براونیز

بهاره وحید

نکته: من برای مطالعه، جمع آوری، ترجمه، تایپ و ادیت این مطلب روزها زحمت کشیدم، در صورت کپی لطفا منبع رو ذکر کنید! ذکر منبع به معنی نوشتن آدرس کامل وبسایت (https://spbaking.com/) یا آدرس کامل کانال تلگرام (https://t.me/spoonfeedbaking) یا تگ کردن صفحه اینستاگرام https://www.instagram.com/sp.baking/ است. 

براونیز

نکات پخت بروانیز و تاریخچه
يکشنبه، 27 دی 1394، 16:21   مشاهده: 26,910

برو به رسپی دستپخت های کاربران

براونیز چیه؟ 

براونیز نوعی بار شکلاتی و از دسر های پر طرفدار و مدرن آمریکائیه که رویه ای خشک و بافتی مرطوب و فشرده داره. بافت بارها بین شیرینی و کیکه و در تهیه اون ها از تکنیک های هوادهی مثل کریمینگ و ابزار هوادهی مثل همزن برقی استفاده نمی شه. بارها در قالب مربع یا مستطیل و مثل کیک بصورت یکجا پخته می شن، ولی ارتفاع و پف کمتری دارن و بعد از پخت برش های مربع زده و سرو می شه. بارها بخاطر تفاوت هایی که در بافت و نوع سرو با کیک دارند جزو دسته شیرینی هان نه کیک ها ولی به دلیل اینکه در ایران براونیز به عنوان کیک شناخته شده، در این سایت هم در دسته کیک ها گذاشته شده.  تاریخچه براونیز: 

با وجود اینکه قدمت این دسر بسیار کمه، اختلاف نظر زیادی بین مورخین غذایی بر سر اولین دستور به وجود اومده و منشا این دسر وجود داره که دو نظریه ای که بیشتر از بقیه مورد تائید واقع شدن. 
عده ای اعتقاد دارن که اولین براونیز در سال 1893 در هتل مجلل پالمر The Palmer House Hotel در شهر شیکاگو ابداع شد. خانوم پالمر، همسرِ صاحب هتل که مسئول بانوان در نمایشگاه کریستفر کلمب شیکاگو بود، از سرآشپز هتل خواسته بود که دسری طراحی کنه که خوردن اون از پای آسون تر باشه و بانوان باشگاه بتونن حین تماشای نمایشگاه اون رو بخورن و ارتفاعش از کیک کمتر باشه که در ظرف غذای باشگاه هتل جا شه. نتیجه دسری شکلاتی مثل براونیز با تکه های گردو و رویه مارملادی شد که البته به دلیل اینکه در اون زمان اسم بروانیز روی این دسر گذاشته نشد خیلی ها این داستان رو برای اولین بروانیز قبول نمی کنند.  تئوری بعدی اینه که خانوم خانه داری در ایالت مِین آمریکا Maine the U.S حین پخت کیک شکلاتی، ریختن بیکینگ پودر رو فراموش می کنه و نتیجه کیکی با بافت فشرده می شه. این خانوم به جای اینکه کیک رو دور بریزه بصورت مربع مربع و به عنوان بار سرو می کنه و به نوعی براونیز زاده می شه. 
جالبه بدونید که اولین دستوری که با نام براونیز به چاپ رسیده اصلا شکلات نداشته و رنگ قهوه ایش از ملاس نیشکری بوده که در مواد اولیه کیک وجود داشته و اسم براونیز به دلیل رنگ قهوه ای روی این دسر گذاشته شده. این دستور در سال 1896 میلادی، در کتاب آشپزی Boston Cooking School Cook Book از نویسنده معروف آمریکایی به نام Fannie Merritt Farmer در قسمت کیک های ملاس دار منتشر شد. البته اولین دستور براونیز شکلاتی هم در نسخه بعدی همین کتاب در سال 1906 به چاپ رسید، ولی فقط دو تکه شکلات به دستور اول برای تیره تر شدن اضافه شده بود و با دستور امروزی تفاوت زیادی داشت. دستوری که به بروانیز امروزی نزدیک تر بود (تعداد تخم مرغ بیشتری در مواد اولیه به چشم می خورد و از اون مهمتر شکلات آب شده هم اضافه شده بود) توسط خانوم, Maria Willet Howard در کتاب Lowney's Cook Book Illustrated  در سال 1907 منتشر شد و براونیز بنگور Bangor Brownies (بنگور نام منطقه ای در ایالت مِین آمریکاست) نام داشت. از اونجائیکه اولین دستور براونیز شکلات دار در اوایل قرن بیستم در این کتاب به چاپ رسیده، براونیز رو جزو دسرهای قرن بیستمی تقسیم بندی می کنند. از دلایل محبوب شدن براونیز نحوه برش خوردن و آسونی سرو این دستور بود، براونیز بدون کارد و چنگال قابل خوردنه و به راحتی در ظرف غذاهای کارمند ها و بچه ها جا می شه، همچنین مواد اولیه در دسترس و مزه خوبی دارشت که همه این ها این دسر رو خییلی زود جزو سه اسنک پر طرفدار آمریکا کردن.انواع براونیز

دستورهای براونیز سه سبک متفاوت هستن:

1. Fudgy : براونیز فاجی که نوع کلاسیکه فشرده، مرطوب، تلخ و پر شکلاته. موقع جویدن به دندون می چسبه و بیکینگ پودر و جوش شیرین نداره.
2.  Cakey : براونیز کیکی، بافتش به کیک شبیه تره و فشردگی و رطوبت کمتری داره. در پخت این نوع براونیز از شکلات آب شده کمتری استفاده می شه و معمولا از مقداری بیکینگ پودر یا جوش شیرین هم استفاده شه و به همین دلیل بافت پفی تر و اسفنجی تری داره. این نوع براونیز در ایران محبوب تره. در تصویر زیر تفاوت مواد لازم به کار برده شده در این دو نوع براونیز نشان داده شده. 3. Chewy : این نوع براونیز خیلی به نوع اول شبیهه ولی چسبناکی اون رو نداره و فشردگیش کمتره. نکات پخت براونیز: 

  • از اولین تا آخرین مرحله آماده کردن براونیز، همه چیز رو در حد مخلوط شدن هم بزنید و نه بیشتر. برای درست کردن مایه براونیز بهتره از همزن برقی استفاده نکنید. هم زدن زیاد بافت براونیز رو خشم و سفت می کنه.
  • به هیچ وجه دمای فر نباید بیش از میزان گفته شده باشه، سعی کنید در پخت شیرینی های حساس از دماسنج فر استفاده کنید، چرا که در اثر حرارت زیاد براونیز بسیار نازک و خشک می شه و از بار به بیسکویت تبدیل می شه. 
  • مواد خشک (آرد و پودر کاکائو) رو در دو مرحله روی مواد بپاشید و به آرومی فولد کنید. بهتره از لیسک استفاده شه ولی اگر از همزن برقی استفاده می کنید، روی دور کند بذارید و دقت کنید که آرد کاملا مخلوط نشه و رگه ها آرد دیده شه. این کار باعث می شه بافت براونیز فشرده و مرطوب بمونه.  • براونیز حتما و حتما باید در قالب مربع یا مستطیل پخته شه تا به بافت مورد نظر برسه و بهتره قالب از نوع براق و رنگ روشن باشه، این قالب ها دما رو یکنواخت پخش می کنن و در نتیجه بافت بهتری در براونیز ایجاد می شه. از قالب شیشه ای ( پیرکس) استفاده نکنید چون براونیز رو خشک می کنه. در هر حالت و با هر قالبی چرب کردن و کاغذ روغنی یادتون نره.
  • برخلاف کیک که خلال دندون باید در اتمام پخت تمیز دربیاد، براونیز وقتی آمادست و پختش کامل می شه که خورده های ریز کیک روی خلال دندون دیده شه. براونیز رو چند دقیقه زودتر از زمانی که در دستور گفته شده چک کنید، اگر زمان پخت کافی نبوده تایمر بذارید و واقعا هر یک دقیقه چک کنید! متاسفانه دو دقیقه پخت بیشتر بافت براونیز رو خشک می کنه. در تصویر زیر خلال دندون بالا براونیز آماده رو نشون می ده و خلال دندون پایینی کیک آماده شده. 
منبع: 
http://www.joyofbaking.com/brownies.html


مواد لازم (هم دمای محیط): 
کره: صد گرم 
شکلاتدویست گرم 
شکریک دوم پیمانه
تخم مرغسه عدد
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری
نمک: یک چهارم قاشق چایخوری 
پودر کاکائودو قاشق غذاخوری
آرد : سه چهارم پیمانه (95 گرم)


مواد لازم رو  آماده کنید و روی میز کار بذارید. برای اطلاع از نحوه صحیح استفاده از پیمانه های اندازه گیری به این پست مراجعه کنید، این رو بدونید که برای اندازه گیری مواد اولیه باید از "پیمانه ها و قاشق های استاندارد شیرینی پزی" استفاده کنید. 

  • برای اندازه گیری آرد، ظرف یا پاکت آرد رو با قاشق هم بزنید، پیمانه ها رو با قاشق پر کنید و سر پیمانه رو صاف کنید. 
  • برای این دستور می تونید از کره حیوانی (کره صبحانه) یا کره گیاهی سوپرمارکتی (مارگارین) یا مخلوط هر دو استفاده کنید. دقت کنید که کره سنتی، کره لاکتیکی، کره کم چرب، روغن جامد و روغن صاف قابل استفاده نیستند. کلیه مواد اولیه رو نیم ساعت زودتر، از یخچال برای هم دما شدن خارج کنید، اما از اونجائیکه کره ها در ایران بسیار سریع شُل می شند، کره رو فقط و فقط ده دقیقه تا یک ربع زودتر از یخچال دربیارید. منظور از به دمای محیط رسیدن کره، دمایی بین 19 تا 23 درجه ی سانتی گراده. کره ای که به این دما رسیده، وقتی انگشتتون رو روش فشار بدید فرو می ره و جای انگشتتون روش میوفته و از اون مهمتر در این دما کره قابل برش دادن و قسمت شدنه.
  • طعم براونیز فقط و فقط از شکلاته، پس هر چه شکلات مرغوب تر، کرم خوش طعم تر. همیشه از شکلاتی استفاده کنید که به تنهایی خوش طعم باشند.برای این دستور می تونید از شکلات با درصد دلخواه استفاده کنید.
  • در این وبسایت در صورت نیاز به شکر سفید دانه ریز، در طول آموزش به پالس کردن شکر اشاره میشه. پس در آموزش هایی که این مرحله گفته نشده، شکر رو عادی به کار ببرید.
فر رو روی 180 درجه سانتی گراد یا 350 درجه فارنهایت یا درجه 4 فر روشن کنید تا گرم شه. قالب مربع 20 سانت رو با استفاده از کره نرم شده چرب کنید. قالب رو روی کاغذ روغنی بذارید و کاغذ رو طوری برش بزنید که در دو سمت بلندتر باشه. کاغذ باید از دو طرف قالب بالا بیاد که بعد از اتمام پخت بتونید به عنوان دستگیره برای بلند کردن مواد ازش استفاده کنید. آرد اندازه گیری شده رو الک کرده و در کاسه ای بریزید، پودر کاکائو رو روی آرد الک کنید. من از پودر کاکائوی طبیعی (Natural Cocoa Powder)استفاده کردم و رنگ روشنی که در تصویر می بینید به دلیل نوعشه. در مورد انواع پودر کاکائو می تونید در این پست مطالعه کنید.  نمک رو به مواد خشک اضافه کنید، مواد رو با هم ویسک کنید تا یکدست شه و کنار بذارید.در براونیز کلاسیک و فاجی کره و شکلات با هم بن ماری می شه. آب کتری رو جوش بیارید، شکلات رو تا جای ممکن ریز خرد کنید و در کاسه تمیزی بریزید، کره رو به صورت مکعبی برش بزنید و به شکلات اضافه کنید.  کاسه شکلات و کره رو روی بخار آب بذارید، دقت کنید که به هیچ وجه سطح آبِ در حال جوش با ته کاسه تماس نداشته باشه.زیر گاز نباید زیاد باشه، حرارت زیاد به جای اینکه کره و شکلات رو آب کنه، موادشون رو تجزیه می کنه. همینطور بالای سرش وایستید و هم بزنید تا مواد یکدست شه.
وقتی مواد مخلوط و یکدست شد، کاسه رو از روی حرارت بردارید و روی میز کار بذارید.همونطور که مواد گرمه، شکر رو اضافه کنید و با ویسک در حد یکدست شدن هم بزنید، نیازی به مخلوط کردن زیاد نیست. حالا اجازه بدید مواد کاملا به دمای محیط برسه، برای تِست کردن انگشتتون رو در شکلات بزنید. به هیچ وجه تخم مرغ رو به شکلات گرم اضافه نکنید، با این کار بافت مایه براونیز بریده می شه. 

 

تخم مرغ ها رو دونه دونه اضافه کنید. بعد از اضافه کردن هر کدوم تا حدی مخلوط کنید که مواد یکدست شه، بعد تخم مرغ بعدی. در آخر وانیل رو اضافه کنید و هم بزنید. شاید فکر کنید شکلات طعمش غالبه و نیازی به وانیل نیست ولی به هیچ وجه حذفش نکنید. هیچی مثل وانیل بوی تخم مرغ رو نمی گیره. مواد باید به این شکل شل و یکدست بشه. مواد خشک رو با لیسک در دو مرحله در مواد شکلاتی فولد کنید. 
همونطور که در نکات گفتم، نحوه مخلوط کردن مواد بسیار مهمه، مواد خشک رو زیاد هم نزنید. وقتی به مرحله زیر رسید، کل مواد رو از دیواره ها هم جمع کنید و یک هم زدن نهایی با لیسک انجام بدید و کافیه. مواد رو در قالب آماده شده بریزید، کمی تکون بدید تا سطحش صاف شه. اگر صاف نشد می تونید از پالت استفاده کنید. قالب رو 20 تا 25 دقیقه در فر گرم شده بذارید. بعد از 18 دقیقه هر یکی دو دقیقه براونیز رو چک کنید. برای چک کردن خلال دندونی رو در وسط براونیز فرو کنید. خلال دندون نباید خیس باشه ولی باید روش خورده های براونیز دیده شه و کناره های براونیز از دیواره های قالب فاصله گرفته باشه. قالب رو روی توری خنک کننده قرار بدید و پنج دقیقه بعد با استفاده از کاغذِ روغنی دو طرف قالب، براونیز رو از قالب خارج کنید و روی توری بذارید و تا وقتی کاملا سرد نشده برش نزنید. براونیز رو به  سایز دلخواه و به شکل مربعی برش بزنید.


 
اینم از بافت توش!براونیز رو می تونید به همین شکل ساده یا با شکلات خرد شده یا سس شکلاتی سرو کرد، یا در کنارش یک اسکوپ بستنی بذارید. 


دستپخت های همراهان سایت
fafa. heydari
چهارشنبه، 07 دی 1401، 17:59

شبت بخیر عزیزم. خانواده من عاشق بروانیز شدن. مرسی بابت این دستور عالی. بهاره جان ایا میتونم تکه های شکلات داخل مایع براونیز بریزم؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 08 دی 1401، 09:18

سلام عزیزم،
نوش جون خانواده عزیزتون، بله می تونید تکه های شکلات هم بریزید.

Masomeh
چهارشنبه، 18 آبان 1401، 19:50

سلام عزیزم براونیز با رسپی شما ❤️💋

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 19 آبان 1401، 07:15

سلام عزیزم،
چقدر با سلیقه، ممنون که عکس می گیرید و به اشتراک می ذارید.

ایسن
جمعه، 13 اسفند 1400، 13:39

سلام عزیزم
ممنون از توضیحات کامل شما .🤗🤗😗😗😗..می شه ببینید بافت فراوانی من درسته؟؟؟ 😁😁😁

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 14 اسفند 1400، 07:37

سلام عزیزم،
بافتش درسته و فاجی شده ولی به نظرم چند دقیقه مثلا سه دقیقه بیشتر در فر می موند بهتر بود ولی بافت درسته و مشکلی نداره، نوش جونتون و ممنون از عکس

الهه بانو
يکشنبه، 14 فروردين 1401، 01:40

سلام سال نو شما مبارک بهاره عزیز
یک سوال دارم
برای درست کردن براونی با ۵ تخم مرغ(برای ۱۰ نفر و با حساب اینکه هر تخم مرغ برای ۲ نفر محسوب میشه توی کیک پزی) ، نسبت بقیه مواد در این دستور به چه صورت میشه؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 14 فروردين 1401، 12:54

سلام عزیزم، سال نو شما هم مبارک
براونیز خیلی خیلی سنگین تر از کیک تولده، یک برابر و نیم کنیم کافیه تک تک مواد رو ضربدر یک و نیم کنید برای نصفی تخم مرغ هم یک تخم مرغ رو در کاسه بریزید، با چنگال بزنید، 25 گرمش رو جدا کنید.

شهرزاد.م
چهارشنبه، 20 مرداد 1400، 15:14

سلام بهاره خانم عزیز،  براونی بی‌نظیر بود.
متشکرم. همیشه سلامت و موفق باشین.
روش کاملا صاف نشد، اشکالم کجا بوده؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 20 مرداد 1400، 17:03

سلام عزیزم،
بافتش که عالی شده ممنون از شما و نوش جان
وسطش کمی فرو رفته که یا زیاد یا با سرعت بالا هم زدید یا نیاز به 5 دقیقه پخت طولانی تر داشته دقت کنید که دما و زمان گفته شده در دستورها تقریبی و بسته به فر متغیره

H.matin
پنجشنبه، 20 آبان 1400، 13:45

سلام بهاره عزیز
به نظرتون تو قالب گالوانیزه بستن حوله واجبه؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 21 آبان 1400، 12:45

نه اصلا

MH
شنبه، 23 اسفند 1399، 17:29

سلام
عالی شد و نصفش به سرعت خورده شد.
بی نظیر بود همه تعریف کردند.
ممنون از لطف و محبت شما
اجرتون با ایزد منان

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 23 اسفند 1399، 17:51

دیگه استاد شدید همه چی دستتون اومده، واقعا آفرین و نوش جان

MH
يکشنبه، 24 اسفند 1399، 03:20

سلام
معمولا در مورد نگهداری شیرینیها و کیک ها توضیح میدید.
نگهداری براونی چه جوریه؟
ممنون

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 24 اسفند 1399، 14:12

شیرینی ها و کیک هایی که کرم ندارند اگر فضای منزل سرده در ظرف دردار چهارقفله بیرون از یخچال اگر منزل گرمه و در فصل گرما در داخل یخچال ولی قبل از سرو نیم ساعت زودتر بیرون بیارید تا به دمای محیط برسه.

MH
يکشنبه، 24 اسفند 1399، 18:10

ممنون و متشکرم از راهنمایی

Maryam Mohseni
سه شنبه، 17 تیر 1399، 21:45

سلام بهاره جون. استاد عزیزم
اینم کیک برانی من. روش ترک ترک شده فقط.
چنتا سوال میخواستم بپرسم عزیزم. اول اینکه من وقتی قالب رو گذاشتم تو فر دقیقا سر 18 دقیقا رفتم سراغش دیدم اطرافش پخته ولی وسطش حالت مذاب داره و کاملا مایع بود.و گذاشم حدود 10 دقیقه دیگه موند تو فر. البته هر 2 دقیقه چک میکردم. میخوام ببینم این طبیعیه که اول اطرافش بپزه بعد وسطش؟ یعنی بافت وسطش انگار مرطوب تر بیشتر شبیه به اون چیزی که تو توضیحات گفته بودین شد. اطرافش یه کوچولو زیادتر پخت.
بعدم چرا زمانش اینقد بیشتر شد بهاره جون؟ با اینکه من دماسنج فر گرفتم و دقیقا دمتی فر 180 بود. دماسنجم نکنه مشکل داره!
بعد اینکه میشه از مقدار شکلاتش کم کرد؟ آخه خانواده میگفتن یکمی شکلاتش زیاد شده.
بهاره جون من کاکائو طبیعی هیچ جا پیدا نکردم.چرا پیدا نمیشه. از کجا تهییه کنم؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 18 تیر 1399، 06:32

سلام عزیزم،
در کل ترک خوردن در براونیز نرماله، چون زمان پخت بیشتر طول کشیده رویه خشک شده و ترک بیشتر خورده که اشکالی نداره.
در مورد زودتر پختن اطراف به دلیل اینکه دیواره ها گرما جذب می کنن، همیشه دور همه کیک ها زودتر می پزه و هر چی قالب نازک تر باشه این اتفاق شدید تر میوفته. سعی کنید از قالب های سنگین تر استفاده کنید و یا نوار پخت (در نکات کیک اسفنجی توضیح دادم) ببندید.
در مورد دماسنج معمولا مشکلی نداره و اگر فر گازیه نوسان گاز داشته که دیرتر پخته و اگر برقیه روی تنظیم اشتباه گذاشتید.
در مورد میزان شکلات امکان کم کردن نیست و به جای این دستور از براونیز چیزکیک شکلاتی استفاده کنید بسیار ساده و خوشمزست و کم شکلات.
پودر کاکائوی نچرال بسیار گرون شده و سایت های فروش اینترنتی موجود دارن
مثلا این سایت
https://www.arvandkala.ir/product/%d9%be%d9%88%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%a7%da%a9%d8%a7%d8%a6%d9%88-%d9%87%d8%b1%d8%b4%db%8c%d8%b2-hersheys-%d8%a7%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/

Sh.mhz
جمعه، 23 خرداد 1399، 11:33

سلام استاد نازنین.دلتون شاد وتنتون سلامت..امروز براونیز درست کردم..قالب مربع ۲۰ نداشتم مجبور شدم تو ۲۴ درست کنم.ارتفاعش کم شد و بافتش مثل شما نشد و روش هم ترک نخورد..دلیلش چی میتونه باشه؟ممنونم..

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 23 خرداد 1399، 13:34

سلام عزیزم،
به نظر من که عالی شده و مشکلی نداره ولی وقتی قالبتون بزرگ تره باید مواد رو بیشتر کنید تا نتیجه یکسان بگیرید. ارتفاعش به دلیل بزرگ بودن قالبه، بافتش خوبه و مشکلی نداره، در مورد ترک یکی از موارد دمای فره از دما مطمئنید؟

Sh.mhz
جمعه، 23 خرداد 1399، 18:25

بله عزیزم.دماسنج فر دارم..ولی بافت براونی شما به نظرم لطیف تر اومد...

Kimia.mz.l94
دوشنبه، 15 ارديبهشت 1399، 14:02

بهارجونم اینم کیک من... ممنون بابت دستوراتون، خدا خیرتون بده ایشالا.
بافت کیک خوب شده؟ روی کیکم ترک داره، طبیعیه؟ اولین بارم بود

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 15 ارديبهشت 1399، 14:39

سلام عزیزم،
به به عجب براونیز خوبی درست کردید، بافتش عالی شده، روش هم طبیعیه در کیک های شکلاتی پیش میاد یا از زیاد هم زدنه یا از نوع جوش شیرین ولی ایرادی نداره.

Mona A
يکشنبه، 31 فروردين 1399، 19:48

سلام بهاره جون این کیک خوشمزه رو برای بار دوم پختم اینبار با شکلات تلخ عالی بود فقط یک سوال داشتم دفعه اول تو قالب گرد ۲۳ پختم ولی اینبار قالب ۲۰ مربع خریدم زمان بیشتری برای پخت برد و کمی اطرافش ترد شده بود اگر دور قالبم حوله خیس ببندم تردی اطرافش درست میشه؟و چرا تایمش اینبار بیشتر شد؟ممنون
عکس قالبمو میزارم توش روشنه بیرونش سرمه ای هستش

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 31 فروردين 1399، 20:15

سلام عزیزم،
هر چقدر قالب ضخیم تر باشه زمان بیشتری برای پخت می بره و کاملا نرماله. برای رفع خشکی اطراف می تونید از نوار پخت (حوله) استفاده کنید. براونیزتون هم عالی شده.

Mona A
دوشنبه، 01 ارديبهشت 1399، 05:16

خیلی ممنون عزیزم

fataneh
يکشنبه، 17 فروردين 1399، 13:41

سلام بهاره جان.سال نو مبارک امیدوارم سلامت باشی.برای چندمین بار از دستوراتت بدون ترس ونگرانی کیک پجتم واین بار براونیز عالی شد.واقعا ممنون تشکر فراوان

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 17 فروردين 1399، 15:18

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که راضی هستید، نوش جونتون باشه عالی شده

یاسمن ۲
شنبه، 16 فروردين 1399، 18:38

سلام بهاره جون منم با شکلات تلخ و شکلات شیری درست کردم خیلی خوشمزه شد واقعا ممنونم از این رسپی های عالیتون. خیلیم آسون بود پختش با اینکه خیلی خوشمزس. البته من قالب مستطیلی نداشتم تو قالب گرد ۲۵سانت ریختم اما بازم خوب شد. مرسی کلی...

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 16 فروردين 1399، 20:23

سلام یاسمن جان،
خیلی خوشحالم که از دستور راضی هستید، براونیزتون هم عالی شده نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

Mona A
سه شنبه، 12 فروردين 1399، 15:25

اینم براونیز من مثل همیشه عالی ممنون از دستور عالیتون مثل همیشه فوق العاده بود.فقط میشه دستور شیرینی خامه ای هایی که تو قنادی هست روهم آموزشش رو برامون بزارین.ممنون

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 12 فروردين 1399، 15:30

سلام مونا جان،
عزیزم خیلی عالی شده نوش جونتون باشه.
در مورد نون خامه ای من خودم از دستور خانوم خرسند استفاده می کنم و خیلی راضیم سرچ کنید در گوگل به سبک ایرانیه و خیلی خوب می شه ویدئو هم دارن.

Mona A
چهارشنبه، 13 فروردين 1399، 15:36

ممنون ،میشه آموزش شیرینی ترم بزارین

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 13 فروردين 1399، 15:39

حتما

Far_zaneh
سه شنبه، 08 مرداد 1398، 21:27

ممنون از دستور های دقیق و عالیتون.  هم بافتش خوب بود هم طعمش.  برا ماها که عاشق شکلاتیم فوق العاده بود . شکلات تلخ ریختم به همون اندازه دستور.  شیرینیش هم خوب بود. ولی کالریش وحشتناک مخصوصا با بستنی :)

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 09 مرداد 1398، 10:28

سلام عزیزم،
عجب براونیز باحالی درست کردید و چه عکس زیبایی هم گرفتید. امان از این کالری، به هر حال نوش جونتون باشه و ممنون از عکس عالیتون

زهرا فروزان
چهارشنبه، 08 خرداد 1398، 15:07

خانم وحید ممنونم ازتون.دستور بی نقص و عالی.بافت و طعمش عالی.سطحش همونجور که میخواستم شکننده و عالی شد.فقط دو تا سوال.من توی یخچال نگهداری کنم؟ من از شکلات تلخ کارات استفاده کردم.از شکلات با شیرینی بیشتر یا همون شیری هم میشه استفاده کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 08 خرداد 1398، 15:32

اوه اوه زهرا جان چه کردی این که از مال من خیییلی بهتر شده!!! خسته نباشید عزیزم و ممنون از عکس
اول از همه اینکه شکر این دستور تا یک پیمانه قابل افزایشه، من جای شما باشم همون شکلات تلخ کارات رو استفاده می کنم که شکل براونیزم تیره بمونه و شکر رو بیشتر می کنم ولی استفاده از شکلات شیری هم مشکلی ایجاد نمی کنه.
براونیز رو باید در دمای محیط نگهداری کنید که نرم بمونه چون هم شکلات هم کره در یخچال سفت می شن.  

زهرا فروزان
چهارشنبه، 08 خرداد 1398، 15:51

خواهش میکنم استاد.من هر چه یاد گرفتم از لطف و سخاوت شماست.ممنون⚘

زهرا فروزان
شنبه، 27 مهر 1398، 19:29

سلام استاد جانم.اگه بخوام اینو دو برابر درست کنم توی ظرف گردکدومش خوبه؟۲۵ یا ۲۷ سانت کدومش بهتره؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 27 مهر 1398، 20:50

25 عزیزم

زهرا فروزان
يکشنبه، 28 مهر 1398، 12:06

متشکرم❤

Roza
چهارشنبه، 01 خرداد 1398، 17:48

ممنون خانم وحید. با دستور شما بسیار لذت بردم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 01 خرداد 1398، 18:09

بافت و ظاهر براونیزها واقعا عالین خیلی لذت بردم، از اینکه زحمت کشیدید و در سایت هم عکس رو گذاشتید واقعا ممنون.
موفق باشید عزیزم

Hani
شنبه، 15 دی 1397، 10:38

وایییی مثل همیشه عالیییییییی!
خیلی ممنون  
سایت شما تنها سایتی است که باخیال راحت می تونم از رسپی هاش استفاده کنم! بدون اینکه نگران خراب شدنش باشم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 15 دی 1397، 13:29

چقدر حرفه ای درست کردید، کراست زیبا و بافت فشرده واقعا عالیه آفرین به شما و ممنون از عکس خوشگلتون

homa
شنبه، 10 شهریور 1397، 16:49

سلام شف بهاره عزیزمدتی بودکه میخواستم این براونیزرودرست کنم ولی شکلات خیلی خوب نداشتم ولی دیگه نتونستم صبرکنم وباهمین شکلاتهادرست کردم فکرکنم بد نشده باشه وهمواره ازشما ممنون هستم این هم عکس

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 10 شهریور 1397، 18:57

سلام هما جون، مگه می شه شما چیزی درست کنید بد شه؟؟!!! عالی شده عزیزم آفرین به شما و ممنون از عکس زیباتون

ركسانا
سه شنبه، 14 آذر 1396، 16:33

اين هم براونيز من

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 14 آذر 1396، 17:24

به به رکسانا جون چقدر عالی و خوبن مرررسی از عکس عزیزم
موفق باشید

AZIN DA
شنبه، 24 تیر 1396، 03:44

اینم براونیز من ولی مال من براونیز نشد وسطش شبیه لاوا کیک شده بود موقع پخت هم یه نیم ساعتی موند ولی هرچی خلال دندون رو وارد میکردم بازم خیس بود! انگار وسطش نمیپخت یا نمیبست روش هم یه لایه برشته بسته بود بیشتر نمیتونستم نگهش دارم تو فر، خلاصه همونجور شل ورش داشتم گذاشتم یه شب بمونه که سفت بشه البته تیکه های حاشیه ظرف شبیه براونیز بودن ولی تیکه های وسطی که برش داده بودم وسطشون مثل لاوا شده بود جنس ظرفم هم رویی بود ایراد از کجاست؟ من اندازه مواد رو دقیقا عین دستور برداشتم و مراحل دقیقا عین دستور بود. هرچند خیلی شیرینی راحت و فوق العاده خوشمزه ای بود ممنون

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 24 تیر 1396، 04:50

سلام آذین جان،
عزیزم متاسف شدم نتیجه خوب نشد. اول از همه بگم که براونیز مثل کیک سفت نمی شه و وقتی خلال رو فرو می کنید یه ذره خورده کیک روش می مونه، ولی به شکل لاوا شدن اشتباهه.
مشکل شما از قالبتون بوده. احتمالا جنس قالب سبک و نازک بوده، به دلیل شکلات زیاد دور کیک سریع بر اثر حرارت بسته و وسطش خام مونده. این بار یک حوله خیس شده رودورتا دور قالب رو با استفاده از سنجاق قفلی ببندید، مشکل حل می شه

AZIN DA
شنبه، 24 تیر 1396، 11:53

سلام یعنی با حوله بذارم داخل فر؟ طوری نمیشه؟

AZIN DA
شنبه، 24 تیر 1396، 11:56

جنس قالب شما چیه؟ فکر کنم باید یه قالب مثل مال شما که تو تصویر هست بخرم من عاشق برانیز و کلاً شیرینی و دسرها و کیکهای شکلاتی ام نمیخوام این شیرینی خوشمزه رو درست کردنشو از دست بدم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 24 تیر 1396، 12:29

سلام عزیزم، یک حوله رو به عرض قالب می برید، خیس می کنید، دور قالب با سنجاق قفلی می چسبونید و بعد قالب رو روی سینی رولت یا شیرینی پزی می ذارید و توی فر قرار می دید، طرز انجام این کار توی پست "نکات پخت کیک اسفنجی" گفته شده. قالب من تفلونه عزیزم

AZIN DA
دوشنبه، 02 مرداد 1396، 12:31

سلام شف من دیشب دوباره براونیز درست کردم قبلش یه قالب مربعی تفلون هم خریدم نتیجه عجیب بود چون هم دیگه شکل لاوا نشد و شکل براونیز شد و هم اینکه روش اون لایه خشک با اون ضخامت نبسته بود البته بعد یه ربع که خلال دندون رو وارد کردم هنوز خیس بود اول ناامید شدم که بازم درست نشد ولی بعد از 10 دقیقه کاملاً بست ممنون ایراد از همون قالب بود که اینبار درست شد

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 02 مرداد 1396، 17:10

وای چقدر خوب و عالی عزیزم، خوشحالم نتیجه گرفتید و مرسی اطلاع دادید.

نظرات
نیکان مقدم
شنبه، 05 شهریور 1401، 05:39

سلام خانوم وحید عزیزم. وقتتون به خیر و خوشی.  می‌شه در این دستور، به‌جای شکر، به همین اندازه، از استویا استفاده کرد؟ خیلی ممنونم از راهنمایی‌تون.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 05 شهریور 1401، 15:05

سلام عزیزم،
متاسفانه نمی شه.

روژین احمدی
سه شنبه، 01 تیر 1400، 06:05

سلام استاد. خیلی ممنون از توضیحات دقیق و جامعتون به لطف آموزش های پر نکته تون نگرانی از بابت پختن کیک و شیرینی ندارم. سوالی درمورد بروانی داشتم: امکانش هست به این دستور 2-3 قاشق غذاخوری مربای تمشک کارخونهای اضافه کنم؟ من طعم مربای تمشک و آلبالو رو تو کیک شکلاتی خیلی دوست دارم و تو اکثر کیک های شکلاتیم میریزم.میخواستم ببینم به این دستور هم میشه اضافه کرد؟ آخه تو بعضی براونی ها دیدم که آلبالو یا تمشک میریزن.
(ببخشید اگه سوالم تکراریه. قبلا یه بار ارسال کردم ولی مثل اینکه ثبت نشد)

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 01 تیر 1400، 06:16

سلام عزیزم،
متاسفانه بافتش خیلی حساسه خراب می شه.

روژین احمدی
سه شنبه، 01 تیر 1400، 07:39

خیلی ممنونم از پاسخگوییتون.

Maryam Mohseni
شنبه، 07 تیر 1399، 12:15

سلام بهاره جون استاد عزیزم. وقتتون بخیر باشه و روزگار به کامتون.
میشه بفرمایید اگه بخوایم مقدار این رسپی رو دوبرابر کنیم میتونیم تو همون قالب مربع 20 سانت بریزیم؟ یااینکه بهتره دو سری درستش کنم؟ آخه میخوام از وسط ببرمش و لابه لای کیک کرم بزنم که کیک تولد بشه. میتونم به نظرتون؟
چه کرمی پیشنهاد میکنین وسطش بریزم؟ باترکریم گفتم شاید خوب باشه.
بهاره جون این توری خنک کننده دقیقا چیه؟ شبیه طبقات فر میمونه ظاهرش.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 07 تیر 1399، 14:25

سلام عزیزم،
توری خنک کننده شبکه فلزی پایه داره که قالب رو روش قرار میدن تا خنک شه. طبقه توری فر پایه نداره و هوا جریان پیدا نمی کنه.
متاسفانه براونیز به هیچ وجه مناسب کرم زدن و لایه بندی و کیک تولد نست.
برای دو برابر کردن قالب 23 باید استفاده کنید وگرنه شفته می شه.

Tinaneku
جمعه، 06 تیر 1399، 16:43

سلام بهاره جان.اگر بخوام مواد رو توی قالب مربع ۲۳ سانتی بریزم مواد رو چند برابر باید بکنم؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 06 تیر 1399، 17:01

سلام عزیزم،
اگر یک برابر و نیم کنید همین ارتفاع رو بهتون میده یا می تونید دو برابر کنید و کمی ارتفاعش بیشتر شه

22Pegah
يکشنبه، 18 خرداد 1399، 21:52

بهاره خانم یه سوال در مورد این پودرهای براونی نیمه آماده که در فروشگاه ها هست داشتم . معمولا تو طرز تهیه‌شون قید میکنن اب اضافه کنید.به نظرتون میشه بجای اب از شیر استفاده کرد برای خوش مزه تر شدن براونی یا بافت کیک رو خراب میکنه و همون اب بهتره؟ ممنون از راهنماییتون

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 19 خرداد 1399، 05:25

سلام پگاه جان،
من تا حالا از این بسته ها استفاده نکردم بافتشون رو نمی دونم ولی فکر می کنم آب بهتر باشه احتمال داره با شیر زیاد نرم شه باز امتحان کنید خراب نمی شه

Tinaneku
يکشنبه، 21 ارديبهشت 1399، 21:32

بهاره جان اگر بخوام از قالب مستطیل استفاده کنم چه سایزی باشه خوبه؟
و اینکه توی قالب ۲۳ سانت کمربندی هم میشه؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 22 ارديبهشت 1399، 06:01

سلام عزیزم،
در مورد قالب ها و تبدیلش در یک پستی کامل توضیح دادم حتما مطالعه کنید بسیار براتون مفیده.
https://spbaking.com/recipes/%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%E2%80%8C%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%BE%D8%B2%DB%8C-t149

سایز کوچک قالب مستطیلی که در بازار موجوده 20 در 30 سانته و این مواد براش خیلی کمه و باید دو برابر شه. برای قالب 23 باید مواد یک برابر و نیم شه

پرستو363
چهارشنبه، 27 فروردين 1399، 17:51

ببخشید میشه از شکلات چیپسی استفاده کرد؟ به جای شکلات تخته ای یا نه
و اینکه من قالب مربع ندارم قالب من کمربندی گرد و قلب میتونم از اونا استفاده کنم اخه این کیک خیلی دوست دارم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 27 فروردين 1399، 20:04

متاسفانه از شکلات چیپسی نمی شه استفاده کرد ولی از قالب گرد می تونید استفاده کنید.

پرستو363
چهارشنبه، 27 فروردين 1399، 20:22

ممنون

ملکه مریم
شنبه، 08 تیر 1398، 08:32

و اینکه بروانی با بروانیز فرق داره؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 08 تیر 1398، 19:23

نه گلم یکی جمعه یکی مفرد

ملکه مریم
شنبه، 08 تیر 1398، 08:28

سلام روزتون بخیر
من ی قالت تفلون سیاه مستطیل دارم
و یک قالب گالوانیزه مستطیل
توی کدوم بپزم بهتره؟
کیک اسفنجی توی گالوانیزه بهتر در میاد برای من.
و ابنکه شکلات تلخ ندارم فک کنم شکلاتم ۵۰ درصد باشه
(پارمیدا تخته ای ها ک تلخ نیستن)
ایرادی پیش میاد اگه با این بپزم؟
ممنون

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 08 تیر 1398، 19:23

سلام عزیزم،
اگر قالب تفلنتون مارک و جنس خوبه، یعنی ضخیم و کمی سنگینه، از تفلون استفاده کنید. اگر جنس خوب نیست گالوانیزه.
تلخ نبودن شکلات مشکلی ایجاد نمی کنم عزیزم.

Bahare.m
سه شنبه، 08 آبان 1397، 15:12

سلام ،اگه ممکنه دستور براونی یا کیک شکلاتی تلخ هم لطف کنید بذارید،ممنون میشم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 08 آبان 1397، 17:39

سلام بهاره جان،
یعنی براونی تلخ باشه؟ اگر منظورتون اینه، این براونی اصلا شیرین نیست و از اونجائیکه بیشتر بافت براونی آموزش داده شده از شکلاته صرفا کافیه نوع شکلات رو تلخ (شکلات تلخی که در سوپرمارکت ها فروخته می شه و بالای 80 درصد روش نوشته شده) استفاده کنید تا حسابی تلخ شه. این رو بدونید که شکلات های تلخی که در لوازم قنادی ها به فروش می رسه درصد تلخی بالایی ندارن پس باید نوع سوپرمارکتی بخرید.
کاپ کیک شکلاتی آموزش داده شده در سایت تلخه.
https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%D8%A7%D9%BE-%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%E2%80%8C%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C-t12

آوا
چهارشنبه، 29 آذر 1396، 00:45

بهاره جان من طبق دستور شما مدلِ کیکی رو پختم و راضی هم بودم ولی حقیقتش مدل فاجی رو بیشتر میپسندم. با توجه به اینکه بعید میدونم قصد داشته باشید در یک پست مجزا دستورش رو در سایت بگذارید، اگر ممکنه لطفا بگید که من چه تغییراتی در موارد اولیه بدم برای تهیه مدل فاجی. اگر تفاوت و نکته ای هم در دستور پختش با مدل کیکی داره که باید رعایت کنم بفرمایید. پیشاپیش ممنون

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 29 آذر 1396، 05:47

سلام آوا جان،
عزیزم دستور سایت مدل فاجیه، یعنی بیکینگ پودر و جوش شیرین نداره، میزان شکلات آب شدش زیاده و  فشردست فکر کنم مدل کیکی رو می خواید درسته؟ این دستورها رو هم چک کنید 
http://www.cheftayebeh.ir/2015/02/blog-post.html
http://www.cheftayebeh.ir/2014/01/blog-post_18.html
http://www.cheftayebeh.ir/2012/02/blog-post.html
http://www.cheftayebeh.ir/2016/02/blog-post_16.html
http://www.yemalilar.com/2013/09/blog-post_7.html
http://www.yemalilar.com/2013/10/blog-post_16.html
http://www.yemalilar.com/2013/10/blog-post_25.html

رکسانا
سه شنبه، 14 آذر 1396، 10:05

سلام و خیلی ممنون از اینکه با این سایت جذاب و فعال و توضیحات کاملتون برای من دلخوشی جدیدی درست کردید. یک سوال داشتم. ایا می شود در برانیز به جای شکلات از نوتلا استفاده کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 14 آذر 1396، 17:19

سلام رکسانا جان،
خوشحالم که سایت براتون مفید بوده، عزیزم در این دستور نوتلا رو نمی تونید جایگزین کنید، میزان چربی نوتلا چند برابر شکلاته و کل نسبت مواد بهم می ریزه می تونید برای استفاده از نوتلا می تونید از دستور کیک نوتلا استفاده کنید.
https://spbaking.com/recipes/%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%88%D8%AA%D9%84%D8%A7-t110

شاد ان
شنبه، 29 مهر 1396، 05:05

سلام  خانم وحید خسته نباشید با توضیحات مفید شما من برانیز پختم خیلی هم طعمش ورنگش اوکی شده فقط فکر میکنم یکم سنگین وسفت شده البته سف البته نه خیلی سفت ولی بافتش مثه کیکهای دیگه نبود میشه علتشو توضیح بدین ..

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 29 مهر 1396، 06:09

سلام عزیزم،
همونطور که اول پست توضیح دادم براونیز کیک نیست و بافتی متفاوت داره. بافت براونیز فشرده و مرطوبه و به هیچ وجه پفی نیست. اگر منظورتون از سنگینی فشرده بودن بافته اون برای دستور براونیز کلاسیک طبیعیه و اگر دوست ندارید باید دستورهای براونیز بیکینگ پودر دار مثل نمونه زیر رو امتحان کنید.

http://www.yemalilar.com/2013/10/blog-post_25.html

ولی براونیز نباید سفت باشه بسیار نرم و فشردست، احتمال خییلی زیاد مشکل از قالب بوده. حتما عکس قالبتون رو برای من بفرستید. توضیح براونیز که اول پست توضیح دادم هم یه بار دیگه مطالعه کنید.

براونیز چیه؟
براونیز نوعی بار شکلاتی و از دسر های پر طرفدار و مدرن آمریکائیه که رویه ای خشک و بافتی مرطوب و فشرده داره. بافت بارها بین شیرینی و کیکه و در تهیه اون ها از تکنیک های هوادهی مثل کریمینگ و ابزار هوادهی مثل همزن برقی استفاده نمی شه. بارها در قالب مربع یا مستطیل و مثل کیک بصورت یکجا پخته می شن، ولی ارتفاع و پف کمتری دارن و بعد از پخت برش های مربع زده و سرو می شه. بارها بخاطر تفاوت هایی که در بافت و نوع سرو با کیک دارند جزو دسته شیرینی هان نه کیک ها ولی به دلیل اینکه در ایران براونیز به عنوان کیک شناخته شده، در این سایت هم در دسته کیک ها گذاشته شده.  

شاد ان
دوشنبه، 24 مهر 1396، 05:55

سلام خسته نباشید خیلی ممنون از اموزشهای کامل وراحت
در این اموزش کیک براونیز بجای شکلات سیاه از شکلات سفید هم میشه استفاده کرد

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 24 مهر 1396، 06:01

سلام شادان حان سلامت باشید عزیزم؛
متاسفانه بافت شکلات سفید کاملا متفاوته و در مقدار زیاد مثل این دستور قابل جایگزینی نیست. براونیز باید حتما تیره و قهوه ای باشه و با شکلات سفید تبدیل به دسر دیگه ای می شه به نام بلاندیز blondies

Maryam_ss65
شنبه، 31 تیر 1396، 12:21

سلام خانوم بهاره، من طبق دستور شما امروز برونیز رو درست کردم.  فوق العاده است. من ۳۰ دقیقه تو فر گذاشتم. چون بعد از ۱۵ دقیقه هنوز نپخته بود. فکر میکنم دمای فر ما پایینه. تجربه ی دوستمون رو هم خوندم و سعی کردم از قالب مناسب استفاده کنم که مشکلی پیش نیاد. ازتون ممنونم.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 31 تیر 1396، 17:58

مریم جان عزیزم چقدر خوشحال شدم که راضی بودید. ممنون از کامنت پر محبتتون
در مورد دمای فر، حتما از دماسنج فر استفاده کنید تا این مشکل رفع بشه و کارتون دقیق تر باشه.

الهه ناز
پنجشنبه، 11 شهریور 1395، 12:58

تشکر از اینکه مختصری از تاریخچه هر خوراکی رو هم بیان می کنید.

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 11 شهریور 1395، 13:41

خواهش می کنم الهه جان

نویسنده

بهاره وحید

با چند تا مواد اولیه ی ساده و یه رسپی دقیق می شه خونه رو پر از بوی خوش شیرینی کرد و از اون مهمتر، همه رو دور هم جمع کرد و لبخند رو لب هاشون نشوند. رسپی ها از سایت های معتبر جمع آوری شدن و بارها پخته و تست شدن!

پستهای مرتبط
کنفی میوه
Fruits confits
کیک
چیزکیک هلو
کیک
مدلن
Madeleines de Pierre Hermé
کیک
مافین آلبالو
کیک
رولت طرح دار
با خامه شکلاتی
کیک