کاپ کیک شکلاتی

بهاره وحید

نکته: من برای مطالعه، جمع آوری، ترجمه، تایپ و ادیت این مطلب روزها زحمت کشیدم، در صورت کپی لطفا منبع رو ذکر کنید! ذکر منبع به معنی نوشتن آدرس کامل وبسایت (https://spbaking.com/) یا آدرس کامل کانال تلگرام (https://t.me/spoonfeedbaking) یا تگ کردن صفحه اینستاگرام https://www.instagram.com/sp.baking/ است. 

کاپ کیک شکلاتی

با کرم شکلاتی
جمعه، 11 دی 1394، 17:14   مشاهده: 71,780

دستپخت های کاربران

وقتی مایه کیک بصورت تک نفره و فنجانی پخته شه به اون کاپ کیک Cupcake یا کیک فنجانی گفته می شه. کاپ کیکِ شکلاتی، یکی از محبوت ترین های دنیای شیرینی پزیه که برای جشن تولد یا عصرونه سرو می شه. همونطور که در پست تفاوت کاپ کیک و مافین توضیح دادم، کاپ کیک معمولا با نوعی کرم (فراستینگ) تزئین می شه، رویه کاپ کیک این آموزش، باترکریم شکلاتی دبل چاکلته یعنی در اون هم از پودر کاکائو هم از شکلات آب شده استفاده شده، که می شه به عنوان کرم لای کیک (فیلینگ) هم ازش استفاده کرد. اگر کرم کره ای شکلاتی دوست ندارید، می تونید به سلیقه خودتون از کرم های دیگه مثل کرم نسکافه ای، باترکریم روسی، کرم پنیری با پایه خامه، کرم پنیرخامه ای شکلاتی، کرم نوتلا، گاناش، کرم پنیری ساده یا خامه زده شدهبرای این کاپ کیک استفاده کنید. برای دونستن تفاوت بین مافین و کاپ کیک و اشتباه نگرفتن این دو محصول قنادی حتما این پست رو مطالعه کنید.

 منبع: http://www.joyofbaking.com/ChocolateCupcakes.html

مواد لازم کاپ کیک (هم دمای محیط):

پودر کاکائو: یک دوم پیمانه (50 گرم)
آب جوش: یک پیمانه 
آرد: یک و یک سوم پیمانه
شکر: سه چهارم پیمانه تا یک پیمانه
بیکینگ پودر: دو قاشق چایخوری
کره: صد گرم
نمک: یک هشتم قاشق چایخوری
تخم مرغ: دو عدد
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری


مواد لازم رو  آماده کنید و روی میز کار بذارید. برای اطلاع از نحوه صحیح استفاده از پیمانه های اندازه گیری به این پست مراجعه کنید، این رو بدونید که برای اندازه گیری مواد اولیه باید از "پیمانه ها و قاشق های استاندارد شیرینی پزی" استفاده کنید.

  • برای اندازه گیری آرد، ظرف یا پاکت آرد رو با قاشق هم بزنید، پیمانه ها رو با قاشق پر کنید و سر پیمانه رو صاف کنید. 
  • برای زدن کره و شکر (کریمینگ) نیاز به شکر دونه ریز داریم. اگر شکر دونه ریز ندارید، شکر معمولی رو بعد از اندازه گیری در آسیاب برقی یا غذاساز بریزید و فقط دو پالس بزنید. این رو بدونید که با این روش، دونه های شکر به صورت یکدست ریز نمی شن ولی این ریز و درشتی مشکلی ایجاد نمی کنه. پس به هیچ وجه بیش از این، شکر رو آسیاب نکنید چون تبدیل به پودر قند می شه، که نقش متفاوتی در شیرینی پزی داره.
  • برای این دستور می تونید از کره حیوانی (کره صبحانه) یا کره گیاهی سوپرمارکتی (مارگارین) یا مخلوط هر دو استفاده کنید. دقت کنید که کره سنتی، کره لاکتیکی، کره کم چرب، روغن جامد و روغن صاف قابل استفاده نیستند. کلیه مواد اولیه رو نیم ساعت زودتر، از یخچال برای هم دما شدن خارج کنید، اما از اونجائیکه کره ها در ایران بسیار سریع شُل می شند، کره رو فقط و فقط ده دقیقه تا یک ربع زودتر از یخچال دربیارید. منظور از به دمای محیط رسیدن کره، دمایی بین 19 تا 23 درجه ی سانتی گراده. کره ای که به این دما رسیده، وقتی انگشتتون رو روش فشار بدید فرو می ره و جای انگشتتون روش میوفته و از اون مهمتر در این دما کره قابل برش دادن و قسمت شدنه.
  • طعم این کاپ کیک ها نیمه شیرینیه، در صورتیکه برای کودکان سرو می کنید، میزان شکر رو تا یک پیمانه می تونید افزایش بدید. برخلاف اغلب دستورهای شکلاتی، نحوه استفاده از پودر کاکائو در این دستور به همراه آرد نیست بلکه باید با آب جوش مخلوط و یکدست شه. پودر کاکائو رو اندازه گیری و الک کنید، در ظرفی بریزید و یک پیمانه آب جوش به اون اضافه کنید. مخلوط آب و پودر کاکائو رو خوب هم بزنید تا یکدست شه و در صورت نیاز مواد رو از الک رد کنید تا گوله ای در اون دیده نشه. مخلوط کاکائو و آب رو بذارید تا به دمای محیط برسه. فر رو روی 180 درجه سانتی گراد، معادل 350 درجه فارنهایت یا درجه 4 فر روشن کنید تا گرم شه. اگر فر گازی دارید، از دماسنج فر مارک خوب (پرستیژ) استفاده کنید و کیک رو روی توری در طبقه وسط بپزید. اگر از فر برقی استفاده می کنید، دفترچه رو مطالعه کنید و بسته به مارک فر، یکی از گزینه های کانوکشن، کانوکشن با المنت بالا و پایین، یا المنت بالا و پایین رو انتخاب کنید. در فر برقی پخت کیک رو در طبقه دوم (از پایین) انجام بدید.
 سینی کاپ کیک رو کپسول (لاینر) بندازید و آماده کنار بذارید.  
آرد اندازه گیری و الک شده، بیکینگ پودرو نمک رو در کاسه ای ریخته با ویسک با هم مخلوط کرده و بعد یک دور با هم الک کنید. کاسه مواد خشک رو کنار بذارید. کره و شکر رو در کاسه تمیزی بریزید، مواد رو با دور متوسط همزن برقی به مدت سه دقیقه بزنید تا روشن، یکدست و حجیم شه.  نحوه صحیح زدن شکر و کره رو در این پست توضیح دادم. این رو بدونید که انجام صحیح این مرحله، رمز کیک کره ای با بافتی یکدست، سبک و بدون شفتگیه. حتما بین کار، همزن برقی رو خاموش و مواد رو با لیسک از دیواره های کاسه به وسط جمع کنید و بعد ادامه بدید. 

نکته: در همزن ایستاده در کل مراحل این دستور از سری پدالی استفاده کنید
 


می تونید تخم مرغ ها رو دونه دونه اضافه کنید، بعد از اضافه کردن هر تخم مرغ مواد رو دو دقیقه با دور تند همزن بزنید تا یکدست شه، در انتها وانیل رو اضافه و در حد مخلوط شدن بزنید. ولی در تجربه من برای بافت بهتر، دو تخم مرغ و وانیل رو در کاسه ای بشکونید، با چنگال در حد یکدست شدن هم بزنید. بعد ذره ذره در چهار مرحله به خورد کره و شکر بدید، با این کار بافت لطیف تری بدست میاد، اگر مواد کمی حالت تکه ای گرفت نگران نشید.مواد خشک رو در دو مرحله به مایه کیک اضافه کنید و با کمترین دور همزن برقی فقط و فقط در حدی هم بزنید که رگه های آرد دیده نشه. 

نکته: اگر همزن برقی استانداردی ندارید و کندترین دور همزن سرعت بالایی داره، اضافه کردن آرد و مخلوط پودر کاکائو و آب رو با لیسک انجام بدید.مخلوط پودرکاکائو و آب رو چک کنید که به دمای محیط رسیده باشد و بعد به مواد اضافه کرده و با کندترین دور همزن برقی یا لیسک مخلوط کنید. دقت کنید که داغ بودن مخلوط آب و کاکائو، بافت کاپ کیک رو خمیری و خراب می کنه. سعی کنید از مواد به میزان یکسان در کپسول ها بریزید تا همه کاپ کیک ها همزمان بپزند و یک شکل بشند. برای این کار می تونید از اسکوپ بستنی یا قاشق گود استفاده کنید و در هر کپسول یک اسکوپ یا دو قاشق پُر از مواد بریزید. 
در دستورهای کاپ کیک، فقط نصف تا دو سوم کپسول رو پُر کنید، وگرنه مایه کاپ کیک حین پخت پف می کنه، از دیواره های کپسول بالاتر میاد و سر ریز می شه.سینی رو به مدت 20 دقیقه در فر گرم شده قرار بدید. بعد از 20 دقیقه سینی رو بیرون بیارید و یک خلال دندون وسط یکی از کاپ کیک ها فرو کنید، اگر خلال تمیز بود، یعنی پخته. سینی کاپ کیک رو روی توری خنک کننده بذارید و حتما ده دقیقه بعد کاپ کیک ها رو از سینی خارج کنید و روی توری خنک کننده بچینید تا بدون عرق کردن، به دمای محیط برسند. کاپ کیک ها رو می تونید ساده یا با فراستینگ دلخواه سرو کنید. ترک های روی کاپ کیک به دلیل رطوبت زیاد (آب، کره ...) ایجاد شده و کاملا طبیعیه.بافت کاپ کیک بسیار لطیف و کمی مرطوبه. مواد لازم کرم کره ای شکلاتی (هم دمای محیط):

کره: صد گرم
پودر کاکائو: یک چهارم پیمانه
پودر قند: یک چهارم تا یک دوم پیمانه
شکلات تلخ: 100 گرم

  • برای این دستور می تونید از کره حیوانی (کره صبحانه) یا کره گیاهی سوپرمارکتی (مارگارین) یا مخلوط هر دو استفاده کنید. دقت کنید که کره سنتی، کره لاکتیکی، کره کم چرب و روغن صاف قابل استفاده نیستند. کره باید هم دمای محیط باشه. 
  • برای اینکه کرم یکدست باشه، از ماسوره به راحتی رد شه و از اون مهم تر تکه های پودر قند زیر دندون نیاد، حتما پودر قند رو از الک ریز رد کنید و اگر در جای مرطوب زندگی می کنید یا مدت زمان زیادی از خرید پودر قند میگذره، قبل از الک کردن پودر قند رو با استفاده از آسیاب برقی یا غذاساز یک دور آسیاب کنید. 
  • طعم این کرم فقط و فقط از شکلاته، پس هر چه شکلات مرغوب تر، کرم خوش طعم تر. همیشه از شکلاتی استفاده کنید که به تنهایی خوش طعم باشند.برای این دستور می تونید از شکلات با درصد دلخواه استفاده کنید.شکلات رو با چاقو خرد کنید، هر چی ریزتر بهتر. دو سوم شکلات خرد شده رو در کاسه تمیزی بریزید و روی بخار آب یا در مایکروویو بذارید. حواستون باشه ذرات آب جوش با کاسه تماس نداشته باشه. مرتب شکلات رو هم بزنید تا کاملا آب شه. وقتی شکلات آب شد، کاسه رو از روی بخار آب بردارید و باقی شکلات رو توش بریزید و خوب هم بزنید تا با گرمای قسمت آب شده روون شه. با این تکنیک از نسوختن شکلات مطمئن می شید.

تا شکلات به دمای محیط برسه، پودر کاکائو و پودر قند رو بطور جداگانه الک کنید. میزان پودر قند این کرم تا یک دوم پیمانه قابل افزایشه، پس یک چهارم رو الک و آماده کنید، در انتها بچشید، در صورت نیاز یک چهارم پیمانه دیگر هم الک و اضافه کنید. 

کره به دمای محیط رسیده رو یک دقیقه با دور متوسط همزن بزنید تا نرم شه، بعد پودر کاکائوی الک شده رو اضافه کنید و خوب بزنید.یک چهارم پیمانه از پودر قند رو به مواد اضافه کنید و با دور متوسط همزن تا جایی بزنید که یکدست شه. وقتی کره، پودر قند و پودر کاکائو رو خوب زدید یک کرم غلیظ بدست میاد.حالا شکلات آب شده رو اضافه کنید. حتما قبل از ریختن ، چک کنید که شکلات هم دمای محیط شده باشه وگرنه کره رو آب می کنه و کرم خراب می شه. خوب هم بزنید تا یکدست شه. از مواد بچشید در صورت نیاز باز هم پودر قند به کرم اضافه کرده و مخلوط کنید.قیف و ماسوره مورد نظر رو آماده کنید. اگر از قیف یکبار مصرف استفاده می کنید، سر قیف رو بِبُرید و ماسوره رو در انتهاش بندازید. قیف رو با مواد پُر و به کمک چاقو یا پالت مواد رو به سمت جلو جمع کنید. حالا به شکل دلخواه روی کاپ کیک ها رو تزئین کنید. من از رُزِت با ماسوره 1M ویلتون به شکل زیر استفاده کردم. برای نگهداری کاپ کیک های بدون کرم، اگر فضای منزل خنکه اصلا در یخچال قرار ندید و در ظرف دربسته در دمای محیط نگهداری کنید. اما در فصل گرما که مجبور به نگهداری کاپ کیک ها در یخچال هستید، نیم ساعت قبل از سرو کاپ کیک ها رو از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شه. کاپ کیک های کِرم دار در هر حالت باید در یخچال نگهداری شند. ماندگاری این کاپ کیک ها پنج روزه.  

دستپخت های همراهان سایت
Ali_John
سه شنبه، 11 ارديبهشت 1403، 07:18

سلام و درود خدمت استاد گرامی
مانند همیشه از شما بسیار متشکرم
بخاطر دستورهای عالی
بخاطر وقتی که میزارید
بخاطر مهر و محبت بی دریغتون که خانواده های بسیاری رو خوشحال کرده و میکنه
و بخاطر خیلی چیزهای دیگه که اگر بخوام بشمرم پیام طولانی میشه
از شما ممنونم برای همه چی و مشتاق که نظرتون رو در مورد کاپ کیک و بافتش بدونم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 11 ارديبهشت 1403، 17:21

سلام و واقعا ممنون بابت اینهمه محبت، خیلی لطف کردید، کاپ کیک ها عالی شدن؛ بافت هم بی نقصه نوش جان و موفق باشید

آذر دخت
جمعه، 13 مرداد 1402، 16:38

سلام خدمت خانم وحید عزیز تشکر بابت رسپی عالیتون😘🙏❤

fafa. heydari
شنبه، 22 بهمن 1401، 16:04

بافت و طعم این کاپ کیک ها عالی بود ممنونم بهاره جون.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 22 بهمن 1401، 17:42

سلام عزیزم،
خوشحالم دوست داشتید نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

آذر دخت
يکشنبه، 18 دی 1401، 21:29

سلام خدمت خانم وحید عزیز
بسیار ممنونم از شما بابت این آموزش عالی😍😘پاینده باشید

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 19 دی 1401، 06:30

سلام عزیزم،
بسیار عالی و حرفه ای درست کردید، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

الی آذری
پنجشنبه، 26 اسفند 1400، 16:45

با تشکر ویژه از شما،با این رسپی این کیک رو درست کردم، از مطالب مختلف در این سایت ،در این کیک بهره بردم،کریمینگ،فولد کردن،قواعد مواد اولیه،خشکبار،خامه زدن،بستن حوله دور قالب،کارامل و ... . به لطف آموزشهای کاملتون اولین کیک تقریبا حرفه ای عمرم فقط چند ایراد خیلی کوچیک داشت و فوق العاده از آب دراومد. طعمش هم که دیگه عالی. خواستم که یکجا بابت مطالب خیلی خیلی خوب،دقیق ،ظریف و کاملتون تشکر کنم♥♥
تمام صفحات مطالب مختلفتون باز بود و حین کار مرتب میومدم و چک میکردم که مو به مو اجرا کنم، یک دنیا ممنون ازتون،♥♥♥♥

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 27 اسفند 1400، 18:09

سلام عزیزم،
واقعا وجود عزیزانی مثل شما به من انگیزه ادامه دادن می ده، بسیار عالی شده عزیزم موفق و سلامت باشید.

الی آذری
چهارشنبه، 27 بهمن 1400، 16:14

استاد من الان این رسپی رو درست کردم،همون موقع کریمینگ برداشتم این بود که به درستی انجام نشده،در نهایت کیک چند مشکل داشت که در نظرات هم بهشون برخوردم،رویه ی براق و چسبناک و حفره های بزرگ در داخل و روی کیک، که فرموده بودین به خاطر خوب مخلوط نشدن شکره.کیک پخت،پف هم کرد ،طعمش هم فوق العاده بود ولی با توجه به بافت داخل کیک حس کردم کمی فشرده است .
از دمای فرو بیکینگ پودر و فولد کردن آرد و ویسک کردن بیکینگ پودر با آرد و الک کردن هم مطمئنم.
در مورد کریمینگ من شکر رو 3 پالس هم آسیاب کردم و پودری هم نشد.دماسنج جیوه ای آزمایشگاهی هم داشتم و دمای کره رو هم دقیق چک کردم و 20 درجه بود که شروع به زدن کردم،با تایمر هم زمان گرفتم و تقریبا 4 دقیقه با دور متوسط زدم.  ولی در نهایت حالتی شبیه مخلوط سمت چپی در عکس زیر که خودتون در مبحث کرمینگ قرار داده بودین شد.کجا اشتباه کردم استاد؟ خیلی ممنون از شما و خسته نباشید و باید بگم که بسیار خوشمزه و لطیف بود♥♥

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 27 بهمن 1400، 17:20

سلام عزیزم،
در حال حاضر فقط کره میهن و کاله خوبه ممکنه مارک کره خوب نباشه، کره رو هم فقط ده دقیقه زودتر بیرون از یخچال بذاید. در ضمن بافت این کاپ کیک اسفنجی نیست و مرطوبه و به نظرم مشکلی نداره.

الی آذری
چهارشنبه، 27 بهمن 1400، 17:44

بسیار ممنونم از شما♥

fataneh
جمعه، 18 تیر 1400، 16:13

سلام بهاره عزیز.خیلی وقته  کیک وشیرینی نپختم آخه گیاهخوار شدم.امروز برای میهانم کاپ کیک درست کردم .عالی شد.ممنون از دسپی وتوضیحات بدون نقص که با خیال راحت انجام می دم.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 18 تیر 1400، 16:23

سلام عزیزم،
چقدر کاپ کیک هاتون عالی شدن، نوش جون مهمونای عزیزتون و ممنون از عکس

آذر دخت
شنبه، 14 فروردين 1400، 19:56

سلام خدمت بهاره خانم عزیز
کیک خیلی خوشمزه و عالی بود
خیلی ممنونم از شما
سرافراز باشید

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 15 فروردين 1400، 13:43

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که راضی بودید، نوش جونتون باشه عزیزم

Fateme khorshid
جمعه، 13 فروردين 1400، 20:20

بهاره جون خیلی ممنون بابت راهنمایی هاتون قبل پختن این کاپ کیک
خیلی کمکم میکنید واقعا متشکرم
برای دورهمی خانوادگی درست  کردم و عزیزانم خیلی خوششون اومد
من فقط در مافین پختم 🥰🙏🏼🤍

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 14 فروردين 1400، 06:00

سلام عزیزم،
نوش جون خانواده عزیزتون باشه بسیار هم عالی شده ممنون از عکس

میترا سادات
جمعه، 01 اسفند 1399، 16:00

سلام بهاره جان، یه عکس داغ داغ از لحظه ی باشکوه خارج کردن کاپ کیک ها از فر، دست شما درد نکنه دوست عزیز

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 01 اسفند 1399، 20:52

به به به به کیییف کردم، آفرین به دقت و هنرتون نوش جان

Mary☘
شنبه، 23 اسفند 1399، 13:57

سلام 🌹و خسته نباشید
میشه برای کرم شکلاتی از کره گیاهی کم چرب استفاده کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 23 اسفند 1399، 14:16

بله عزیزم می شه ولی ممکنه کمی پودر قند بیشتری برای انسجام بخواد بذارید یخچال اگر کرم خوب سفت نشد بهش پودر قند اضافه کنید. کلا چون فرمول رو بهم می ریزه من پیشنهاد نمی کنم ولی در کرم ها شدنیه

venus
يکشنبه، 19 بهمن 1399، 13:54

با سلام و عرض ادب
بنده با این دستور کیک زیر رو درست کردم. کیک و شیرینی زیاد درست می کنم از دستورات خیلی به اصطلاح شف ها هم استفاده کردم.ولی برای اولین بار به خودم بالیدم. همه هم تعریف کردن و از بافت و مزه و .... راضی بودن. تشکر کمترین کاریه که می تونم انجام بدم. سپاس فراوان
روی کیک رو هم با سس شکلاتی عالی که درپست دیگه آموزش دادین کاور کردم.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 19 بهمن 1399، 16:17

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که از نتیجه راضی بودید نشانه هنر و تلاش شماست نوش جونتون باشه و امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشید.

Zahra Hajiali
پنجشنبه، 02 بهمن 1399، 19:06
بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 03 بهمن 1399، 09:18

به به چه کاپ کیک های جذابی کیف کردم عزیزم، نوش جونتون و ممنون از عکس

raz
يکشنبه، 28 دی 1399، 11:34

سلام استادجان خوب هستین🌹خواستم ازتون تشکر کنم بخاطر راهنمایی دقیق و دوستانه اتون😘😘به تمام سوالام پاسخ دادین ،نتیجه اش خیلی خوب بود🙏🏻🙏🏻

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 28 دی 1399، 14:14

سلام عزیزم،
به به عجب کیک خوبی شده نوش جونتون باشه عزیزم و ممنون از عکس

raz
دوشنبه، 11 اسفند 1399، 19:00

سلام استاد خداقوت🌹میخواستم این دستورو با قالب بیست گرد با ارتفاع ۹درست کنم،فر گازی هستش و میخوام کیک ارتفاع دار بشه،میتونم این میزان رو دوبرابر کنم؟با همین دما و مدت زمان

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 11 اسفند 1399، 19:23

عزیزم توصیه می کنم دو دور بپزید با فر گازی بعد هر کدوم رو نصف کنید و روی هم قرار بدید ولی اگر از فر اطمینان کامل دارید می تونید مواد رو دو برابر کنید و یک سوم به زمان اضافه کنید و بعدش چک کنید.

raz
يکشنبه، 14 دی 1399، 14:20

سلام استادجان🌹
من نصف این میزان رو در قالب ۱۵درست کردم که عکسشو براتون فرستادم،الان برای کسی میخوام تو قالب گرد با قطر۲۳ ارتفاع ۹ که عکسشو براتون فرستادم درست کنم،خواستم بودنم برای این قالب میزان مواد چطور باید باشه چون من بلد نیستم دقیق حساب کنم میترسم اشتباه کنم و شرمنده بشم ممنون میشم راهنماییم کنید🙏🏻میدونم شاید باید یک و نیم برابر حساب کنم اما دقیق نمیدونم مواد چقدر میشه😔😔
و سوال بعدیم اینکه استاد میشه کیک رو بعد خنک شدن داخل فریزر بزارم؟؟چون اون فرد میخواد کیک رو بخاطر کرونا داغ کنه و من میترسم کیک پودر بشه و خیلی نرم گفتم داخل فریزر بزارم تا براثر گرم کردن بافتش موقع خوردن پودر نشه نظر شما چیه؟؟
استاد به خدا شرمنده این سوال آخرم هستش گفته بودین برای مسطح شدن سطح کیک پارچه نمدار بپیچیم من خیلی میترسم این کارو کنم خراب بشه😢اما دوستدارم سطش مسطح باشه از همون اول یه پارچه خیس کنم بپیچونم دور قالب تا مسطح بشه؟؟
شرمنده استاد🙏🏻🙏🏻۹

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 14 دی 1399، 15:10

سلام عزیزم،
چون قالب ارتفاع زیاده اگر فر برقیه دو برابر کنید:
پودر کاکائو: یک پیمانه (50 گرم)
آب جوش: دو پیمانه (240 میلی لیتر)
آرد: دو و دو سوم پیمانه
شکر: دو پیمانه
بیکینگ پودر: چهار قاشق چایخوری
کره: دویست گرم
نمک: یک چهارم قاشق چایخوری
تخم مرغ: چهار عدد
وانیل: یک دوم قاشق چایخوری

اگر فر گازیه یک برابر و نیم کنید:

پودر کاکائو: سه چهارم پیمانه
آب جوش: یک و یک دوم
آرد: دو پیمانه
شکر: یک و نیم پیمانه
بیکینگ پودر: سه قاشق چایخوری
کره: صد و پنجاه گرم
نمک: یک هشتم قاشق چایخوری سر پر
تخم مرغ: سه عدد عدد
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری سر پر

کیک رو بعد از خنک شدن دو دور سلفون بپیچید و بعد در فریزر بذارید.
کیک های مرطوب همه کمی بر آمدگی دارن، برای این کیک پارچه نمدار هم بپیچید باز کمی قله ای می شه. پارچه نمدار رو زمان گذاشتن قالب در فر دورش می پیچید و تا انتها در فر می مونه.
حتما پودر کاکائو رو هم با پیمانه اندازه بگیرید.
این کیک شیرینی کمی داره می تونید شکر رو تا یک و نیم پیمانه افزایش بدید.

raz
يکشنبه، 14 دی 1399، 17:11

استاد من واقعا نمیدونم چجوری از شما تشکر کنم به خدا که شرمنده شما شدم🙏🏻🙏🏻🙏🏻
استاد فرم گازی هستش اگه یک و نیم برابر کنم ارتفاع دار میشه ؟؟چون میخوام ارتفاع داشته باشه تا یه حدی و قطر قالب تا ۲۴اینا هستش
استاد پارچه نمدار‌ میترسم استفاده کنم یوقت کیک خراب بشه اینکه چه پارچه ایی باشه آب چقدر باشه باز میرم مبحثی که در این مورد گذاشتینو میخونم🙏🏻🙏🏻

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 15 دی 1399، 08:32

نه عزیزم ارتفاع دار نمی شه اگر از فر مطمئنید و دماسنج دارید دو برابر کنید.
برای پارچه نمدار هیچ نکته خاصی نداره که بگم خدمتتون، حوله رو باید ببرید، کامل خیس کنید، بچلونید دورش ببندید.

Zahra.sh
دوشنبه، 05 آبان 1399، 13:53

سلام ممنونم از دستور خوبتون خیلی بافت خوبی داشت و فوق العاده خوش مزه بود

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 05 آبان 1399، 20:44

سلام عزیزم،
به به عجب کاپ کیک هایی، عالی شدن نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

Sevda
سه شنبه، 02 دی 1399، 11:48

بهاره جون این مواد برای قالب ۱۸سانتی مناسبه یا کمه.؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 02 دی 1399، 14:08

مناسبه عزیزم

zohreh74
پنجشنبه، 02 مرداد 1399، 20:33

سلام بهاره جان
من این کاپ کیک رو دوبار درست کردم بار اول مواد رو کم توی کپسول ریخته بودم و فکر کنم زیاد مواد رو هم زدم پف چندانی نکرد ولی بار دوم آرد رو با لیسک به بقیه مواد مخلوط کردم و بیشتر از نصف کپسول رو پر کردم بیشتر از قبل پف کرد ولی قله ای شد هر 2بار 40 دقیقه طول میکشید که از فر بیارم بیرون.مرسی بابت دستور بی نظیرتون.ممنون میشم ماکارون هم آموزش بدید.

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 02 مرداد 1399، 20:38

سلام عزیزم،
خوشحالم که دستور رو دوست داشتید.
کاپ کیک به هیچ وجه نباید بیش از 30 دقیقه طول بکشه. قطعا دمای فرتون پایینه و یکی از علت های کم پف کردن هم همینه. حتما دماسنج فر تهیه کنید.

Sevda
سه شنبه، 28 مرداد 1399، 11:18

سلام بهاره عزیز ،این مقدار مواد چند دونه کاپ کیک میده؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 28 مرداد 1399، 14:12

12 تا عزیزم.

Roghayeh
چهارشنبه، 28 خرداد 1399، 17:58

این هم کاپ کیک های من
خیلی لطیف و خوب بود تلخیشم به اندازه و مطبوع بود
ممنون از شما بهاره عزیز.
من کمی وسط کاپ کیک ها رو سوراخ کردم و پنیر خامه ای شیرین شده ریختم.

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 28 خرداد 1399، 18:59

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که از کاپ کیک ها راضی بودید، بسیار هم عالی شدن نوش جونتون و ممنون از عکس

elahe.ta
دوشنبه، 26 خرداد 1399، 23:38

سلام استاد عزیز،من دیروز کاپ کیک وانیلی و امروز کاپ کیک شکلاتی رو درست کردم سعی کردم تمام نکات رو رعایت کنم اما کاپ کیکا داخل فر سرریز شد؟؟فقط دوسه تاشون خوب بودن در خر دو طعم!!کاپ کیک وانیلی بافتش خوب بود همه چیش خوب بود فقط روش سرریز شد نمیدونم چرا؟؟و کاپ کیک شکلاتی هم بیشترش سرریز شد و هم موقع خوردن باوجود طعم و بافت خوب اما انگار بافتش نرم بود مثل وانیلی خوب نشد دو قسمت میشد نمیدونم مشکلش چی بود؟؟من عکسارو میفرستم براتون ممنون میشم بطف کنید راهنماییم کنید اشتباهم جبران کنم،،استاد از مرحله کرمینگ عکس گرفتم میشه نظر بدین درسته یا نه؟؟و اینکه بعد از پخت کاپ کیک بزاریم مثل کیک اسفنجی چند دقیقه داخل فر باشه یا سریع سینی کلپ کیکو بیرون بیاریم رو توری بزاریم؟؟شرمنده سوالام زیاد بود همه تلاشم بی نتیجه موند کاپ کیک شکلاتی خیلی خوب بود فقط انسجام نداشت انگار توش حفره داشت و سرریز شده بود ممکنه از پودر کاکائو باشه؟؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 27 خرداد 1399، 06:01

سلام عزیزم،
1. در مورد سر ریز شدن یا بیکینگ پودرتون خیلی فعاله و باید سر خالی می ریختید و یا میزان موادی که در هر کپسول ریختید زیاد بوده، یا دمای فر دقیق نیست و رویه کاپ کیک ها به موقع کراست نبسته.
2. در مورد کاپ کیک شکلاتی عدم انسجام به دلیل بیکینگ پودر زیاد و هم زدن بیش از حد مواد، بعد از اضافه کردن آرده و حفره هم به دلیل هم زدن زیاد مواد خشکه.
3. کاپ کیک رو باید درجا از فر بیرون بیارید، وگرنه خشک می شه.
4. متاسفانه عکس کریمینگ آپلود نشده.

raz
سه شنبه، 09 دی 1399، 21:23

استادجان سلام🌹میخواستم این مقدار رو در قالب ۲۰گرد درست کنم،خواستم بپرس کف قالبو چرب کنم و روش کاغذ روغنی بندازم؟دیواره دیگه چرب نشه یا آرد پاشی؟؟و اینکه مثل کیک خیس بعد یک ربع در بیارم یا بزارم خنک بشه کامل بعد دربیارم؟؟استاد راحت از قالب خارج میشه یا ممکنه از هم پاشیده بشه؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید🙏🏻🙏🏻

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 10 دی 1399، 08:49

سلام عزیزم،
دستور رو می تونید در قالب گرد 20 آماده کنید، کف قالب رو چرب کنید و کاغذ روغنی بندازید نیازی به به چرب کردن یا آردپاشی دیواره ها نیست. کیک رو بعد از نیم ساعت خارج کنید. کیک منسجمه و راحت از قالب خارج می شه ولی اگر در کل برای خارج کردن کیک ها مشکل دارید قالب کمربندی تهیه کنید.

raz
چهارشنبه، 10 دی 1399، 11:05

استاد مثل کیک اسفنجی باهاش رفتار کنم؟یعنی چند دقیقه بعد پخت داخل فر خاموش بمونه و بعد از قالب مثل کیک اسفنجی از روش بر روی توری خنک کننده قرار بدم نه از کف قالب؟؟
استاد با قالب کمربندی باشه ازش نمیریزه؟؟قالب کمربندی هم کفش کاغذ روغنی بزارم و بعد طبق دستور عمل کنم؟؟شرمنده استاد سوالام زیاده😔

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 10 دی 1399، 14:45

سلام عزیزم،
1. فقط کیک اسفنجی و شیفون رو برعکس روی توری قرار میدیم بقیه کیک ها رو از کف قالب روی توری میذاریم.
2. اگر فر خوب باشه حتی کیک اسفنجی و شیفون هم نیاز به موندن در فر خاموش نداره ولی این کیک رو به هیچ وجه حتی اگر فر خوب نیست نباید در فر خاموش بذارید چون خشک می شه.
3. با قالب کمربندی از داخلش نمی ریزه چون مواد بسیار غلیظه
4. قالب کمربندی رو هم کف قالب کاغذ بندازید کافیه.

raz
يکشنبه، 14 دی 1399، 14:25

استادجان درست کردم عالی شده 👍👍همیشه دعاتون میکنم و امیدوارم بتونم لطفتون رو جبران کنم🙏🏻🙏🏻
فقط من پودر کاکائو رو وزن کردم با پیمانه برنداشتم یه مقدار طعم شیرینیش کم شده بود به نظرتون پودر کاکائورو با پیمانه بردارم بهتر هستش؟؟میگم شاید کاکائو زیاد برداشته باشم آخه با پیمانه و ترازو انگار مقدارش تفاوت داره موندم چی کار کنم میگم شاید چون بقیه مواد با پیمانه پر شدن و فقط کاکائو وزن شد  اینجور شده یا شاید اصلا مساله ای نیست؟؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 14 دی 1399، 15:11

سلام عزیزم این کیک شیرینی کمی داره هم با پیمانه اندازه بگیرید هم حجم شکر رو تا یک و نیم پیمانه می تونید زیاد کنید.

پرستو363
شنبه، 27 ارديبهشت 1399، 15:01

سلام ممنون از راهنماییاتون کیکم عالی شد طعمش من فقط به ذائقه خودم شکر و پودر قند خیلی کم ریختم فقط یه سوال دارم فراستینگم موقعی که ریختم تو قیف خیلی شل بود یعنی وقتی میخواستم تزیین کنم نمیتونستم هیچ حالت خاصی بهش بدم باید میذاشتم یخچال بعد تزیین میکردم یا نه در هر صورت عکسش میذارم نظر بدید ممنون

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 27 ارديبهشت 1399، 15:21

سلام عزیزم،
یا به دلیل کم کردن پودر قند، کرم استحکام لازمه رو نداشته و یا به دلیل گرم بودن شکلات آب شده حین اضافه کردن، در هر دو صورت با قرار دادن در یخچال مشکل حل می شد.

پرستو363
شنبه، 27 ارديبهشت 1399، 17:21

دست شما درد نکنه دفعه بعد یادم میمونه حتما اما فکر کنم در کل قیافه کیکم خوب شده نه طعم کیکم عالی شد با دستور شما دلیل کم کردن شکر و قند هم به دلیل خانواده است مرسی عزیزم

Lian
دوشنبه، 22 ارديبهشت 1399، 20:32

سلام عزیزم
من اولین بار بود که کاپ کیک درست میکردم.
مزه و بافتش فوق العادهههههه شده بود. البته من تمام دستورات  شما رو مو به مو انجام دادم.
تزئین رو هم دادم خواهرکوچولوم که عاشق تزیین کردنه انجام داد
خیلی ازتون ممنونم.
واقعا سوالی برام پیش نیومد در روند کار از بس  که عاااالی توضیح داده بودین

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 23 ارديبهشت 1399، 06:49

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که از دستور راضی بودید، نوش جونتون، تزئین روش هم عالی شده دست خواهر عزیزتون درد نکنه

Mona A
دوشنبه، 08 ارديبهشت 1399، 16:38

سلام بهاره جون امروز برای بار چهارم کاپ کیک رو درست کردم یک سوال داشتم من همیشه کره مصرفی پاک بود ایندفعه شکلی استفاده کردم در آخر کار کاپ کیک وقتی از کاغذ جدا میشد بسیار شکننده بود ولی با کره پاک اینطور نبود دلیلش همین تعویض کره هست یا نه البته بولینگ پودرمم ایندفعه مارک دیگه ای بود اولیا با مارک مهسا ایندفعه با مارک سهیل.ممنون میشم راهنمایی کنید.

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 08 ارديبهشت 1399، 16:52

سلام مونا جان،
عزیزم عدم انسجام ربطی به کره نداره و مربوط به بیکینگ پودره مجدد از بیکینگ پودر مهسا استفاده کنید.
کاپ کیک هاتون هم عالی شده نوش جونتون

Mona A
سه شنبه، 09 ارديبهشت 1399، 09:22

خیلی ممنون عزیزم

Mona A
چهارشنبه، 10 ارديبهشت 1399، 08:09

سلام بهاره جان میشه مارک وانیل و بکینگ پودر و جوش شیرین مصرفی خودتونو به من بگین منم تهیه کنم ممنون.

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 10 ارديبهشت 1399، 08:27

سلام عزیزم،
بیکینگ پودر تیارا، وانیل ملودی یا دکتر اوتکر، جوش شیرین گلها

Mona A
چهارشنبه، 10 ارديبهشت 1399، 14:41

خیلی ممنون عزیزم

Noushin_ashabi
دوشنبه، 08 ارديبهشت 1399، 10:52

سلام. با تشکر بسیار از رسپی خیلی عالیتون واقعا لذت بردیم. من فقط یه مشکل داشتم توی فراستینگم . وقتی که فراستینگو درست کردم ریختم توی قیف تا تزیین کنم کاپ کیکارو دیدم که فراستینگ توی ماسوره گیر میکنه. بعد متوجه شدم تیکه های شکلات توی فراستینگه که انگار دوباره بسته شده باشه و گیر میکرد توی ماسوره. علتش چی بود؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 08 ارديبهشت 1399، 13:58

سلام عزیزم،
کاپ کیک هاتون عالی شدن واقعا آفرین به شما و ممنون از عکس
در مورد تکه های شکلات، زمان اضافه کردن شکلات آب شده، دقت کنید که کرم آماده شده و شکلات آب شده هم دما (دمای محیط) باشند، اختلاف دما باعث شوک دمایی و بستن شکلات می شه.

غزاله
جمعه، 05 ارديبهشت 1399، 17:04

سلام، من چهارمین باره که این کاپ کیک را درست میکنم و عاشق مزه و بافت عالیش شدم. بسیار سبک و خوشمزه...با اینکه فراستینگش را هم خییییلییی دوست دارم اما از ترس کالری اضافه درستش نکردم ‌:) یه سوال داشتم، میشه مواد کیک را یکجا توی قالب بپزم؟؟ اگر آره، قالب چندسانتی؟؟

غزاله
جمعه، 05 ارديبهشت 1399، 17:14

جواب سوالم را توی پرسش و پاسخهای پایین تر دیدم، متشکرم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 05 ارديبهشت 1399، 19:37

سلام عزیزم،
کاپ کیک هاتون عالی شدن خیلی خوشحالم دستور رو دوست دارید نوش جونتون باشه.

هانیه ۷۳
جمعه، 29 فروردين 1399، 09:43

سلام بر استاد عزیزم ، مثل همیشه دستور عالی و بی نقص :) من قالب نداشتم ، توی قالب کاپ کیک دونه ای چدنی درست کردم ، شش تا داشتم و مایه بیشتر بود ، ریختم تو کاغذ که یه چندتاییشون باز شدن و حالتشونو از دست دادن ، ۴ تا دیگه میگیرم :) یکم وسطش بیشتر جا برای پخت داشت ، فکر کنم شش تا رو دونه دونه گذاشتم تو سولار ، درش باز بود ، تا اومدم بقیه رو بریزم و بزارم بین پنج تا هفت دقیقه طول کشید شاید دمای پیش گرمایشم کم شده ، ولی بافت بسیار لطیف و عالی بود ، حسی که موقع خوردنش داشتم شبیه براونیز بود لطیف و عالی :) بازم ممنون

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 29 فروردين 1399، 10:37

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که از کاپ کیک ها راضی بودید، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس.
 حتما یا سینی کاپ کیک بخرید، کپسول بندازید یا مواد رو نصف کنید چون مایه کاپ کیک به هیچ وجه نباید بیرون منتظر بمونه و در فر هم نباید باز شه.

هانیه ۷۳
جمعه، 29 فروردين 1399، 13:21

بهاره جون البته من کره نزدم کامل ، ۴۰ گرم کره بود کره فله گاوی داریم ما ، کره هلندی نیست ، با ۶۰ گرم روغن نیمه جامد صاف شده فک کنم دلیل این که یکم هنوز جا داشته برای پخت شاید این بوده

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 29 فروردين 1399، 16:10

متاسفانه میزان رطوبت و چربی کره با روغن نیمه جامد کاملا متفاوته و قابل جایگزینی نیستند و روغن نیمه جامد دستور کاپ کیک رو خراب می کنه. به همین دلیل برای اینکه وقت و موادتون هدر نره تا جایی که براتون ممکنه مواد رو تغییر ندید.

فاطمه و پسر گلش
شنبه، 23 فروردين 1399، 11:13

سلام بهاره خانم
من و پسرم با دستورات پخت عالی شما واقعا کیف می کنیم و کلی اعتماد به نفس پیدا کردیم. این هم از کیک فنجونی ما که با سلیقه پسرم تزئین شده

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 23 فروردين 1399، 13:18

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که دستور مورد پسندتون بوده، نوش جون پسر گلتون و ممنون از عکس

شکوفه بهاری
سه شنبه، 27 اسفند 1398، 17:17

سلام
من امروز این کاپ کیک های خییییلیییی خوشمزه رو درست کردم و در کنار خانواده خوردیم و کلی لذت بردیم.
مثل همیشه عالی و مفید بود دستورات. خداروشکر که با سایت شما آشنا شدم.
فقط یه سوال اگه برای کیک پودر کاکائو کمتر بریزم اشکالی نداره؟ چون یه کم حس کردم به خاطر زیاد بودن پودر کاکائو کیک سنگین شده.

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 27 اسفند 1398، 18:16

سلام عزیزم،
خوشحالم که از سایت راضی هستید، می تونید پودر کاکائو رو کم کنید و همون اندازه به جاش آرد بریزید.

Mona A
دوشنبه، 02 دی 1398، 11:52

سلام من تازه عضو شدم و خیلی به کیک و شیرینی پزی علاقه دارم این اولین کاپ کیکی هست که پختم بابت دستورات و نکات کلیدی خودتون ممنون.

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 02 دی 1398، 20:10

سلام مونا جون،
خوش اومدین عزیزم امیدوارم سایت براتون مفید باشه، کاپ کیک هاتون عالی شده نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

Hani
دوشنبه، 06 آبان 1398، 21:33

سلام
مثل همیشه عاااالی
شما بی‌نظیری!
مرسی از آموزش فوق العاده

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 07 آبان 1398، 06:44

سلام عزیزم،
هنر خودته هانی جان، بسیار شیک و عالی شده

Efi84
دوشنبه، 25 شهریور 1398، 11:04
Efi84
دوشنبه، 25 شهریور 1398، 11:28

سلام استاد عزیز .این کاپ کیک شکلاتی با دستور خوبتون و تزیینش به سفارش دختر کوچولوم که به تم هالویین خیلی علاقه داره.ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 26 شهریور 1398، 17:02

سلام عزیزم،
عجب تزئین خاص و قشنگی انجام دادید، بسیار خوشرنگ و زیبا شدن کاپ کیک ها واقعا آفرین بر شما و خوش به حال دختر عزیزتون که همچین مادر هنرمندی داره.

azin-1368
يکشنبه، 24 شهریور 1398، 06:03

کاپ کیک شکلاتی با خامه زده شده به کمک دستور های بی نظیر شما، یک دنیا ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 24 شهریور 1398، 10:11

سلام عزیزم،
چقدر کاپ کیک هاتون عالی شدن نوش جونتون باشه و ممنون از عکس زیبا

ملکه مریم
يکشنبه، 27 مرداد 1398، 16:45

ممنوووونم بابت دستور عالیتون بافت بینظیری داشت با اینکه تو قالب مقوایی مافین پختم عالی شد و نقصی نداشت

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 27 مرداد 1398، 17:06

سلام مریم جان،
خیلی خوشحالم که از دستور راضی بودید، نوش جونتون باشه عزیزم و ممنون از عکس

Far_zaneh
سه شنبه، 28 خرداد 1398، 11:09

ممنونم از رسپی عالیتون. دیروز این کاپ کیک ها رو درست کردم بافتش سبک و عالی شد .دوستام همه خوششون اومد

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 28 خرداد 1398، 13:43

سلام فرزانه جان،
چقدر کاپ کیک هاتون شیک و عالی شدن عزیزم خیلی لذت بردم نوش جون دوستان عزیزتون و ممنون از عکس

Manera
شنبه، 05 بهمن 1398، 17:15

بهاره جان در مورد کاپ کیکهای ایشون ممکنه بفرمایید چرا کاغذ از کیک جدا میشه؟؟منم گاهی این مشکل رو دارم.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 05 بهمن 1398، 19:34

عزیزم یا داخل لاینر چرب شده یا پخت چند دقیقه زیاد بوده، زمان داده شده در دستورها تقریبیه و گرمای فرها با هم فرق داره. ولی ایراد محسوب نمی شه.

زهرا فروزان
دوشنبه، 02 ارديبهشت 1398، 14:47

استاد جانم ممنون از دستور بی نظیری‌که دادید.اینم‌از کاپ‌کیک های من

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 02 ارديبهشت 1398، 16:21

خودت بینظیری زهرا جون هنرمند، تزئین کاپ کیک ها هم عالی شده عزیزم نوش جونتون و ممنون از عکس

زهرا فروزان
دوشنبه، 02 ارديبهشت 1398، 17:26

ممنون.زنده باشین❤

زهرا فروزان
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 09:44

استاد فقط یه سوال.من از کاغذ کشی استفاده کردم.موقع خوردن چون بافت کاپ‌کیک لطیف هست به سختی ازش جدا میشد.خواستم بپرسم با کپسول معمولی یا مقوایی بهتر میشه؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 09:55

کپسول معمولی جنس خوب، کپسول مقوایی برای مافینه که بافت سفت تری داره.

Sh saniei
جمعه، 09 آذر 1397، 15:02

چقدر عالی شد ممنون از سایت خوبتون

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 09 آذر 1397، 15:58

بسیار خوب و عالی درآوردید آفرین بهتون و ممنون از عکس

Efi84
سه شنبه، 06 آذر 1397، 19:09

با تشکر از رسپی کاملتون .این کاپ کیکارو درست کردم .بافتشون واقعا ترد بود

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 06 آذر 1397، 19:23

سلام عزیزم،
بسیار عالی و با سلیقه درست کردید، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

Efi84
چهارشنبه، 07 آذر 1397، 10:26

ممنون از شما خانم بزرگوار که دانشتون رو بی‌دریغ در اختیار ما قرار میدین.

Hasti
سه شنبه، 02 مرداد 1397، 16:38

بافتی بسیااااار عالی

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 02 مرداد 1397، 20:30

وای عالیه هستی جون خیلی خوب شدن، ممنون از عکس و موفق باشید

:)Fatemeh
سه شنبه، 19 تیر 1397، 15:46

سلام بهاره جان
با مطالعه دستور های دقیق شما مثل کرمینگ تمپرینگ و... تونستم برای اولین بار این کاپ کیک خوشمزه رو با کرم پنیری شکلاتی بدون هیچ مشکلی درست کنم خیلی ممنون از سایت خوبتون.

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 19 تیر 1397، 17:51

سلام فاطمه جان،
چقدر شیک شده خیلی خیلی لذت بردم، آفرین به هنرتون و ممنون از عکس

AZIN DA
سه شنبه، 29 خرداد 1397، 05:09

اینم کاپ کیکهای من با تزئین باتر کریم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 29 خرداد 1397، 06:00

چه کاپ کیک های بهاری زیبایی درست کردی آذین جان خسته نباشید و ممنون از عکس

AZIN DA
سه شنبه، 29 خرداد 1397، 06:45

قربونتون منم ممنونم از شما استاد بزرگوار بوووووووووووس

ملیکا
شنبه، 29 ارديبهشت 1397، 08:42

سلام عزیزدلم با دستور کاپ‌کیک شما برای تولد دوستم کاپ‌کیک شکلاتی تهیه کردم و بسیار از طعم شیک و عالی‌ش لذت بردیم ممنونم.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 29 ارديبهشت 1397، 09:06

به به چقدر تزئینتون شیک و قشنگه، واقعا حرفه ای شده نوش جونتون، آفرین به شما و ممنون از عکس

masume
سه شنبه، 28 فروردين 1397، 15:28

خیللیییی عالی
فقط چرا واسه من یکم پف کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 28 فروردين 1397، 15:43

سلام معصومه جان،
عزیزم خسته نباشید و ممنون از عکس، تو عکسی هم که انداختی مشخصه که بالا نیومده. اولین علت پف نکردن کاپ کیک حرارت غیردقیق فره، حتما در فر دماسنجِ فر بذارید تا از دقیق بودن درجه فر مطمئن شید. دمای کمتر بیکینگ پودر رو فعال نمی کنه و دمای زیاد باعث می شه کاپ کیک پف کنه ولی پفش بعد بخوابه. نکته دوم کهنه بودن بیکینگ پودر و جوش شیرینه، بیکینگ پودر به خصوص در مناطق مرطوب به راحتی اثرش کم می شه، حتما قبل از استفاده کمی از اون رو در آب داغ بریزید اگر مثل گاز نوشابه جوشید یعنی سالمه و بعد استفاده کنید و دلیل سوم خوب نزدن کره و شکره.

homa
دوشنبه، 06 آذر 1396، 17:57

سلام استادایا این کیک برای تولدخوب هست ودرچه قالب واینکه کرم فوق العادهای هست میشه خامه فرم گرفته هم اضافه کنیم برای روکیک تولدجهت اینکه ازکه وشکلات کم کنیم ممنون زحمت میکشدوپاسخ میدین این هم عکس

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 06 آذر 1396، 18:46

سلام هما جان،
به به مثل همیشه عالی و با سلیقه! در مجموع امکان پخت کاپ کیک ها بصورت کیک هست ولی در مورد این کاپ کیک توصیه نمی کنم چون به دلیل رطوبت بالا ترک های زیادی روی کیک ایجاد می شه و زیباییش از بین می ره ولی اگر تمایل به این کار داشتید از قالب 20 سانت استفاده کنید.
بعد از آماده کردن مواد فراستینگ می تونید یک پیمانه خامه فرم گرفته در اون فولد کنید تا خامه ای شه.

حنا
چهارشنبه، 28 تیر 1396، 19:21

سلام. ممنون از سایت مفیدتون. همه چی دقیق و با حوصله توضیح داده شده. من دقیقا مطابق با دستور پخت شما این کاپ کیک رو پختم. ولی داخلش خمیری مانند شده. ميشه بگید علتش چيه؟؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 29 تیر 1396، 05:02

سلام حنا جان،
عزیزم خیلی ناراحت شدم نتیجه دلخواه رو نگرفتید. این مشکل بسیار بسیار رایجه و علت اصلیش هم زدن زیاده. از از لحظه ای که آرد رو اضافه می کنید باید مواد فقط و فقط در حد یکدست شدن هم بخوره. برای اینکه کمتر هم بزنید مایه کیک رو قبل از اضافه کردن آرد، به کاسه بزرگ تر منتقل کنید اینطوری سریع تر آرد مخلوط می شه.
نکته دومی که می تونه این مشکل رو ایجاد کنه دمای مخلوط آب و شکلاته. باید حتما هم دمای محیط باشه. ذره ای داغی مواد رو شفته و خام می کنه.
نکته بعدی بیکینگ پودره، اولا بیکینگ پودر باید سالم باشه، حتما توی آب گرم بریزید و بذارید اگر کف کرد سالمه و اینکه بیکینگ پودر رو خوب توی مواد ویسک کنید، اگر با آرد الک کنید که چه بهتر. از مارک های ناشناس و متفرقه هم استفاده نکنید من خودم از مارک تیارا Tiara استفاده می کنم.
نکته آخر دمای فره، حتما دماسنج فر از لوازم قنادی تهیه کنید و توی فر بذارید. دمای کمتر فر باعث می شه مواد در لحظه ورود پف نکنه و شفته بمونه.
موفق باشید.

faezeh
جمعه، 29 بهمن 1395، 17:36

خیلی عالی بود و خوش طعم.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 29 بهمن 1395، 18:26

به به عزیزم، خوشحالم دوست داشتید و ممنونم از عکس

ghazal
يکشنبه، 04 مهر 1395، 20:08

بهترين كاپ كيك شكلاتي كه تا حالا خوردم. عااالي بود عزيزم. ممنون ❤️

جمیله رستمی
جمعه، 29 مرداد 1395، 21:07

مثل همیشه عالی بود شف بینظیرم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 30 مرداد 1395، 04:41

چه تزئین خوشگلی ممنون از عکس

نظرات
Mahsa h
شنبه، 21 خرداد 1401، 20:22

سلام ممنون از اموزش های خوبتون
خواستم بپرسم علت اینکه این کیک بعد از پختن از دیواره کپسول جدا میشه چی هست ؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 22 خرداد 1401، 05:33

زمان پخت رو کمی کاهش بدید.

Masood
شنبه، 20 شهریور 1400، 05:17

با سلام خدمت شما
من از رسپیهای شما کیک سیب و کیک سریع شکلاتی رو درست کردم و خیلی هم عالی بود.
حالا سوالم اینه: امکان داره مایه همین کیکها رو به جای ریختن توی قالب میان تهی، توی کپسول کاپ کیک بریزیم و باهاش کاپ کیک درست کنیم؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 20 شهریور 1400، 07:31

سلام به شما،
بله می تونید.

Fateme khorshid
سه شنبه، 10 فروردين 1400، 15:24

بهاره جان
یه بسته پودر بیکینگ پودر دکتر اتکر کافیه؟ یا با قاشق اندازه بزنم؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 10 فروردين 1400، 18:12

حتما با قاشق اندازه بگیرید.

Fateme khorshid
سه شنبه، 10 فروردين 1400، 14:41

شرمنده بهاره جان
من میخام ۱۰۰ گرم خامه با ۱۰۰ گرم شکلات مخلوط کنم
چ قدر در یخچال استراحت کنه ؟ تا بشه با ماسوره رویه کاپ کیک پایپ کنیم؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 10 فروردين 1400، 18:13

بسته به جنس شکلات زمان متغیره خودتون تست کنید، معمولا یک ساعت کافیه

Fateme khorshid
سه شنبه، 10 فروردين 1400، 14:40

سلام بهاره جان
ببخشید چرا باید پودر کاکاعو واب جوش مخلوط بشن؟ علتشون چیه
اما تو بعضی ها باید با آرد الک بشه؟
و اینکه چرا تو مافین ‌دبل چاکلت از جوش شیرین استفاده کردید و اینجا استفاده نشده؟
علتشون چیه

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 10 فروردين 1400، 18:12

استفاده از روش های مختلف و مواد اولیه متفاوت ما رو به نتیجه ها و بافت های متفاوت می رسونه اگر قرار بود همه مثل هم باشن دیگه تنوعی در کار نبود. با مخلوط کردن با آب بافت نرم تر میشه و با الک کردن بافت پوک تر، با جوش شیرین قُله ای و متخلخل می شه که برای مافین لازمه.

Fateme khorshid
سه شنبه، 10 فروردين 1400، 18:57

چ قدر عالی توضیح دادید
مرسی واقعا بابت توضیحاتتون

Hani
پنجشنبه، 28 اسفند 1399، 17:20

سلام ببخشید اگر بخوان این کیک رو تو قالب 15 سانتی درست کنم باید رسپی رو به چه نسبتی درست کنم؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 28 اسفند 1399، 17:57

نصف کن عزیزم.

Zahra Hajiali
پنجشنبه، 02 بهمن 1399، 19:18

خانم وحید عزیز سلام
خیلی ممنون از رسپی های عالیتون
من بالا عکس کاپ کیکم رو آپلود کردم ولی چون ذوق زده بودم همین که از فر درآوردم عکس گرفتم خواستم داغه داغ ازتون تشکر کنم
قبلا هم با رسپی های شما نان برنجی و نخودچی درس کردم و هر دو عالی بودن
خیلی ممنون از محبتتون❤💖

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 03 بهمن 1399، 09:19

سلام عزیزم،
دقت و هنر خودتونه که نتیجه عالی می کنه آفرین به شما بانوی هنرمند.

MH
سه شنبه، 27 آبان 1399، 08:07

سلام
من سینی کاپ کیک نداشتم کیک را در قالب ۲۵ به مدت ۳۵ دقیقه پختم. عالی شد.
کرم شکلاتی روش مالیدم عالی شد.
همه را شگفت زده کردم.
ممنون از لطف شما بابت آموزش عالی در این سایت.

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 27 آبان 1399، 09:57

به به چقدر خوشحالم از رضایتتون نوش جونتون باشه و خسته نباشید

پرستو363
دوشنبه، 03 شهریور 1399، 18:34

سلام ببخشید یه سوال من این کاپ کیک چند بار درست کردم عالیه مخصوصا طعم خود کیکش میخواستم ببینم اگه بخوام اینو به صورت یه کیک بزرگتر تو قالب کمربندی درست کنم میشه/؟ مثلا به عنوان کیک تولد با تزیین شکلات؟ مثلا برای یه قالب به قطر 22-24 سانت ممنون میشم راهنمایی کنید و بگید اگه میشه تو قالب بزرگ درست کرد میزان مواد چقدر باید بشه؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 03 شهریور 1399، 18:47

سلام عزیزم،
این مواد مناسب قالب بیسته، در قالب بیست و دو هم می تونید بریزید اما ارتفاعش کم می شه فقط دقت داشته باشید که به دلیل رطوبت رویه صافی در کیک ایجاد نمی شه و کمی ترک می خوره

پرستو363
دوشنبه، 03 شهریور 1399، 19:51

پس یعنی با همین میزان موادی که اینجا گفتید میتونم تو قالب 20 سانت این کیک درست کنم دست شما درد نکنه

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 03 شهریور 1399، 20:07

بله عزیزم خیلی هم عالی می شه

پرستو363
سه شنبه، 04 شهریور 1399، 05:17

اره چون این خود کیکش با دستور شما عالیه ممنونم برای اینکه به قالب نچسبه کاغذ روغنی میشه استفاد ه کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 04 شهریور 1399، 06:50

کاغذ روغنی بندازید حتما

پرستو363
يکشنبه، 16 شهریور 1399، 06:06

ببخشید بعد زمانش همون 20 دقیقه کافیه تو قالب؟ یا بیشتر بذارم/

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 16 شهریور 1399، 07:12

بعد از نیم ساعت چک کنید.

پرستو363
يکشنبه، 16 شهریور 1399، 08:56

ممنون یکم بیشتر طول کشید حدود 35 دقیقه ای گذاشتم خنک بشه تزیین خوب بلد نیستم بکنم اما عکسش میذارم ممنونم فقط من الان قالب 20 سانت گذاشتم اگه نخوام تو قالب بزرگتر ارتفاعش کم بشه چقدر به مواد اضافه کنم؟ مثلا قالب 25-26

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 16 شهریور 1399، 09:34

مواد رو دو برابر کنید عزیزم

پرستو363
يکشنبه، 16 شهریور 1399، 10:13

مرسی

پرستو363
پنجشنبه، 25 ارديبهشت 1399، 14:26

این کاپ کیک با همین فراستینگ که اینجا اموزش دادید بعد از تزیین کردن نیاز به داخل یخچال رفت ن یا کلا نگهداری در یخچال نداره  که نه؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 25 ارديبهشت 1399، 14:40

به دلیل فراستینگ کره ای باید در یخچال نگهداری شه و بعد یک ربع قبل سرو بیرون بذارید تا لطیف و هم دمای محیط شه

پرستو363
پنجشنبه، 25 ارديبهشت 1399، 15:59

ممنون که گفتید

پرستو363
پنجشنبه، 25 ارديبهشت 1399، 16:34

این پرسیدم برای اینکه کیک بره داخل یخچا ل سفت نمیشه؟.

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 25 ارديبهشت 1399، 20:29

چرا عزیزم یک درجه سفت می شه، یک ربع الی نیم ساعت قبل از خوردن و سرو کردن از یخچال بیرون بیارید به دمای محیط برسه باز لطافتش برمیگرده

پرستو363
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 07:36

ببخشید واسه اون فراستینگ روش موا د که نباید خیلی داغ یا سرد باشه درسته؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 08:41

چون تک تک مواد اولیه هم دمای محیط هستند، فراستینگ هم هم دمای محیط می شه. نه داغه نه سرد

پرستو363
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 09:04

مرسی که انقدر زود جواب میدید

پرستو363
يکشنبه، 14 ارديبهشت 1399، 15:24

ببخشید من قالب دارم اما کپسول ندارم بدون کپسول مشکل پیش میاد یا نه؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 14 ارديبهشت 1399، 17:49

بله عزیزم بدون کپسول خارج کردن از سینی سخت می شه.

پرستو363
سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399، 07:34

ممنون

Ala
سه شنبه، 09 ارديبهشت 1399، 08:39

سلام استاد
این دستوررو میشه توی قابلمه هم درست کرد؟
یعنی ته فنجون کپسول بندازیم وبزاریم تو قابلمه ای که توش آبجوش هست؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 09 ارديبهشت 1399، 10:22

سلام عزیزم،
شرمنده اصلا تجربه  و اطلاعی از پخت در دیگ ندارم.

Ala
سه شنبه، 09 ارديبهشت 1399، 10:51

دشمنتون شرمنده
قبلا چندین باربافردرست کردم ولی الان فرندارم دلمم برای طعم فوق العاده ش تنگ شده

پرستو363
جمعه، 29 فروردين 1399، 12:57

ببخشید گفتید این دستور برای 12 تایی من اگه 6 تایی میخوام چون ظرفم انقدره همه مواد گفته شده رو نصف کنم درسته؟ فقط تخم مرغ چی اونم یکی کنم یا همون 2 تا باشه؟ ممنون

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 29 فروردين 1399، 16:04

تک تک مواد (شامل همه می شه و تخم مرغ هم جزوشه) باید تقسیم بر دو شه.

پرستو363
چهارشنبه، 27 فروردين 1399، 20:53

سینی من 6 تایی میشه موادی که نوشتید بگید معادل چند تا کاپ کیک؟ تو این میشه به جای شکلات تخته ای از چیپسی استفاده کرد

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 27 فروردين 1399، 21:00

سلام عزیزم،
تمامی دستورهای کاپ کیک سایت دوازده تائین. شکلات چیپسی قابل جایگزینی نیست.

MH
شنبه، 12 بهمن 1398، 07:22

سلام
من سینی کاپ کیک ندارم میشه در قالب مقوایی مافین درست کنم؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 12 بهمن 1398، 10:09

از نظر تکنیکی مشکلی نداره ولی حجم مواد زیاد میشه مواد این کاپ کیک فشرده و سنگینه و قطعا با فر شما بد میشه.

Sevda
يکشنبه، 06 بهمن 1398، 15:44

این کرم واسه فیلینگ کیک بهتره یا کرم پنیری؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 06 بهمن 1398، 21:10

کرم های کره ای به خصوص اینکه شکلات داره در یخچال کمی سفت می شن و برای خیلی ها خوشایند نیست، به همین دلیل کرم پنیری قطعا بهتره.

mehrsan
پنجشنبه، 03 بهمن 1398، 08:12

خانم وحید سلام.من کیک رو تو قالب 20 سانت ریختم ولی متاسفانه کیک من خمیری شد. مواردی که به دوستان گفته بودید هم رعایت کردم  فکر کنم مایه کیکم غلظت مال شما رو نداشت. یعنی وقتی مخلوط آب و پودر کاکائو رو ریختم با اینکه خوب فولد کردم  موادم یه کم شل شد . یعنی نیاز نبود همش رو بریزم یا علت دیگه ای داشته؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 03 بهمن 1398، 10:59

سلام عزیزم،
مطمئنید مخلوط آب و پودر کاکائو هم دمای محیط شده بود؟
اگر نه فرتون چیه؟ برقی یا گازی؟

mehrsan
پنجشنبه، 03 بهمن 1398، 19:11

بله. حدودا  نیم ساعت گذشت تا استفاده کردم. فرم گازیه
کیکم اصلا پف نکرد اما پخته بود . وقتی سیخ چوبی داخلش کردم تمیز بیرون اومد ولی بافتش سنگین و فشرده بود. مثل فاج شده بود
با این حال خوشمزه بود

mehrsan
پنجشنبه، 03 بهمن 1398، 19:13

دوباره به صورت کاپ کیک  امتحان می کنم . ان شاءالله خوب در بیاد

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 03 بهمن 1398، 20:25

این حالتی که می گید که نه پف کرده، شفته هم بوده ربطی به کیک بودن یا کاپ کیک بودن نداره عزیزم، یا فر داغ نشده بوده و دما کم بوده یا بیکینگ پودر خرابه، بیکینگ پودر رو تو آب ولرم بریزید ببینید مثل نوشابه گازدار میشه؟

mehrsan
جمعه، 04 بهمن 1398، 08:15

بیکینگ پودر رو تست کردم سالم بود پس مشکل از حرارت فرم بوده. ممنون ازتون

Sogand
دوشنبه، 08 مهر 1398، 18:22

بهاره جان من هر بار که کاپ کیک(هر کاپ کیکی) درست میکنم بعد از خنک شدن و گذشت یکی دو ساعت کاغذ رو تا حدودی پس میزنه و یه جورایی برای پذیرایی از مهمان بد شکل میشه، علت اینکه مواد کاپ کیک‌هام جذب کاغذ نمیشن چیه؟ ممنون از پاسخگوییتون

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 09 مهر 1398، 06:49

سلام عزیزم،
زمان پختتون طولانیه، زمان داده شده در دستورها تقریبیه و بسته به فر متفاوته، دو -سه دقیقه زمان رو کمتر بذارید تا کاپ کیک خشک نشه و از کاغذ فاصله نگیره، اگر هم از فر برقی استفاده میکنید، دفترچه رو چک کنید که تنظیم رو درست کذاشته باشید.

ملکه مریم
شنبه، 08 تیر 1398، 19:41

سلام
این کاپ کیک بوی کره نمیده؟
و نکته دیگه شیفون شملاتی رو میشه تو قالب کاغذی کاپ کیک پخت؟(اون کاغذ ضخیما)
و اینکه میخوام کیک سنگینی نباشه ک گلوگیر بشه

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 08 تیر 1398، 20:09

سلام عزیزم،
پودر کاکائوی تازه و مرغوب عطرش بر کره غالبه، پس اگر از پودر خوب استفاده کنید، بوی کره حس نمی شه.
قالب های مقوایی ضخیم برای کاپ کیک نیستن، برای مافین هستن، اگر سینی کاپ کیک دارید می تونید توش کپسول بندازید و شیفون شکلاتی رو توش بریزید ولی توی کاغذ مافین فکر نکنم خوب شه عزیزم.
فرق کاپ کیک و مافین رو در پستی که لینکش رو در زیر گذاشتم مفصل توضیح دادم:
https://spbaking.com/recipes/%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D9%85%D8%A7%D9%81%DB%8C%D9%86-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%BE-%DA%A9%DB%8C%DA%A9-t63

ملکه مریم
يکشنبه، 09 تیر 1398، 10:10

اخه سینی کاپ کیک ندارم
من کیک یزدی توی کاغذ مافین پختم خوب دراومد
نمیدونم این چجوری میشه
تست میکنم ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 09 تیر 1398، 15:50

مریم جون کیک یزدی مافینه برای همین خوب در میاد، در واقع یه نوع مافین (کیک یزدی) رو در کاغذ مخصوص مافین ریختید برای همین مشکلی نبوده. باز امتحان کنید ایشالا که خوب میشه.

ملکه مریم
سه شنبه، 11 تیر 1398، 17:38

خیلی ممنون
خوب شد ک فهمیدم کیک یزدی جزو مافیناست
اطلاعات قنادی منو بالا بردین خدا خیرتون بده.
ایشالا خدا کمک کنه ی قالب مخصوص بخرم.

Elahek
سه شنبه، 01 آبان 1397، 19:48

سلام ببخشيد من ميخوام ٥٠تا كاپ كيك درست كنم چقدر مواد بيشتر كنم؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 01 آبان 1397، 21:14

عزیزم بسته به سایز کاغذِ کاپ کیک (کپسول) داره، این مواد ده عدد کاپ کیک با کپسول متوسط استاندارد سینی کاپ کیک می ده که برای پنجاه تا مواد باید 5 برابر شه. مسلما اگر از کاغذهای کوچیک یا بزرگ استفاده کنید تغییر می کنه.

مرضیه۴۷
پنجشنبه، 12 مهر 1397، 12:28

سلام ازشکرقهوه ای استفاده کردم

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 12 مهر 1397، 15:16

مرضیه جون شکر قهوه ای اصلا کریمینگ باهاش انجام نمی شه، در واقع مهم ترین قسمت تهیه کاپ کیک که هوا دهی کره توسط شکر سفید که ساختار زاویه دار داره و مخلوط شدن شکر و کره بوده انجام نشده و بافتش بهم ریخته.
متاسفانه در دستورهای کریمینگ دار شکرها قابل جایگزینی نیستن.

مرضیه۴۷
پنجشنبه، 12 مهر 1397، 11:33

سبام بهاره جان خسته نباشی من کاپ کیک شکلاتی درست کردم بعدازپخت روی اون براق وحفره حفره شده بود علتش چیه ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 12 مهر 1397، 11:48

سلام مرضیه جون،
عزیزم شکر دانه ریز استفاده کردید؟ ایرادی که می گید معمولا از خوب مخلوط نشدن شکر ایجاد می شه

Fatimaa
چهارشنبه، 27 تیر 1397، 13:16

سلام. وقتت بخير بهاره جان.
ببخشيد سوالى داشتم. تو قسمت توضيحات شكلات و كاكائو گفته بوديد در صورت استفاده از كاكائوى نچرال بايد از جوش شيرين استفاده بشه.
من از همين كاكائويى كه شما تو رسپى عكسش رو گذاشتيد استفاده كردم كه هم رنگش كمى روشنتر بود هم روش نوشته شده بود natural و از بيكينگ پودر استفاده كردم. كيكم گنبدى نشد.
ميخواستم بپرسم تو استفاده از اين پودر هرشيز بايد از جوش شيرين استفاده كرد؟ شما چى استفاده كرديد؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 27 تیر 1397، 17:45

سلام فاطمه جان،
عزیزم اول از همه باید بگم که کاپ کیک بهتره که گنبدی نشه و سطح صافی داشته باشه، علتش اینه که روی کاپ کیک معمولا با نوعی کرم و بعضا فوندانت تزئین می شه و هر چه صاف تر باشه بهتره و اون مافینه که باید گنبدی شه. در صورت تمایل می تونید فرق کاپ کیک و مافین رو در این پست بخونید:

https://spbaking.com/recipes/%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D9%85%D8%A7%D9%81%DB%8C%D9%86-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%BE-%DA%A9%DB%8C%DA%A9-t63

اما در مورد ترک خوردن، دو علت باعث ترک می شه یکی دمای زیاد و دومی جوش شیرینه که در مافین که به دنبال ترک خوردن هستیم معمولا از جوش شیرین استفاده می شه و معمولا ده درجه دمای پخت بالاتره.
این دستور در منبع با پودر کاکائوی نچرال نیست و با پودر کاکائوی داچ و مسلما بیکینگ پودره و علتش هم این بوده که می خوایم کاپ کیک مسطح باشه. از اونجائیکه پودر کاکائوی مصرفی اکثر مردم هم همون نوع داچ و تیره هست من نیازی به توضیح ندیدم ولی خودم چون از نچرال استفاده کردن یک قاشق چایخوری بیکینگ پودر و یک دوم قاشق چایخوری جوش شیرین زدم و علت ترک های رویه هم همینه.

Fereshteh.sh
چهارشنبه، 19 ارديبهشت 1397، 18:46

ممنون از رسپي عالي و خوش طعمتون.
دليل خميري شدن قسمت ته كيك چيه؟ انگار كه كامل نپخته. در حالي كه من دماي پخت رو هم بيشتر از دستور گذاشتم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 19 ارديبهشت 1397، 20:11

سلام فرشته جان،
عزیزم من یه چیزی رو متوجه نشدم یعنی کاپ کیک رو در قالب کیک پختید و این اتفاق افتاد یا سوالتون راجع به دستور دیگه ایه؟ در هر صورت مطلب زیر بهتون کمک می کنه. 
در مورد دمای فر هرگزززززززز دما رو تغییر ندید و بیشتر نکنید این کار بسیار اشتباهه، حتما و حتما دماسنج فر داشته باشید و دما رو دقیقا طبق دستوری که استفاده می کنید تنظیم کنید. کیک برای پخت نیاز به به حرارت دیدن در بازه زمان خاصی داره و زیاد بودن دما باعث می شه مواد سریع تر واکنش نشون بدن و طعم و بافت خوب تشکیل نشه.
در مورد خمیری شدت ته کیک چند عامل می تونه داشته باشه:
1. انتخاب قالب اشتباه: وقتی قالب برای مواد کوچیک باشه مایه کیک بار سنگین پیدا می کنه و نشست می کنه ته قالب.
2. خارج نکردن به موقع کیک از قالب: کیک هایی که رطوبت دارن باید بعد از اتمام پخت یک ربع تا نیم ساعت روی توری خنک کننده قرار بگیرن و بعد از قالب خارج شن. نذاشتن قالب روی توری و خارج نکردن به موقع از قالب باعث می شه بخار و گرما نتونه به راحتی خارج شه و عرق کردن کیک بافت خیس در ته کیک ایجاد کنه. این قانون برای کیک هایی هست که مواد مرطوب در ترکیبش به کار رفته نه برای کیک های اسفنجی.
3. هم زدن بیش از حد مواد
4. سالم نبودن و تازه نبودن جوش شیرین و بیکینگ پودر. حتما جوش شیرین و بیکینگ پودر رو قبل از مصرف تست کنید. کمی از اون رو در آب گرم بریزید باید حالت نوشابه گازدار حبابی شه.

فریناز
چهارشنبه، 08 شهریور 1396، 11:11

خیلی ممنون از توضیحات عالیتون شف عزیزم.همیشه فوق العادس‌.درباره جایگزین کره تو دستورات سوال داشتم.به جای کره میتوبم روغن مارگارین مخصوص دانمارکی بزنیم یا میتونیم روغن مارگارینی که به اسم روغن صاف هست (البته روش نوشته مخصوص شیرینی لایه ای)رو استفاده کنیم؟به نظر شما کدومش رو میشه استفاده کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 08 شهریور 1396، 14:25

سلام فریناز جان،
عزیزم "روغن مارگارین مخصوص دانمارکی" و "روغن صاف " در واقع روغن های 40، 50 و 60 هستند. در مورد این روغن ها در پست "معرفی انواع روغن و کره" توضیح دادم.  این روغن ها بافتی کاملا متفاوت از کره دارن، سفت تر و چرب ترن و هوادهی باهاشون به این شکل انجام نمی شه و مناسب ایجاد بافت ترد و شکننده مثل شیرینی زبون هستند نه کیک. به جای کره می تونید از کره گیاهی عادی که در سوپرمارکت ها فروخته می شه استفاده کنید. اگر با بوی کره مشکل دارید بدونید که فقط در دستورهای وانیلی بوی کره حس می شه و وقتی شکلات و باقی طعم دهنده ها اضافه شه، بوش از بین می ره. 

https://spbaking.com/recipes/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D9%88-%DA%A9%D8%B1%D9%87-t100

faezeh
جمعه، 06 اسفند 1395، 21:29

سلام اگه بخوام مقدار کاکائو رو کمتر بریزیم مثلا یک چهارم، باید به مقداری که از کاکائو کم کردم به آرد اضافه کنم؟؟؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 07 اسفند 1395، 05:32

سلام فائزه جان،
آره عزیزم میزانی که کم می کنید رو با آرد جایگزین کنید.

hila
شنبه، 30 بهمن 1395، 14:07

خیلی دوس دارم یه چیز خوشمزه رو جایگزین خامه کنم چون همیشه خامه قنادی تو خونه و در دسترس نیست ... این فراستینگ مزش مثل خامه شکلاتیه؟ برای روکش یا فیلینگ کیک هم میشه از این فراستینگ استفاده کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 30 بهمن 1395، 15:14

سلام عزیزم،
از این کرم شکلاتی می شه برای روکش و فیلینگ کیک استفاده کرد، ولی طعمش مثل خامه شکلاتی نیست، سفت تره و طعم شکلات قوی تره. کرم پنیر خامه ای که در پست کیک مسطح کدو حلوایی آموزش دادم، جایگزین بهتری برای خامه قنادی هست تا این کرم.

پریسا
دوشنبه، 18 مرداد 1395، 14:33

سلام من امروز با این رسپی برای اولین بار کاپ کیک درست کردم و عااالی شد دقیقا همونی شد که می خواستم ممنون از وقت و حوصله ای که صرف نوشتن این مطالب مفید می کنید و هم چنین گذاشتن عکسا درک مفاهیم رو خیلی آسون تر می کنه، واقعا ممنون از سایت خوبتون

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 18 مرداد 1395، 16:50

سلام پریسا جان خوشحالم که این آموزش براتون مفید بود عزیزم اگر مایلید می تونید عکس کاپ کیک ها رو در قسمت دستپخت ها آپلود کنید که بقیه هم از هنرتون لذت ببرن

نویسنده

بهاره وحید

با چند تا مواد اولیه ی ساده و یه رسپی دقیق می شه خونه رو پر از بوی خوش شیرینی کرد و از اون مهمتر، همه رو دور هم جمع کرد و لبخند رو لب هاشون نشوند. رسپی ها از سایت های معتبر جمع آوری شدن و بارها پخته و تست شدن!

پستهای مرتبط
کنفی میوه
Fruits confits
کیک
چیزکیک هلو
کیک
مدلن
Madeleines de Pierre Hermé
کیک
مافین آلبالو
کیک
رولت طرح دار
با خامه شکلاتی
کیک