 تیر 1401، 20:03

سلام بهاره جون وقت بخیر،ی سوال داشتم،در این کیک وکیکهایی ک خامه ترش داره،باید ب دمای محیط برسه یا سرد ب مواد کیک اضافه بشه؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 06 تیر 1401، 05:29

سلام عزیزم،
هر جا در شیرینی پزی دما ذکر نشده یعنی هم دمای محیط پس خامه ترش هم باید هم دمای محیط باشه.

Saeideh_mt
دوشنبه، 22 ارديبهشت 1399، 10:05

سلام خانم وحید عزیز یه سوال داشتم ساورکریم دارم اما فریز شدس میتونم ازش تو این رسپی استفاده کنم یا باید تازه درست کنم؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 22 ارديبهشت 1399، 10:32

ساور کریم بعد از یخ زدایی یکدست نمی شه و تکه ای میشه در کیفیت کیک تاثیر منفی میذاره بهتره استفاده نکنید.

MH
دوشنبه، 12 اسفند 1398، 22:01

سلام
من این کیک را مو به مو طبق دستور درست کردم، برای احتیاط از قالب ۲۳ استفاده کردم و ۴۰ دقیقه پختم اما متاسفانه خمیر شد.
دما ۱۸۰ درجه تا آخر طبخ
بیکینگ پور تیارا
طبق دستور سوم، ساور کریم درست کردم، یعنی آبلیمو تازه به خامه اضافه کردم و سی دقیقه صبر کردم
آرد را در دو مرحله اضافه کردم و هر بار ۱۵ ثانیه بادور کند همزن زدم.
از شکر معمولی و نه دانه ریز استفاده کردم، زیرا در دستور نگفته بود از دانه ریز استفاده کنیم.
به نظر شما مشکل از کجا بود؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 13 اسفند 1398، 07:14

این کیک ارتفاع بسیار کمی داره و سنگین نیست برای همین فرتون باید از پسش بربیاد، نکته ای جز مواردی که گفتید نمی دونم شفتگی از عدم اندازه گیری صحیح مایعات و مواد تر، بیکینگ پودر کهنه یا خراب و دمای پایین فره که مال شما همه درست بوده و همه رو رعایت کردید، فقط اینکه از برش داخل کیک عکس بندازید شاید چیزی به ذهنم برسه اگر نه که اینم باید بذارید تو لیست سیاه مارک فرتون چیه؟ اگر از پس اینم برنیاد دیگه خودتون بدون اینکه من بگم چون من ممکنه حضور ذهن نداشته باشم هر چیزی که باترمیلک و ساور کریم داره یعنی مرطوبه حتی با ارتفاع کم رو هم درست نکنید.

MH
دوشنبه، 12 اسفند 1398، 16:04

سلام
لازم نیست برای کریمینگ شکر دانه ریز باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 12 اسفند 1398، 16:31

برای کریمینگ همیشه طبق توضیحاتی که در پست کریمینگ دادم پیش برید. طبق نوشته های اون پست باید دانه ریز باشه.

MH
دوشنبه، 12 اسفند 1398، 17:50

در کیک اشتروزل کریمینگ داریم؟
شکر دانه ریز لازمه؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 12 اسفند 1398، 19:24

در دستور کیک اشتروزل زدن کره و شکر اولیه همون کریمینگه و شکر باید دانه ریز باشه.

MH
دوشنبه، 12 اسفند 1398، 21:52

چون در دستور نگفته بودید شکر دانه ریز، پیش خود گفتم شاید این کیک استثنا باشد.

maryam rezaaie
پنجشنبه، 02 خرداد 1398، 21:53

سلام من این کیکو بارها از روی توضیحات کامل و عالیتون درست کردم و همه دوس داشتن ممنونم
امکانش هست ی مغز باشکر قهوه ای توو کیک داشته باشیم؟ مثل کارامل باشکر قهوه ای که میان کیکمون باشه

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 03 خرداد 1398، 07:05

سلام عزیزم،
خوشحالم که طعم کیک رو دوست داشتید بله می شه کارامل بریزید ولی بافت کیک کمی مرطوب تر می شه.

Faezeh.m
يکشنبه، 28 بهمن 1397، 12:01

سلام وقتتون بخیر
این کیک رو بخوام تو قالب ۲۸ سانتی درست کنم، مواد رو ۲ برابر کنم خوب میشه؟؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 28 بهمن 1397، 18:15

سلام فائزه جان،
عزیزم بسته به ارتفاع قالب دو و نیم تا سه برابر کنید.

gibil
دوشنبه، 12 آذر 1397، 12:30

درود استاد خوبم
این کیک فوق العاااااااااااده ست. بخصوص رویه اشتروزل که یه بافت کرانچی منحصربه خودش رو داره.
هزاران بار ازت ممنونم.
ارسال عکس به زودی

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 12 آذر 1397، 15:15

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که دوست داشتید، ممنون از پیغام پر محبتتون منتظر عکس هستم

نویسنده

بهاره وحید

با چند تا مواد اولیه ی ساده و یه رسپی دقیق می شه خونه رو پر از بوی خوش شیرینی کرد و از اون مهمتر، همه رو دور هم جمع کرد و لبخند رو لب هاشون نشوند. رسپی ها از سایت های معتبر جمع آوری شدن و بارها پخته و تست شدن!

پستهای مرتبط
کیک بستنی
Ice Cream Cake
کیک
کرپ کیک موکا
Chocolate Mocha Crepe Cake
کیک
کیک گردو با باترکریم روسی
Royal Walnut Cake
کیک
کیک لیمو سلامت
بدون آرد و شکر
کیک
رولت کدو
Pumpkin Roll
کیک