کاپ کیک پسته

بهاره وحید

نکته: من برای مطالعه، جمع آوری، ترجمه، تایپ و ادیت این مطلب روزها زحمت کشیدم، در صورت کپی لطفا منبع رو ذکر کنید! ذکر منبع به معنی نوشتن آدرس کامل وبسایت (https://spbaking.com/) یا آدرس کامل کانال تلگرام (https://t.me/spoonfeedbaking) یا تگ کردن صفحه اینستاگرام https://www.instagram.com/sp.baking/ است. 

کاپ کیک پسته

با رویه باترکریم آمریکایی
چهارشنبه، 20 مرداد 1395، 13:58   مشاهده: 29,984

دستپخت های کاربران

کاپ کیک یا همان کیک کوچک، عصرونه ای سریع، ساده و خوشمزست که تنوع بسیاری داره و در سایت کاپ کیک شکلاتی، کاپ کیک وانیلی، کاپ کیک انار و کاپ کیک هویج آموزش داده شده. در این پست، کاپ کیک پسته رو آموزش می دم که درست کردنش نیاز به ابزار یا تکنیک خاصی نداره و از اون مهمتر اینکه به راحتی می تونید پسته رو با بقیه مغزها مثل گردو، فندق و بادوم جایگزین کنید، در واقع این دستور ساده و خوشمزه این امکان رو به شما می ده که با خشکبارهای باقیمونده در خونه کاپ کیک درست کنید و لذت ببرید. قبلا براتون راجع به فرق کاپ کیک و مافین در این پست توضیح دادم و گفته بودم که معمولا روی کاپ کیک رو با نوعی کرم (فراستینگ) تزئین می کنند. فراستینگ این کاپ کیک باترکریم آمریکائیه، البته کاپ کیک پسته به تنهایی خودش مزه دار و خوش رنگه و بدون فراستینگ هم قابل سروه. اگر کرم کره ای آمریکایی دوست ندارید، می تونید به سلیقه خودتون از کرم های دیگه مثل کرم نسکافه ای، باترکریم روسی، کرم پنیری با پایه خامه، کرم پنیرخامه ای شکلاتی، کرم نوتلا، گاناش، کرم پنیری ساده یا خامه زده شده برای این کاپ کیک استفاده کنید. 


منبع:  /http://www.cookingclassy.com/2016/07/pistachio-cupcakes

مواد لازم کاپ کیک (هم دمای محیط):

آرد: یک و یک دوم پیمانه
نشاسته ذرت: دو قاشق چایخوری
بیکینگ پودر: یک و یک دوم قاشق چایخوری
نمک: یک هشتم قاشق چایخوری
کره: صد گرم
شکر سفید: سه چهارم پیمانه
تخم مرغ: دو عدد
شیر: دو سوم پیمانه
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری
اسانس پسته: سه قطره
پسته خُرد شده: یک دوم پیمانه معادل 66 گرم
رنگ خوراکی سبز: دو قطره (قابل حذف)

مواد لازم رو  آماده کنید و روی میز کار بذارید. برای اطلاع از نحوه صحیح استفاده از پیمانه های اندازه گیری به این پست مراجعه کنید، این رو بدونید که برای اندازه گیری مواد اولیه باید از "پیمانه ها و قاشق های استاندارد شیرینی پزی" استفاده کنید.

  • برای اندازه گیری آرد، ظرف یا پاکت آرد رو با قاشق هم بزنید، پیمانه ها رو با قاشق پر کنید و سر پیمانه رو صاف کنید. 
  • برای زدن کره و شکر (کریمینگ) نیاز به شکر دونه ریز داریم. اگر شکر دونه ریز ندارید، شکر معمولی رو بعد از اندازه گیری در آسیاب برقی یا غذاساز بریزید و فقط دو پالس بزنید. این رو بدونید که با این روش، دونه های شکر به صورت یکدست ریز نمی شن ولی این ریز و درشتی مشکلی ایجاد نمی کنه. پس به هیچ وجه بیش از این، شکر رو آسیاب نکنید چون تبدیل به پودر قند می شه، که نقش متفاوتی در شیرینی پزی داره.
  • برای این دستور می تونید از کره حیوانی (کره صبحانه) یا کره گیاهی سوپرمارکتی (مارگارین) یا مخلوط هر دو استفاده کنید. دقت کنید که کره سنتی، کره لاکتیکی، کره کم چرب، روغن جامد و روغن صاف قابل استفاده نیستند. کلیه مواد اولیه رو نیم ساعت زودتر، از یخچال برای هم دما شدن خارج کنید، اما از اونجائیکه کره ها در ایران بسیار سریع شُل می شند، کره رو فقط و فقط ده دقیقه تا یک ربع زودتر از یخچال دربیارید. منظور از به دمای محیط رسیدن کره، دمایی بین 19 تا 23 درجه ی سانتی گراده. کره ای که به این دما رسیده، وقتی انگشتتون رو روش فشار بدید فرو می ره و جای انگشتتون روش میوفته و از اون مهمتر در این دما کره قابل برش دادن و قسمت شدنه.
  • برای دستورات قنادی، بهتره از شیر پرچرب کارخونه ای استفاده کنید. 
  • نشاسته ذرت پودریست سفید رنگ، که اگر کیسه حاوی اون رو فشار بدید غژغژ می کنه، این نشاسته از لوازم قنادی ها قابل خریده و نقش اون در دسرها ایجاد غلظت و در کیک و شیرینی افزایش لطافت و پوکیه. 
  • از اونجائیکه پسته در پخت طعمش کُند می شه، اضافه کردن اسانس روغنی خوراکی پسته در بهتر شدن طعم کاپ کیک، بسیار موثره اما در صورتیکه به اسانس دسترسی ندارید قابل حذفه. فر رو روی 180 درجه سانتی گراد معادل 350 درجه فارنهایت یا درجه 4 فر روشن کنید تا گرم شه، سینی کاپ کیک رو لاینر (کپسول) بندازید. 
آرد الک شده رو در کاسه تمیزی بریزید، بیکینگ پودر، نمک و نشاسته ذرت رو به آرد اضافه کنید، مواد خشک رو خوب ویسک کرده تا یکدست پخش شه و یک دور با هم الک کنید. برای آماده کردن پسته چند انتخاب دارید. می تونید کل یک دوم پیمانه پسته رو از پودر پسته استفاده کنید، یا تمام یک دوم پیمانه رو پسته خُرد شده (با سایز دلخواه) بریزید یا هر دو رو با هم به نسبت مساوی مخلوط کنید. اگر از پسته خرد شده استفاده کنید، تکه های پسته حین خوردنِ کاپ کیک زیر زبون میاد و خیلی خوشمزه تره، برای همین پیشنهاد می کنم، کل دستور یا نیمی رو پسته خرد شده بریزید. برای خرد کردن پسته، پسته خام و شورنشده رو پوست بکنید، تُست کنید و بعد با چاقوی تیز خُرد کنید. نحوه تُست کردن خشکبار رو دراین پست توضیح دادم.کره و شکر رو در کاسه تمیزی بریزید، مواد رو با دور متوسط همزن برقی به مدت سه دقیقه بزنید تا روشن، یکدست و حجیم شه.  نحوه صحیح زدن شکر و کره رو در این پست توضیح دادم. این رو بدونید که انجام صحیح این مرحله، رمز کاپ کیک کره ای با بافتی یکدست، سبک و بدون شفتگیه. حتما بین کار، همزن برقی رو خاموش و مواد رو با لیسک از دیواره های کاسه به وسط جمع کنید و بعد ادامه بدید. 

نکته: در همزن ایستاده در کل مراحل این دستور از سری پدالی استفاده کنید.
مواد رو تا جایی بزنید که روشن، حجیم و پفی شه. حالا تخم مرغ ها رو دونه دونه اضافه کنید. بعد از اضافه کردن هر تخم مرغ مواد رو دو دقیقه با دور تند همزن بزنید تا یکدست شه، در انتها وانیل و اسانس روغنی پسته رو اضافه و در حد مخلوط شدن بزنید. حالا پسته رو اضافه کنید و با کندترین دور همزن فقط و فقط در حد مخلوط شدن بزنید. در صورت تمایل برای خوش رنگ شدن، چند قطره رنگ خوراکی ژله ای سبز هم اضافه کنید.شیر و مواد خشک رو بصورت یک در میون اضافه کنید. با این روش رطوبت مایه کاپ کیک رو تمام مدت یکسان نگه می دارید، این کار باعث می شه کمتر نیاز به هم زدن باشه. این رو همیشه بدونید که بعد از اضافه شدن مواد خشک، هم زدنِ زیاد، بافت کیک رو خراب می کنه. 

نیمی از مواد خشک رو به مایه کیک اضافه کنید و با کمترین دور همزن برقی فقط و فقط در حدی هم بزنید که رگه های آرد دیده نشه. 

نکته: اگر همزن برقی استانداردی ندارید و کندترین دور همزن سرعت بالایی داره، اضافه کردن مواد خشک و شیر رو با لیسک انجام بدید.
شیر رو به آرومی اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید. باقی مواد خشک رو اضافه کرده و تا حدی هم بزنید که رگه های آرد دیده نشه.از مواد با اسکوپ بستنی در کاغذهای کاپ کیک بریزید. اگر اسکوپ ندارید، در هر لاینر دو قاشق غذاخوری از مواد بریزید. سینی رو به مدت بیست دقیقه در  فر از پیش گرم شده بذارید. بعد از بیست دقیقه کاپ کیک ها رو چک کنید، باید خلال دندون از وسط کاپ کیک تمیز در بیاد و دور کاپ کیک طلایی شده باشه.کاپ کیک ها رو بعد از پنج دقیقه از سینی کاپ کیک در بیارید و روی توری خنک کننده بچینید. هیچ وقت نذارید کاپ کیک کاملا در سینی خنک شه، چون گرمای سینی باعث می شه کاغذها عرق کنند و رطوبت اضافی به کیک بدند.کاپ کیک ها رو به همین صورت می تونید سرو کنید یا روش کرم دلخواه رو بدید. این هم از بافت توش.من از باترکریم آمریکایی استفاده کردم، می تونید کرم دلخواه رو برای تزئین کاپ کیک به کار ببرید. 
برای نگهداری کاپ کیک های بدون کرم، اگر فضای منزل خنکه اصلا در یخچال قرار ندید و در ظرف دربسته در دمای محیط نگهداری کنید. اما در فصل گرما که مجبور به نگهداری کاپ کیک ها در یخچال هستید، نیم ساعت قبل از سرو کاپ کیک ها رو از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شه. کاپ کیک های کِرم دار در هر حالت باید در یخچال نگهداری شند. ماندگاری این کاپ کیک ها پنج روزه.  

تگ های جستجو
پسته کیک عصرونه
دستپخت های همراهان سایت
fafa. heydari
يکشنبه، 15 مرداد 1402، 18:56

سلام عزیزم. ممنون بابت این رسپی بی نقص❤️

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 15 مرداد 1402، 19:27

سلام عزیزم،
خوشحالم دوست داشتید، بسیار عالیه، ممنون از عکس زیباتون

میرزایی
چهارشنبه، 09 فروردين 1402، 20:44
بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 10 فروردين 1402، 07:35

سلام عزیزم،
چه تزئین زیبایی کردید، نوش جونتون و ممنون از عکس

شازده کوچولو
شنبه، 07 اسفند 1400، 07:59

سلام استاد عزیزم من کاپ کیک رو پنجشنبه برای خیرات درست کردم و روش رو حلوای عسل زعفرونی زدم یعنی فوق‌العاده شده بود واقعا ممنون از دستورات عالیتون موفق باشید

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 07 اسفند 1400، 19:11

سلام عزیزم،
چه ایده جالبی، چقدر هم زیبا ماسوره زدید خیراتتون هم قبول باشه و ممنون از عکس

sunny
پنجشنبه، 02 بهمن 1399، 18:31

سلام به بهاره جان عزيزم،استاد مهربانم♥️عزيزم كاپ كيك پسته رو خيلي وقت بود ميخواستم درست كنم كه بالاخره امروز فرصت شد و با رسپي بي نقص شما موفق شدم درست كنم و وااااقعا نميدونم چطور ميتونم از شما بانوي مهربان تشكر كنم كه هم لطف ميكنيد اين همه مزه هاي جديد رو در دنياي كيك و شيريني با تمام نكات به ما معرفي ميكنيد و هم تمام ايرادات و سوالات رو پاسخ ميدهيد و من خودم به شخصه هميشه از بازخوردهاي پرمهر شما انرژي فراوان ميگيرم براي رفع ايرادهام و امتحان دستورهاي جديد و صميماااانه ممنونم هميشه صبورانه سوالات بنده رو پاسخ دادين و من تمااااام تجربه ي كيك پزيم رو مديون شما هستم.اين كاپ كيكها طعمشون بي نظير بود و من براي روشون از كرم پنيري كه در كيك كدو حلوايي سايت لطف كرده بودين آموزش داده بودين استفاده كردم.اسانس پسته هم نداشتم و به جاش هل ريختم كه واقعا تركيبشون عالي شده بود.ممنون بابت همه ي محبت هاتون♥️

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 03 بهمن 1399، 09:21

سلام عزیزم،
واقعا خوندن دستورات سایت با اینهمه پرحرفی و جزئیات کار هر کسی نیست و بسیار به من تذکر می دن که مطالب طولانیه پس من باید از شما تشکر کنم که انقدر با حوصله اید و برای دستورها وقت میذارید. کاپ کیکتون هم عالی شده نوش جون خودتون و خانواده عزیزتون

sunny
دوشنبه، 13 بهمن 1399، 13:56

سلام استاد مهربانم،از اظهار لطف و محبتتون واقعا ممنونم و عذر خواهي ميكنم دير پاسخ پيام پر مهر شما رو دادم.اين حجم از تواضع شما باعث شرمندگي من هست.شما بي  بي نهايت مهربان هستيد♥️باعث افتخار من هست كه شاگرد شما باشم.

م. صالحي
پنجشنبه، 19 تیر 1399، 15:14

سلام بر استاد عزيز، اميدوارم كه در اين ايام سلامت باشين
من اين كاپ كيك رو درست كردم، خيلي خشمزه شد خودش، منتها باتركريمش رو دوست نداشتم ، و خوب شد كه ١/٤ مقدارش درست كردم اول ببينم خوشم مياد يا نه، ولي خب باب سليقه من نبود، منتها ممنون كه موارد مهم رو بهمون ياد ميدين. لطفا به بي سليقه ايم در تزيين توجه نكنين :) خيلي همينجوري درست كردمش
لطفا نظرتون رو درباره نتيجه بگين كه اگر نكته اي هست رعايت كنم دفعه بعد بهتر بشه

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 19 تیر 1399، 18:44

سلام عزیزم،
واقعا زیبا و با سلیقه شده خیلی خوشحالم که خود کاپ کیک مورد پسندتون واقع شد، متاسفانه باترکریم آمریکایی خیلی خوشمزه نیست.
نوش جونتون و موفق باشید

م. صالحي
شنبه، 21 تیر 1399، 17:10

خيلي ممنون از شما♥️
مزه خودش خيلي خوب بود، البته من اسانس پسته نداشتم و بخاطر همين شايد يه كم كمتر مزه پسته داشت ولي در كل خوشمزه بود و بابتش هم خوب شده بود، ولي باتر كريم اون حالت شنيش و زيادي شيرين بودنش دلچسب نبود..... استاد جان كدوم نوع باتريم كريم خوشمزه ترينشونه؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 21 تیر 1399، 18:50

به سلیقه من سوئیسی از همه خوشمزه تره، حتما پودر قند رو حریر کنید یا قبل از استفاده در آسیاب بریزید و  از الک خیلی ریز رد کنید. به باترکریم سوئیسی می تونید در انتهای کار بعد از تشکیل باترکریم یک قاشق غذاخوری نسکافه حل شده در یک قاشق چایخوری آب رو اضافه کنید تا شیرینیش گرفته شه.

Ala
پنجشنبه، 16 آبان 1398، 08:57

سلام بهاره جون
اینم ازکاپ کیک های من که باگردو درست کردم ولی چون خانواده باباترکریم مشکل دارن دیزاینشو بافراستینگ انجام دادم

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 16 آبان 1398، 10:38

سلام عزیزم،
خیلی خیلی عالی شده، نوش جون خانواده عزیزتون باشه و ممنون از عکس

homa
يکشنبه، 14 آبان 1396، 11:34

سلام استادخیلی هیجان زده هستم اولین باره باترکریم درست میکنم اولش میخواستم فقط کیک پسته رودرست کنم بدون کرم ولی به خودم گفتم چرامیترسی باتوضیحات کامل وبی نقص استادحتماموفق میشی وشدم وماسوره برگ خریده بودم واولین باره ازش استفاده میکنم اززحماتی که برای اموزش مامیکشیدخیلی خیلی ممنون هستم دریکی ازعکسهاکیک انارهست که دیروزدرست کردم میخواستم بپرسم هردوکرم یکی هستن ممنون

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 14 آبان 1396، 20:32

چقدر کاپ کیک ها خوش رنگ شدن هما جان، برگ های روی کاپ کیک هم حرف نداره واقعا آفرین به همت و تلاشتون و ممنون بابت عکس های زیبا، هما جان کرم روی کاپ کیک انار هم نوعی باترکریمه ولی از نوع طعم دار

نظرات
میرزایی
چهارشنبه، 11 آبان 1401، 16:17

سلام و خسته نباشید
خانم وحید عزیز اگر من این کیک را بخواهم داخل قالب بریزم
آیا خوب می‌شود ؟
آآیا از نظر اندازه مثل کیک شکلاتی سریع است ؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 11 آبان 1401، 16:22

سلام عزیزم،
می تونید در قالب بیست سانت بپزید عالی می شه.

م. صالحي
دوشنبه، 02 تیر 1399، 07:36

سلام استاد عزيز، وقتتون بخير
ميخواستم سوال كنم توو رسپي هايي از كاپ كيك ها با كيك هايي كه كره دارن، ميشه به جاي كره حيواني مثلا از برند هاي كاله و شكلي ، از كره مارگارين مخصوص قنادي استفاده كرد؟
چون مزه كره حيواني يه مقدار در بعضي رسپي ها زياد معلوم ميشه، و بعضي ها دوست ندارم اون مزه رو، ميخوام ببينم براي كمتر شدن مزه ايا استفاده از مارگارين مخصوص قنادي راه حل خوبيه يا خير.

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 02 تیر 1399، 10:15

سلام عزیزم،
مارگارین قنادی قابل جایگزینی نیست، ولی می تونید از مارگارین های سوپرمارکتی با مارک های بهاران، سوپرطلایی، آذربایجان... استفاده کنید. فقط دقت کنید روی مارگارین کم چرب نوشته نشده باشه.

م. صالحي
دوشنبه، 02 تیر 1399، 14:30

خيلي ممنونم. از جواب دهي تون
دو تا سوال ديگه هم دارم. يكي اينكه از روغن جامد قنادي ايا ميشه به جاش استفاده كرد يا نه؟
و دوم اينكه از بين كره هاي حيواني بنظر شما كدومشون مزه كمتر كره داره؟ كه اگر نتونستم اين مارگارين هارو تهيه كنم همون كره حيواني رو بخرم

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 02 تیر 1399، 14:56

حتما مبحث روغن ها رو مطالعه کنید، روغن جامد صد در صد چربی داره ولی کره و مارگارین هشتاد درصد چربی و بیست درصد رطوبت که در نوشتندستور روی این رطوبت حساب شده و با جایگزینی دچار مشکل می شید. اگر کره رو خوب بزنید و اسانس یا وانیل خوب استفاده کنید عطرش کمتر می شه. من خودم از مارک کاله استفاده می کنم.

م. صالحي
دوشنبه، 02 تیر 1399، 15:48

متشكرم
فكر كنم خونده بودم ولي گويا يادم رفته، حتما دوباره ميخونم

sunny
شنبه، 09 شهریور 1398، 12:39

سلام و روز به خير استاد مهربان♥️بهاره جان ميخواستم يك كيك پسته و هل درست كنم كه خدا رو شكر شما در سايت آموزش كاپ كيك پسته رو لطف كردين گذاشتين من ميخواستم با مشورت شما يه تغيير كوچولو درش ايجاد كنم به نظرتون خوب ميشه؟به جاي وانيل همانطور كه خودتون فرمودين رنده ي پوست ليمو و به جاي اسانس پسته بهش هل يك ق چ اضافه كنم و يه كم هم گلاب در شير بريزم  تا كيك كمي طعم هل و گلاب هم داشته باشه.و در مورد پسته هم بعد از تست كردن ميتونم در آسياب برقي خوردش كنم؟البته مواظبم دستگاه داغ نشه كه پسته ها روغن نندازن.

sunny
شنبه، 09 شهریور 1398، 13:00

راستي بهاره جان با توجه به فصلي كه در اون هستيم ميشه از پسته ي تازه استفاده كرد؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 09 شهریور 1398، 14:44

سلام عزیزم،
برای کیک پسته و هل از کیک باقلوا هم میتونید استفاده کنید، البته بگم اون با شربت کیفیتش بهتره.
برای این دستور می تونید بهش رنده پوست لیمو و هل بزنید خیلی هم عالی میشه، اما گلاب رو اضافه نکنید، جایگزین کنید یعنی بعد از اندازه گیری شیر یک قاشق غذاخوری مثلا ازش کم کنید و به جاش یک قاشق غذاخوری گلاب اضافه کنید. در مورد پسته باید اول پسته ها رو خوب تست کنید، اجازه بدید خنکِ خنک شه بعد در آسیاب بریزید و همونطور که خودتون هم گفتید حواستون باشه، حتما بین کار در آسیاب رو باز کنید هم بزنید.
در تجربه من پسته تازه خوب نمی شه چون به دلیل رطوبتی که داره باید تُست و خشکش کنید و بعد آسیاب کنید و بریزید که در این روند بی مزه میشه و حیفه با این قیمت.

sunny
شنبه، 09 شهریور 1398، 15:08

ممنون استاد مهربان كه مثل هميشه با سخاوتمندي پاسخ ميفرماييد.

Ala
چهارشنبه، 26 تیر 1398، 06:14

سلام استادعزیز
من دوتاسوال دارم
اول اینکه حتمابایدروغن صاف قنادی رو ازلوازم قندی هاخرید یاطبق روشی که روغن جامدوذوب کردوگذاشت تویخچال تاخودشوبگیره هم میشه استفاده کرد؟
واینکه میشه نصف پسته ریخت نصف مغزدیگه یاحتمابایدهمه ش پسته باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 26 تیر 1398، 07:54

سلام عزیزم،
اگر روغن صاف برای دستورهای "شیرینی سنتی ایرانی" باشه می تونید روغن جامدی که سوپرمارکت ها دارن رو به روش گفته شده در سایت صاف کنید ولی برای دستورهای دکور، باترکریم ها و ... فقط و فقط باید از نوع لوازم قنادی استفاده کرد.
بله عزیزم می تونید هر مغز دیگه ای که دوست دارید رو باهاش مخلوط کنید.

sunny
سه شنبه، 27 فروردين 1398، 08:40

سلام استاد عزيزم بهاره جون مهربان اميدوارم شاد وسلامت باشيد.عزيزم من يك ماسوره ي روسي خريدم ميخوام باهاش گل بزنم (البته دو رنگ )رو كيك به نظرتون از باتر كريم آمريكايي كه در اين پست لطف كردين آموزش دادين استفاده كنم يا سوييسي و دو تا سوال ديگه يكي اينكه در باتر كريم سوييسي شما از پور شكر استفاده كردين يا شكر دانه ريز و دوم اينكه من روغن صاف پنجاه هم دارم ميشه از اون به صورت نصف نصف با كره در باتركريم آمريكايي استفاده كنم ممنون

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 27 فروردين 1398، 09:34

سلام عزیزم،
برای ماسوره روسی باترکریم آمریکائی بهتر از سوئیسیه، اگر برای مشتری می خواید استفاده کنید و قراره خیلی طولانی بیرون از یخچال بمونه بهتره از باترکریم آمریکایی بازاری که دستورش با هشتگ #خانم_ظروفی #باترکریم_امریکایی در کانال دکوراتوران https://t.me/irandecorators هست استفاده کنید.
در مورد باترکریم سوئیسی باید از شکر سفید معمولی استفاده کنید. در سایت هر جا نیاز به شکر دونه ریز باشه نوشتم که شکر رو باید در آسیاب بریزید و دانه ریز کنید. هر جا هم شکر پودر شده مورد نظره نوشتم پودر قند که اگر پودر قند در دسترس کاربران باشه از اون استفاده کنن اگر نشد از همین پودر شکرهای موجود در بازار، یادتون باشه که پودر شکر معادل پودر قنده و کاربردش با شکر چه عادی چه دونه ریز متفاوته و در هیچ دستوری به جای پودر شکر، شکر نوشته نمی شه.
 در انواع باترکریم ها می شه بصورت نصف از روغن صاف استفاد کرد خیلی هم عالی می شه ولی روغن صاف مورد نظر روغن 50 نیست، باید روغن آریستو کروسان تهیه کنید و نصف بزنید.

sunny
سه شنبه، 27 فروردين 1398، 11:32

ممنون از راهنمايي كامل شما عزيزم در كانالي كه فرمودين join شدم.پس من روغن صاف پنجاه كه گرفتم اشتباه هست از اين روغن اصلا نميشه در باتركريم استفاده كرد؟ميشه اگر ممكن هست براتون بفرماييد از روغن پنجاه بايد در چه مواردي استفاده كرد يك بسته ي بزرگ ازش خريدم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 27 فروردين 1398، 14:47

روغن پنجاه برای خمیرها به کار می ره یعنی در شیرینی خشک به جای روغن جامد و بعضی خمیرهای پای و تارت می تونید استفاده کنید و برای کرم ها سفته و مناسب نیست.

sunny
سه شنبه، 27 فروردين 1398، 15:40

مرسي عزيزم

sunny
سه شنبه، 27 فروردين 1398، 15:55

فكر كنم باهاش شيريني دانماركي درست كنم بهتره به جاي مارگارين ازش استفاده كنم

حکیمه
سه شنبه، 01 آبان 1397، 09:34

سلام بهاره جون شما میگید که طعم بدی داره پس روی کاپ کیک استفاده کردن خیلی جالب نیست چون کرم و کاپ کیک با هم خورده میشه چکار باید کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 01 آبان 1397، 15:13

سلام عزیزم،
بهترین گزینه برای روی کاپ کیک انواع کرم های پنیریه که چهار مدل رو در پست های ردولوت، کیک شکلاتی سریع، کاپ کیک وانیلی و کیک کدوحلوایی آموزش دادم، اگر با طعم پنیر مشکل دارید این رو بدونید که با استفاده از پنیر ماسکارپونه هیچ طعم پنیری حس نمی شه. می تونید از باترکریم سوئیسی که در دستور کیک اسفنجی آموزش دادم یا خامه زده شده هم استفاده کنید.

saba_hp
چهارشنبه، 04 مرداد 1396، 07:50

سلام کدبانوی عزیز.خیلی خوشحالم که با سایت خوبتون آشنا شدم.تابحال از هرکدوم از رسپیها استفاده کردم فوق العاده بودن.ممنون از توضیحات کاملتون.
میشه این کاپ کیک و کلن کاپ کیکها رو توی قالبهای بزرگم درست کرد؟لطفأ ساز قالبو میگین؟و از کجا بفهمم واسه چ دستوری چ ساز قالبی استفاده کنم؟توی دستورکیک اسفنجی خیلی قشنگ توضیح دادین عالی بود نتیجش ولی درمورد بقیه کیکها نمیدونم
واسه همین کیکام یا زیاد پف نمیکنه یا زیرش نمیپزه خوب....لطفأ راهنماییم کنید...سپاس بانو

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 04 مرداد 1396، 08:35

سلام عزیزم،
ممنون از لطف و محبتتون. شما می تونید این هم دستور و هم باقی دستورهای کاپ کیک رو در قالب بزرگ درست کنید. برای مواد دستورهای کاپ کیک دو تخم مرغی، که 10 تا 12 عدد کاپ کیک می دن، از قالب گرد بیست سانت استفاده کنید.
من در اول هر کدوم از دستورهای کیک، سایز قالب رو هم گفتم. ولی قانون کلی وجود نداره، علتش اینه که برای کیک های اسفنجی قالب های بزرگ تری در نظر گرفته می شه چون پف بیشتری دارن و برای کیک های میوه ای قالب های کوچیک تر.
هر بار در مورد سایز قالب هر دستوری سوالی بود من در خدمتم و می گم بهتون، ولی متاسفانه قانون خاصی نمی تونم بگم. فقط اینکه مواد رو که در قالب می ریزید، باید حداقل نصف قالب و حداکثر دو سوم قالب پر شه. اگر مواد رو ریختید و دیدید، مقدار کمتر یا بیشتری از سایز قالب رو اشغال کرده، قالب رو عوض کنید. 

فریناز
شنبه، 10 تیر 1396، 14:33

ببخشید مجددا سوال میپرسم.باتر کریم رو با دستور شما درست کردم ولی نمیدونم چرا باتر کریمم هنوز شله‌.۵۰ گرم کره پاک و ۱۰۰ گرم پودر قند (دو بار الک شده)استفاده کردم.البته تقریبا ۴۵ دقیقه روند درست کردن و شروع به گل زدنم طول کشید.به خاطر گرما این مشکل پیش میاد یا اینک باید پودر قند رو ببشتر کنم ؟(البته خودم یکمم چودر قند رو حین کار ببشتر کردم چون بازم شل بود.)

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 11 تیر 1396، 10:15

سلام فریناز جان،
عزیزم چند تا مشکل در کارتون بوده برای همین شُل شده، اول از همه مدت زمانیکه طول کشیده خیلی زیاد بوده و حتی در فصل سرما هم این مدت کره رو شُل می کنه. دوم اینکه کره پاک بسیار خوشمزست ولی شیرش زیاده بهتره از کاله، شکلی یا میهن استفاده کنید، نکته سوم در تهیه باترکریم خیلی خیلی دمای کره وقتی شروع به کار می کنید مهمه اگر کره زیادی ولرم و شل باشه کلا کِرِم شکل نمی گیره و در آخر شما تا 4 برابر کره می تونید پودر قند اضافه کنید، پس اصلا نگران اضافه کردن پودر قند نباشید.

فریناز
يکشنبه، 11 تیر 1396، 11:44

سلام.وااای خیلی خیلی ممنون از راهنماییاتون.خدا کن ایندفعه درست شه.رایتش این ۵ امین باری که درست میکنم‌.قبلیارو با رسپیای دیگ درست کردم ولی هر بار یه چیز جدیدی یاد گرفتم.سری قبلی رو با کره شکلی درست کردم خلی صفت تر شد.دقیقا اینو تحربه کردم.ولی بازم یکم شل بود .مثل عکسای شما نبود.خیلیییی ممنونم.ایشالله که با راهنمایی خووب شما  بتونم مشکلش رو رفع کنم و عکس یه باتر کریم خوب رو براتون بزارم.خیلیی ممنونم بازم از حوصله و محبتی که داری❤❤

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 11 تیر 1396، 18:20

خواهش میکنم عزیزم،
واقعا هنر قنادی همینه، هی تجربه کنید تا به نتیجه برسید، مطمئنم با پشتکاری که دارید نتیجه می گیرید من همیشه نصفی از دستور رو از کره گیاهی (مارگارین) استفاده می کنم. می تونید هم به ازای کل دستور یک قاشق غذاخوری گلوکز شفاف بهش اضافه کنید، اون هم غلظت رو زیاد می کنه.

فریناز
جمعه، 09 تیر 1396، 21:37

از توضیحات عالی و خوبتون خیلی ممنونم.تازه سایتتون و پیدا کردم.امکانش هست که مقدار مواد رو برای تهیه باتر کریم کمتر درست کنم تا یاد بگیرم؟این گلهارو هم مثل آموزش با آیسینگ میشه درست کرد و روی کیک گذاشت؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 10 تیر 1396، 05:54

سلام عزیزم،
شما می تونید مواد رو برای تمیرین نصف و یا حتی کمتر کنید، فقط توجه داشته باشید همه مواد رو به یک نسبت کم کنید همه مثلا تقسیم بر دو
تمام طرح های گل رویال آیسینگ با باترکریم قابل اجراست

فریناز
شنبه، 10 تیر 1396، 15:50

سلام.خیلی ممنونم.مقدارشون رو کم کردم ولی باز یه کم به مشکل خوردم که مجدد بهتون زحمت دادم برای سوالم

AZIN DA
شنبه، 19 فروردين 1396، 13:10

من از اون سر ماسوره هایی که در عکسهای اول گذاشتین که باهاش غنچه رز زده شده دارم ولی نمیدونستم برای غنچه هست چقدرم خوشگل میشه و نمیدونستم اینقدر زیبا میشه از باتر کریم برای طرح انداختن روی کیک استفاده کرد

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 19 فروردين 1396، 14:47

آذین جان باترکریم یکی از مهم ترین کرم های تزئین کیک و کاپ کیکه. حتما تمرین و استفاده کنید.

رویا
يکشنبه، 06 فروردين 1396، 05:24

تمام توضیحات عااالی و کامل هستن. ممنون از لطفتون

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 06 فروردين 1396، 15:49

مرسی رویا جان ممنون از محبتتون

Maha
چهارشنبه، 24 شهریور 1395، 18:30

سلام
من میخواهم قیف و ماسوره بخرم متاسفانه تا حالا کار نکردم اگه ممکنه جنس و حتی مارک معرفی کنید. ممنون

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 25 شهریور 1395، 05:56

سلام، برای شروع بهتره از قیف یکبار مصرف استفاد کنید که مارک خاصی نداره و هر لوازم قنادی تشریف ببرید دارن. برای ماسوره، مارک ویلتون WILTON بهترین ماسوره ها رو داره ولی اصلا خرید ماسوره ی مارک دار ضرورت نداره. برای شروع حتما ماسوره ستاره ی بسته (آچاری) که مارک ویلتون به نام  2D شماره گذاری کرده، ستاره ی شش پر باز ، که مارک ویلتون 1M نامگذاری کرده، ماسوره ی گرد بزرگ 1A و ماسور ی برگ به شماره ی 115 رو تهیه کنید.

Maha
پنجشنبه، 25 شهریور 1395، 08:22

سپاسگزارم خانوم بهاره وحید
شما در شبکه های اجتماعی حضور ندارید بیشتر بتونیم از هنرها و راهنمایی هاتون استفاده کنیم؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 25 شهریور 1395، 14:53

عزیزم این آدرس فیسبوک سایته:
/https://www.facebook.com/Spbakiing
اینستاگرام سایت:
https://www.instagram.com/sp.baking/

نویسنده

بهاره وحید

با چند تا مواد اولیه ی ساده و یه رسپی دقیق می شه خونه رو پر از بوی خوش شیرینی کرد و از اون مهمتر، همه رو دور هم جمع کرد و لبخند رو لب هاشون نشوند. رسپی ها از سایت های معتبر جمع آوری شدن و بارها پخته و تست شدن!

پستهای مرتبط
کنفی میوه
Fruits confits
کیک
چیزکیک هلو
کیک
مدلن
Madeleines de Pierre Hermé
کیک
مافین آلبالو
کیک
رولت طرح دار
با خامه شکلاتی
کیک