ووپی پای قرمز مخملی

بهاره وحید

ووپی پای قرمز مخملی

Red velvet whoopie pie
شنبه، 21 فروردين 1395، 13:50   مشاهده: 13,559

دستپخت های کاربران

ووپی پای چیه؟

ووپی پای یکی از تنقلات محبوب آمریکائیه که به شکل مینی ساندویچ ، از دو کیکِ گرد و لطیف که به اندازه ی کف دستن تشکیل شده و وسط این دو لایه با یک کِرِم پر می شه.کیک ها و شیرینی های ساندویچ شکل از دوران ویکتوریایی (1901 - 1837) در دنیای شیرینی پزی معرفی و متدوال شد. سایز ووپی پای از شیرینی های ساندویچی مشابهش خیلی بزرگتره، بقیه ی شیرینی های ساندویچی اندازه ی بیسکویتن ولی ووپی پای  اندازه ی کف دسته و معمولا بین دو نفر تقسیم می شه. 
این شیرینی از ابتکارات فرقه ی آمیش Amish ایالت پنسیلوانیای Pennsylvania آمریکاست. مردمان این فرقه بسیار سنتی، بدون امکانات و ساده زندگی می کنن. اونها از کیک باقیمونده این دسر رو برای بچه ها درست می کردن و گفته می شه وقتی بچه هاشون تو کیف مدرسشون چنین اسنکی می دیدن از شادی داد می زدن Whoopie ( به معنای هوووورررا) و به نوعی این اسم از ابراز علاقه ی بچه ها به این دسر روش گذاشته شده. ووپی پای از سال 1925 در شیرینی فروشی های آمریکا به فروش رسید و با اینکه اوایل بیشتر ووپی پای شکلاتی پخت می شد، خیلی زود طعم های متفاوت و متنوعی ازش پخته و عرضه شد.

 این شیرینی در ایالت Maine هم بسیار متداوله و هر ساله فستیوال ووپی پای توی این شهر برگزار می شه the Maine Whoopie Pie Festival و بیش از چهار هزار نفر شرکت می کنن. توی این فستیوال علاوه بر نوع های اصلی ووپی پای که شکلاتی، قرمز مخملی و کدو حلوائیه. انواع جدید ووپی پای هم فروخته و معرفی می شه.در یکی از این فستیوال ها بزرگ ترین ووپی پای دنیا به وزن 465 کیلوگرم درست شد.

یکی از معروف ترین و خوشمزه ترین ووپی پای ها، ووپی پای قرمز مخملیه برای اینکه بدونید رِد وِلوت Red velvet چیه و از کجا اومده به پست کیک قرمز مخملی مراجعه کنید.منبع:  http://www.joyofbaking.com/RedVelvetWhoopiePies.html

مواد لازم ووپی پای:

آرد: یک و یک چهارم پیمانه
پودر کاکائو: یک چهارم پیمانه
کره: صد و پنجاه گرم
شکر: سه چهارم پیمانه
تخم مرغ: یک عدد
باترمیلک: سه چهارم پیمانه
رنگ خوراکی قرمز: یک قاشق غذاخوری
وانیل: یک دوم قاشق چایخوری
بیکینگ پودر: یک دوم قاشق چایخوری
جوش شیرین: یک دوم قاشق چایخوری
نمک: یک هشتم قاشق چایخوری

مواد لازم کرم پنیر خامه ای:

کره: صد گرم
پنیر خامه ای: دویست گرم
پودر قند: یک دوم پیمانه
وانیل: یک دوم قاشق چایخوری


مواد لازم رو آماده کنید و روی میز کار بچینید. 

باترمیلک به راحتی تو خونه قابل تهیه است. یک قاشق غذاخوری سرکه ی سفید رو توی یک لیوان تمیز بریزید. روی سرکه، یک پیمانه شیر به دمای محیط رسیده بریزید. نکته ی مهم اینه که بعد از ریختن شیر، دیگه کاری بهش نداشته باشید یعنی نه هم زنید و نه لیوان رو تکون بدید. مخلوط سرکه و شیر رو به مدت ده دقیقه، در دمای محیط  بذارید بمونه. بعد از این مدت می بینید روی شیر حالت بریده و تیکه تیکه می شه. حالا شیر رو هم می زنیم، بعد از هم زدن شیر غلیظ می شه، این همون باترمیلکه. برای دیدن نکات و روش تهیه ی باترمیلک به این پست مراجعه کنید. 

کره و تخم مرغ باید هم دمای محیط باشن. 
ظرف یا پاکت آرد رو هم بزنید، پیمانه ها رو با قاشق پُر و سرش رو صاف کنید و در انتها آرد رو دو بار الک کنید. فر رو روی 190 درجه ی سانتی گراد، معادل 375 درجه ی فارنهایت یا درجه ی 5 فر روشن کنید تا گرم شه. 
دو تا سینی شیرینی پزی رو کاغذ روغنی بندازید و آماده بذارید. آرد الک شده رو توی یک کاسه ی تمیز بریزید. پودر کاکائو، بیکینگ پودر، جوش شیرین و نمک رو روی آرد الک کنید. مواد خشک رو خوب با هم ویسک کنید تا بصورت یکدست پخش شه. سه چهارم پیمانه باترمیلک رو توی یک کاسه بریزید. رنگ خوراکی قرمز رو توی باترمیلک مخلوط کنید و خوب هم بزنید. در تمام رسپی های قرمز مخملی میزان رنگ خوراکی زیاده برای همین حتما از مارک معتبر استفاده کنید و تاریخ مصرف روی در رنگ خوراکی رو قبل از ریختن چک کنید.
کره ی به دمای محیط رسیده رو توی کاسه بریزید و یک دقیقه بزنید تا بافتش باز و یکدست شه. شکر رو به کره اضافه کنید. یک دقیقه با دور کند بزنید تا شکر و کره با هم مخلوط شه. سه دقیقه با دور متوسط بزنید تا یکدست، روشن و حجیم بشه و هوادهی (کریمینگ) انجام شه. تخم مرغ و وانیل رو اضافه کنید و با دور تند همزن بزنید تا یکدست شه. بین هم زدن، مواد رو با لیسک از اطراف کاسه به وسط جمع کنید. کاسه ی مواد خشک و باترمیلک رو کنار دستتون بذارید و بصورت یکی در میون مواد خشک و تر رو اضافه کنید. علت این کار اینه که می خوایم مایه ی ووپی پای کم کم غلیظ شه. اول یک سوم از مواد خشک رو اضافه کنید و با کمترین دور همزن تا جایی بزنید که مواد یکدست شه. لازم نیست دقیق باشید بصورت حدودی یک سوم رو بریزید. نصف باترمیلک رو اضافه کنید و با دور کند خوب بزنید. مواد رو بعد از هر دور زدن با لیسک از دور کاسه جمع کنید و به وسط بیارید. یک سوم دیگه از مواد خشک رو اضافه کنید و با کند ترین دور همزن تا جایی که مواد یکدست شه هم بزنید. بقیه ی باترمیلک رو اضافه کنید و تا جایی که مخلوط و یکدست شه هم بزنید. بقیه ی مواد خشک رو تا آخر اضافه کنید و تا جایی که یکدست شه بزنید. در واقع در سه نوبت آرد رو اضافه می کنید و بینابینش باترمیلک میریزید.  مایه ی ووپی پای آماده است. برای این شیرینی سینی مخصوص هم ساخته شده که در صورت تمایل می تونید بخرید و مثل سینی کاپ کیک توی هر قسمت رو با خمیر پر کنید.اگر از این سینی ندارید، با اسکوپ متوسط بستنی، روی سینی شیرینی پزی با فاصله ی حداقل دو سانت از مایه ی ووپی پای بریزید. اسکوپ استاندارد بستنی کمی بیشتر از دو قاشق غذاخوریه که خیلی اندازه ی کیک ها بزرگ می شه. این اسکوپ متوسط در حدود یک قاشق غذاخوریه که بعد از پخت اندازه ی کف دست و سایز استاندارد ووپی پای میشه. 
چه خمیر رو با اسکوپ بذارید و چه با قاشق غذاخوری می بینید که گوشه های تیز داره و این باعث می شه ووپی پای ظاهرش خوب نشه.برای اینکه گوشه های تیز گرفته شه و روی ووپی پای ها مسطح شه. دستتون رو توی آب سرد کنید. با انگشتِ نمناک خیلی آروم روی قسمت های تیز ضربه بزنید. سینی شیرینی پزی رو توی فر قرار بدید. بسته به سایز پای هاتون بین ده دقیقه تا یک ربع سینی باید توی فر بمونه. بعد از 10 دقیقه ووپی پای رو چک کنید. هر وقت خلال دندون، از وسط ووپی پای تمیز در اومد و وقتی به آرومی روش رو فشار دادید فرم اسفنجی داشت یعنی ووپی پای آمادست. 
سینی شیرینی پزی رو روی توری خنک کننده قرار بدید. تا ووپی پای خنک شه کِرِم وسطش رو آماده کنید. از اونجائیکه کرم مخصوص کیک قرمز مخملی کرم پنیر خامه ایه، ووپی پایِش رو هم با همین کرم درست می کنن. 

برای کرم پنیر خامه ای کره و پنیر خامه ای باید به دمای محیط برسن. 
پودر قند رو اندازه گیری کنید و دو بار از الک ریز رد کنید. در صورتیکه الک نکنید دونه های درشت پودر قند توی کرم مثل شن ریزه زیر دندون حس می شه. 
کره و پودر قند رو توی یک کاسه بریزید. یک دقیقه با دور کند بزنید تا مواد با هم مخلوط شه و بعد سه دقیقه با دور متوسط بزنید تا کره حجیم و روشن شه. پنیر خامه ای رو اضافه کنید و با دور متوسط همزن بزنید تا مواد یکدست شه. وانیل یا اسانس مورد نظر رو اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کرم یکدست شه. حواستون باشه کرم پنیر خامه ای رو نباید خیلی هم زد چون شُل می شه. بعد از اضافه کردن پنیر خامه ای در همین حد که مواد یکدست شه و غلظتش در حدی باشه که جای پره های همزن رو کرم بیفته کافیه. ووپی پای ها رو از کاغذ روغنی به آرومی جدا کنید. برای زدن کرم روی ووپی پای می تونید با چاقو روشون کرم بمالید یا می تونید با قیف و ماسوره کرم رو بزنید. استفاده از قیف و ماسوره باعث می شه کرم حجیم تر و بهتر یمونه. شما از هر ماسوره ای که دوست دارید چه طرح دار چه ساده می تونید استفاده کنید. حالا با قیف پر شده سطح ووپی پای رو با کرم پر کنید. 
مثل ساندویچ، یه ووپی پای دیگه روی کرم قرار بدید. بافت توش هم به این صورته. در صورت تمایل برای تزئین می تونید روی کرم رو با ترافل یا شکلات چیپسی پر کنید.  یا به صورت ساده سرو کنید. معمولا ووپی پای رو با یک لیوان شیر سرو می کنن. ووپی پای رو در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید. 


دستپخت های همراهان سایت
Nageramian
يکشنبه، 26 بهمن 1399، 16:49

سلام و ممنون بابت رسپیتون. طعمش خیلی عالیه

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 26 بهمن 1399، 16:54

ای جان چه قشنگ و با سلیقه کیف کردم، نوش جونتون و ممنون از عکس

sunny
دوشنبه، 13 بهمن 1399، 14:21

سلام به بهاره جان عزيز،استاد مهربانم.عزيزم اين ووپي پاي ها رو با رسپي عالي شما درست كردم فقط ورژن شكلاتيش هست و سري بعد حتما با رنگ قرمز(ردولوت)رو هم درست ميكنم چون بي نهايت خوووووشمزه هستن و خيلي خوشگل.فقط عزيزم يك سوال داشتم.خيلي دوست داشتم ووپي هام پفكي تر بشن و كمتر پهن باشن و ايرادم فكر ميكنم از غلظت مايه بود كه مثل مال شما كامل سفت نبود و توي خيلي از رسپي هاي خارجي نوشتن ميشه مايه ووپي پاي رو درست كرد و در يخچال گذاشت تا كمي سفت تر شه و بعد اسكوپ زد تا پهن نشه تو فر!ميخواستم از شما راهنمايي بگيرم اگه مايه رو تو يخچال بذاريم جوش شيرين و يا بكينگ پودر مشكلي براشون مگه پيش نمياد؟حتي توي يكي از سايتها ديدم كه نوشته بودن مايه ي ووپي رو كه سلفون روش كشيده باشيد تا سه روز ميشه تو يخچال نگه داشت و بعد به دماي محيط برسه و آماده ي اسكوپ زدن و پختن هست!يك دنيا ممنون ميشم اگه لطف كنيد راهنماييم كنيد.

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 13 بهمن 1399، 18:17

سلام عزیزم،
بافتش که عالی شده آفرین به شما و ممنون از عکس
در مورد پف اول از همه از کره لاکتیکی، کره سنتی و مارگارین کم چرب استفاده نکنید. کره هم دمای محیط باشه نه نرم . فر گرم باشه و اگر نیازه ده درجه دما رو بالا ببرید. مواد هم در یخچال قابل نگهداری هست و می تونید روش سرد کردن مایه ووپی پای رو هم تست کنید متاسفانه من تا حالا امتحان نکردم

sunny
دوشنبه، 13 بهمن 1399، 18:35

بي نهايت ممنونم♥️حتما مواردي كه فرمودين رو سري بعد رعايت ميكنم و روش سرد كردن رو هم امتحان ميكنم و نتيجه رو خدمتتون عرض ميكنم و عكسش رو هم ارسال ميكنم.مرسي مهربانم

Far_zaneh
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 12:23

بهاره جون ی بار دیگه انجام دادم خیلی به اندازه ها دقت کردم. فر ۱۹۰درجه بود. ۱۰ دقیقه هم گذاشتم تو یخچال مواد.  خیلی بهتر شد ولی باز هم خیلی پهن شد.ولی مال شما مثل شیرینی لطیفه اس. پف داره. نمیدونم علتش چی میتونه باشه.ممکن مارک کره باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 16 بهمن 1398، 14:26

سلام فرزانه جان،
1. همون زمانیکه در یخچتال قرار دادید باعث شده بیکینگ پودر و جوش شیرین اثرشون خنثی شه و پف نکنه، بیکینگ پودر و جوش شیرین بعد از مخلوط شدن با مواد فقط ده دقیقه وقت دارن تا در فر قرار بگیرن و بعد غیرفعال می شن.
2. حواستون باشه کره کم چرب نباشه، من از کره کاله استفاده می کنم و راضی هستم و اینکه فقط ده دقیقه  زودتر بیرون بذارید.
3. از سینی خود فر استفاده نکنید.
4. دماسنج داشته باشید دما کم نباشه و دمای کافی برای پف کردن در فر باشه و فر داغ باشه وقتی سینی رو قرار میدید.

Far_zaneh
پنجشنبه، 10 بهمن 1398، 16:31

ووپی پای های من وا رفتن؟ کلا موادم شل بود نیم ساعت هم گذاشتم یخچال ولی باز شل بود  علتش چی میتونه باشه ؟ کره هم ی ربع قبل گذاشتم بیرون.  بهاره جون راهنمایم کنید لطفا

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 10 بهمن 1398، 18:42

عزیزم احتمالا مواد رو اشتباه اندازه گیری کردید. چون حتی کره هم شل باشه به این صورت در نمیاد

Far_zaneh
جمعه، 11 بهمن 1398، 06:31

تا حالا پیش نیمده بود. ی بار دیگه امتحان میکنم

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 11 بهمن 1398، 11:04

اگر فر به اندازه کافی داغ نباشه و دقیق نباشه، سینی خود فر باشه و سینی مناسب نباشه و مواد به جای هم دمای محیط گرم باشن هم مشکل پهن شدن پیش میاد ولی نه در این حد برای همین شک من به سمت اندازه گیری رفته.

«وانیل»
شنبه، 04 اسفند 1397، 05:39
بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 04 اسفند 1397، 06:26

چقدر خوشگل و با سلیقه عزیزم واقعا آفرین به شما و ممنون از عکس

الهام و النا
سه شنبه، 18 ارديبهشت 1397، 05:29

سلام ممنون از اموزش خوبتون استاد
یه خواهشی ازتون دارم اگر امکانش باشه هر وقت تونسید اموزش ماکارون رو به ما بدید خیلی ممنون
و ببخشید درخواستم رو اینجا نوشتم واقعا نمی دونستم کجا بنویسم
بی نهایت سپاس

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 18 ارديبهشت 1397، 10:39

سلام عزیزم،
به به چه ماکارون های زیبایی درست کردید،
متاسفانه  فعلا در برنامم هم نیست ولی به لینک های زیر مراجعه کنید مفصل در این مورد توضیح داده شده مطمئنم براتون مفید خواهد بود:  http://www.cheftayebeh.ir/2016/12/blog-post_30.html
http://www.cheftayebeh.ir/2017/01/blog-post.html
http://www.cheftayebeh.ir/2017/01/blog-post_3.html
http://www.cheftayebeh.ir/2017/01/blog-post_5.html
http://www.cheftayebeh.ir/2017/01/blog-post_7.html
http://www.cheftayebeh.ir/2017/01/blog-post_12.html
http://www.cheftayebeh.ir/2017/01/blog-post_16.html
http://www.cheftayebeh.ir/2017/01/blog-post_19.html


https://www.instagram.com/p/BC8hBfDCwiT/?taken-by=saloomehkitchen
https://www.instagram.com/p/BC8kVb8iwpK/?taken-by=saloomehkitchen
https://www.instagram.com/p/BC8l8Uciwt2/?taken-by=saloomehkitchen
https://www.instagram.com/p/BC9MYpqiwkv/?taken-by=saloomehkitchen

هر وقت سوالاتی داشتید که نمی دونستید کجا بپرسید می تونید در ایمیل bahareh.vahid.2@gmail.com
یا دایرکت اینستاگرام https://www.instagram.com/sp.baking/ سوال بفرمائید من در خدمتم.

الهام و النا
دوشنبه، 28 خرداد 1397، 21:29

خیلی ممنون ولی متاسفانه  اون ماکارون های تو عکس رو  من نپختم

homa
سه شنبه، 30 آبان 1396، 17:35

سلام استاداین ووپی پای رو من دومین بارهست که درست میکنم دفعه قبل شکست بدی خوردم ودپرس شدم چون توی سینی پهن شدن به هم چسبیدن البته مزه خیلی خوبی داشت ولی شکل ووپی پای نبودوالبته اشکال ازبی توجهی خودم بود ولی ایندفعه خیلی کم ریختم توی قالبهای کوچیک تابرم قالب ووپی پاب بخرم این هم عکس

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 30 آبان 1396، 18:17

این بار که خیییلی عالی شده آفرین به پشتکار و اراده شما موفق باشید

نظرات
«وانیل»
جمعه، 22 شهریور 1398، 16:21

بهاره جان
وقتت بخیر
میشه این دستور رو یکباره تو قالب ریخت؟
مث یه ووپی پای خیلی بزرگ
و بعد برش زد؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 22 شهریور 1398، 18:02

سلام عزیزم،
وقتی تو قالب بریزید مدت زمان پخت بالا میره و متاسفانه خشک میشه، لطافتش رو از دست میده. من پیشنهاد نمی کنم.  

Hani
يکشنبه، 05 خرداد 1398، 17:24

سلام
خیییلی این شیرینی خوشمزه است و نرمه
و چون این شیرینی که طعم اش شکلاتیِ و بافتش مورد پسند خواهرهامه! از شدت علاقه به ووپی پای، بدون کرم و داغ داغ ووپی پای ها غارت میشن!
و ووپی پای در خانه ما تا به حال به مرحله درست کردن کرم اش نرسیده! چه برسه به عکس گرفتن!


مرسی از این رسپی خوشمزه!

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 05 خرداد 1398، 17:42

واااای عزیزم آخه خوش به حال خواهرای عزیزتون همچین هنرمندی تو خونه دارن چه کیییفی می کنن. نوش جونتون باشه عزیزم

sunny
جمعه، 03 خرداد 1398، 13:36

سلام بهاره جون استاد عزيزم اميدوارم شاد و سلامت باشيد.عزيزم ميخواستم اين خوشمزه هاي كوچولو رو درست كنم البته كامنت دوستان رو كه ديدم يه كم فكر كنم بايد دقت بيشتري داشته باشم در درست كردنش كيك ردولوتتون كه واقعا بهترين دستور ردولوت بود و حرف نداشت مطمئنا اين دستور هم مثل اون عاليه.دو تا سوال قبل از درست كردنش بپرسم ازتون يكي اينكه من كره ي شكلي و پاك هر دو رو دارم به نظرتون شكلي مناسب نيست براي اين دستور و دوم درجه ي فر هست كه براي فر برقي هم همون ١٩٠مناسبه عزيزم يا كمتر بذارم؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 03 خرداد 1398، 13:55

سلام عزیزم،
کره شکلی برای کوکی و تارت یعنی خمیرهای پر کره خیلی مناسب نیست ولی برای ووپی پای عالیه همون رو استفاده کنید. اکثر فرهای برقی باید ده درجه کم شه، مگر مارک فرتون خییلی خوب باشه. چه فری استفاده می کنید عزیزم؟

sunny
شنبه، 04 خرداد 1398، 04:45

مرسي عزيزم از راهنماييتون و مارك فرم هم Hot pointهست Aristonايتاليا.راستي عزيز مهربان امكانش هست با همين دستور ووپي ها رو در رنگهاي مختلف ديگر هم درست كرد؟

gibil
پنجشنبه، 10 آبان 1397، 11:48

درود استاد خوبم
وای بهاره جونم, من امروز این ووپی هوس انگیز رو درست کردم.
در کمال تاسف با وجوداینکه تمام اندازه ها و نکات رو طبق رسپی پیش رفتم, ولی ووپی تو  سینی فر کاملا وا رفت و پخش شد.
البته نمیدونم به چه علت رطوبت خمیر من از انچه در عکس میدیدم بیشتر بود. و خمیر موقع زدن تو سینی , سفتی خمیر شما رو نداشت.( البته خیلی هم شل نبود و شکل میگرفت)
متاسفانه فاجعه اتفاق افتاد و نتیجه این شد که کل ووپیها کف سینی پخش شدن, و یک ورق بسیار نازک که به سختی از کاغذروغنی جدا شد.
لطفا راهنماییم کنید که چرا اینجوری شد؟
چون میخوام دوباره بدون ایراد درستش کنم.
ازتون سپاسگزارم.

gibil
پنجشنبه، 10 آبان 1397، 18:24

استاد خوبم اگر اشتباه نکنم
وقتی دیدم مایه خمیرم شله باید برای نیم ساعت تو یخچال میذاشتمش, درسته؟
یعنی ممکنه تو مرحله اول که کریمینگه مواد رو زیادتر از اندازه زده باشم؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 10 آبان 1397، 18:59

سلام عزیزم،
واقعا متاسفم که نتیجه دلخواه رو نگرفتید یکی از دلایل زیر می تونه مشکل ساز براتون شده باشه:

1. مایه ووپی پای باید قبل از پخت سفت و منسجم باشه وگرنه وا می ره، اولین و مهم ترین مسئله که می تونه باعث عدم انسجام مایه و در نتیجه وا رفتنش بشه جنس و دمای کره ایه که استفاده کردید. کره نباید گرم باشه، ضمن اینکه بعضی از کره ها مثل مارک شَکَلی با اینکه خوب و خوش طعمن خیلی برای کریمینگ مناسب نیستن چون خیلی زود نرم می شن و دماشون رو از دست می دن و این عدم انسجام با اضافه کردن موادی مثل باترمیلک بدتر هم می شه. وقتی می بینید کره و شکر حین زدم منسجم نیست کمی در یخچال بذارید دوباره دربیارید به زدن ادامه بدید.
2. دمای کمِ فر می تونه این مشکل رو ایجاد کنه و باعث وا رفتن مواد شه.
3.  زیاد هم زدن مواد باعث از عدم انسجام مایه ووپی پای می شه.
4. سالم نبودن جوش شیرین و بیکینگ پودر هم می تونه این مشکل رو ایجاد کنه باید حتما بیکینگ پودرتون رو در آب گرم بریزید و ببینید حالت گازدار ایجاد می شه یا نه.

gibil
جمعه، 11 آبان 1397، 04:20

ممنونم شف عزیزم
واااای یعنی فقط باید مدتی تو یخچال میذاشتمشون
حتما دوباره این خوشمزه ها رو درست میکنم و نتیجه رو بهتون اطلاع میدم.
درهرحال استاد خوبم ازتون برای پاسخگویی ممنونم.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 11 آبان 1397، 05:16

خواهش میکنم عزیزم امیدوارم این بار اذیت نشید

gibil
شنبه، 12 آبان 1397، 03:51

بهاره  جون چرا وسط شیرینیها به کاغذذوغنی چسبیده بود؟ بااینکه کاغذم جنس خوب ضخیم هست.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 12 آبان 1397، 05:54

عزیزم چقدر این دستور اذیتتون کرد، بازم رطوبتش زیاد بوده، خنک شده بود برداشتید چسبید؟

gibil
شنبه، 12 آبان 1397، 10:40

بله استاد مهربونم, خنک شده بود.
عیبی نداره بهاره جونم باوجود تمام اذیتهاش دوباره درستش میکنم و با راهنماییهای عالی شما حتما هم عالی میشه.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 12 آبان 1397، 11:08

شما آخه خودتون واردید و می دونم همه چی رو عالی رعایت کردید، ولی کلا دستورهای قرمز مخملی خیلی رطوبت بالایی دارن، این داستان ها به خاطر میزان زیاد خیسی و رطوبتشون پیش میاد، ولی کلا از اول به کره ای که استفاده کردید شک داشتم. چه مارکی کره استفاده می کنید عزیزم؟ بعد اینکه اگر از دمای فر اطمینان دارید زمان رو هم کمی بیشتر کنید یکی از دلایل چسبناک بودم عدم پخت کامله

gibil
شنبه، 12 آبان 1397، 15:06

بهاره جانم اینبار از کره پگاه استفاده کردم.
البته استاد مهربونم شاید هم موقع گذاشتن سینی چون سه تا سینی شده بود,چند ثانیه در فر باز موند تا من سینیهارو جا بدم تو فر , شاید اونموقع دمای فر کمی پایینتر از حد مجاز شده بود.
بهرحال همین روزا تکرارش میکنم و اینبار دقتم رو بیشتر میکنم و تجربه درست کردنش رو هم دیگه
دارم.چون تاحالا کوکی یا ووپی درست نکرده بودم.
فقط خیلی متاسفم که فعلا امکان ارسال عکس ندارم.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 12 آبان 1397، 20:42

اینجور مواقع که فکر می کنید دمای فر ممکنه با باز موندن در فر در ابتدای کار پایین بیاد فر رو روی ده درجه بیشتر گرم کنید و بعد از گذاشتن سینی ها تو فر ده درجه بیارید پایین. یعنی مثلا اگر دمای 180 مدنظره فر رو روی 190 گرم کنید، بعد از باز موندن فر خودش 180 می شه، به محض بستن در، تنظیم رو هم بذارید دوباره رو 180.
راستش کره پگاه رو استفاده نکردم. فقط کمی این بار بیشتر بذارید تو فر بمونه. نکته بعدی اینکه مطمئنید فر شما امکان پخت سه سینی همزمان رو داره؟

gibil
يکشنبه، 13 آبان 1397، 06:24

بهاره جونم فر من برقیه و پنج ریل داره که البته امکان این رو هم داره که با صفحه جداکننده فر رو به دو قسمت با دو دمای مختلف تنظیم کنم.
من از فضای پاپپنی که حرارت از پایین بهمراه کانوکشن استفاده کردم.
برای پخت بقیه کیکها هم از همین قسمت استفاده میکنم.
به نظرتون درسته؟
بهاره جون برای این رسپی از شکر دونه ریز استفاده بشه؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 13 آبان 1397، 13:59

سلام عزیزم،
تمام فرهای برقی که من میشناسم فقط باید از کانوکشن برای  پخت کیک و شیرینی استفاده شه (علامت فن که دورش دایره داره). یعنی کانوکشن بدون حرارت از بالا یا پایین ولی باز دفترچه خود فر رو نگاه کنید.
کلا در دستورهایی که کریمینگ دارن بهتره از شکر دانه ریز استفاده شه

gibil
يکشنبه، 13 آبان 1397، 17:08

چشم حتما
خیلی ممنون و سپاسگزار استاد خوب و مهربونم:-)

gibil
يکشنبه، 12 اسفند 1397، 03:42

سلام بهاره عزیزم
تو این دستور میشه از کره مارگارین استفاده کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 12 اسفند 1397، 05:19

بله عزیزم در اکثر دستورها کره با مارگارین قابل جایگزینیه

gibil
يکشنبه، 12 اسفند 1397، 05:51

ممنوووووونم ازت استاد خوبم

مرضیه۴۷
پنجشنبه، 13 مهر 1396، 10:12

ببخشید که غلط املایی داشتم

مرضیه۴۷
پنجشنبه، 13 مهر 1396، 10:10

بهاره جون ممنونم که به سوال های ما جواب میدی میخداستم بپرسم حتماباید رنگ خوراکی استفاده بشه وموادشیرینی رو نمیشه تو قیف بریزیم بعد تو سینی بذاریم من تویه دستور ازاین شیرینی دیدم که توموادلازمش باترمیلک نداشت نوع اون فرق میکنه ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 13 مهر 1396، 11:21

سلام مرضیه جان،
عزیزم می شه رنگ خوراکی نریزید ولی قرمز نمی شه.
مایه ووپی پای ردولوت برای قیف خیلی غلیظه. می تونید در قیف بریزید ولی باید از ماسوره خیلی بزرگ استفاده کنید.
ردولوت حتما باترمیلک یا سرکه داره و دستوری که شما دیدید ردولوت نبوده و متفاوت بوده. دستور ووپی پای انواع و اقسام داره فرض کنید برای رولت صدها دستور هست همه هم درستن ولی طعم های متفاوتی ایجاد می شه.

Mojgan
جمعه، 21 خرداد 1395، 18:06

سلام بهاره جونم .عالیه این رسپی .منهم یه سوال ام همین بود که زهره جون پرسیدن .دومی اش اینکه این با ماکارون فرقش  چیه ؟ خوشحال میشم اگه توضیح بدید

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 21 خرداد 1395، 19:49

مواد تشکیل دهنده ی خمیر ماکارون کاملا با ووپی پای فرق داره. ووپی پای نوعی خمیر کیکی داره ولی ماکارون از سفیده ی تخم مرغ، پودر قند و بادوم آرد شده درست می شه و بافت شیرینی رو داره

زهره محبی
پنجشنبه، 02 ارديبهشت 1395، 05:03

سلام، دستتون درد نکنه. یه سوال دارم: این دستور رو میشه توی یه قالب ریخت و مثل کیک معمولی استفاده کرد یا باید حتما به این شکل باشه؟ اگه امکان داره سایز قالب چقدر باشه به نظرتون؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 02 ارديبهشت 1395، 05:06

سلام زهره جان مایه ی کیک رِد ولوت میزان رطوبتش بیشتر از مایه ی ووپی پایه. ووپی پای رو توی قالب بریزید خشک می شه. به زودی براتون دستور کیک رد ولوت رو هم می ذارم

زهره محبی
پنجشنبه، 02 ارديبهشت 1395، 06:58

مرسی بهاره جان، متشکرم.

نویسنده

بهاره وحید

با چند تا مواد اولیه ی ساده و یه رسپی دقیق می شه خونه رو پر از بوی خوش شیرینی کرد و از اون مهمتر، همه رو دور هم جمع کرد و لبخند رو لب هاشون نشوند. رسپی ها از سایت های معتبر جمع آوری شدن و بارها پخته و تست شدن!

پستهای مرتبط
قطایف
Qatayef With Nuts
شیرینی
نان خطایی
Nankhatai
شیرینی
کوکی مارپیچی ارده
Tahini Sesame Spiral Shortbreads
شیرینی
کوکی زنجبیلی
Gingerbread Cookies
شیرینی
کوکی خرمالو
Persimmon Cookies
شیرینی