شرت کیک با کرم پنیری

بهاره وحید

شرت کیک با کرم پنیری

strawberry shortcake cheesecake
يکشنبه، 23 خرداد 1395، 16:57   مشاهده: 15,894

برو به رسپی دستپخت های کاربران

شُرت کیک shortcake،  یکی از دسرهای قدیمی اروپائیه که توسط مهاجران این قاره، به آمریکا راه پیدا کرده و البته با ورودش به قاره جدید، تغییراتی روش ایجاد شده. این دستور اولین بار در سال 1594 میلادی در یکی از کتاب های مهم و معتبر آشپزی اروپایی به نام "the good huswifes handmaide for the kitchin" ثبت شده، ولی متخصصین اعتقاد دارند که قدمت شرت کیک خیلی بیشتره و زمان بوجود اومدنش قبل از قرن شانزدهم میلادیه. نام دسر شرت کیک shortcake در یکی از نمایشنامه های نویسنده معروف انگلیسی ویلیام شکسپیر، به نام "The Merry Wives of Windsor" هم ذکر شده، که نشانه محبوبیت و رایج بودن این دسر در قرن شونزدهم میلادیه. شُرت کیکی که دستورش در اینترنت فراوانه، نسخه آمریکایی و امروزی شده این دسر قدیمیه که بین سال های 1824 تا 1847 میلادی در آمریکا نوشته شده و در کتاب های زیر به چاپ رسیده: 

یک  - کتاب خانوم مِری رَندالف (Mary Randolph in Virginia Housewife (Baltimore, 1824

دو - مجله اوهایو the June 1, 1845 issue (page 86) of The Ohio Cultivator 

سه - نفر سوم که از معروف ترین و مهمترین چهره های دنیای آشپزی قرن نوزدهمه و در معرفی این دستور نقش به سزایی داشته خانوم "الیزا لزلیه Eliza Leslie" معروف به میس لزلیه. او این دستور رو در کتاب 
Miss Leslie's Ladies Receipt Book به چاپ رسوند. در اون زمان استفاده از جوش شیرین در شیرینی پزی، تازه متداول شده بود، به همین دلیل در اولین نسخه چاپ شده در آمریکا، جوش شیرین هم در مواد اولیه موجوده. در نتیجه شرت کیک آمریکایی سبک تر و پفکی تر از نوع انگلیسیشه.شرت کیک shortcake مدرن شده، به کیکی گفته می شه که ارتفاعش کوتاهه، پف نداره و بافتی بین نون، شیرینی و کیک داره. در مجله "نیو اینگلند کیچن new England kitchen" در سال 1894 همراه با چاپ دستور، توضیح داده شده که شرت کیک shortcake  نه کیکه، نه نون و نه شیرینی ولی به همه شباهت هایی داره. علت این گفته، اینه که در تهیه خمیر شرت کیک به هیچ وجه هوادهی انجام نمی شه یعنی نه کریمینگ داره، نه فومینگ و اصلا قراره که تخت و ناهموار باشه و این عدم هوادهی شباهت بافتش رو به کیک کم می کنه. اما شرت کیک نون هم نیست، چون مواد اولیه و نحوه ور اومدنش هیچ شباهتی به نون نداره، ضمن اینکه خمیرش با بیسکویت هم متفاوته. درواقع بافتش مثل اسکون scone به همه اینها (کیک، نون و بیسکویت) شباهت داره. 

نقل قول
"The true shortcake is neither bread, nor cake, nor pastry, though bearing what might be called a 'differing likeness' to each. It is a modernized form of the pandowdies of our grandmothers."
(1894 —issue of The New England Kitchen (Boston

در تصویر زیر خمیر شرت کیک رو می بینید که برای تهیه دسر تک نفره باز و کاتر زده شده. در شرت کیک shortcake آمریکایی، بعد از آماده شدن و پختِ خمیر، روش خامه فرم گرفته ریخته می شه و با توت فرنگی تزئین می کنند که ترکیبِ بافتِ سفتِ کیک و بافت لطیف خامه بسیار خوشمزه و متفاوتش می کنه. از خصوصیات دیگه شرت کیک، تنوع آرد استفاده شده در دستورهاست. برخلاف کیک های دیگه که چون بافت لطیف، پف دار و حجیم مد نظره، از آرد زبر برای پختشون نمی شه استفاده کرد، در "شرت کیک" آردهای متنوعی به کار می ره.در قرن نوزدهم، عوامل مختلفی برای محبوبیت این دسر دست به دست هم داد. در دهه پنجاه قرن نوزدهم میلادی 1850s، چاپ دستور شرت کیک با خامه و تزئین توت فرنگی تازه، با تاسیس خط آهن سراسری ایالات متحده همزمان شد. با راه اندازی خطوط راه آهن، حمل و نقل توت فرنگی از ایالت کالیفرنیا به کلیه نقاط میسر شد و دسرهای توت فرنگی دار که یکیش هم شرت کیک بود، بسیار بین مردم محبوب شد. البته در اون زمان توت فرنگی میوه ای فصلی بود و در تمام سال موجود نبود. وقتی فصل توت فرنگی می شد، زن های پولدار مهمونی هایی به نام شرت کیک پارتی  shortcake parties برگزار می کردند و برداشت توت فرنگی رو با خوردن شرت کیک جشن می گرفتند. از اونجاییکه توت فرنگی در خرداد ماه فراوون می شد 24 خرداد June 14th رو روز ملی شرت کیک توت فرنگی در آمریکا اعلام کردند. در سال 1980 وقتی این دسر در اوج محبوبیت بود، شخصیتی با همین نام یعنی شُرت کیک توت فرنگی Strawberry Shortcake طراحی شد. با محبوبیت این شخصیت بین دختران نوجوان، مجله ها، عروسک ها، کتاب ها و وسایلش هم تولید کردند. 

اسم شرت کیک Shortcake به چه معنیه؟

وقتی لغت short در شیرینی پزی استفاده می شه به معنی کوتاه نیست، بلکه به معنی ترد و کره ایه. کاربرد واژه شُرت Short به این معنا، از قرن پونزدهم میلادی در کشور انگلستان متداول شد. همونطور که می دونید پروتئینِ آرد "گلوتن" نام داره و در صورت پیوستن این پروتئین به هم و ایجاد رشته های بلند گلوتن، بافت محصول مثل نون مستحکم و کشسان می شه. وقتی چربیِ جامد (کره،کریسکو...) به آرد اضافه می شه، دور مولکول هایِ پروتئینِ آرد رو احاطه می کنه و اجازه نمی ده رشته های بلند گلوتن در آرد تشکیل شند، که نتیجه بافتی ترد و شکنندست. مثلا به خمیر پای که که میزان آرد و چربی جامدش زیاده، شُرت کراست پیستری shortcrust pastry گفته می شه. معروف ترین بیسکویت کره ای، که قبلا دستورش رو در این پست براتون گذاشتم هم، شُرت بِرد Shortbread نام داره. پس از این به بعد اگر در اسم شیرینی یا متدی، واژه شُرت short داشت، می دونید که در اون دستور از چربی جامد (کره، مارگارین،، روغن قنادی....) استفاده می شه و بافت تردی داره. 
البته اگر لغت شُرتِنینگ shortening رو در مواد اولیه دستوری دیدید، منظور روغن مخصوص قنادیه (مثل روغن پنجاه) که در دمای محیط جامده و شل نمی شه. این روغن از هیدروژنیزه کردن روغن های گیاهی به دست میاد و خوش طعم و معطر نیست. اما خمیری که با این روغن تهیه می شه تره، در اثر ورز دادن زود به روغن نميفته، قالب زدن خمیر بسيار راحت انجام می شه و ضمنا شيرينی پس از پخت، مستحکم تره.  

انواع شرت کیک: 

 • نوع تک نفره individual strawberry shortcake: این نوع شرت کیک، محبوب ترینشه. حالت ساندویچی داره و از دو لایه شُرت کیک تشکیل شده که روی هر لایه، خامه و بعد توت فرنگی می ذارند.  • شُرت کیک لایه ایlayered strawberry shortcake cake: مواد اولیه و طرز تهیه این نوع شُرت کیک مشابه تک نفرست، فقط تعداد لایه ها بیشتر و سایز کیک ها بزرگتره. این نوع شُرت کیک جزو شاخه کیک های لایه ای  محسوب می شه. • شرت کیک ژاپنیه Japanese strawberry shortcake: شُرت کیک در دهه 60 قرن بیستم میلادی 1960s، به ژاپن معرفی شد و در این کشور مورد استقبال قرار گرفت، ولی ژاپنی ها در دستور شرت کیک تغییراتی ایجاد کردند. شرت کیک در اروپا و آمریکا بدون تخم مرغ یا حداکثر با یک تخم مرغ درست می شه ولی نوع ژاپنی تعداد بیشتری تخم مرغ داره و در نتیجه بافت کیک اسفنجی تره. 

 

 • چیزکیکِ شُرت کیکِ توت فرنگی Strawberry Shortcake Cheesecake: در انوع چیزکیک، به جای بیسکوئیت از شُرت کیک برای پایه استفاده شه. • ترایفل شُرت کیک توت فرنگی Strawberry Shortcake Trifle: ترایفل  سنتی انگلیسی که دسری لایه ایه، از یک لایه کیک تکه شده و مرطوب شده، یک لایه مارمالاد، یک لایه میوه، در بسیاری دستورها خرده های شیرینی بادامی مثل ماکارون یا راتافیا Ratafia biscuits، یک لایه کاستارد و در انتها هم خامه فرم گرفته و میوه تشکیل شده. در ترایفل شُرت کیک لایه اول به جای کیک اسفنجی، شُرت کیکه. 
منبع:  http://www.lifeloveandsugar.com/2014/06/12/strawberry-shortcake-cheesecake

مواد لازم شرت کیک: 

کره (سرد): هفتاد گرم
آرد: یک و سه چهارم پیمانه
شکر سفید: یک چهارم پیمانه
بیکینگ پودر: یک قاشق چایخوری
وانیل: یک هشتم قاشق چایخوری 
جوش شیرین: یک چهارم قاشق چایخوری
خامه صبحانه (هم دمای محیط): یک پیمانه 

مواد لازم کرم پنیر خامه ای: 
خامه قنادی: یک پیمانه 
پودر قند: یک دوم پیمانه
وانیل: یک دوم قاشق چایخوری
پنیر خامه ای (هم دمای محیط): چهارصد گرم 
توت فرنگی: به میزان لازم


مواد لازم رو  آماده کنید و روی میز کار بذارید. برای اطلاع از نحوه صحیح استفاده از پیمانه های اندازه گیری به این پست مراجعه کنید، این رو بدونید که برای اندازه گیری مواد اولیه باید از "پیمانه ها و قاشق های استاندارد شیرینی پزی" استفاده کنید. 


 • برای اندازه گیری آرد، ظرف یا پاکت آرد رو با قاشق هم بزنید، پیمانه ها رو با قاشق پر کنید و سر پیمانه رو صاف کنید. آرد اندازه گیری شده رو حتما دو بار الک کنید.
 • در تهیه خمیر، باید از خامه صبحانه، که در بسته بندی استوانه ای شکل و صورتی رنگ با مارک های میهن، پگاه، کاله... در سوپرمارکت ها بفروش می رسه استفاده کنید. خامه شیرین شده قنادی و خامه کم چرب قابل جایگزینی نیستند. اگر خارج از ایران زندگی می کنید، طبق گفته منبع  heavy whipping cream به کار ببرید. خامه باید هم دمای محیط باشه.
 • در این دستور می تونید از کره حیوانی (کره صبحانه) یا کره گیاهی سوپرمارکتی (مارگارین) یا مخلوط هر دو استفاده کنید. دقت کنید که کره سنتی، کره لاکتیکی، کره کم چرب، روغن جامد و روغن صاف قابل استفاده نیستند.
 • در این وبسایت در صورت نیاز به شکر سفید دانه ریز، در طول آموزش به پالس کردن شکر اشاره میشه. پس در آموزش هایی که این مرحله گفته نشده، شکر رو عادی به کار ببرید.
 • برای کرم پنیری، به دلخواه می تونید از خامه شیرین شده قنادی که با مارک های کاله، کولاک، بن سا، پاک، شوکامه، گلرود... در لوازم قنادی ها به فروش می رسه استفاده کنید، یا خامه صبحانه رو با استفاده از پودر خامه به روش گفته شده در این پست فُرم بدید. اگر از خامه قنادی منجمد شيرين شده استفاده می کنید، باید چهل دقیقه قبل از شروع کار، خامه رو از فريزر خارج كرده و در دمای محيط قرار بدید تا نرم و خمیری شه. اگر خارج از ایران هستید طبق منبع می تونید از Heavy whipping cream استفاده کنید.  خامه رو ابتدا اندازه گیری کرده و بعد فُرم بدید.
 • در تهیه کرم پنیری، پودر قند بهتره از الک ریز رد شه، برای راحتی کار، قبل از الک، ابتدا پودر قند رو در آسیاب برقی یا غذاساز یک دور دیگه آسیاب کرده و بعد از الک ریز رد کنید.
 • اگر می خواید طعم شوری پنیر حتی ذره ای حس نشه می تونید نیمی یا تمامی میزان پنیر گفته شده رو از پنیر ماسکارپونه به جای پنیرخامه ای استفاده کنید. پنیر باید هم دمای محیط باشه. فر رو روی دمای 190 درجه سانتی گراد معادل 375 درجه فارنهایت یا درجه 5 فر روشن کنید تا گرم شه. 

قالب شُرت کیک: 

 • با این دستور می تونید انواع شُرت کیک رو آماده کنید. برای شُرت کیک تک نفره، سینی شیرینی پزی رو آماده کنید. برای سینی دو نکته وجود داره، اول اینکه به هیچ وجه سینی رو چرب نکنید و از کاغذ روغنی، ورق نسوز یا مت سیلیکونی استفاده کنید. نکته دوم اینکه سینی شیرینی پزی که در لوازم قنادی ها با جنس آلومینیومی، گالوانیزه یا تفلون به فروش می رسه  رو تهیه کرده و از سینی خود فر استفاده نکنید. این رو بدونید که فقط در چند مارکِ خاص فر، امکان استفاده از سینی خودِ فر وجود داره. 
 • در صورتیکه می خواید شُرت کیک رو بصورت کیک سرو کنید، کف قالب گردِ کمربندی بیست و سه سانت رو ابتدا با روغن یا کره چرب کرده و بعد کاغذ روغنی بندازید. 
 • و اگر تمایل دارید شُرت کیک رو بصورت دسر کوچک سرو کنید، می تونید کف چهار قالب کمربندی ده سانت رو با روغن یا کره چرب کرده و کاغذ بندازید. یا روی سینی شیرینی پزی، کاغذ روغنی، ورق نسوز یا مت سیلیکونی گذاشته و چهار عدد رینگ دایره ده سانت استیل رو روش قرار بدید، نحوه استفاده از رینگ رو در پست موس ژلاتینی شکلات و پرتقال آموزش دادم.  
آرد، بیکینگ پودر و جوش شیرین رو در کاسه ای ریخته با ویسک با هم مخلوط کرده و بعد یک دور با هم الک کنید. حالا شکر رو اضافه کرده، با ویسک خوب هم بزنید و بعد کاسه مواد خشک رو کنار بذارید. برای گرفتن خمیر می تونید از چنگال، پیستری بلندر pastry blender یا غذاساز food processor استفاده کنید. نحوه استفاده از پیستری بلندر رو در پست های اسکون توت فرنگی، پای کدو، کوکی خرما و کابلر هلو توضیح دادم.
مواد خشک رو در غذاساز بریزید و دستگاه رو به مدت سی ثانیه روشن کنید. اگر از چنگال یا پیستری بلندر استفاده می کنید، این مرحله نیازی نیست.
کره سرد رو به شکل مکعبی برش بزنید. علت این کار اینه که وقتی کره به ابعاد کوچیک تر تقسیم شه، زودتر مخلوط می شه و به روغن نمیوفته. کره رو به آرد اضافه کرده و تا جایی پالس کنید که مواد به شکل خرده بیسکویت در بیاد. یک پیمانه خامه صبحانه رو به مواد اضافه کنید و مواد رو پالس کنید تا یکدست و شه و خمیر چسبناکی بدست بیاد. اگر از غذاساز استفاده می کنید، وقتی خمیر یه طرف ظرف گوله شه یعنی آمادست. سطح کار رو خیلی کم آرد پاشی کنید و خمیر رو به سطح کار انتقال بدید. خمیر رو فقط پنج بار با دست بچرخونید تا یکدست شه. دستتون رو با روغن مایع کمی چرب کنید، خمیر رو به قالب انتقال بدید و با دست روش رو صاف کنید. برای شُرت کیک تک نفره، خمیر رو به ارتفاع دو سانت باز کرده و با کاتر دایره سایز شش تا هشت سانت کاتر بزنید و روی سینی شیرینی پزی بچینید.  چه شرت کیک رو در یک قالب 23 پخته باشید چه قالب یا رینگ های ده سانت، شُرت کیک رو به مدت بیست دقیقه در فر قرار بدید. برای شرت کیک کاتر زده 12 تا 15 دقیقه کافیه.بعد از بیست دقیقه رویه خمیر بالا میاد، دورش طلایی می شه، روش کمی ترک می خوره و وقتی خلال دندون رو وسطش فرو کنید تمیز بیرون میاد. شرت کیک پخته شده رو از فر دربیارید و روی توری خنک کننده بذارید.بعد از ده دقیقه کیک رو از قالب خارج کنید و اجازه بدید بیرون از قالب روی توری خنک کننده، کاملا هم دمای محیط شه. 


  
پایه شُرت کیک آمادست، می تونید به دلخواه روش خامه زده و توت فرنگی بچینید، یا در ترایفل و یا به عنوان پایه چیزکیک استفاده کنید. اما اگر می خواید شُرت کیک رو بصورت دسر سرو کنید، طبق مراحل زیر کرم پنیری رو آماده کنید. 

کرم پنیری: 

برای تهیه کرم پنیری، ابتدا خامه رو فُرم بدید. اگر از خامه قنادی استفاده می کنید، چهل دقیقه قبل از زدن از فریزر خارج شه. زمانیکه مثل بستنی نرم شد، دو دقیقه با دور کند همزن برقی بزنید تا بافت خامه کاملا باز شه و بعد با دور تند همزن انقدر بزنید تا فُرم بگیره.
نکته مهم: مدت زمان زدن خامه با دور تند، بسته به جنس همزن، مارک خامه، نوع چربی خامه (گیاهی یا حیوانی)، درصد چربی خامه و دمای محیط متفاوته و می تونه از چهار تا هشت دقیقه متغیر باشه. پس چیزی که زمانِ پایانِ زدن خامه رو مشخص می کنه، دیدن نشانه های خامه فرم گرفتست که:  
1.جای پره های همزن روی خامه نقش می بنده. 
2. وقتی یک قاشق از خامه برداشته و قاشق رو برعکس کنید، خامه از قاشق جدا نمی شه و نمی ریزه.  
3. خامه براق نیست و کاملا مات شده.
نکته: اگر از همزن دستی استفاده می کنید، برای فُرم دهی خامه در فصل گرما، زیر کاسه همزن یک کاسه یخ قرار بدید و پره های همزن و کاسه رو نیم ساعت قبل از شروع زدن خامه در فریزر بذارید.

می تونید هم خامه صبحانه رو فرم بدید. من با روشی که در این پست آموزش دادم، خامه رو با پودر خامه فُرم دادم. برای فرم دادن خامه صبحانه، حتما نیم ساعت قبل از شروع به زدن، پره های همزن و کاسه رو در فریزر بذارید. در فصل گرما، ظرفی بزرگ تر رو پر از یخ کنید و بعد کاسه خنک شده رو روی اون قرار بدید. هدف از این کار، خنک نگه داشتن مواد در حین کاره. حالا خامه رو در کاسه خنک بریزید، سه قاشق غذاخوری پودر خامه رو به خامه اضافه و شروع به زدن کنید.
همیشه یکی دو دقیقه اول خامه رو با دور متوسط بزنید. در طی این دو دقیقه مواد یکدست می شه و ممکن کمی شُل شه ولی نگران نباشید. حالا پنج دقیقه با بیشترین دور همزن بزنید، تا خطوط همزن روی خامه دیده شه، حجیم شه و وقتی با قاشق از اون برمیدارید شُل نباشه و از قاشق نریزه.پنیر خامه ای رو در یک کاسه تمیز بریزید و بهش پودر قند الک شده اضافه کنید. مواد رو دو تا سه دقیقه با دور متوسط همزن برقی بزنید تا یکدست و غلیظ شه، بعد وانیل رو اضافه کنید. دقت کنید که هیچ وقت پنیر رو زیاد نزنید.خامه زده شده رو در مواد به آرومی فولد کنید تا یکدست شند.قالبی که کیک رو در اون پختید رو بشورید، خشک کنید و بعد چربش کنید. کف قالب و دور تا دور قالب رو کاغذ روغنی بندازید. کاغذ روغنی دور قالب باید بلند تر از دیواره های قالب باشه. سر توت فرنگی ها رو ببرید و توت فرنگی ها رو از وسط به صورت عمودی برش بدید. کیک خنک شده رو ته قالب بذارید، در صورت تمایل می تونید قسمت قُله ای روی کیک رو ببُرید.دور تا دور قالب، توت فرنگی بچینید.کرم پنیری رو در قیف ریخته و بین توت فرنگی ها و داخل قالب رو با کرم پر کنید و در انتها روی کرم رو با پشت قاشق صاف کنید. این کرم پنیر خامه ای ژلاتین نداره، برای همین قالب ها رو باید حداقل چهار ساعت در یخچال بذارید. اگر دسر از شب تا صبح در یخچال بمونه خیلی بهتره. بعد از اینکه دسر خنک شد و خودش رو گرفت، قالب کمربندی رو باز کرده و شرت کیک رو ازش خارج کنید، در انتها کاغذ دورش رو آروم جدا کنید. 

این هم از برش شرت کیک پنیری. روی کیک رو با توت فرنگی یا مربای توت فرنگی تزئین کنید. 
شرت کیک توت فرنگی، دسر تابستونی محسوب می شه، می تونید این دسر رو با اسموتی های خنک سرو کنید. 
دسر رو حتما در ظرف در بسته در یخچال نگه دارید، این دسر چهار روز ماندگاری داره.

دستپخت های همراهان سایت
«وانیل»
جمعه، 02 شهریور 1397، 07:16

روزت بخیر بهاره جان
حاصل کمک‌های شما؛ شرت کیک با رویه‌ی چیزکیک لیمو
بی‌نظییییییر!

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 02 شهریور 1397، 09:44

قطعا حاصل زحمات و هنر خودتونه عزیزم واقعا عالیه نوش جونتون و ممنون از عکس

homa
جمعه، 26 آبان 1396، 07:06

باسلام استادوقتی شمازجمت کشیدیدواین رسپی روترجمه وبعددوباره زحمت کشیدیدوبرای مابه مرحله عمل رسوندین گفتم حتما اینو درست میکنم این هم عکس همواره ازشما سپاسگزارم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 26 آبان 1396، 11:14

ای وای چقدر خوشگل شد عزیزم واقعا عالیه دستتون درد نکنه

نظرات
zohrehjooni
پنجشنبه، 23 فروردين 1403، 09:50

سلام بهاره جون.
این دستور طعمش شبیه چیزکیکه اما بافت کراستش احتمالا متفاوت تره درسته؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 23 فروردين 1403، 13:13

سلام عزیزم،
بله همینطوره

pany
سه شنبه، 17 اسفند 1400، 16:53

سلام بهاره عزیز من 2 تا سوال دارم  1-با این کرم پنیری میشه بعنوان خامه کیک برای وسط و روی کیک اسفنجی استفاده کرد؟ 2- در مقدار مواد لازم برای کرم پنیر نگفتین خامه پاکتی چقدر باشه .فقط گفتین خامه زده شده یک پیمانه. متشکرم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 18 اسفند 1400، 09:45

سلام عزیزم،
یک پیمانه خامه (قنادی یا پاکتی صورتی) رو اندازه گیری کنید و بعد فُرم بدید تا حجیم بشه و استفاده کنید. از این کرم می تونید برای کیک ها استفاده کنید البته چهار کرم پنیری دیگه هم در سایت هست.

pany
پنجشنبه، 19 اسفند 1400، 04:54

بینهایت متشکرم

Tinaneku
يکشنبه، 21 ارديبهشت 1399، 21:22

سلام بهاره خانوم. اگه بخوایم شرت کیک تک نفره درست کنیم باید تو چه قالبی بذاریمشون؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 22 ارديبهشت 1399، 06:02

سلام عزیزم،
زیر قسمت مواد اولیه نوشتم در 4 قالب 10 سانت

gharehvaliloo
چهارشنبه، 13 فروردين 1399، 21:25

بهاره جون
ميشه اين كيك رو بدون قالب كمربندى هم درست كرد؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 14 فروردين 1399، 05:37

حتما قالب کمربندی می خواد. وقتی قالب کمربندی نباشه کیک رو باید وارونه کنید که روی دستتون برگردونید که متاسفانه تو کیک هایی که کرم پنیری دارند مثل این کیک و چیزکیک امکان این کار نیست.

gharehvaliloo
پنجشنبه، 14 فروردين 1399، 08:52

خيلى ممنونم

Ala
چهارشنبه، 23 مرداد 1398، 07:13

سلام بهاره جون
فرمودید میشه هلوهم استفاده کرد،هلوروهم ازوسط برش بدیم دورتادوربچینیم یاورق های نازک تر؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 23 مرداد 1398، 08:08

سلام عزیزم،
اصل دستور با توت فرنگیه ولی میوه های دیگه هم می شه استفاده کرد ولی متاسفانه هر چقدر هم هلو سفت باشه دورچینش خوشگل نمیشه، باید برش بزنید رو بچینید.

Sepidar
جمعه، 16 شهریور 1397، 21:57

سلام عزیزم
خیلی عالیه واقعا
دلم میخواد برم درستش کنم هرچه زودتر
میخواستم بپرسم به جای توت فرنگی چه میوه هایی رو میشه گذاشت ؟ اصلا میشه میوه دیگه ای گذاشت؟ پیشنهادتون چیه؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 17 شهریور 1397، 05:16

سلام عزیزم،
اصل دستور با توت فرنگیه ولی با هلو هم درست می کنند.

«وانیل»
پنجشنبه، 01 شهریور 1397، 04:52

صبح بخیر بهاره جون
خانوم فکر میکنم یه مورد کوچولو وجود داره، تو مواد لازم شرت کیک وانیل داریم ولی تو توضیحات نوشتین همه مواد خشک (... و ... و نمک)

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 01 شهریور 1397، 05:11

سلام عزیزم،
کاملا حق با شماست، وانیل جزو مواد خشکه و باید همراه بیکینگ پودر و آرد و نمک مخلوط شه، عکسش هم گذاشتم ولی یادم رفته بنویسم الان اصلاح می کنم.

mahboobeh
سه شنبه، 05 دی 1396، 15:43

سلام بهاره جون خوبی
یه سری کرم های شکلاتی هست که براق هستند میخواستم ببینم ترکیبش چیه که اونطوری براق میشن البته منظورم سس براق نیست مثل گاناش زده شده هست ولی براقه

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 05 دی 1396، 17:11

سلام محبوبه جان،
عزیزم لطف کنید سوال ها رو در پست های مربوطه بذارید و اگر هم پستی در مورد سوالتون موجود نیست می تونید از دایرکت اینستاگرام https://www.instagram.com/sp.baking/
یا جیمیل bahareh.vahid.2 استفاده کنید، که البته در مورد سوال شما کلی پست شکلاتی در سایت هست.
برای براق شدن سس های شکلاتی از ژلاتین، گلوکز و روغن استفاده می شه ولی برای اینکه بهتر بتونم راهنمایی کنم عکس یا فیلم سس مورد نظر رو برام ارسال کنید.

Mojgan
دوشنبه، 28 تیر 1395، 04:45

عالیه این بهاره جون .ممنون از اموزش و اطلاعات عالی تون

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 28 تیر 1395، 19:04

خواهش می کنم ممنون از شما که وقت می ذارید و مطالعه می کنید.

نویسنده

بهاره وحید

با چند تا مواد اولیه ی ساده و یه رسپی دقیق می شه خونه رو پر از بوی خوش شیرینی کرد و از اون مهمتر، همه رو دور هم جمع کرد و لبخند رو لب هاشون نشوند. رسپی ها از سایت های معتبر جمع آوری شدن و بارها پخته و تست شدن!

پستهای مرتبط
بستنی شکلاتی
بستنی چوبی با روکش شکلاتی
دسر
موس توت فرنگی
موس میوه ای
دسر
چیزکیک باقلوا
Baklava Cheesecake
دسر
کرم ملون
کرم طالبی
دسر
شکلات دو لایه میوه ای
Fruit and vanilla chocolate ganache
دسر