تزئین با رویال آیسینگ

بهاره وحید

نکته: من برای مطالعه، جمع آوری، ترجمه، تایپ و ادیت این مطلب روزها زحمت کشیدم، در صورت کپی لطفا منبع رو ذکر کنید! ذکر منبع به معنی نوشتن آدرس کامل وبسایت (https://spbaking.com/) یا آدرس کامل کانال تلگرام (https://t.me/spoonfeedbaking) یا تگ کردن صفحه اینستاگرام https://www.instagram.com/sp.baking/ است. 

تزئین با رویال آیسینگ

رسپی با سفیده تخم مرغ و پودر مرنگ
شنبه، 03 بهمن 1394، 18:35   مشاهده: 101,773

دستپخت های کاربران

رویال آیسینگ Royal icing از محبوب ترین و مهم ترین رویه های تزئینی دنیای شیرینی پزیه که از ترکیب سفیده تخم مرغ و پودر قند بدست میاد. رویال آیسینگ علاوه بر اینکه موندگاری بالایی داره رنگ پذیر، صاف و براقه و از همه مهم تر تنوع آثار خلق شده با اون بی انتهاست. با اینکه کاربرد اصلی این آیسینگ تزئین بیسکویته، اما از اون به عنوان چسب بیسکویت، سُس روی کیک و برای ریزه کاری در خمیرهای شکری هم استفاده می شه. 

چرا رویال آیسینگ؟
تزئین بیسکویت با چهار رویه انجام می شه، قبل از شروع آموزش بهتره ببینیم رقبای رویال آیسینگ چی ها هستن و چرا این ماده در تزئین بیسکویت متداول تره؟ 

1. باترکریم  Buttercream :
در مورد انواع باترکریم در این پست توضیح دادم. کره ماده اصلی باترکریمه که به راحتی با موادی مثل پودر کاکائو یا اسانس طعم دار می شه. تهیه باترکریم سریع و آسونه، رنگ پذیره و برای طرح های برجسته کاربرد داره. از طرفی دوام باترکریم در دمای محیط کمه و بعلت نرمی، قابل بسته بندی کردن و ارسال نیست. در زیر نمونه ای از تزئین بیسکویت با باترکریم رو می بینید. 2 – آیسینگ شکری Sugar Icing:
 آیسینگِ شکری که قدیمی ترین رویه برای تزئین بیسکوئیته و هنوز هم متداوله، از مخلوط پودر قند با آب یا شیر درست می شه. بزرگ ترین مشکل آیسینگِ شکری، طولانی بودن زمان خشک شدن این آیسینگ روی بیسکویته. حداقل دو تا سه روز طول می کشه تا تزئین با این رویه خشک شه و اما مشکل دیگه طعمشه، آیسینگ شکری از تمام رویه ها شیرین تره وقابلیت طعم دهی هم نداره.3. فوندانت Rolled Fondant: 
خمیر فوندانت، که خوشبختانه این روزها بصورت آماده در دسترسه، برای تزئین بیسکویت هم کاربردیه. نکته مثبت کار با فوندانت تنوع ابزار و کاترهای مخصوصشه، که تزئین رو راحت می کنه. برای کاور کردن بیسکویت با فوندانت اول باید نوعی کِرِم روی بیسکویت کشیده شه، صاف شه و بعد فوندانت روش چسبونده شه و در آخر روی فوندانت تزئین شه که این مسئله بیسکویت رو ضخیم می کنه و رو طعمش تاثیر منفی می ذاره. از طرفی هم نوشته های ظریف و طرح های خیلی ظریف با فوندانت مقدور نیست. در زیر نمونه ای از تزئین بیسکویت با فوندانت رو می بینید. 4 – رویال آیسینگ Royal Icing: 
محبوب ترین و معروف ترین کاور برای تزئین بیسکویت هاست که از سفیده تخم مرغ و پودر قند درست می شه، خوشبختانه سفیده تخم مرغ خام، که ممکنه مشکلاتی برای سلامتی افراد ایجاد کنه، جایگزینی به نام پودر مرنگ داره که در واقع از سفیده تخم مرغ خشک شده به همراه تثبیت کننده تشکیل شده. 

دلایل مزیت رویال آیسینگ: 
وجود سفیده باعث می شه تزئینات زود خشک شن، پس ایراد شوگر آیسینگ رو نداره. 
دوامش بسیار زیاد و موندگاره پس ایراد باترکریم رو نداره.
غلظتش قابل کنترله و کارهای بسیار ریز می شه باهاش انجام داد و این ایراد فوندانت رو نداره. 
تنها مشکل رویال آیسینگ طعمشه، دقت داشته باشید که با اینکه به این کاور می شه اسانس زد، ولی در نهایت بسیار شیرینه و چیز خوشمزه ای نیست و صرفا برای تزئینات زیبا و حرفه ای به کار می ره نه برای طعم. مختصری از تاریخچه ی رویال آیسینگ: 

خاندان سلطنتی بریتانیا و فرانسه در رشد، تنوع و گسترش محصولات قنادی نقش بسزایی داشتن. برای اون ها چیدن میزهای دسر متنوع و پر زرق و برق بسیار پر اهمیت بود و در پی درخواست هاشون، شف ها مجبور به خلق دستورهای جدید می شدن. 
دستور رویال آیسینگ، به خاطر کیک عروسی ملکه ویکتوریای انگلستان نوشته شد. کیک انتخاب شده توسط ملکه به قدری بزرگ و تزئین شده بود، که سرآشپزها باید روزها قبل از مراسم شروع به آماده سازی کیک می کردن، از طرفی هم در آن زمان از میوه های خُشکِ خیسانده شده در برندی در کیک های خاندان سلطنتی استفاده می شد و امکان فاسد شدن میوه ها وجود داشت. شف فرانسویِ ملکه به دنبال راه حلی بود که بدون خراب شدن میوه های موجود در کیک، پخت کیک رو روزها زودتر آغاز کنن و با علم به اینکه پودر قند در محیط موندگاره و پوشش کامل کیک با نوعی آیسینگ اجازه نفوذ هوا به کیک و فاسد شدن اون رو نمی ده، دستور رویال آیسینگ رو ابداع کرد. چون از این دستور اولین بار برای کیک عروسی خاندان سلطنتی انگلستان British royal family استفاده شد نام اون رو رویال آیسینگ گذاشتن. غلظت در رویال آیسینگ: 

در رویال آیسینگ با توجه به ظرافتِ طرح و نوع تزئین، به غلظت های مختلفی نیازه که ایجاد این غلظت ها کار بسیار راحتیه. رویال آیسینگ با اضافه کردن پودر قند غلیظ و با آب رقیق می شه، ولی چیزی که مشکل و مهمه تشخیص غلظت مناسب برای کاربردهای متفاوت آیسینگه که فقط و فقط با تمرین بدست میاد. برای کار با رویال آیسینگ سه غلظت متداوله: 

1. غلظت سفت Stiff consistency: در این نوع رویال آیسینگ، میزان پودر قند زیاده و غلظتش بسیار بالا و به شکل خمیر دندونه. از این غلظت برای درست کردن گل های شکری، میوه های شکری و طرح های برجسته استفاده می شه. 

غلظت بالای رویال آیسینگِ سفت Stiff consistency باعث زود خشک شدنش می شه که از مزایاشه. در حین مخلوط کردن مواد برای تهیه آیسینگ با غلظت بالا به هیچ وجه نباید هوا در بافتش بره و به همین دلیل از دور متوسط همزن استفاده می شه. برای تِست این غلظت، قانون "20 ثانیه" امتحان می شه. قانون 20 ثانیه یعنی اگر با چاقو روی سطح رویال آیسینگ خط بندازید، 20 ثانیه باید طول بکشه و بعد از اون خط چاقو محو شه. دو - غلظت متوسط Medium Consistency: این نوع رویال آیسینگ به غلظت نوع اول نیست ولی شُل و روون هم نیست و روی بیسکویت پخش نمی شه بلکه باید با چاقو پخشش کنید. این غلظت مناسب دورگیری و نوشتنه.  برای تِست این غلظت قانون "10 ثانیه" رو باید امتحان کنید. یعنی بعد از آماده کردن، روی سطح آیسینگ با چاقو خط بکشید و تا 10 بشمارید، بعد از 10 ثانیه باید جای خط چاقو محو شه و نه زودتر. از این غلظت برای دورگیری بیسکویت ها استفاده می شه و غلظتش به صورتیه که عین نوار از قیف خارج می شه و نمی شکنه، بهش پایپینگ آیسینگ Piping Icing هم گفته می شه. سه - غلظت پایین FLOOD ICING: این کمترین غلظت رویال آیسینگه که برای پوشش سطح بیسکویت و پر کردنِ دور گیری ها استفاده می شه و غلظتش مثل شامپو یا عسله. بسیاری از اساتید معتقدند که برای رسیدن به این غلظت، رویال آیسینگ رو با غلظت بالا آماده کنید و بعد یکی دو قاشق آب بهش اضافه کنید. برای تِست این آیسینگ قانون " کمتر از 10 ثانیه" استفاده می شه. یعنی وقتی روی سطح رویال آیسینگ چاقو رو می کشید، جای چاقوی زیر 10 ثانیه باید ناپدید شه.نکات مهم کار با رویال آیسینگ: 

 • برای تهیه رویال آیسینگ، پودر قند رو حتما و حتما دو بار از الک ریز رد کنید، دونه های درشت پودر قند آیسینگ رو زبر و ظاهر کار رو خراب می کنه. 
 • اگر حین تزئین حباب های هوای زیادی در سطح کار ایجاد می شه و با حباب ها مشکل دارید، به جای پودر قند از آیسینگ شوگر استفاده کنید. آیسینگ شوگر رو حتما در منزل تهیه کنید چون آیسینگ شوگری که در لوازم قنادی ها فروخته می شه بسیار گرونه و به صرفه نیست.برای تهیه این نوع شکر، به هر پیمانه پودر قند، یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت اضافه کرده، این دو رو در غذاساز یا آسیاب با هم مخلوط و بعد از الک رد کنید. به همین سادگی پودر قند به آیسینگ شوگر تبدیل می شه و نشاسته موجود در اون، تعداد حباب ها رو کمتر می کنه.  
 • مثل همه دستورهایی که با سفیده سر و  کار داره، ظرفی که سفیده در اون زده می شه باید تمیز و بدون چربی باشه. حتما قبلش ظرف و پره های همزن رو با آب جوش بشورید. برای اطلاع از نکات کار با سفیده ی تخم مرغ این پست رو مطالعه کنید. 
 • در رویال آیسینگ دنبال بافت ابری و پفی نیستیم، چرا که حالت پفی باعث می شه رنگ ها روی بیسکویت با هم مخلوط شن و از اون مهم تر آیسینگ صاف و براق نشه. برای پفکی نشدن، در حین زدن مواد به هیچ وجه از سرعت بالای همزن برقی استفاده نکنید که حباب هوا ایجاد نشه و در طول زدن، مواد رو فقط در یک جهت بزنید. در عکس زیر آیسینگ پفکی رو می بینید که بافت زیبایی نداره. • برای دورگیری قیف رو حداقل یک سانت بالاتر از کوکی نگه دارید، که آیسینگ روش بخوابه و کار تمیزتر در بیاد.  • غلظت خیلی کم در فلودینگ (پوشش سطح بیسکویت) ایجاد حباب های زیاد، شکنندگی و بافت ناهمگون می کنه پس حواستون باشه آیسینگ خیلی رقیق نشه. اگر هم رقیق شد با الک کردن کمی پودر قند و هم زدن غلیظش کنید. • برای رنگ کردن رویال آیسینگ از رنگ های ژله ای استفاده کنید، چون غلظت مواد رو تغییر نمی ده و طعم نداره. می تونید پنج رنگ پرکاربرد رو بخرید و بعد خودتون رنگ های دیگه رو بسازید. رنگ خوراکی ماده ای کاملا شیمیائیه و حتما قبل از استفاده تاریخ مصرفش رو چک کنید. موقع خریدِ رنگ، سایز کوچیک بخرید که زودتر تموم شه و از تاریخ مصرفش نگذره. 

 • برای اینکه کارتون تمیز در بیاد بعد از اتمام هر بخش تزئین، نیم ساعت صبر کنید تا آیسینگ خشک شه و بعد قسمت بعدی رو شروع کنید، یعنی بعد از پایان دورگیری، اجازه بدید آیسینگ دورگیری خشک شه و بعد فلودینگ رو انجام بدید، بعد طراحی روش. بعد از اتمام فلودینگ (پوشش بیسکویت) با رویال آیسینگ، بیسکویت رو کمی به چپ و راست تکون بدید تا آیسینگ یکدست پخش شه و جاهای خالی یکنواخت پر شه. • بعد از فلودیگ، حباب های هوای ایجاد شده رو با خلال دندون از بین ببرید.   •  اگر در محیط گرم و شرجی کار می کنید، تزئینات رو با کولر یا فن روشن انجام بدید. رویال آیسینگ در رطوبت زیاد خشک نمی شه و از طرفی گرمای زیاد باعث می شه کوکی ها کره پس بده و آیسینگ خراب شه. 
 • رویال آیسینگ بعد از آماده شدن، خیلی زود در مقابل هوا خشک می شه. اگر همزمان می خواید با چند قیف پُر شده کار کنید، قیف ها رو در یک لیوان قرار بدید و ته لیوان دستمال کاغذی مرطوب شده بذارید اینجوری سر قیف خشک و کیپ نمی شه. • اگر قیف رو بیش از تا نیمه پر کردید، ته قیف رو با یک کِش ببندید که هم مواد از بالای قیف بیرون نزنه، هم از بالا هوا نکشه و خشک نشه.  • خشک شدن بیسکویت ها بین 6 تا 24 ساعت بسته به نوع آب و هوا، طول می کشه. در طول این مدت بیسکویت های تزئین شده باید در دمای محیط باشن، روشون پوشونده نشه و در ظرف دردار و در یخچال نباشند. بسته بندی بیسکویت های تزئین شده، حتما و حتما 24 ساعت بعد از اتمام تزئین باید انجام شه. اگر می خواید تزئینات زودتر خشک شن، بیسکویت ها رو نزدیک پنکه، کولر و یا بخاری بذارید. 
 • قبل از شروع تزئین حتما قیف و ماسوره رو آماده کنید. ماسوره ها رو بسته به ظرافتِ طرحی که در نظر دارید انتخاب کنید. برای یک تزئین خیلی ساده و مبتدی، ماسوره حروف نویس شماره دو (برای دورگیری) و ماسوره حروف نویس شماره چهار (برای فلودینگ) کفایت می کنه.  • سر پیچ ماسوره piping tip couplers یک پیچ پلاستیکیه که ته قیف قرار می گیره و اجازه می ده شما بدون نیاز به عوض کردنِ قیف، بتونید ماسوره رو تغییر بدید. فرض کنید قیف رو با رویال آیسینگ قرمز پُر و با ماسوره شماره دو دورگیری کردید، حالا همون آیسینگ رو می خواید استفاده کنید ولی این بار با ماسوره دیگه، این سر پیچ اجازه می ده بدون اینکه کل قیف رو عوض کنید ماسوره ها رو تغییر بدید. علاوه بر این اجازه نمی ده ماسوره تو قیف تکون بخوره. البته بدون این سرپیچ هم می شه کار کرد ولی با توجه به قیمت مناسب و موجودیش در تمام لوازم قنادی ها بهتره که داشته باشید. من این پست رو برای انجام تزئینات ساده و اولیه گذاشتم اگر به این کار علاقه مندید حتما سایت های خوبِ تزئین و دکور رو دنبال کنید. دو نوع دستور برای تهیه رویال آیسینگ هست من به شخصه از پودر مرنگ استفاده می کنم ولی اونهایی که دسترسی به پودر مرنگ ندارند می تونن از دستور سفیده تخم مرغ استفاده کنن.


دستور رویال آیسینگ با سفیده تخم مرغ:

مواد لازم:
سفیده تخم مرغ: دو عدد
آبلیمو: یک قاشق چایخوری
وانیل: یک دوم قاشق چایخوری
پودر قند: یک تا یک و نیم پیمانه

مواد لازم رو  آماده کنید و روی میز کار بذارید. برای اطلاع از نحوه صحیح استفاده از پیمانه های اندازه گیری به این پست مراجعه کنید، این رو بدونید که برای اندازه گیری مواد اولیه باید از "پیمانه ها و قاشق های استاندارد شیرینی پزی" استفاده کنید.


 
از اونجائیکه رویال آیسینگ خیلی سریع خشک می شه، بهتره قبل از آماده کردن آیسینگ، قیف و ماسوره رو حاضر کنید. اینجوری به محض آماده شدن آیسینگ می تونید اون رو در قیف بریزید و مطمئن باشید که با هوا تماس نداره. اگر از قیف یکبار مصرف استفاده می کنید، سر قیف رو با قیچی ببرید. کاپلر (واسط بین ماسوره و قیف) رو باز کنید و قسمت بلندتر کاپلر رو توش بندازید. حالا ماسوره مناسب رو روی قیف بذارید، سر کاپلر رو روش قرار بدید و به قیف پیچ کنید. یک دستمال کاغذی رو چهارتا کرده با چند قطره آب مرطوب کنید و ته لیوانی بذارید. قیف و ماسوره ای که آماده کردید رو داخل لیوان قرار بدید. بهتره به همین صورت چند قیف و ماسوره رو توی لیوان آماده بذارید تا بعد از آماده و رنگ کردن رویال آیسینگ قیف ها رو پُر کنید.  
اگر از آیسینگ دیرتر می خواید استفاده کنید، نیازی به آماده کردن قیف و ماسوره نیست. آیسینگ رو در ظرف دردار تمیز بریزید، روش رو با کیسه فریز مماس کنید و بعد درش رو خوب ببندید و در  یخچال نگهداری کنید. مثل همه دستورهایی که با سفیده تخم مرغ تهیه می شه، برای رویال آیسینگ با سفیده هم باید اول کاسه و پره های همزن رو با آب جوش و مایع ظرفشویی خوب بشورید و بعد خشکِ خشک کنید. میزان پودر قند به نوع تزئین بستگی داره، اگر می خواید آیسینگ رقیق باشه و فلودینگ انجام بدید، یک پیمانه کافیه. برای اینکه غلیظش کنیم و مناسب دور گیری باشه یک و نیم پیمانه نیازه. بهتره با غلظت بالا درست کنید و بعد از دورگیری، یک قاشق چایخوری آب بهش اضافه کنید تا رقیق شه، اگه نیاز بود یک قاشق چایخوری دیگه تا جایی که به غلظت مناسب برسه. 
 پودر قند باید کاملا یکدست، نرم و دونه ریز باشه، برای تهیه پودر قند مناسب، یک دور پودر قند رو  آسیاب و بعد دو دور الک کنید. برای الک کردن، از الک مویی (ریز) استفاده کنید که پودر قند مثل پودر بچه لطیف شه. سفیده های تخم مرغ رو در کاسه ای بریزید، آبلیمو و وانیل رو بهش اضافه کنید. می تونید به جای وانیل از سه قطره اسانس دلخواه استفاده کنید.  با دور کند همزن، مواد رو  یک دقیقه بزنید تا فُرم فومی و کف کرده پیدا کنه. حواستون باشه فقط در یک جهت هم بزنید که حجیم نشه. کاسه پودر قند الک شده رو کنار دستتون بذارید، هر بار یک چهارم پیمانه پودر قند اضافه کنید و یک دقیقه با دور متوسط بزنید. به هیچ وجه از دور تند همزن استفاده نکنید. بعد از هر باز اضافه کردنِ پودر قند، مواد رو با لیسک از اطراف ظرف جمع کنید، زدن یک پیمانه پودر قند 5 دقیقه زمان می بره، یک دقیقه برای فومینگ و 4 دقیقه برای هر بار اضافه کردن پودر قند. به زدن با دور متوسط ادامه بدید، کم کم آیسینگ شکل می گیره، سفت می شه و وقتی پره های همزن رو از ظرف بلند کنید، روی پره ها و داخل کاسه حالت قله ای پیدا می کنه. این قله ها فرمشون رو از دست نمیدن و همون شکل باقی میمونن (استیف پیک Stiff Peak)، فرق استیف پیک در رویال آیسینگ و سفیده در کیک در حجم اون هاست، در رویال آیسینگ به دنبال حجم دهی نیستیم.  بعد از اینکه یک پیمانه پودر قند رو اضافه کردید، مواد رو از اطراف کاسه به وسط جمع کنید، با چاقو یک خط روی سطح آیسینگ بکشید. برای فلودینگ خطی که با چاقو انداختید، باید بین 6 تا 10 ثانیه محو شه. اگر رقیق بود یه ذره بهش پودر قند اضافه کنید و دوباره تِست کنید. اگر غلیظ بود خیلی کم آب اضافه کنید. رویال آیسینگ آمادست. بر اساس طرح انتخابی آیسینگ رو بین چند کاسه تقسیم و رنگ کنید. حواستون باشه در حین کار روی کاسه ها رو بپوشونید تا هوا نکشه. رنگ دلخواهتون رو به آیسینگ اضافه کنید و خوب هم بزنید.  رنگ خوراکی رو حتما ذره ذره اضافه کنید، هم بزنید و اگر نیاز بود بیشتر بریزید. فقط رنگ های مشکی و قرمز هستن که مقدار زیادی رنگ باید اضافه شه.حالا آیسینگ رنگ شده رو در قیف آماده یا در ظرف دردار بریزید. دقت کنید که رنگ کردن آیسینگ و استراحت اون در یخچال باعث می شه که رنگ کمی پررنگ تر و زیباتر شه. 

 

به کمک پالت، مواد رو به سمت سر قیف جمع کنید تا پخش نشه و هوا نگیره. در صورتیکه میزان آیسینگ زیاده و قیف بیش از نیمه پر شده انتهای قیف رو با کش ببیندید. رویال آیسینگ آماده تزئینه. 
رویال آیسینگ با پودر مرنگ:

مواد لازم:
پودر مرنگ: دو قاشق غذاخوری 
آب: یک چهارم پیمانه 
پودر قند: یک پیمانه 
نشاسته ذرت: یک قاشق غذاخوری
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری (سه قطره اسانس روغنی)

مواد لازم رو  آماده کنید و روی میز کار بذارید. برای اطلاع از نحوه صحیح استفاده از پیمانه های اندازه گیری به این پست مراجعه کنید، این رو بدونید که برای اندازه گیری مواد اولیه باید از "پیمانه ها و قاشق های استاندارد شیرینی پزی" استفاده کنید.
 • پودر مرنگ Meringue Powder که از لوازم قنادی ها قابل خریده به صورت بسته بندی در قوطی با مارک ویلتون یا فله ای با بسته بندی خود لوازم قنادی به فروش می رسه و به اون پودر سفیده تخم مرغ هم گفته می شه. تخم مرغ سرشار از پروتئین، ویتامین، چربی و املاحه و محیط بسیار مناسبی برای رشد و تکثیر میکروارگانیسم هاست. سالمونلا Salmonella بیماری عفونی خطرناکیه که بر اثر مصرف سفیده تخم مرغِ خام در بدن ایجاد می شه و مزیت دستور رویال آیسینگ با پودر مرنگ، نداشتن ریسک بیماریه و واقعا عاقلانه تره که از این دستور استفاده شه. جدای این داستان، آیسینگ با پودر مرنگ سریع تره و مراحل آماده سازی سفیده رو نداره. 
 • نشاسته ذرت پودریست سفید رنگ، که اگر کیسه حاوی اون رو فشار بدید غژغژ می کنه، این نشاسته از لوازم قنادی ها قابل خریده و نقش اون در دسرها ایجاد غلظت و در کیک و شیرینی افزایش لطافت و پوکیه.
 • پودر قندی که در لوازم قنادی بیشتر شهرها به فروش می رسه، در واقع شکر آسیاب شدست نه کله قند پودر شده. کله قند پودر شده که در برخی شهرها و لوازم قنادی های خوب تهران به فروش می رسه، لطیف تره، یک درجه سفیدتره و بهتر مخلوط می شه. اگر دسترسی به پودر قند دارید که چه بهتر، در غیراینصورت برای شنی نشدن کرم، پودر شکر رو در آسیاب برقی یا غذاساز یک دور دیگه آسیاب کرده و بعد از الک ریز رد کنید.
 • برای شفافیت بیشتر رویال آیسینگ بهتره از آب جوشیده و خنک شده یا آب تصفیه استفاده کنید.نکته: در مورد مواد لازم این دستور باید بگم که در خیلی از سایت ها کرم تارتار هم در مواد لازم ذکر شده. دستوری که خود وبسایت ویلتون برای این محصول نوشته و دستور رویال آیسینگ با پودر مرنگ سایت معروف joyofbaking کرم تارتار نداره، ولی اضافه کردن کرم تارتار اصلا اشتباه نیست و من هم خودم هر دو نوع دستور رو امتحان کردم و نتیجه گرفتم. پس اگر این فرق رو بین دستورها دیدید تعجب نکنید. 
در تهیه رویال آیسینگ با پودر مرنگ هم مثل رویال آیسینگ با سفیده، حتما و حتما پودر قند رو باید آسیاب و بعد دو بار از الک مویی رد کنید. پودر قند الک شده را در کاسه ای بریزید و نشاسته ذرت را در آم ویسک کنید.مراحل آماده سازی قیف و ماسوره رو طبق قسمت اول پست انجام بدید، کاسه و پره های همزن رو با آب جوش و مایع ظرفشویی خوب بشورید، کمی سرکه در کاسه بگردونید و بعد اون رو خشکِ خشک کنید. پودر مرنگ رو اندازه گیری کنید و در کاسه بریزید. وانیل یا اسانس دلخواه رو بهش اضافه کنید. آب رو اندازه گیری و به پودر مرنگ اضافه کنید.  آب سردِ یخچال باعث می شه پودر خودش رو ببنده. می تونید از آب هم دمای محیط یا آب ولرم استفاده کنید، منظور از آب ولرم آب هم دمای دستتونه. مواد رو خیییلی کم با ویسک یا دور کند همزن برقی بزنید تا کفی (فومی) بشه.کاسه پودر قند الک شده رو کنار دستتون بذارید، هر بار یک چهارم پیمانه پودر قند به مواد اضافه کنید و بزنید. پودر مرنگ به اندازه سفیده تخم مرغ حجم پذیر نیست و به راحتی می تونید از دور تند همزن هم استفاده کنید، اگر همزن برقی معمولی دارید با بیشترین سرعت بزنید، اگر استند میکسر (همزن بزرگ ایستاده) دارید با دور متوسط.با توجه به جنس پودر مرنگ و میزان مواد زمان زدن طول می کشه مسلما با حجم بالاتر مدت زمان هم زدن بیشتر می شه. من با پودر مرنگ ویلتون 5 دقیقه ای به بافت دلخواه می رسم، ولی ممکنه بسته به نوع پودر مرنگ تا 10 دقیقه نیاز به هم زدن داشته باشه. با هر بار اضافه کردن پودر قند یک درجه آیسینگ غلیظ تر می شه.  در انتهای زمان زدن، آیسینگ سفت می شه و وقتی پره های همزن رو از ظرف بلند کنید، روی پره ها و داخل کاسه حالت قله ای پیدا می کنه. بعد از پایان زدن و غلیظ شدن، مواد رو با چاقو تست کنید. اگر غلظتش بیش از حدِ نیاز بود با آب رقیق و در صورت شُل بودن با اضافه کردن پودر قند و زدن غلیظ کنید. بعد از اینکه آیسینگ آماده شد، نوبت رنگ کردنه. به میزان مورد نیاز آیسینگ جدا کنید و رنگ دلخواه رو ذره ذره با خلال دندون بهش اضافه کنید. بعد از هر بار اضافه کردن رنگ آیسینگ رو با دور کند همزن و در یک جهت بزنید تا بافتش بهم نریزه. اگر همون موقع قصد تزئین دارید، آیسینگ رنگ شده رو در قیف آمده شده بریزید و شروع به تزئین کنید. ولی می تونید رویال آیسینگ رو قبل از تزئین درست کنید و در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید. اگر بعد از نگهداری در یخچال، آیسینگ کمی خشک شد، روز تزئین یک ذره آب روش اسپری کنید و بصورت جزئی هم بزنید تا آماده استفاده شه. حتما و حتما روی آیسینگ رو با محافظ غذا بپوشونید. رویال آیسینگ در دنیای تزئین و دکور، بسیار کاربردی و پر استفادست و بلد بودنش بهتون کمک می کنه. می تونید برای تمرین کردن رویال آیسینگ، از دستور بیسکویت شکری یا بیسکویت شکلاتی استفاده کنید.
دستپخت های همراهان سایت
عاطفه پاكباطن
شنبه، 26 آذر 1401، 06:28

اینا رو درست کردم اما نتونستم موادم خیلی سفت کنم که بتونم گل شکری درست کنم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 26 آذر 1401، 07:26

خیییییییییییییییییلی قشنگن عزیز دلم، برای گل شکری میزان پودر قند رو بیشتر کنید و به ازای هر یک پیمانه پودر قند یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت اضافه کنید.

Fourozan
دوشنبه، 07 شهریور 1401، 08:44

سلام خانم وحید عزیز، آیسینگ با پودر مرنگ برای کار با استنسیل رو فوندانت درست کردم خیلی خوب شد طبق دستور شما دقیقا با همون مقدار به غلظت شبیه خمیردندان بود ، طرحش خیلی خوب دراومد ولی وقتی گذاشتم خشک شد وقتی روی طرح دست کشیدم کمی ترک خورد ، به نظر شما این طبیعیه که بعد از دست زدن ترک خورده یا اینکه زیادی غلیظ بود اینطوری شده

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 07 شهریور 1401، 09:30

به به ماشالا بهتون من فکر می کنم یه کوچولو غلیظ بوده ولی در هر حال عالیه.

Fourozan
دوشنبه، 07 شهریور 1401، 11:47

ممنونم از محبت همیشگی شما ، بله اینبار با غلظت کمتر باید تست کنم

عاطفه پاكباطن
جمعه، 25 آذر 1401، 18:13

سلام خانوم وحید
من چندبار رویال آیسینگ رو با هر دو دستور شما درست کردم اما هر دفعه اصلا به مرحله ستیف پیک نرسیدم .
من با دو پور قند مختلف و همینپور یکبار هم خودم شکر اسیاب کردم ریختم اما بازم جواب نداد و البته که با پودر شکر خونگی موادم کدر تر شدن . لطفا کمکم کنید

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 25 آذر 1401، 18:25

سلام عزیزم،
در رویال آیسینگ غلظت مهمه نه استیف پیک، اگر غلظت طوریه که از قیف و ماسوره رد می شه و ترک نمی خوره یعنی کارتون درست بوده. ما در رویال آیسینگ دنبال حجم دهی و هوادهی نیستیم و فقط غلظت مهمه، اگر غلظت کمه پودر قند اضافه کنید و با سرعت متوسط بزنید.
اگر باز هم نتیجه نگرفتید، از دستور دیگری مثل دستور شف طیبه استفاده کنید، می تونید هم مقدار کمی درست کنید و روی یک بیسکوئیت کارخونه ای طرح بزنید و عکس بگیرید من ایراد کار رو بگم ولی استیف پیک نشدن ایراد نیست.

Susan
يکشنبه، 29 تیر 1399، 19:46

بیسکویتای عزیزم. با آموزشهای بی نقص شما دیزاینشون کردم

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 30 تیر 1399، 05:58

سلام عزیزم،
واقعا آفرین به اینهمه استعداد و توانایی خیلی عالی شدن و خیلی خوشحالم همچین خوانندگان هنرمندی سایت داره.

Susan
سه شنبه، 07 مرداد 1399، 20:07

سلاو وقتتون بخیر
یه سوال داشتم آیا میشه از دستور بیسکوییت دارچینی برای آیسینگ استفاده کرد یاااا اینکه کوکی شکری رو یک مقدار دارچین بهش اضافه کرد و دکورش کرد؟
قبلن ممنونم از پاسخگوییتون

Susan
سه شنبه، 07 مرداد 1399، 20:12

اوه الان پست بیسکویت دارچینیتون رو مطالعه کردم و جواب سوالاتم رو گرفتم. ممنون بابت این سایت کامل و خوبتون
و لطفن در مورد خمیر مارسیپان هم مطلب بذارین بازم سپاس گذارتونم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 08 مرداد 1399، 13:21

سلام عزیزم،
شرمنده دیر جواب دادم و خوشحالم که سوالتون رو متوجه شدید حتما در مورد مارسیپان هم مطلب میذارم.

حسنا
چهارشنبه، 19 دی 1397، 13:08

سؤال ديگه هم اينكه شما فرمودين إز رنگ امريكالر استفاده كنيم. چون قيمتش بالاست من ميخواستم فقط سه رنگ اصلي رو تهيه كنم اما تنوع رنگاش خيلي زياد بود من گيج شدم. مثلا چندتا مدل قرمز و زرد و ابي داره. شما كدوم رنگاشو پيشنهاد ميدين؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 19 دی 1397، 13:38

سلام عزیزم،
چه عکس زیبایی خیلی عالی کار کردید واقعا ممنون.
در مورد آیسینگ استفاده از سه رنگ اصلی و ساخت رنگ های ترکیبی روی زیبایی کار تاثیر منفی میذاره، مثلا رنگ سفید و مشکی هم برای این کار لازمه. من چون خودم سفارش نمی گیرم و کار آموزش هم نمی کنم، مارک های مختلف رنگ های ژله ای ایرانی موجود در بازار رو امتحان نکردم دقیق نمی دونم کدوم بهتره. ولی خیلی ها از رنگ ایرانی استفاده می کنن. به نظرم پرسجو کنید ببینید چه مارکی بهتره چند رنگ متفاوت تهیه بگیرید.
ولی اگر اصرار به استفاده از آمریکالر دارید برای قرمز می تونید red red یا super red بگیرید. برای زرد lemon yellow و برای آبی Sky blue

حکیمه
شنبه، 17 شهریور 1397، 17:19

سلام بهاره جان
آیسنگهای من خیلی بافت و غلظت خوبی دارن ولی دو تا مشگل دارم اینکه وقتی خشک شدن رنگشون کدر شد براق نیستن اصلا و وقتی روی کوکی زدم زبر و براق نیست اصلا براق نیست مثل مرنگ شدن علتش چی میتونه باشه پودر قندو اسیاب کردم و سه بار الک کردم نرم شد طوری که موقع الک کردن توی هوا پخش میشد

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 17 شهریور 1397، 18:31

سلام عزیزم،
برای کدر نشدن رویال آیسینگ از دستور رویال آیسینگ با پودر مرنگ استفاده کنید نه سفیده تخم مرغ، رنگ خوراکی خارجی جنس خوب استفاده کنید. به جای پودر قند از آیسینگ شوگر استفاده کنید یعنی به هر پیمانه پودر قند، یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت اضافه کنید و در غذاساز یا آسیاب برقی، خوب آسیاب و بعد الک کنید. اگر تهران تشریف دارید از لوازم قنادی های خوب پودر قند تهیه کنید، لوازم قنادی های عادی پودر شکر به شما می دن که هر چقدر هم حریر کنید کدره.  

حکیمه
شنبه، 17 شهریور 1397، 20:28

مرسی بهاره جون
شرایط نگهداری ایسینگ به چه صورتیه من از ظهر درست کردم الان داخل پلاستیک اب انداخته سفیده

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 18 شهریور 1397، 04:57

عزیزم آیسینگ رو باید در ظرفی بریزید، روش یک کیسه فریزر مماس کنید، درش رو بذارید و در یخچال نگهدارید

Hani
شنبه، 17 شهریور 1397، 08:32

 سلام
واقعا آموزش هاتون عالین فکر میکردم نتونم درست کنم رویال ایسینگ. ولی با آموزش شما و رعایت نکات تونستم فقط قیف رنگ سفیدم غلظت کمی داشت ولی رنگای دیگم خوب بود  من از رسپی پودر مرنگ استفاده کردم که خیلی زود حجم اش زیاد و سفت شد همش فکر میکردم اشتباهه چون تو فیلم ها که با سفیده تخم مرغ درست میکردن باید خیلی هم میزدن تا به مرحله 20 ثانیه میرسید. این خاصیت همه پودر مرنگ هاست یا مال من خرابه؟ چون خیلی سریع به اون مرحله 20 ثانیه رسید. ممنون از آموزش هاتون

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 17 شهریور 1397، 10:26

سلام عزیزم،
چقدر عالی درست کردید، طرح هاتون بسیار زیبا شدن به خصوص طرح درخت. در تهیه رویال آیسینگ هر بار غلظت کمه، کم کم پودر قند الک شده و حریر شده اضافه کنید و با دور متوسط همزن برقی در یک جهت هم بزنید تا به غلظت دلخواه برسه. رویال آیسینگ با پودر مرنگ سریع تر از سفیده تخم مرغ فُرم می گیره و البته جنس پودرها و سرعت عملکردشون هم متفاوته.
کارتون عالیه شما آفرین به شما و ممنون از عکس

sana
پنجشنبه، 04 مرداد 1397، 06:02

سلام من قبلا مشکل ایسینگم رو گفتم و الان خواستم عکسش رو براتون اپلود کنم . ممنون میشم راهنماییم کنین

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 04 مرداد 1397، 07:47

سلام عزیزم،
چه خوب که عکس رو آپلود کردی! آیسینگ شما دو تا مشکل داره اول اینکه خیییییییییییییییلی رقیقه دوم اینکه اصلا یکدست نشده یعنی خوب هم نزدید. اول از همه پودر قندی که خریداری می کنید رو یک بار دیگه خودتون در غذاساز یا آسیاب برقی بریزید و حتما از الک بسیار ریز یا حریر رد کنید. به غلظت توجه کنید، مطالب رو خوب بخونید و با چاقو روی آیسینگ بکشید و غلظت رو تِست کنید. در صورت نیاز قاشق قاشق بهش پودر قند حریر شده اضافه کنید، تا به غلظت توضیح داده شده در متن برسه. می تونید هم برای رفع رقیق بودن مواد 20 گرم نشاسته ذرت (نشاسته ذرت به رنگ سفیده و از لوازم قنادی ها تهیه می شه) با پودر قند الک شده مخلوط کنید و بعد دستور رو درست کنید.
به هم زدن دقت کنید در یک جهت هم بزنید و بین کار همزن رو خاموش کنید و دورگیری کنید.

نسرین
شنبه، 02 دی 1396، 10:51

این رویال آيسينگ هایی که درست کردم با توجه به آموزش خوبی که شما داشتين ،البته بیسکویت ها پودر آماده بیسکویت هست.چون خیلی مبتدی هستم میترسم نتونم خودم بیسکویت درست کنم.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 02 دی 1396، 13:30

نسرین جون کیییف کردم، بسیار هنرمندانه و زیبا! رویال آیسینگ بسیار مبحث مشکلیه به نظر من که مبتدی نمیاین، مطمئن بار بعد کوکی رو هم خودتون درست می کنید. ممنون از عکس عالیه

نسرین
يکشنبه، 03 دی 1396، 06:53

عزیزی لطف دارین به خاطر توضيحات بي نقص شما بوده.

حمیده
پنجشنبه، 18 خرداد 1396، 20:53

بهاره جان از رسپی شما استفاده کردم رنگهام تیره میشن و مواد راحت و روان از قیف خارج نمیشن زبر هستن دوبار هم الک کردم

جمیله رستمی
جمعه، 29 مرداد 1395، 20:23

چقدراین آموزش مفیدو کاربردیه .مثل سایرآموزشهاتون کامل و بی نقص .ممنونم شف بینظیرم

نظرات
پرستو
دوشنبه، 14 تیر 1400، 09:44

سلام خانم وحید عزیز خسته نباشید.
عزیزم من مدته 3 سال هست که با ایسینگ کار می کنم متاسفانه یه مشکلی دارم که تا به حال نه تونستم جایی دلیلش رو پیدا کنم نه رفعش کنم.
من از سفیده تخم مرغ تازه استفاده می کنم اسانس وانیل اضافه می کنم و آیسینگ رو داخل فر با حرارت کم خشک می کنم.چون رشت زندگی میکنم و رطوبت خونه بسیار بالاست.
کوکی ها در حالت عادی و تو خونه عطر بسیار مطبوعی دارن ولی امان از موقعی که ببرم تو حیاط و در معرض هوای آزاد قرار بگیرن. به شدت بوی بد تخم مرغ بلند میشن و وقتی دوباره بیاد تو خونه بعد مدتی به عطر شیرینش بر میگرده.
معمولا گفته میشه که سفیده تازه باشه و آیسینگ حتما کامل خشک بشه. در طی این سه سال صدها بار کوکی درست کردم حتی یکبار نشده که این بو برام تو فضای آزاد نیاد.
و آخرین نتیجه ای هم که با استادم گرفتم این بود که انقدر خودمو اذیت نکنم چون اینجاهوا رطوبتیه و سفیده متاسفاه این واکنش رو نشون میده.
ولی مشکلم اینه که همکارانم این مشکل رو ندارن! خواستم بدونم شما هیچ اطلاعات دیگه ای ندارید که بتونه کمکم کنه؟
ممنون از اینکه وقت ارزشمندتون رو در اختیارمون قرار میدید.

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 14 تیر 1400، 14:35

سلام عزیزم،
به نظر من اول اسانس جنس خوب به جای وانیل استفاده کنید، یعنی بعد از تشکیل اسانس بزنید پرستیژ شاپ https://www.instagram.com/prestigeshops1/ اسانس های فرانسوی داره، چون جنس وانیل ها واقعا خوب نیست دوم اینکه مدت زمان زدن رو با سرعت پایین و در یک جهت بیشتر کنید که بافت سفیده کاملا باز بشه، سوم اینکه از تخم مرغ تازه استفاده کنید باز از خانوم مافی هم سوال کنید شاید پاسخگو باشن، من هم رشت زندگی می کنم و می دونم در رشت ایشون بهتر از همه سررشته در این کار دارن
https://www.instagram.com/neda_mafy/

پرستو
يکشنبه، 20 تیر 1400، 15:58

ممنونم از پاسخگوییتون عزیزم
چه جالب نمی دونستم که همشهری هستیم باعث افتخاره
راستش نمیدونم کار درستیه از خانومه مافی سوال کنم یا نه چون هنرجوشون نبودم میگم.
در مورد اسانس قبل از اینکه شما بفرمایید به پیشنهاد یکی از دوستان اسانس ناتکو ترکی گرفته بودم که این سری 5 قطره ای ریختم و عملکرد خاصی نداشت. به نظرتون بیشتر از مقدار میشه ریخت؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 20 تیر 1400، 17:50

سلام عزیزم،
برای منم افتخاره گلم. اسانس رو بیش از ۵ قطره نریزید خطرناکه 
why does my royal icing smell bad

این جمله بالا رو در گوگل بزنید کلی مقاله و راهکار میاد من متاسفانه سرم الان خیلی شلوغه وگرنه همین جمله رو میزدم مطالعه بیشتر میکردم براتون درمیاوردم. از خانوم مافی عزیز هم بپرسید صلاح بدونن جواب میدن.

Tahurazar
سه شنبه، 19 اسفند 1399، 08:08

سلام , استاد برای رویال آیسینگ چه نوع بیسکوییتی رو باید درست کرد و چه نکاتی رو باید رعایت کرد که هم سطحش صاف در بیاد هم اینکه مناسب باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 19 اسفند 1399، 14:42

سلام عزیزم،
از کوکی شکری استفاده کنید، کوکی رو قبل از گذاشتن در فر در یخچال بذارید. از دمای فر مطمئن باشید و اگر پستی بلندی داشت با رنده سیر روش رو صاف کنید.

Tahurazar
چهارشنبه، 20 اسفند 1399، 12:30

خیلی ممنون از راهنماییتون

Hani
پنجشنبه، 10 مهر 1399، 07:46

سلام ببخشید برای مش استنسیل بهتره از کدوم غلظت استفاده بشه؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 10 مهر 1399، 09:22

سلام عزیزم،
باید غلیظ ترین حالت باشه

Zahra jannesari
دوشنبه، 20 مرداد 1399، 20:19

سلام بهاره جون وقتتون بخیر. شکلات سفید آب شده چون رنگ پذیره و زود خشک میشه میتونه جایگزین رویال آیسینگ باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 21 مرداد 1399، 07:29

سلام عزیزم،
متاسفانه غلظت، خاصیت و کاربردشون متفاوته و نتیجه یکسان نمی گیرید. رویال آیسینگ زیباتره و طرح های بیشتری می شه باهاش زد.

Elhammohamadj
يکشنبه، 20 بهمن 1398، 17:12

سلام عزیزم خسته نباشی یه سوال داشتم .بیسکوییت شکری موندگاریش بیشتره یا کره‌ای؟ میخوام روش رو با رویال آیسینگ تزئین کنم و پستش کنم لطفا راهنماییم کن

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 20 بهمن 1398، 17:41

سلام عزیزم،
بیسکوئیت شکری رو با مارگارین آماده کنید موندگاریش بیشتره.

zeinab irani
شنبه، 21 دی 1398، 21:24

سلام بر استاد گرامی یک سوال اینکه من گل قندی بازاری دارم اگر رویه کیکم باتر کریم ایتالیایی باشه بازم آب میشه؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 22 دی 1398، 05:59

سلام زینب جان،
بعد از پوشش کیک، اجازه بدید باترکریم در یخچال حداقل یک ساعت استراحت کنه و کره خودش رو ببنده بعد می تونید از گل قندها استفاده کنید مشکلی هم پیش نمیاد.

zeinab irani
يکشنبه، 22 دی 1398، 07:06

سپس فراوان. البته امیدوارم سوالم مربوط به همین بخش بوده باشه گفتم گل قندی هم یجور آیسینگه برای همون اینجا سوالم رو پرسیدم امیدوارم اشتباه نکرده باشم.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 22 دی 1398، 07:51

نه عزیزم چه اشتباهی خیلی هم عالیه

حسنا
چهارشنبه، 19 دی 1397، 13:15

سلام بهاره جون من دو تا سؤال پرسيدم و سؤال أولم ثبت نشد فكر كتم. جسارتا اينجا ميپرسم.
وقتي ميخوايم روي ايسينگ نقاشي بكشيم بايد إز چه رنگي استفاده كنيم و چطور رقيق كنيم رنگو؟؟؟؟ منظورم رنگاميزي روي ايسينگي كه سفيد روي كوكي كار شده و خشم شده هست. باقلمو روش رنگ كنيم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 19 دی 1397، 13:41

عزیزم روی لینک زیر بزنید ببینید به این شکل منظورتونه؟
https://www.youtube.com/watch?v=lrWTFOVbcdE
اگر به این شکل منظورتونه کوکی رو با رویال آیسینگ سفید پوشش می دن، وقتی کاملا خشک شد، رنگ ژله ای رو با چند قطره آب رقیق می کنن و روش نقاشی می کشن

neginmf
شنبه، 03 آذر 1397، 11:28

سلام بهاره عزیز
یک سوال داشتم
در چه صورتی آیسینگ خیلی براق میشه ؟
برای خیلی شیرین نشدن آیسینگ کار دیگه میشه کرد یا خیر؟
به جای نشاسته ذرت میشه پودر نشاسته ذرت آماده استفاده کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 03 آذر 1397، 11:51

سلام نگین جان،
سه عامل به براق شدن رویال آیسینگ کمک می کنه
1. اول اینکه حتما و حتما باید پره ها و کاسه همزن با آب در حال جوش و سرکه شُسته و بعد با پارچه تمیز کاملا خشک شه رطوبت و چربی موجود در کاسه و روی پره ها باعث کدر شدن می شه.
2. اگر می تونید از جای مرغوب پودر قند بخرید، معمولا لوازم قنادی ها پودر شکر به جای پودر قند دارن که کمی نباتیه. پودر قند مرغوب و حریر کردن و الک درست پودر قند به براقی کمک می کنه.
3. از رنگ خوراکی خارجی استفاده کنید.
4. پودر مرنگ از سفیده تخم مرغ براق تره.
5. مدت زمان هم زدن رو کمی افزایش بدید. در یک جهت و با دور متوسط تا جایی هم بزنید که آیسینگ کمی براق شه حواستون باشه زیادی هم زدن هم آیسینگ رو خراب می کنه
5. اگر محیط مرطوب زندگی می کنید حتما باید زیر کولر گازی یا نزدیک بخاری یعنی جایی که رطوبت هوا کم باشه بیسکوئیت ها رو خشک کنید، بعضی ها حتی زیر چراغ مطالعه روپیشنهاد میدن البته به شخصه تجربه نکردم. روند طولانی خشک شدن باعث مات شدن کوکی ها می شه.  
6. در آیسینگ با پودر مرنگ به هیچ وجه آب از شیر استفاده نکنید، کُلُر آب ایجاد کدری می کنه، آب حتما باید جوشیده و خنک شده یا آب معدنی باشه

عزیزم منظورتون رو از نشاسته ذرت آماده متوجه نشدم به لوازم قنادی ها برید بگید نشاسته ذرت، پودر سفید رنگی رو به شما می دن که از همون باید استفاده کنید.
در مورد شیرین بودن دقت کنید که فرمول رویال آیسینگ و بقیه دستورهای دکوراتوری صرفا روی نتیجه ظاهری طراحی شده نه طعم. متاسفانه میزان کمتر پودر قند غلظت و نتیجه رو تحت تاثیر قراره میده و ضمن اینکه بیسکوئیت های تزئین شده با رویال آیسینگ برای دکورن و بهتره رویه آیسینگشون خورده نشه چون ساعت ها بیرون می مونه و رنگ خوراکی و قند زیادی داره، من به شخصه هرگز نخوردم رویه رویال آیسینگ بهتره با چاقو برداشته شه و بعد کوکی خورده شه.

neginmf
شنبه، 03 آذر 1397، 12:27

واقعا سپاسگزارم
میشه چند قطره لیمو زد؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 03 آذر 1397، 15:25

بله عزیزم می شه

حکیمه
چهارشنبه، 18 مهر 1397، 15:03

سلام بهارجون پودر رویال ایسینگ گرفتم ولی اصلا کف نمیکنه مثل اب میمونه کاملا حل میشه ایرادش چیه؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 18 مهر 1397، 15:38

سلام عزیزم،
اینی که من در دستور توضیح دادم روش کار با پودر مرنگه، توی مواد لازم و تصاویر هم مرنگ نوشته شده، نه پودر رویال آیسینگ. یه پودری هم تازه در اومده به نام رویال آیسینگ که فقط باید با آب مخلوط شده و اصلا این مراحل رو نداره که متاسفانه من تا حالا ندیدم، استفاده نکردم و تجربه ندارم. فقط وقتی شنیدم در سایت ها جستجو کردم گفته بودن قاشق قاشق آب باید بهش اضافه شه تا به غلظت دلخواه برسه.
شما الان پودر مرنگ (پودر سفیده تخم مرغ) خریدید یا پودر رویال آیسینگ؟

حکیمه
چهارشنبه، 18 مهر 1397، 20:31

بهاره جون پودر مرنگ شیرینه اینی که من دارم شیرینه من گفتم پودر مرنگ میخوام اینو داد بهم روش نوسته آیسینگ

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 18 مهر 1397، 21:25

متاسفانه از ظاهرش نمی شه فهمید چون هر دو شیرینن البته ظاهرا پودر رویال آیسینگ شیرین تره. باید زنگ بزنید از جایی که خریدید ازشون بپرسید احتمالا اشتباه دادن بهتون

«وانیل»
سه شنبه، 06 شهریور 1397، 05:13

صبح بخیر بهاره جون
من رویال آیسینگ با پودر مرنگ ساختم. برای رسیدن به غلظت متوسط برای دورگیری مجبور شدم نیم پیمانه بیشتر از مقدار رسپی پودرقند اضافه کنم. آیا پودرقند هم مث آرد ممکنه گیرایی کمتر و بیشتر داشته باشه؟
و مورد بعدی اینکه برای یکدست شدن، مجبور بودم هربار پودرقند اضافه میکنم بیشتر از یک دقیقه هم بزنم.
البته این رویال آیسینگ رو برای تمرین ساختم. عکس رو چک میکنین لطفا؟ به لحاظ براقیت و بافت مورد تاییده؟
http://s9.picofile.com/file/8335660126/IMG_2784.JPG

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 06 شهریور 1397، 05:35

عزیزم رویال آیسینگتون فوق العاده شده. جنس پودر قندها مثل آردها متفاوته و در رویال آیسینگ محدودیتی برای اضافه کردن پودر قند ندارید به شرطی که پودر قند رو دوباره آسیاب کرده باشید و از الک خیلی ریز یا حریر رد کرده باشید و واقعا به لطافت پودر شده باشه حین استفاده. یعنی اختلاف اگر به دلیل تفاوت جنس یا تفاوت غلظت مورد نظر باشه هیچ مشکلی نداره ولی اگر به دلیل زبری پودر قند باشه اشکال داره، چون نتیجه نهایی دون دون یا کدر می شه.  
میزان زدن هم مشکلی نیست باز به شرطی که دیر مخلوط شدن از زبری پودر قند نباشه و به همزن و دمای محیط ربط داشته باشه. حین زدن فقط مواد در یک جهت بزنید و با دور متوسط که به هیچ وجه هوا داخل کار نره.

«وانیل»
سه شنبه، 30 مرداد 1397، 07:20

بهاره جانم از رویال آیسینگ برای کاور روی کیک هم استفاده میشه؟ تو یوتیوب دیدم اینکارو انجام میدن ولی آیا بعد از خشک شدن، موقع برش و خوردن، چیز جالبی از آب در میاد؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 30 مرداد 1397، 09:29

سلام عزیزم،
بله از رویال آیسینگ برای کاور استفاده می شه ولی روشی بسیار قدیمیه و جایی در دکوراتوری نوین نداره. برای این کار به دنبال غلظت خاصی از رویال آیسینگ هستیم. برخلاف تزئین، در کاور کیک با رویال آیسینگ، به کمک رطوبت خودِ کیک و فیلینگِ کیک، آیسینگ خیلی سفت و شکننده نمی شه و کمی از باترکریم سفت تره ولی برش شیکی نداره و از همه مهم تر بسیار شیرینه و خوش طعم نیست.  

F .tak
شنبه، 16 تیر 1397، 20:17

سلام استاد عزیز واقعا حیرت کردم از این همه آموزش با حوصله و بی نقص تشکر فراوان

سوالی که داشتم اینه که میتونم از رویال آیسینگ برای تزئین کاپ کیک استفاده کنم؟

اگرنه چه روکشی و توصیه میکنید ماندگاری زیادی داشته باشه روی کاپ کیک و فرم اولیه تزئین رو تا چند ساعت حفظ کنه

F .tak
شنبه، 16 تیر 1397، 20:18

ببخشید نمیدونستم چطور بوید سوالمو مطرح کنم فکر کردم باید در محل ثبت نظر سوالمو بپرسم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 17 تیر 1397، 05:15

سلام عزیزم،
امکان استفاده از رویال آیسینگ بطور مستقیم روی کاپ کیک وجود نداره، چربی و رطوبت کاپ کیک رویال آیسینگ رو خراب می کنه. باید روی کاپ کیک رو با فراستینگ های متداول مثل کرم پنیرخامه ای یا باترکریم یا گاناش با استفاده از قیف و ماسوره تزئین کنید و بعد اگه مایل بودید، یک تکه فوندانت رو به صورت گرد کاتر بزنید و روی اون رو با رویال آیسینگ تزئین کنید و اجازه بدید خشک شه و در انتها روی کاپ کیک بذارید.
در مورد فراستینگ ها گاناش و باترکریم دوام خیلی خوبی دارند ولی کرم پنیر خامه ای خوشمزه تره. کرم های گفته شده در لینک های زیر آموزش داده شدن.
https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%E2%80%8C%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9-t121

https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%D8%A7%D9%BE-%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D9%85-%D9%BE%D9%86%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%E2%80%8C%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C-t124

https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%D8%A7%D9%BE-%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-t101

https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D9%87-%DB%8C-%DA%AF%D8%A7%D9%86%D8%A7%E2%80%8C%D8%B4-t91

123456
پنجشنبه، 13 ارديبهشت 1397، 04:23

سلام بهاره خانم،
من با رويال ايسينك دانه برف برأي تزيين كيك فروزن درست كردم، ميخواستم بدونم اكر دانه هارو روى خامه بزارم آب نميشن?
بسيار ممنون

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 13 ارديبهشت 1397، 09:11

سلام عزیزم،
رویال آیسینگ روی رطوبت صد در صد آب می شه. برای اینکه این اتفاق نیفته اول از همه باید خامه تثبیت شده به کیک بزنید، یعنی خامه شیرین شده قنادی استفاده کنید و کاملا فرم گرفته باشه و به هیچ وجه شل نباشه اگر حتی کمی شل بود، بهش ژلاتین اضافه کنید. نکته بعدی استراحت کیکه، اگر روی کیک خامه ای رو می خواید رویال آیسینگ بزنید باید کیک بعد از خامه کشی چند ساعت در یخچال استراحت کنه تا کاملا سفت و مستحکم شه و نکته سوم روش چسبوندنه بهتره نقطه تماس رویال آیسینگ با خامه رو با شکلات آب شده و خنک شده بپوشونید. اینجا شکلات نقش محافظ رو بازی می کنه و نمی ذاره رطوبت کیک به رویال آیسینگ نفوذ کنه.

123456
پنجشنبه، 13 ارديبهشت 1397، 14:48

بسيار عالي، ممنون از راهنماييتون، ميخواستم عكس دونه برفهارو براتون بفرستم أما نتونستم، راهنمايي ميكنيد ، با سباس

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 13 ارديبهشت 1397، 16:08

عزیزم روی قسمت "عکس های دستپخت های شما" بزنید، عکس رو انتخاب کنید، درجا ثبت رو بزنید (نمی خواد عکس لود شه) بعد از انتخاب ثبت رو بزنید عکس ثبت می شه. سایز عکس نباید خیلی زیاد باشه.

«وانیل»
سه شنبه، 30 مرداد 1397، 06:40

عه چه جالب، من داشتم این پست رو میخوندم که یکی دیگه از مشکلام حل شد:) پس برای ارسال عکس نیازی نیست منتظر لودینگ باشیم.

Mahbooobeh
سه شنبه، 24 بهمن 1396، 08:43

سلام عزیزم
میخواستم بپرسم میشه با رویال آیسینگ روی کاغذ روغنی طرح زد و بعد از خشک شدنشن اون رو جدا کرد برای تزیین کیک؟
ینی بعد از خشک شدن از کاغذ روغنی جدا میشه؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 24 بهمن 1396، 09:04

سلام عزیزم به شرطی که رویال آیسینگ غلیظ باشه بله می شه، اگر مت سیلیکونی از لوازم قنادی ها تهیه کنید از کاغذ خیلی خیلی بهتره.

شین صاد
سه شنبه، 24 بهمن 1396، 07:28

دستورا عالین اما بار اول ایسینگ من عالی شد فقط یکم رقیق شده بود که نمیدونستم باید غلیظ تر باشه
اما بار دوم همه چیش خوب بود اما وقتی خشک شد روش اکلیلی شد براقیش هم از بین رفته یجورایی مثل بافت پفکی شده ولی هرکار گفتید انجام دادم برای چی اینجوری شد ☹

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 24 بهمن 1396، 09:07

کثیف بودن کاسه و پره ای که سفیده در اون زده می شه یکی از دلایل کدری رویال آیسینگه، کاسه و پره رو حتما و حتما باید با آب جوش بشورید و روش لیموی تازه بزنید تا تمام چربی که شما نمی بینید هم از بین بره و کدری ایجاد نکنه. کاسه و پره های همزن باید کاملا خشک شن.
رویال آیسینگ با استفاده از پودر مرنگ مارک خوب (ویلتون) از رویال آیسینگ با سفیده تخم مرغ شفاف تره.

دلیل دون دون شدن و فرو رفتگی نحوه آماده کردن پودر قنده، پودر قند رو باید یه دور آسیاب کنید و از الک خیلی خیلی ریز یا حریر رد کنید وگرنه آیسینگ یکدست نمی شه و بعد از خشک شدن دون دون می شه.

 برای پفکی نشدن، در حین زدن مواد به هیچ وجه از سرعت بالای همزن برقی استفاده نکنید که حباب هوا ایجاد نشه و در طول زدن، مواد رو فقط در یک جهت بزنید. در عکس زیر آیسینگ پفکی رو می بینید که بافت زیبایی نداره.

در مجموع ظرف و پره ها رو خیلی خیلی خیلی با دقت تمیز و بعد کاملا خشک کنید، از پودر مرنگ جنس خوب یعنی مارک ویلتون با چک کردن تاریخ انقضا استفاده کنید، پودر قند رو یک دور دیگه آسیاب دو دور الک کنید، در آیسینگ با سفیده از لیموترش تازه استفاده کنید نه آبلیموی کارخونه ای، در آیسینگ با پودر مرنگ به هیچ وجه آب از شیر استفاده نکنید، کُلُر آب ایجاد کدری می کنه، آب حتما باید جوشیده و خنک شده یا آب معدنی باشه

coffee
يکشنبه، 22 بهمن 1396، 10:15

سلام بهاره جون مرسی از مطالب مفیدت.... چندتا سوال داشتم بیزحمت...
دلیل دیر خشک شدن یا خشک نشدن کامل رویال آیسینگ؟
دلیل کدر شدن آیسینگ سفید بعد از خشک شدن ؟
دلیل دون دون شدن و فرورفتگی های ریز بعد از خشک شدن ؟
دلیل مات شدن و گاهی اکلیلی شدن بعد از خشک شدن آیسینگ چیه؟

من بار ها رویال آیسینگ رو درست کردم ولی هر دفعه متفاوت میشه !
برای رفع کدری وانیل رو حذف کردم پودر شکر رو هم عوض کردم ... از رنگ ژله ای خیلی مرغوبی استفاده میکنم آیسینگ های رنگیم مشکلی نداره اما سفید که واقعا گاهی نیاز دارم کدر میشه....
ممنونم پیشیاپیش از پاسخگوییت عزیزم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 22 بهمن 1396، 15:40

سلام عزیزم دلیل دیر خشک شدن یکی از موارد زیر می تونه باشه:
1..اگر رویال آیسینگ رو با غلظت بالا درست نکردید،لایه رویال آیسینگ باید نازک باشه تا خشک شه اگر هم قصد زدن لایه ضخیمی دارید، باید یک دور بزنید کمی اجازه بدید خشک شه و بعد دور بعد. زدن میزان زیاد رویال آیسینگ رقیق روی کار، اجازه خشک شدن نمی ده.
2. استفاده بیش از حد از رنگ خوراکی مانع خشک شدنه. چربی مانع خشک شدن رویال آیسینگه و رنگ خوراکی نوعی چربیه و اضافه کردن بیش از حد رنگ جلوی خشک شدن رو می گیره. برای ساختن رنگ های تیره مثل قرمز، مشکی، سرمه ای و قهوه ای از رنگ های خارجی که روشون عمیق Deep نوشته شده استفاده کنید. آیسینگ رو یک دور رنگ کنید بذارید یک شب تا صبح بمونه تا رنگ رو خوب به خودش جذب کنه و بعد دوباره کم کم بهش رنگ اضافه کنید و اگر نیاز شد کمی میزان پودر مرنگ رو بیشتر کنید.
3. زدن بیش از حد رویال آیسینگ بافتش رو خراب می کنه و باعث می شه خشک نشه. به محض فرم گرفتن دست از زدن بردارید.
4. بیسکویت ها رو جای بدون رطوبت و بدون پوشش بذارید تا خشک شن.

عزیزم مشکلات بعدی که فرمودید همه به روند آماده کردن لوازم و مواد اولیه برمیگرده. باید با حساسیت خیلی بیشتر آماده کنید و حتما مطلب رو مطالعه کنید:
دلایل کدر شدن آیسینگ سفید:
کثیف بودن کاسه و پره ای که سفیده در اون زده می شه یکی از دلایل کدری رویال آیسینگه، کاسه و پره رو حتما و حتما باید با آب جوش بشورید و روش لیموی تازه بزنید تا تمام چربی که شما نمی بینید هم از بین بره و کدری ایجاد نکنه. کاسه و پره های همزن باید کاملا خشک شن.
رویال آیسینگ با استفاده از پودر مرنگ مارک خوب (ویلتون) از رویال آیسینگ با سفیده تخم مرغ شفاف تره.

دلیل دون دون شدن و فرو رفتگی نحوه آماده کردن پودر قنده، پودر قند رو باید یه دور آسیاب کنید و از الک خیلی خیلی ریز یا حریر رد کنید وگرنه آیسینگ یکدست نمی شه و بعد از خشک شدن دون دون می شه.

عزیزم سوال آخر رو متوجه نمی شم مات همون کدر نیست مگه؟ اکلیلی یعنی چطور؟
در مجموع ظرف و پره ها رو خیلی خیلی خیلی با دقت تمیز و بعد کاملا خشک کنید، از پودر مرنگ جنس خوب یعنی مارک ویلتون با چک کردن تاریخ انقضا استفاده کنید، پودر قند رو یک دور دیگه آسیاب دو دور الک کنید، در آیسینگ با سفیده از لیموترش تازه استفاده کنید نه آبلیموی کارخونه ای، در آیسینگ با پودر مرنگ به هیچ وجه آب از شیر استفاده نکنید، کُلُر آب ایجاد کدری می کنه، آب حتما باید جوشیده و خنک شده یا آب معدنی باشه

نسرین
شنبه، 02 دی 1396، 10:47

سلام عزیزم خیلی توضیحات کاملی دارین خیلی خیلی ممنون من با اينکه اولین بارم بود بسیار راضی هستم،تنها مشکلم اینه که چرا رویال آيسينگ رو بیسکویت ها بعد از یک روز که گذشته باز هم وقتی دست ميزنم روش خشکه ولي معلومه که زیر لايه رویی خیس و نرم هست و قابل بسته بندی داخل نایلون نیست?
اگر راهنماييم کنین ممنون میشم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 02 دی 1396، 13:44

نسرین جان مشکل می تونه از یکی از موارد زیر باشه:
1..اگر رویال آیسینگ رو با غلظت بالا درست نکردید،لایه رویال آیسینگ باید نازک باشه تا خشک شه اگر هم قصد زدن لایه ضخیمی دارید، باید یک دور بزنید کمی اجازه بدید خشک شه و بعد دور بعد.
زدن میزان زیاد رویال آیسینگ رقیق روی کار، اجازه خشک شدن نمی ده.
2. استفاده بیش از حد از رنگ خوراکی مانع خشک شدنه. چربی مانع خشک شدن رویال آیسینگه و رنگ خوراکی نوعی چربیه و اضافه کردن بیش از حد رنگ جلوی خشک شدن رو می گیره. برای ساختن رنگ های تیره مثل قرمز، مشکی، سرمه ای و قهوه ای از رنگ های خارجی که روشون عمیق Deep نوشته شده استفاده کنید. آیسینگ رو یک دور رنگ کنید بذارید یک شب تا صبح بمونه تا رنگ رو خوب به خودش جذب کنه و بعد دوباره کم کم بهش رنگ اضافه کنید و اگر نیاز شد کمی میزان پودر مرنگ رو بیشتر کنید.
3. زدن بیش از حد رویال آیسینگ بافتش رو خراب می کنه و باعث می شه خشک نشه. به محض فرم گرفتن دست از زدن بردارید.
4. بیسکویت ها رو جای بدون رطوبت و بدون پوشش بذارید تا خشک شن.

raha.n
جمعه، 24 شهریور 1396، 15:21

سلام.من کرم رویال رو واسه تزیین کیک مکزیکی درست کردم اما زود حالت خشکی گرفت،حالت کِرِم بودنش رو از دست داد

دلیلش چی میتونه باشه،یا میشه بگین چطور درست کنم که اینطوری نشه واسه کیک مکزیکی

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 24 شهریور 1396، 18:47

سلام عزیزم،
رویال آیسینگ در تماس با هوا کاملا حساسه و سریع خشک می شه، باید بعد از آماده شدن در ظرف دربسته باشه و وقتی در قیف می ریزید، در قیف رو ببندید و سر قیف هم در مواردی که در حال استفاده نیستید روی دستمال نمناک باشه. ولی خشک شدنش راه حل داره، شما می تونستید مقدار خیلی کمی آب در آیسینگ اسپری کنید و بزنید تا دوباره روون شه.

raha.n
جمعه، 24 شهریور 1396، 21:01

خیلی متشکرم از پاسخگویی تون
الان من یه مقدار از دیروز فریز کردم واسه ذوب کردنش چیکار کنم?
واینکه کلا بجای کرم رویال از چی میشه واسه تزیین کیک مکزیکی استفاده کرد که مثل رویال خشک نشه?
مجددا متشکرم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 25 شهریور 1396، 04:57

عزیزم خوشبختانه ذوب کردن رویال آیسینگ تکنیک خاصی نداره، به سادگی اون رو در دمای محیط بذارید، خودش آب می شه، کمی هم بزنید قابل استفادست.
برای تزئین کیک مکزیکی الان از کرمفیل های آماده استفاده می کنن، مثلا کرمفیل شیر، این کرمفیل ها غلظتشون مناسب این کاره و خیییلی خییلی کار باهاشون راحته و بصورت آماده در لوازم قنادی ها به فروش می رسه

raha.n
شنبه، 25 شهریور 1396، 05:46

مرسی از محبتتون

حمیده
پنجشنبه، 18 خرداد 1396، 21:07

اصلاح میکنم.چطور میشه با آیسینگ گل رز و شکوفه زد

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 19 خرداد 1396، 07:55

باید از بیشترین غلظت استفاده کنید با استفاده از فیلتر شکن ویدئوی لینک زیر رو ببینید:
https://www.youtube.com/watch?v=NTzmRS80oz0

حمیده
پنجشنبه، 18 خرداد 1396، 20:47

سلام بهار جون ممنون از سایت پر محتوی و عالی من آیسینگ برای بار چندم درست کردم همه چی خوبه ولی بعد خشک شدن هم رنگها تعیر میکنن هم بافت دون دون میشه
و سوال دومم اینه چطور با ایسینگ میشه زگرز زد با چه غلظتی

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 19 خرداد 1396، 07:35

سلام حمیده جان،
عزیزم متاسفم که نتیجه رضایت بخش نبوده. علت زبری رویال آیسینگ، نوع پودر قند شماست. متاسفانه در بیشر لوازم قنادی ها به جای پودر قند، پودر شکر به فروش می رسه که ایجاد زبری و کدری می کنه. برای رفع این مشکل پودر قندی که خریداری می کنید رو یک بار دیگه خودتون در غذاساز یا آسیاب برقی بریزید و حتما از الک بسیار ریز یا حریر رد کنید.
علت ترک خوردن بعد از خشک شدن رقیق بودن مواده حتما 20 گرم نشاسته ذرت (نشاسته ذرت به رنگ سفیده و از لوازم قنادی ها تهیه می شه) با پودر قند الک شده مخلوط کنید و بعد دستور رو درست کنید.
علت کدر شدن ربطی به نحوه تهیه نداره و مشکل از رنگ خوراکیه از رنگ خوراکی مارک آمریکالر استفاده کنید.

حوری
دوشنبه، 14 فروردين 1396، 10:59

سلام دختر گلم بهاره عزیزم من دوست دارم گلهای تزیینی درست کنم مثل گل رز ممنون میشم خمیری برام بگی  برای تمرین که زود خشک نشه واز ماسور راحت بیرون بیاد وبعد هم بیرون انداخته بشه تشکر از لطفومحبت زیبایت

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 14 فروردين 1396، 18:37

سلام حوری جان،

عزیزم می تونید خمیر گامپیست از لوام قنادی ها تهیه کنید که نوعی خمیر شکری خوراکیه. نحوه استفادش هم مثل خمیر گل چینی یا همون خمیر بازیه و نیازی به قیف و ماسوره ندارید. می تونید به راحتی با وردنه باز کنید و به فرم دلخواه در بیارید.

حوری
سه شنبه، 15 فروردين 1396، 07:50

ممنونم عزیزم همیشه کلید طلایی هستی

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 15 فروردين 1396، 14:42

لطف دارید ممنونم

anahita
جمعه، 11 فروردين 1396، 16:02

مرسی بابت آموزش هاتون
برای انجام تزیین باید از قیف استفاده کرد
ولی میشه بگید ماسوره را به چه صورت باید به قیف وصل کرد؟از بیرون یا از داخل؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 11 فروردين 1396، 19:15

بعد از آماده کردن رویال آیسینگ، ماسوره دلخواه رو توی قیف یکبار مصرف قرار بدید و بعد سر قیف رو ببرید به طوری که نوک ماسوره بیرون بزنه. بعد قیف رو با مواد پر کنید.

anahita
دوشنبه، 14 فروردين 1396، 11:52

قیف من از نوع یکبار مصرف نیست
و اینکه ماسوره وقتی داخل قیف میره تا انتهای آن فرو نمیرود چون ماسوره سایز بزرگتری داره تا لبه قیف!
و همچنین من در شکل دیدم شما از یک سر کاپلر استفاده کردید ولی وقتی من قیف را از لوازم قنادی خریدم فقط یک قیف پلاستیکی به همراه چند ماسوره در بسته بود؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 14 فروردين 1396، 18:25

آناهیتا جان این قیف ها رو باید خودتون سرش رو کمی ببُرید تا ماسوره تا نیمه بیرون بمونه ولی این نوع قیف و ماسوره مناسب کار با خامه هستن و به درد رویال آیسینگ نمی خورن. شما برید لوازم قنادی ازشون قیف یکبار مصرف و ماسوره حروف نویس فلزی شماره دو و سه رو بخرید بسیار هم ارزون هستن. استفاده از کاپلر واجب نیست عزیزم، اگر دوست داشتید بخرید

hana
پنجشنبه، 21 بهمن 1395، 05:59

سلام خسته نباشید و ممنون از آموزش خوبتون، ببخشید من برای رویال آیسینگ از سفیده تخم مرغ استفاده میکنم و همه چی خوب پیش میره تا وقتی که آیسنگ خشک میشه. خیلی بدرنگ و کدر میشه مخصوصا رنگ سفید در صورتی که وقتی خیس هستن خیلی شفاف و براق و خوش رنگن. خواهش میکنم راهنماییم کنید.

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 21 بهمن 1395، 06:18

سلام عزیزم،

برای حل این مشکل بهتره رویال آیسینگ رو رنگ کنید، در ظرف در بسته در یخچال نگه دارید و فرداش باهاش بیسکویت رو رنگ کنید. در طی یک روزی که می مونه رنگ در بافتش نشست می کنه و نتیجه نهایی رو قبل از اضافه شدن به بیسکویت بهتون نشون می ده. اینجوری در صورت دلخواه می تونید رنگ رو بیشتر اضافه کنید یا تغییر بدید. نکته بعدی اینکه از چه مارک رنگی استفاده می کنید؟

hana
دوشنبه، 25 بهمن 1395، 08:12

خیلی خیلی ممنون از جوابتون. من برای رنگ قرمز از رنگ RED RED مارک آمیتیدا استفاده کردم. باید عوضش کنم به نظرتون؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 25 بهمن 1395، 08:48

عزیزم رنگ آمریکالر بهتر از بقیه رنگ ها عمل می کنه می تونید یک بار بخرید و تست کنید ببینید رفع مشکل می شه یا نه

hana
دوشنبه، 25 بهمن 1395، 10:14

خیلی ممنون از اینکه وقت گذاشتید جواب دادید

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 25 بهمن 1395، 20:44

خواهش می کنم عزیزم

sarah
جمعه، 15 بهمن 1395، 18:09

ممنون نكاتتون واقعا عالي بود
ميخواستم بپرسم اگه پودر مرنگ در دسترس نباشه،نميشه از سفيده تخم مرغ استفاده كرد
يعني خيلي مضرهء

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 15 بهمن 1395، 18:36

سلام سارا جان،
عزیزم اگر بچه ها نخورن، مشکل خاصی ایجاد نمی شه. عموما مسمومیت غذایی در کودکان رایجه.

han008had
يکشنبه، 03 بهمن 1395، 09:45

سلام خدمت شما
خواستم تشکر کنم بابت آموزش بسیار خوبتون موفق باشید

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 03 بهمن 1395، 10:36

با سلام و تشکر از کامنت پرمحبتتون، سلامت باشید عزیزم

مامان نیما و پارسا
يکشنبه، 21 آذر 1395، 06:43

سلام استاد گرامی همت بالا و سلیقه و حوصله غیر قابل توصیفتون قابل تقدیره
اگه ممکنه یک رسپی از شیرینی نوروزی که بشه با ایسینگ هم تزیین کرد لطف کنید برامون بذارید .ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 21 آذر 1395، 07:01

ممنون از لطف شما، متاسفانه شیرینی های نوروزی سنتی، بافتشون مناسب تزئین با رویال آیسینگ نیستن و رویال آیسینگ فقط روی انواع بیسکویت قابل استفادست. حتما در سایت انواع دیگه ای از بیسکویت که قابل تزئین باشند رو آموزش می دم.

کومیکو
شنبه، 20 آذر 1395، 07:47

عالی بود. ممنون عزیزم. خیلی زحمت می کشی

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 20 آذر 1395، 12:04

خواهش می کنم ممنون از شما

معصومه خزائی
دوشنبه، 19 بهمن 1394، 04:42

بسیار بسیار عالی بهاره خانوم

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 19 بهمن 1394، 07:48

ممنونم عزیزم

linda
يکشنبه، 04 بهمن 1394، 04:45

مطلب بسیار خوب و آموزنده ای بود. ممنون

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 04 بهمن 1394، 07:03

خواهش می کنم خوشحالم که برات مفید بود.

نویسنده

بهاره وحید

با چند تا مواد اولیه ی ساده و یه رسپی دقیق می شه خونه رو پر از بوی خوش شیرینی کرد و از اون مهمتر، همه رو دور هم جمع کرد و لبخند رو لب هاشون نشوند. رسپی ها از سایت های معتبر جمع آوری شدن و بارها پخته و تست شدن!

پستهای مرتبط
نکات دونات
Yeast Raised Donut Guide
ابزارها و تکنیک ها
قالب های شیرینی پزی
انواع قالب ها و نحوه جایگزینی
ابزارها و تکنیک ها
وردنه ها
کاربرد انواع وردنه
ابزارها و تکنیک ها
همزن ها
انواع و کاربرد آنها
ابزارها و تکنیک ها
فولدینگ (هم زدن مواد حجم دار)
Folding
ابزارها و تکنیک ها