همزن ها

بهاره وحید

همزن ها

انواع و کاربرد آنها
يکشنبه، 23 اسفند 1394، 22:37   مشاهده: 46,815

همون اندازه که دونستن تکنیک های هم زدن به موفقیت شما در شیرینی پزی کمک می کنه دونستن راجع به ابزار هم زدن و تهیه ی اونها هم مهمه. این روزها تنوع ابزار شیرینی پزی بسیار زیاد شده و کمی سردرگم کننده است. توی این پست می خوایم با هم راجع به ابزار هم زدن مواد در هنر قنادی اطلاعات کسب کنیم و بدونیم داشتن کدوم یکی از اونها برای ما واجبه. 

یک - قاشق چوبیساده ترین، قدیمی ترین و ابتدایی ترین وسیله برای هم زدنِ مواد قاشق چوبیه. با وجود اینکه ابزار بسیار کاربردی تر و پیشرفته تر به بازار اومده ولی قاشق چوبی هنوز جزو لوازم قنادی محسوب می شه و توی بسیاری از رسپی ها استفاده ازش توصیه می شه. حالا ببینیم چی باعث شده که وسیله ی به این سادگی دووم بیاره. 

 • مهمترین خصوصیت چوب که باعث محبوبیت قاشق چوبی هم می شه عایق بودنشه. فرض کنید دارید کارامل یا آبنبات درست می کنید و می خواید اون رو هم بزنید. هر وسیله ی دیگه ای ممکنه کمی دمای مواد رو تغییر بده و ایجاد کریستال توی کارامل یا آبنبات بکنه. ولی قاشق چوبی رو، با اطمینان از اینکه هیچ گونه تغییر دمایی ایجاد نمی کنه به راحتی می تونید توی ظرف ببرید و در بیارید. 
 • مقاومت چوب در مقابل گرما بسیار زیاده و اگر با حرارت بسیار بالا سر و کار دارید بهترین و تنها گزینه برای هم زدن قاشق چوبیه. 
 • چوب هیچ گونه فعل و انفعالی با مواد نداره. این باعث می شه که در هم زدن مواد اسیدی مثل کِرِم لیمویی، یا خمیر مایه ی فعال مطمئن ترین وسیله، قاشق چوبی باشه.
 •  برای هم زدن خمیر های بسیار سفت چوب، از سیلیکون، فلز و تفلون قوی تره.
 • از اونجایی که سیلیکون، فلز و تفلون اگر از جنس مرغوب نباشن در مقابل حرارت مقدار خیلی کمی طعم و بو از خودشون خارج می کنن، اگر از کیفیت این لوازم اطمینان ندارید، هم زدن سس ها و کِرِم ها با قاشق چوبی گزینه ی بسیار مناسبیه. 
دو - لیسک ( کفگیر سیلیکونی) 
       Rubber Spatula 

یکی از محبوب ترین، پر استفاده ترین و کاربردی ترین وسایل قنادی لیسَک یا کفگیر سیلیکونیه. سیلیکون استفاده شده در لیسک تا 300 درجه ی سانتی گراد مقاومه، بی بوئه و به راحتی تمیز می شه. انعطاف پذیری این کفگیر قابلیت های زیادی بهش می ده، این وسیله برای هم زدن، پخش کردن خامه و کِرم ها، برداشتن مواد از کاسه و تمیز کردن دیواره و کف ظرف استفاده می شه. تهیه ی لیسک بسیار ضروریه، از اونجائیکه نقطه ضعف این وسیله شکستن دستشه حتما و حتما جنس خوبش رو تهیه کنید که براتون موندگار باشه.لیسک انواع مختلف داره، از اونجائیکه هدف این پست معرفی ابزار هم زدنه، این رو بدونید که برای مخلوط کردن مواد بدون تغییر ساختارش ( فولدینگ) از لیسکی که توی عکس زیر می بینید استفاده می شه. لیسک های صاف برای صاف کردن سطح کیک و خامه و غیره به کار میره. 
سه - همزن دستی (ویسک) 
          whisk همزن دستی استیل با وجود اینکه یک وسیله ی نسبتا جدیده و از قرن نوزدهم به بازار اومده، بسیار محبوب و متداوله و حتما باید تهیه اش کنید. استفاده از این وسیله رو خانوم "جولیا چایلد " متداول تر کرد. از این وسیله برای هم زدن مواد خشک، مخلوط کردن مواد خشک و تر، حجم دادن به تخم مرغ و خامه در نبود همزن برقی، عمل هوادهی، یکدست کردن سس ها و کرم ها، باز کردن بافت تخم مرغ و ... استفاده می شه. سر آشپزهای معروف برای هم زدن مواد بسیار حساس از این وسیله به جای همزن برقی استفاده می کنن تا کنترل بیشتری روی پروسه ی هم زدن داشته باشن. ویسک انواع مختلفی داره : 

 • ویسک بالونی Balloon Whisk :

متداول ترین و پر استفاده ترین نوع ویسک، ویسک بالونیه. ویسک بالونی برای هوادهی، حجم دهی و مخلوط کردن استفاده می شه. تعداد سیم های استفاده شده توی این ویسک متفاوته ولی در ساخت همه ی انواعش فلز ضد زنگ، ضد خش و نچسب استفاده شده. تعداد سیم های بیشتر مخلوط کردن رو سریع تر می کنه. بین ویسک ها داشتن این نوع ضروریه. 


 • ویسک مسطح Flat Whisk: 

وقتی حجم مواد بسیار کمه یا ارتفاع ظرف کوتاهه (مثلا تابه) از این نوع ویسک برای هم زدن استفاده می کنن. 

 • ویسک مارپیچی Spiral Whisk: 

این نوع ویسک از یک حلقه تشکیل شده که استیلی به صورت مارپیچ دور این حلقه پیچیده شده. انعطاف پذیری زیاد این نوع ویسک و حالت مورب اون باعث می شه که حین هم زدن بصورت مداوم با کف ظرف و دیواره های ظرف در تماس باشه و اجازه نده مواد ته بگیره یا گلوله شه. این نوع ویسک بیشتر در هم زدن پودینگ ها و سس ها بکار میره.  • ویسک توپی Ball whisk: 

در این نوع ویسک، سیم ها به صورت حلقه ای نیستن و صاف کنار هم قرار گرفتن انتهای هر کدوم از این سیم ها یک توپه. حالت خاص و توپ های سر ویسک باعث می شه سرعت عمل با این نوع ویسک بالاتر از نوع های دیگه باشه. توپک های سر ویسک کار رو برای مخلوط  و یکدست کردن کِرِم ها و سس ها راحت می کنه و برای مواد با حجم کم هم قابل استفاده است. 
 • ویسک حلقه ای Coil Whisk : 

این نوع ویسک فقط از یک سیم تشکیل شده که به صورت گرد پیچیده شده. ساختار این ویسک بهش حالت فنری می ده و برخلاف بقیه ی ویسک ها که توی ظرف حرکت داده می شن این نوع ویسک ثابت می مونه و بالا و پایین می ره. ویسک حلقه ای برای هم زدن مایعات غلیظ به کار میره. 


ویسک حلقه ای به این شکل هم تولید می شه.


 • ویسک سربسته Cage whisk: 

در واقع این ویسک از ترکیب دو ویسک بالونی و حلقه ای ساخته شده. اضافه کردن ویسک حلقه باعث شده که مایعات و کرم های غلیظ بهتر، یکدست تر و لطیف تر هم زده شن. هم چنین برای هم زدن مایه ی کیک غلیظ هم از این نوع ویسک استفاده می شه. 


وجود دو نوع ویسک باعث می شه که سرعت عمل بالاتر بره و زدن سفیده ی تخم مرغ و خامه که بصورت دستی خیلی وقت گیره آسونتر شه. چهار - همزن خمیر گیر
      Pastry Blender

برای گرفتن خمیرهای بسیار تُرد و لطیف مثل خمیر بیسکویت، پای و ... باید کره رو طوری با آرد مخلوط کنیم که کره آب نشه و به خورد آرد نره، در واقع می خوایم کره بصورت خُرد شده و گلوله ای بمونه. گرفتن این نوع خمیر ها با دست باعث می شه کره چربی پس بده، استفاده از مخلوط کن کره رو بیش از حد مورد نظر با آرد مخلوط می کنه و از لطافت و تردی خمیر کم می کنه. با استفاده از این وسیله کره به راحتی به تکه های کوچیک تقسیم و با آرد مخلوط می شه. استفاده ی دیگه ی این وسیله برای مواقعیه که میزان مواد کمه و استفاده از غذاساز برای اون حجم منطقی نیست. داشتن این وسیله ضروری نیست ولی توصیه می شه. پنج - همزن دستی 
 Egg beater - rotary hand beater

در اواسط قرن نوزدهم قبل از اینکه همزن برقی به شکل امروزی اختراع شه، از این وسیله برای زدن تخم مرغ و خامه استفاده می کردن. در مقایسه با زدن با چنگال یا ویسک، همزن دستی وسیله ای سریع تر و کاربردی تر محسوب می شد. برای استفاده از این وسیله با یک دست همزن رو می گرفتن و با دست دیگه پدال رو می چرخوندن. شش - همزن برقی
Electric  hand Mixer

پرمصرف ترین و کارآمد ترین وسیله ی همزدن مواد در شیرینی پزی همزن برقیه. از مبتدی ترین تا حرفه ای ترین قنادها از این وسیله استفاده می کنن. این وسیله در سال 1960 در فرانسه اختراع شد. ساختار این همزن بسیار ساده است، پرهای همزن به یک موتور وصلن و توسط موتور چرخونده می شن. همزن برقی تنوع مدل و قیمت زیادی داره. چیزی که باید بهش دقت کنید وجود سرعت های مختلف و توان موتور بالاست. بعضی از مدل های همزن برقی کاسه دار هستن دقت کنید که همزن حتما قابلیت جدا شدن از کاسه رو داشته باشه که بتونید برای حجم کم از اون به راحتی استفاده کنید.هفت - غذاساز 
food processor

غذاساز از یک کاسه و یک تیغه ی قوی درست شده که به راحتی مواد رو لِه و پوره می کنه. برای آرد شدن انواع مغزها و خشکبار، درست کردن کره ی بادوم زمینی، گرفتن خمیرهایی که مایعات توی موادشون ندارن و کارهای دیگه می شه از این وسیله استفاده کرد. داشتن این وسیله اصلا ضروری نیست ولی اگر جای کافی دارید و تهیه اش براتون مقدوره خیلی جاها کار رو براتون بسیار راحت می کنه. داشتن موتور قوی، کاسه ی بزرگ و تیغه های استیل از نکاتیه که باید حین خرید بهش دقت کنید. غذاساز Food processor رو با مخلوط کن Blender اشتباه نگیرید، مخلوط کن برای مواد نرم تر و مایع تر کاربرد داره مثل درست کردن شیر موز یا سس ها و غیره. وسیله ای که برای مخلوط کردن مواد در شیرینی پزی استفاده می شه غذاسازه که توی عکس زیر سمت راسته. 

هشت - همزن برقی ایستاده

همزن ایستاده در واقع نوع خونگی همزن های صنعتیه. سایز بزرگ و موتور بسیار قدرتمند این نوع همزن باعث می شه که از عهده ی هم زدن خمیرهای بسیار غلیظ و حجم های بالا هم بر بیاد. این دستگاه سرعت های متعددی داره و بنا به نوع دستور قابل تنظیمه. یکی از خصوصیات خوب این همزن داشتن تیغه های متعدده، تیغه ی مخصوص گرفتن خمیر پخت نون رو با این وسیله بسیار آسون می کنه و بدون دخالت دست خمیر رو برای شما ورز می ده. 
موتور همزن ایستاده کاملا به کاسه ی اون متصله و جدا نمی شه و کاسه ی بزرگ این همزن نمی ذاره مواد به بیرون پخش شه. کاسه های این همزن بر اساس لیتر طبقه بندی میشن. این دستگاه جاگیر، سنگین و بسیار گرون قیمته. در صورتیکه شیرینی پزی رو بصورت حرفه ای دنبال نمی کنید تهیه ی همزن ایستاده برای شما ضرورتی نداره. نظرات
Janan
جمعه، 22 اسفند 1399، 03:05

با توجه به اینکه میگن گیربکسی بهتره و پره و اتصالات فلزی باشه.بااین مشخصات عزیزم چه همزنی رو پیشنهاد میدبن؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 22 اسفند 1399، 14:47

عزیزم بیشتر در همزن مارک مهمه اگر می تونید هزینه کنید همین فلر یا یکی از مارک های خوب مثل کنوود، بوش یا کیچین اید رو بخرید.

Janan
جمعه، 22 اسفند 1399، 03:04

سلام من میخواستم استند میکسر بخرم.تحقیقی که کردم میگن همزن‌های گیربکسی از چرخ دنده آیی بهتره.و اینکه پره های همزن و اتصالات پره به دستگاه حتما فلزی باشه.میخواستم از شما نظر بخوام و راهنمایی کنین
باریتون bm-3050
پروفی کوک km1096
فلر km800
کدومش بنظرتون بهتره

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 22 اسفند 1399، 14:46

سلام عزیزم،
من هیچ کدوم از این سه همزن رو تست نکردم ولی بر اساس شنیده ها و نظر و تجربه اطرافیان و کاربران به نظرم فلر km800 رو تهیه کنید.

Tahurazar
شنبه، 16 اسفند 1399، 15:03

سلام , استاد میشه لطفا توضیح بدید فرق بین قاشق چوبی و وردنه چوبی چیه که وردنه چوبی عایق نیست ولی قاشق چوبی مانع گرماست , با تشکر

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 16 اسفند 1399، 21:59

سلام عزیزم،
تا جایی که من اطلاع دارم چوب کلا حرارت رو به سختی عبور میده و فرقی بین وردنه و قاشق نداره.

Tahurazar
يکشنبه، 17 اسفند 1399، 14:49

آها آخه در پست قبلی گفتید وردنه چوبی برای خمیر پای خوب نیست و بعلت انتقال گرمای دست ها کره رو آب میکنه.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 17 اسفند 1399، 17:34

کدوم پست عزیزم؟

Tahurazar
سه شنبه، 19 اسفند 1399، 11:42

پستی که در مورد وردنه ها توضیح دادید

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 19 اسفند 1399، 18:11

عزیزم من مطالعه کردم ندیدم، ولی به هر حال چوب گرما رو انتقال نمی ده اگر هم نوشته شده باید تصحیح کنم.

Marya.avash
شنبه، 12 مهر 1399، 06:37

ممنون از توضیحات مبسوط و کاملتون
میشه خواهش کنم برای تهیه کاسه یا لگن برای تهیه مواد اولیه کیک و جنس و عمقش هم یه توضیح بفرمایین.همزن بدون کاسه و معمولی دارم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 12 مهر 1399، 12:36

سلام عزیزم،
عمق کاسه بسته به طول پره های همزنتون داره، یعنی باید در حدی باشه که پره های همزن به ته کاسه برسه ولی مواد بیرون نریزه. برای زدن سفیده و مواد حساس بهتره از کاسه بلوری یا پیرکس یا استیل استفاده شه برای باقی مواد استفاده از کاسه پلاستیکی هم مشکلی نداره. اگر لوازم قنادی خوب تشریف ببرید کاسه های استاندارد برای زدن مواد موجوده.

haghighi
جمعه، 26 ارديبهشت 1399، 23:33

سلام
خسته نباشین
میشه لطفا با حدود قیمت 500 الی 600 تومن یک همزن کاسه‌ای مناسب(مصرف ماهی ۲-۳ بار) معرفی کنین؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 27 ارديبهشت 1399، 09:24

متاسفانه با این قیمت مارک های متفرقه می شه که من هیچ شناختی روشون ندارم. ضمن اینکه این مارک ها در یکی دو سال اخیر به بازار اومدن و هنوز معلوم نشده کدوم کارکرد بهتری دارن. باز اگر مایلید می تونید پیشنهادات کاربران رو در پستی که در اینستاگرام گذاشتم بخونید:
https://www.instagram.com/p/B0-gWdiByp_/

MH
شنبه، 14 دی 1398، 23:12

سلام
در مبحث - همزن برقی دستی
Electric  hand Mixer
در تصویر بالا
اون شاخه های سمت راست و وسط کجا کاربرد دارن؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 15 دی 1398، 01:21

سلام،
پاسختون رو دادم، ولی مجدد براتون می نویسم. سری های سمت راست، سری خمیر Dough Hook نام دارن و برای خمیرهای شُل قابل استفادن. در آموزش بریوش ازشون استفاده کردم تا کاربران با کاراییش آشنا شن
https://spbaking.com/recipes/%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D9%88%E2%80%8C%D8%B4-t122
وسطی میله مخلوط کن blending rod هست و کار گوشکوب برقی رو انجام میده یعنی پوره و یکدست می کنه ولی برای مواد رقیق تر و ضعیف تره.


MH
شنبه، 14 دی 1398، 18:30

سلام
شش - همزن برقی
Electric  hand Mixer
اون شاخه های سمت راست و وسط کجا کاربرد دارن؟
با تشکر

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 14 دی 1398، 19:56

سلام،
سری های سمت راست، سری خمیر Dough Hook نام دارن و برای خمیرهای شُل قابل استفادن. در آموزش بریوش ازشون استفاده کردم تا کاربران با کاراییش آشنا شن
https://spbaking.com/recipes/%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D9%88%E2%80%8C%D8%B4-t122
وسطی میله مخلوط کن blending rod هست و کار گوشکوب برقی رو انجام میده یعنی پوره و یکدست می کنه ولی برای مواد رقیق تر و ضعیف تره.

MH
يکشنبه، 15 دی 1398، 10:38

سلام
ممنون از لطف شما

مارال میرزایی
يکشنبه، 05 آبان 1398، 17:20

واقعیت اینه که یه همزن دستی خونه دارم اما نمیدونم چرا کیک هایی که میپزم به شدت بوی بد تخم مرغ میگیره با اینکه تمام نکات زا رعایت کردم و در نهایت شخصی به من گفتن که ممکنه از همزنم باشه ، چون ضعیفه خوب مواد را با هم مخلوط نمیکنه، چون خیلی توی ذوقم خورده و به شدت دنبال کسب درآمد و فعالیت در این زمینه هستم اینه که تصمیم به خرید همزن گرفتم.
حالا به نظر شما آیا همزن اصلا تاثیری داره ؟؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 05 آبان 1398، 23:46

در مورد رفع بوی تخم مرغ به چند نکته باید دقت کنید. زرده رو باید خیلی خوبه بزنید تا کاملا باز شه و حین کار مدام کاسه رو دورگیری کنید چون اون ذراتی که به دیواره های ظرف میپاشه در واقع نزده میمونه و همونا باعث میشه که کیک بوی تخم مرغ بگیره. حتما اون لخته سفید رنگ کنار  زرده تخم مرغ رو دربیارید. اگر از وانیل فله ای که در لوازم قنادی ها بسته بندی می شه استفاده می کنید حتما یک اسانس کمکی مثل رنده پوست لیمو، رنده پوست پرتقال یا اسانس روغنی خوراکی هم استفاده کنید. در مورد رنده پوست لیمو با یک قاشق چایخوری ابدا کیک یا رولت بوی لیمو نمی گیره و صرفا به رفع بو کمک می کنه. به نظرم یک بار این نکات رو رعایت کنید اگر جواب نگرفتید بعد همزن رو عوض کنید.

مارال میرزایی
يکشنبه، 05 آبان 1398، 14:24

سلام، من میخوام که در حد یک تا یک ونیم یه همزن بخرم جهت پخت کیک و شیرینی و خامه زدن. تصمیم گرفتم که کار شیرینی پزی رو در پیش بگیرم و از شغل اداریم بیرون اومدم. ممنون میشم راهنماییم کنید در رابطه با خرید همزن مناسب

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 05 آبان 1398، 15:09

سلام عزیزم،
یک پست در اینستاگرام گذاشتم دوستان همزن هایی که ازش راضی بودن رو با ذکر برند و مدل گذاشتن حتما کامنت ها رو مطالعه کنید
https://www.instagram.com/p/B0-gWdiByp_/
تا جایی که من اطلاع دارم همزن همزن فلر مدل KM800 رو گفتن راضی بودن من خودم به شخصه استفاده نکردم. ولی اگر تازه کار هستید از ابتدای کار به همزن ایستاده نیاز ندارید و با همزن دستی کارتون راه میوفته من خودم 5 سال فقط همزن دستی داشتم.

zahraebrahimi
جمعه، 27 ارديبهشت 1398، 17:21

سلام
ممنون از مطالب كاربرديتون
من ميخام همزن ايستاده بخرم در حد يك تا دو ميليون
كيك زياد درست ميكنم و واس فرم دهي خامه هم ميخام خوب باشه
ميشه لطفا با اين شرايط استفاده ي مارك با مدلش بهم معرفي كنين
چون واقعا چند وقتيه نميدونم چ ماركي بايد تهيه كنم
ممنونم بابت توجهتون

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 27 ارديبهشت 1398، 19:57

سلام عزیزم،
من به زودی پستی در اینستاگرام میذارم و از کاربران عزیز می خوام که اگر همزنی داشتن و راضی بودن نام ببرن که شاید کمکی به دوستان بشه، حقیقتش اینه که همزن های 500 - 600 تومنی سابق الان در این رنج قیمت (یک تا دومیلیون) هستن که اصلا نمی تونید ازشون انتظار همزن بی نقصی رو داشته باشید.
ولی ظاهرا در این رنج قیمت گاسونیک، فلر خوبه و از مارک های جدید آزروم و کوک پلاس بد نیستن اگر بتونید مولینکس هم پیدا کنید که چه بهتر ولی من به شخصه هیچ کدوم رو امتحان نکردم و توصیه می کنم خوب پرسجو کنید و در سایت های فروش آنلاین نظرات رو بخونید.

Far_zaneh
شنبه، 21 ارديبهشت 1398، 00:15

با سلام و تشکر از سایت خوبتون. من میخوام کار پخت کیک و کوکی رو به شکل حرفه ای شروع کنم .الان ی همزن دستی همیلتون دارم که با ترس و لرز کار میکنم باش .همزن قبلیم بوش بود که خامه قنادی زدم باش سوخت .حالا میخوام ی همزن حرفه ای تهیه کنم ولی هزینه اش برام خیلی مهم .راجع به همزن سنکور و فکیر  اطلاعاتی دارید تو سایت ها راجع بهشون خوندم فقط؟اگه ممکن راهنمایم کنید .ممنون

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 21 ارديبهشت 1398، 09:10

سلام عزیزم،
متاسفانه دو مارکی که گفتید رو هیچ کدوم رو تا حالا نشنیدم، چرا مارک های معروف تر مثل فلر و گاسونیک رو پرسجو نمی کنید؟

Far_zaneh
يکشنبه، 22 ارديبهشت 1398، 04:08

در مورد فلر خوندم پره ها به ته کاسه نمیرسه . در مورد گاسونیک نمیدونم زیاد .میتونه خوب باشه ؟ دلمونتی چی؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 22 ارديبهشت 1398، 10:59

دقت کنید که فلر و گاسونیک مارک های تاپ و بی نقصی نیستن ولی مزیتی که دارن اینه که سال هاست در بازار ایران در حال فروشن و تعمیرکارها این مارک ها رو میشناسن ضمن اینکه افراد زیادی ازشون استفاده کردن و راحت می تونید پرسجو کنید ولی مارک های جدید علاوه بر اینکه قطعا ایراداتی دارن چون در این بازه قیمت همزن بی عیب نمی شه ولی اطلاعات گرفتن در موردشون خیلی مشکله و ممکنه تعمیرش سخت باشه. دلمونتی مارک خوبیه ولی فکر کنم گاسونیک بهتر باشه

Far_zaneh
يکشنبه، 22 ارديبهشت 1398، 14:10

ممنونم از راهنمایی هاتون. ی سوال دیگه اگه همزن دستی چیکن اید بگیرم میتونم باهاش خامه بزنم یا خمیر درست کنم یا سنگین براش ؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 22 ارديبهشت 1398، 21:53

هیچ همزن دستی حتی کیچن اید مناسب خمیر گرفتن نیست، صرفا با سری خمیرگیرش مراحل اولیه خمیر رو می تونید انجام بدید ولی من به شخصه بارها با همزن دستی کیچن اید خامه فرم دادم ولی با رعایت نکات، کاسه و پره های همزن باید در فریزر گذاشته شده باشه، خامه باید خنک باشه و در یخچال یخ زدایی شه و خامه در حجم های کم فرم داده شه یعنی نمی تونید یکدفعه یک کیلو خامه فرم بدید.

Moonlight12
دوشنبه، 20 خرداد 1398، 03:25

درباره فلر باید بگم دقیقا همینه پره ها به تهه ظرف نمیرسن و حرکت زیااد داره

چوزه
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 09:56

سلام دوباره خدمت استاد محترم
استاد بنده میخوام که با دیدن آموزش درست واساسی ،منبع درآمدی برای خودوخانواده م داشته باشم ،واعتقادم براینکه باید شاگردی کنم ودرس پس بدم بعد مشغول کار حرفه ای بشم
این هنر هم نیاز به تمرین تکرار وکار داره ،
ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرماید

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 10:55

سلام عزیزم یا به من ایمیل بزنید bahareh.vahid.2@gmail.com
 یا در دایرکت اینستاگرام https://www.instagram.com/sp.baking/ پیغام بدید راهنماییتون کنم.

چوزه
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 08:16

سلام صبحتون بخیر استاد
ممنون میشم لطف بفرماییدآموزشگاه مناسبی رو جهت آموزش کیک وشیرینی  بهمراه گرفتن مدرکی که قابل ترجمه باشه ،معرفی فرمایید  .
آموزشگاهیکه مثل خودتون وجدان کاری ،وعلم وتجربه ی این هنرفوق العاد زیبا وحساس رو داشته باشن،ممنون از راهنماییهاتون

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 03 ارديبهشت 1398، 10:55

سلام عزیزم یا به من ایمیل بزنید bahareh.vahid.2@gmail.com
 یا در دایرکت اینستاگرام https://www.instagram.com/sp.baking/ پیغام بدید راهنماییتون کنم.

چوزه
يکشنبه، 01 ارديبهشت 1398، 19:23

استاد محترم منظورتون از سایت کیک ها رومتوجه نشدم،خیلی ممنون میشم سایت مورد نظرتونو معرفی بفرمایید

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 01 ارديبهشت 1398، 19:34

همین سایتی که الان داخلش هستید یعنی
https://spbaking.com/
الان روی این آدرس که می زنید یک قسمت منو داره که یکی از موارد منو "کیک" هست، روی کیک بزنید آموزش کیک ها رو می تونید ببینید عزیزم.

چوزه
يکشنبه، 01 ارديبهشت 1398، 15:37

سلام وعرض ادب ،وقتتون بخیر
استاد چطوری مییتونم درکلاسهای آموزشی انواع کیکها ی شماثبت نام کنم .

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 01 ارديبهشت 1398، 18:35

سلام عزیزم،
من کلاسی ندارم، به قسمت کیک های سایت برید آموزش های مرحله ای به صورت رایگان موجوده.

زهرا ۷۲
پنجشنبه، 29 فروردين 1398، 12:25

بازم سلام
ببخشید شناختی از همزن بوش سری  MUM48A1 دارید؟ ۶۰۰ وات هست و ۴ سرعته و حجم کاسه ۳/۹ لیتر هستش.

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 29 فروردين 1398، 13:59

سلام عزیزم،
کلیه همزن های سری mum بوش با کیفیت و خوبن. متاسفانه ازشون استفاده نکردم ولی از کیفتشون اطلاع دارم، برای کیک و شیرینی عالی عمل می کنن برای ورز بعضی خمیرهای نون کمی ضعیفن ولی در کل همزن های خوبین همین مدل در آمازون 4 از 5 گرفته که نمره خوبیه
https://www.amazon.de/Bosch-MUM48A1-K%C3%BCchenmaschine-Edelstahl-R%C3%BChrsch%C3%BCssel-Durchlaufschnitzler/dp/B004MPQQ0C

زهرا ۷۲
پنجشنبه، 09 اسفند 1397، 16:13

سلام بهاره جان. ببخشید شناختی از همزن های ایستاده گاسونیک یا فلر دارید؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 09 اسفند 1397، 19:05

سلام عزیزم،
متاسفانه خودم از هیچ کدوم از این همزن ها استفاده نکردم، ولی می دونم هر دو کیفیت خوبی دارن به شرطی که برای گرفتن خمیر زیاد ازش استفاده نشه. با وجود وات بالا موتورهاشون قدرت خمیرگیری زیاد نداره و اگر این کار رو بکنید زود از کار میوفتن

زهرا ۷۲
جمعه، 10 اسفند 1397، 21:55

منظور از خمیر یعنی خمیرهای سفت مثل نون ها؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 10 اسفند 1397، 22:10

آره زهرا جان خمیر نون رو باید با دست ورز بدید نمی تونید توش بریزید

چوزه
چهارشنبه، 01 اسفند 1397، 17:09

استاد محترم سپاس از راهنماییتون
استاد ممنون میشم راجب ،اندازه ی ظروفیکه برای پختن کیک ها استفاده میشه ،روبفرمایید مثلن،من نمیدونم برای سایز 18 ،20،،،،،،گرد ،ویا ظروف مستطیلی ومربعی با سایزهای مختلف نمیدونم مواد کیک رو قراربدم و این ظروف ارچه جنسی باشن،کلن ،اندازه ی مواد نسبت به ظرف پخت کیکروهم لطفن بغرمایید
ممنون

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 01 اسفند 1397، 19:10

سلام عزیزم،
از اونجائیکه میزان پف در دستورهای مختلف متغیره، فرمولی برای قالب ها وجود نداره و در هر دستور قالب سایز مناسب همون دستور با توجه به پفی که داره ذکر میشه. اینطوری فرض کنید که یک کیک شیفون 4 تخم مرغی، پفی بسیار بیشتر از یک کیک هویج 4 تخم مرغی داره،  چرا که وجود هویج و مایعات در کیک هویج مایه کیک رو سنگین می کنه و اجازه اون حد از پف رو بهش نمی ده و مجدد و کیک هویج هم از برانیز 4 تخم مرغی پف خیلی بیشتری داره. پس اندازه قالب برای مواد 4 تخم مرغی در انواع کیک کاملا متغیره. در مورد جنس هم به همین صورته مثلا برای کیک های اسفنجی و شیفون قالب گالوانیزه بسیار مناسبه ولی برای کیک های مرطوب و میوه ای قالب تفلون مناسبه. به همین دلیله که فرمولی در این مورد داده نمی شه.
در واقع باید دستورهای متنوع کیک رو از منابع معتبر بپزید تا کم کم متوجه بشید برای هر دسته از کیک ها (اسفنجی، میوه ای، شکلاتی مرطوب، کره ای....) چه سایزی به نسبت مواد و چه جنسی از قالب مناسبه. اگر در همین سایت به قسمت کیک ها برید و یک نگاهی بندازید متوجه منظورم می شید.
من به شخصه همیشه با توجه به گفته دستور سایز قالب رو استفاده می کنم. اما اگر منظور شما کیک تولد و اسفنجیه، استاد عمرانی در کانالشون https://t.me/omranicake فرمولی در این مورد دادن:
اندازه_قالب_به_cm_برای_کیک
2تخم مرغی قطر 18 4 تخم مرغی قطر 20 6 تخم مرغی قطر 23 8 تخم مرغی قطر 25 10 تخم مرغی قطر 27

چوزه
سه شنبه، 30 بهمن 1397، 22:53

سلام
استادمحترم
 ممنون ازراهنمایی تون ،میخوام یه همزن  ایستاده مارک آرزوم ،4/5لیتری ,700 وات،8 سرعتهبا سه سری بخرم ،میخواستم نظرتونو درمورد این برند بدونم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 01 اسفند 1397، 00:39

سلام،
مشخصات ظاهری همه استند میکسرها (وات، لیتر کاسه و تعداد سری) استاندارده، برند و نوع ساخته که اونا رو از هم متمایز می کنه. متاسفانه در مورد این برند اطلاعی ندارم، در گروه هم گذاشتم کسی استفاده نکرده. شرمنده نشد کمکی کنم، باز با هشتگ جستجو کنید شاید نظرات کاربران ثبت شده باشه.

Hani
يکشنبه، 21 بهمن 1397، 19:34

سلام ببخشید امکانش است که تو دستوراتتون بگید باید از کدام سری همزن استند میکسر استفاده کرد؟ من اکثر اوقات  بین  استفاده از پدال اتچمنت و ویسک اتچمنت گیر گیج میشم که الان من دقیقا با کدوم کار کنم نتیجه ی بهتری داره؟!

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 21 بهمن 1397، 21:58

سلام عزیزم،
سعی می کنم اونایی که در دستور منبع ذکر شده و اطمینان دارم رو در دستور بگم، ولی قانون کلی همزن ایستاده به این صورته:
whisk attachment ویسک برای هوا دهی و حجم دهی مواد استفاده می شه. هرگاه هدف شما از زدن مواد حجم دهی زیاد باشه و مواد خیلی سفت نباشه از این سری استفاده می کنید.سفیده تخم مرغ، خامه، فراستینگ ها، کیک های فومی و کلا چیزهایی که قراره حجمشون چند برابر شه و بافت لطیف و نرمی دارن با ویسک زده می شن.

paddle attachment برای مخلوط کردن و به خورد هم دادن مواده. برای کریمینگ (زدن کره و شکر) از این سری استفاده می شه مگر در دستور خاصی تکنیک خاصی مدنظر باشه که ذکر می شه. برای کیک های کره ای و مافین ها هم از این همین سری استفاده می شه و برای خمیرهای کوکی و بیسکوئیت چرا که در این محصولات
 غلظت بالاست، مواد سنگینه و مخلوط شدن مواد مدنظره، مثلا وقتی می خواید خمیر بیسکویت بگیرید قرار نیست حجم خمیر چند برابر شه، قراره مواد با هم مخلوط شن.

ولی بهترین راه برای اطلاع از این مطلب تکیه به گفته منبع نیست، چرا که به هر حال هر منبعی درصدی خطا داره، سعی کنید تا جایی که می تونید ویدئوها و استوری های شف های خوب رو ببینید و با دیدن سری که دارن استفاده می کنن کم کم دستتون میاد کدوم سری مناسب کدوم دستوره، مثلا استوری های این شف رو دنبال کنید:
https://www.instagram.com/zoebakes/

مریمی
شنبه، 06 بهمن 1397، 17:37

سلام.عصر بخیر.جایی خوندم که اگر کاسه همزن گردان باشه به موتورش فشار میاد.این درسته؟ و اصلا بهتره کاسه گردان باشه یا نه؟ من برای استفاده معمولی مبخوام و نه در حد خیلی حرفه ای.مرسی

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 06 بهمن 1397، 18:02

سلام عزیزم،
من تا حالا همچین چیزی نشنیدم. بعضی از همزن های دستی کاسه دار مثل بوش کاسه های گردون دارن که به زودتر مخلوط شدن کمک می کنه، من خودم داشتم و راضی بودم. تنها چیزی که باید دقت کنید اینه که همزن های کاسه دار دستی قدرت همزن های ایستاده رو ندارن و اشتباه نگیرید.
برای کار معمولی خیلی هم خوبن.

Hani
جمعه، 14 دی 1397، 21:52

سلام
شما با توجه به تجربه ای که دارید کدام نوع از استند میکسر های کیتچن اید رو پیشنهاد می کنید؟ سایز مینی اش که 3.3لیتره یا 5 لیتری؟
واقعا به نظرم برای ساز بزرگترش که 8 تومن و خورده ای قیمتش است زیاده!
و سایز کوچک ترش هم حدودا 6  تومن است.
به نظرتون سایز کوچکتر همون توانایی های سایز بزرگتر رو داره؟
با توجه به اینکه میزان مصرف من درحد همون 3.3 لیتره! چون بیشتر تو فِر ام جا نمیگیره!
من به همین خاطر هر روز شیرینی درست میکنم، اما همزن های معمولی داغ میکنن
و اینکه شما همزن استند میکسر دیگه ای سراغ دارید که هم رده کیتچن اید باشه؟ ولی قیمت اش کمی پایین تر باشه؟
اگر میشناسید میشه مدل و مارک اش رو لطف بفرمایید؟
من شنیدم قبل از گرونی ها قیمت کیتچن اید در حد3 تومن بوده!! به نظرتون بهتر نیست صبر کنم قیمتا بیاد پایین؟ چون اختلاف قیمت خیلیییی زیاده!

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 15 دی 1397، 09:17

سلام عزیزم،
همزن 5 لیتری کیچن اید قبل از گرونی دو میلیون هشتصد تا سه میلیون و دویست (بسته به تعداد کاسه ها) بود و الان هشت و دویسته. علت رشد بیش از سه برابر قیمتش اینه که احتمالا دیگه وارد نمی شه. بین قدرت موتور نوع مینی (3 و نیم لیتر) و نوع استاندارد به گفته کلیه منابع فرقی نیست و کارایی هر دو یکی هستن و اختلاف قیمت به دلیل اختلاف سایزه و با خیال راحت می تونید نوع مینی رو خریداری کنید.
رقبای اصلی کیچن اید که در ایران موجود باشه برویله که هم قیمته کیچن ایده ولی بوش و کنوود استند هم هستن که هر کدوم یکی دو مدل استند بیشتر موجود ندارن که همه خوبن و مطمئنم کارتون رو راه میندازن

ملورین
شنبه، 17 آذر 1397، 08:40

سلام بهاره عزیز اول تشکر میکنم بایت مطالب مفید و سایت بسیار عالیتون سوالی داشتم خدممتون بهاره جان من قصد خرید همزن دارم ممنون میشم همزن دستی مناسب بدون کاسه باشه برام معرفی کنید ؟چون من اطلاعی از همزن ها ندارم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 17 آذر 1397، 20:21

سلام ملورین جان،
خواهش می کنم عزیزم خوشحالم سایت براتون مفید بوده.
من خودم از همزن دستی بدون کاسه کیچن اید استفاده می کنم بسیار عالیه. قبلش هم بوش رو داشتم اونم خوب بود. ولی اگر ارزون تر می خواید می تونید از مارک های کنوود، مولینکس یا فلر استفاده کنید.

amir_em160
چهارشنبه، 14 آذر 1397، 16:34

با سلام
میخواستم بدونم در همزن های با دور بسیار بالا از چه نوع الکتروموتوری استفاده میشه
ممنون

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 14 آذر 1397، 17:43

سلام متاسفانه اطلاعی ندارم

زهرا ۷۲
سه شنبه، 06 آذر 1397، 17:10

سلام بهاره جان میشه بگید قدرت موتور همزن دستی و ایستاده تا چند وات خوب هست؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 06 آذر 1397، 18:33

زهرا جان برخلاف خیلی از لوازم برقی، میزان وات تاثیر بسیار کمی در کیفیت همزن برقی داره. الان شما به یکی از فروشگاه های آنلاین برید و مشخصات فنی همزن ها رو با هم مقایسه کنید می بینید وات همزن ایستاده کیچن اید از خیلی از برندها بسیار پایین تره ولی بهترین همزن دنیاست.
چیزی که در همزن اهمیت داره مارکشه و داشتن خدمات پس از فروش. همزن های کیچن اید، کنوود، بوش هم ایستاده هم دستیشون عالین


زهرا ۷۲
سه شنبه، 06 آذر 1397، 18:38

ممنون

nazanin
يکشنبه، 15 مهر 1397، 12:52

ممنون بهاره جان .مثل همیشه توضیحات کامل و عالی بود .

nazanin
شنبه، 14 مهر 1397، 15:04

سلام بهاره جان . می خواستم بپرسم تفاوت موارد مورد استفاده از   paddle attachmentو whisk attachment چیست

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 14 مهر 1397، 15:56

سلام عزیزم،
ویسک برای هوا دهی و حجم دهی مواد استفاده می شه. هرگاه هدف شما از زدن مواد حجم دهی زیاد باشه و مواد خیلی سفت نباشه از این سری استفاده می کنید.سفیده تخم مرغ، خامه، فراستینگ ها، کیک های فومی و کلا چیزهایی که قراره حجمشون چند برابر شه و بافت لطیف و نرمی دارن با ویسک زده می شن.
paddle attachment برای مخلوط کردن و به خورد هم دادن مواده. برای کریمینگ (زدن کره و شکر) از این سری استفاده می شه مگر در دستور خاصی تکنیک خاصی مدنظر باشه که ذکر می شه. برای کیک های کره ای و مافین ها هم از این همین سری استفاده می شه و برای خمیرهای کوکی و بیسکوئیت چرا که در این محصولات
 غلظت بالاست، مواد سنگینه و مخلوط شدن مواد مدنظره، مثلا وقتی می خواید خمیر بیسکویت بگیرید قرار نیست حجم خمیر چند برابر شه، قراره مواد با هم مخلوط شن.

Eli joon
دوشنبه، 09 مهر 1397، 23:50

سلام بهاره جون ممنون بابت توضیحات واضحتون من درباره فر سوال داشتم جایی رو تو سایت پیدا نکردم ک مخصوص فر باشه اینجا میپرسم با اجازت.من میخام کوکی و کاپ کیک رو بصورت حرفه ای شروع بکار کنم برای خرید فر نمیدونم گازی بخرم یا برقی .همین فرای خونگی برقی بنظرتون برای شروع و ادامه کارم کافیه؟و اینکه ایا استفاده از فر برقی با توجه ب هزینه برقش بصرفه هست یا نه؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 10 مهر 1397، 00:33

سلام عزیزم،
حتما و بدون ذره ای شک فر برقی بخرید، فر گازی به هیچ وجه دقت و گردش هوای فر برقی رو نداره و خیلی به درد کار حرفه ای نمی خوره. از بابت هزینه هم به شکل چشم گیری هزینه برق رو زیاد نمی کنه. از اونجائیکه فرهای برقی خوب مثل آریستون و بوش خیلی گرون شدن و من شناختی روی مارک های دیگه ندارم، در اینستاگرام پستی گذاشتم تا کاربرای عزیز در مورد فرهاشون توضیح بدن و پیغام های بسیار مفیدی گذاشته شده، توصیه می کنم کامنت های پست رو مطالعه کنید و در صورت تمایل سوالاتون رو از دوستان بپرسید.
https://www.instagram.com/p/Bnbm5zUDoSC/?taken-by=sp.baking

Saeedeh.sh
شنبه، 16 تیر 1397، 22:01

سلام بهاره جان .ببخشید تو کامنت ها دیدم که بعضی همزن ها تا شماره ۹ سرعتشون متغیر هست همزن من فیزیکی معمولی هست و ۶ تا سرعت داره و شماره ۱ هم خیلی کم نیست تو دستورها مثلا کیک شکلاتی سریع فرمودید ۱ دقیقه با سرعت کند و ۲ دقیقه با سرعت متوسط هم بزنیم. ایا شماره ۱ این همزن ها برای دور کند قابل استفاده هستند یا بهتره با دست هم بزنیم ؟ ممنون از زحماتتون

Saeedeh.sh
شنبه، 16 تیر 1397، 22:03

ببخشید منظورم فیلیپس معمولی هست

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 17 تیر 1397، 08:40

سلام عزیزم،
سعیده جان اگر در قسمت مخلوط کردن مواد اولیه یعنی قسمت های اولیه دستور باشه، مثل همین کیک شکلاتی می تونید از دور کند همین همزن های عادی استفاده کنید ولی اگر در قسمت های پایانی یعنی اضافه کردن مواد خشک و فولد کردن شکلات و خشکبار و غیره در پایان دستور باشه حتما با دست فولد کنید و همزن های عادی قابل استفاده نیست.

Saeedeh.sh
يکشنبه، 17 تیر 1397، 10:39

ممنون از پاسخگوییتون

Saeedeh.sh
يکشنبه، 27 خرداد 1397، 08:38

 سلام استاد عزیز. ممنون از انتقال  اطلاعات مفیدتون.  . استاد همزن من سوخت و باید همزن بخرم هم هزینه و هم کیفیت برام مهمه میشه بفرمایید از همزن های کیچن اید کدوم مدل به نظر شما از هر دو نظر مناسب تره؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 27 خرداد 1397، 20:33

سعیده جان،
در تمام دنیا همزن ایستاده کیچن اید آرتیزان، پرطرفدارترین، با بهترین امتیاز از مصرف کننده ها و پرفروش ترینه. این همزن در ایران هم موجوده و می تونید بگید آرتیزان 5 لیتری ولی به شدت گرون شده. اگر هم همزن برقی دستی کیچن اید مد نظرتونه یک نوع بیشتر نداره.

Boshra
يکشنبه، 29 بهمن 1396، 12:41

سلام،وقت بخیر.بین همزن های ایستاده اسمگ بهتره یا کیچن اید؟لطف میکنین راهنماییم کنین،ممنون

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 29 بهمن 1396، 14:07

سلام عزیزم،
کیچن اید هم از لحاظ توان بهتره هم چون در ایران جا افتاده و سال هاست به فروش می رسه خدمات بهتری داره تا اسمگ

میترا سادات
چهارشنبه، 25 بهمن 1396، 23:30

سلام شف بهاره جان، من هدفم از خرید استند میکسر زدن خامه هستش، چون الان مشکلی توی پخت کیک و شیرینی ندارم الا ، فرم نگرفتن خامه! همزن دستی در حال حاضر دارم. کیتچن اید گرونه، زیر یه میلیون بخواهم هزینه کنم بوش خوبه? یه بوش پیدا کردم مدلش نمیدونم چیه 700 تومن قیمتشه. فک کنم اون بوش که مد نظر شما هست دو میلیون و خورده ای قیمتش باشه! که بازم زیاده، خلاصه یه کاسه ای معمولی بگیرم خامه ام رو فرم میده?

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 25 بهمن 1396، 23:55

عزیزم چند نکته رو توجه کنید:
1. همزنی استند میکسره که قابل جدا کردن از کاسه نباشه، هر همزنی که کاسه داره استند نیست و موتور قوی نداره، در واقع اگر همزنی بخرید که از کاسه جدا می شه همونی که دارید رو دوباره خریدید صرفا رو یه کاسه سواره.
2. الان با وجود خامه های قنادی مشکلی در زدن خامه با همزن عادی وجود نداره مارک خامه رو عوض کنید.
3. به کانال آقای عمرانی https://t.me/omranicake مراجعه کنید، عبارت خامه رو جستجو کنید و روش صحيح فرم دهي خامه رو ببینید شاید روشتون مشکل داره.
 در هر صورت مدل دقیق همزن رو اگر بفرمایید من راهنماییتون می کنم.

پانیذ
پنجشنبه، 12 بهمن 1396، 18:46

سلام باتشکر از سایت خوبتون من قصد خرید همزن ایستاده دارم در خوب بودن کیچن ایدشکی نیست ولی قیمتش برام زیاده نظرتون درباره همزن صنعتی چیه یکسری همزن امروز تو بازار دیدم که ساخت چین بود و برند معروفی نبود ولی فروشنده میگفت بخاطر اینکه گیربکسیه و چرخ دنده هاش تماما فلزیه از همزنهای خونگی معمولی مثل بوش و کنوود و.....که قطعات داخلیش پلاستیکیه خیلی بهتره نظر شما چیه ؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 12 بهمن 1396، 22:18

عزیزم من به شخصه توصیه نمی کنم برای مقادیر کم و دستورهای خونگی مناسب نیستن ولی باز هم اگر مارکش رو می دونید بهم بگید براتون چک کنم.

پانیذ
پنجشنبه، 12 بهمن 1396، 23:56

اسمشRGVهفت لیتری بود  و پره تا ته کاسه میرسیدبرای مقادیر کم هم فرشنده میگفت مناسبه

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 14 بهمن 1396، 13:32

عزیزم بهتره برای خونه همزن ایستاده 5 لیتری بخرید، من این مارک رو از هر کی براتون پرسیدم نشنیده بود و این اصلا خوب نیست چون به هر حال احتمالا خرابی لوازم خونگی هست و چنین مارک گمنامی رو بلد نیستن تعمیر کنن یا شاید بعد از یه مدت دیگه وارد نشه و قطعاتش موجود نباشه. اگر می خواید می تونید
 قیمت استند میکسر کنوود، فیلیپس، بوش، مولینکس و گاستروبک رو هم چک کنید شاید اون ها مناسب تر باشن در هر صورت مطمئنم از مارک گمنام چینی عملکرد بهتری دارن.

Fatihonardoost
شنبه، 02 دی 1396، 16:19

سلام عزیزم ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارمون میزاری
ببخشید یه سوال داشتم میخواستم همزن دستی کیچن اید بخرم میخوام بعد توان مصرفیش ۸۵ بیشتر نیست میخواستم بدونم شما که ازش استفاده میکنید راضی هستین قدرتش خوبه برای درست کردن کیک و شیرینی و فرم دادن خامه و سفیده تخم مرغ؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 02 دی 1396، 17:03

سلام عزیزم و ممنون از شما،
همزن دستی کیچن از تمامی همزن های دستی موجود در ایران، بهتر و پرتوان تره و برای تمام منظور ها مناسبه جز خامه قنادی، اگر دنبال همزنی هستید که خامه قنادی رو به حالت صنعتی فرم بده و بتونه خمیر رو براتون خوب ورز بده باید سراغ همزن ایستاده کیچن اید برید، در باقی موارد عملکردش عالیه و سفیده رو هم به خوبی فرم می ده و در کل توصیه می کنم.

Fatihonardoost
شنبه، 02 دی 1396، 18:42

ممنون از پاسختون
یعنی خامه بخوام در حد یک تا دو کیلو هم فرم بدم فرم نمی گیره ؟
من این همزن رو سفارش دادم برام بیارن ولی بخاطر قدرتش که ۸۵ وات بیشتر نیست الان دو دل شدم که بگیرم یا نه که واقعا قدرت داره یا قدرتش کمه

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 02 دی 1396، 18:55

خامه با این همزن به راحتی فرم می گیره، مشکل اینجاست که در قنادی خونگی خامه رو در حد 5 دقیقه می زنیم و فرم می دیم ولی در قنادی صنعتی خامه رو ده تا دوازده دقیقه می زنن و فرم می دن و هیچ همزن دستی قدرت ده دقیقه روشن موندن نداره. من خودم فقط با همین همزن همه کار می کنم خامه هم فرم می دم ولی اگر بخواید سبک قنادی کار کنید و حجم زیاد خامه رو طولانی بزنید دستگاه داغ می شه ولی برای باقی کارها فوق العادست. دقت کنید که شما حتی اگر یک همزن ایستاده عالی هم داشته باشید برای شیرینی های خشک نیاز به همزن دستی دارید پس داشتن این همزن هم واجبه.

Fatihonardoost
شنبه، 02 دی 1396، 19:30

پس این همزن رو میگیرم
ممنون عزیزم برای وقتی که گذاشتید و به سوالم جواب دادین ان شاءالله در کارتون موفق باشید و شاهد پیشرفتتون باشیم.

Fatihonardoost
شنبه، 02 دی 1396، 23:58

چند ساله از این همزن استفاده میکنید ؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 03 دی 1396، 09:29

دو سال

Fatihonardoost
يکشنبه، 03 دی 1396، 15:37

شما برای فرم دادن خامه از سرعت ۹ استفاده میکنین؟

Fatihonardoost
يکشنبه، 03 دی 1396، 15:40

من امروز به دستم رسیده ولی هنوز استفاده نکردم فقط به برق زدم برای تست تا سرعت ۵ زیاد قدرت نداره انگار، شما برای درست کردن کیک و کرم ها از چه سرعتی استفاده میکنین ؟
و استفاده از همزنتون به صورت هر روز است ؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 03 دی 1396، 17:17

عزیزم از مشخصات همزن های خوب کم بودن سرعته و فقط دور تندشون سریعه، همزن های ارزون سرعت بالایی دارن! به دلیل داشتن دور کند می تونید همه چیز رو باهاشون فولد کنید و دیگه دستی فولد نکنید و دور متوسط واقعی داره. برای هر نوع کیک یا کرمی سرعت متفاوتی مد نظره، کیکی هست که باید با دور کند زده شه و کیکی دیگه با دور تند باید به دستور دقت کنید. ولی برای فولد کردن از سرعت یک، وقتی می گن دور کند از دو و سه، وقتی گفته می شه سرعت متوسط همزن از 4 تا 6 و برای سرعت بالا 7 تا 9 رو استفاده کنید.  
من هر روز استفاده می کنم.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 03 دی 1396، 17:17

دو دقیقه با سرعت متوسط یعنی 5 یا 6 بزنید و بعد روی 9

Fatihonardoost
يکشنبه، 03 دی 1396، 17:25

ببخشید زیاد سوال میپرسم
برای فرم دادن خامه از کدوم پره استفاده میکنید؟
بعد تا یک کیلو خامه رو فرم دادین که همزن کشش داشته باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 03 دی 1396، 17:56

من فقط برای سفیده تخم مرغ از پره بالنی گرد استفاده می کنم برای همه موارد دیگه از همون پره های عادی استفاده می شه.
یک کیلو خامه خیلی زیاد نیست مشکلی ایجاد نمی کنه فقط حتما قبلش کاسه و پره ها رو در فریزر بذارید و سعی کنید در جای خنک هم بزنید.

زهرا صارم
شنبه، 06 آبان 1396، 17:51

سلام و خسته نباشید کمال تشکر و دارم ازتون بابت اطلاعات عالی و بی دریغتون و آرزوی بهترین ها رو براتون دارم.واقعا عالی و بینظیر هستید.

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 06 آبان 1396، 18:47

سلام زهرا جان،
ممنون از لطف و محبتتون

آمستریدا
يکشنبه، 26 شهریور 1396، 07:48

سلام بهلره جون.من میخوام همزن بخرم و با توجه به اینکه تقریبا هر هفته یه شیرینی و کیک درست میکنم همزن ایستاده پیشنهاد میدید یا همزن دستی؟شما فک کنم خودتون همزن دستی kichen aidدارید ؟راضی هستید ازش؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 26 شهریور 1396، 08:32

سلام عزیزم،
اگر هزینه کردن براتون مشکل نیست حتما و حتما همزن ایستاده تهیه کنید. همزن ایستاده قوی تره، بافت تخم مر غ ها رو بهتر باز می کنه، توانایی زدن طولانی مدت خامه و کرم ها بدون گرم شدن رو داره و از همه مهم تر سری خمیرگیرش ورز می ده. ضمن اینکه همزن دستی در طولانی مدت به کمر و دستتون آسیب ی زنه. بین استند میکسرها به ترتیب کیچن اید، برویل، بوش و کنوود خوب هستن.
بین همزن های دستی کیچن اید از همه بهتره ولی در هر صورت خصوصیات همزن ایستاده رو نداره.

فریناز
شنبه، 21 مرداد 1396، 14:21

مطالبتون همیشه فوق العادس.هر روز اقلا چند ساعت از وقتمو با خوندن مطالب سایتتون میگذرونم و لذت میبرم.واقعااا ممنونم شف عزیز.
مدتی هست دارم درباره مارک خوب همزن برقی ایستاده پرس و جو میگنم.ولی نظرات متفاوت.یه سری kitchen aidرو خیلی قبول دارن ولی واقعا قیمتش برام زیاده.یه مارک فیلیپس مدل Hr7950/01 و یه مارک مولینکس مدلmasterchef compact رو بهم معرفی کردن.کدوم به نظرتون خوبه؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 21 مرداد 1396، 18:09

سلام فریناز جان،
عزیزم ممنون از محبتتون، خیلی خوشحالم کردید. راستش بحث خرید همزن گستردست و به استفادتون مربوطه، یعنی اگر آدمی هستید که یه همزن دستی خوب کارتون رو راه میندازه، بهتره همون رو تهیه کنید و سر فرصت یک همزن ایستاده جنس خوب بخرید. علت این پیشنهاد عمر همزن ایستادست. برخلاف همزن های دستی که با مصرف مداوم، به طور متوسط تا 5 سال عمر می کنه، همزن ایستاده بسیار موندگاره و از این جهت بهتره که یک بار هزینه کنید و جنس خوب بخرید.
- در مورد همزن ایستاده منم نظرم روی کیچن اید آرتیزانه، یعنی ساده ترین نوع کیچن اید که از دو میلیون و ششصد فکر می کنم شروع می شه. راستش این دستگاه رو سال هاست در تمام دنیا شف ها استفاده می کنن و به نوعی جواب خودش رو پس داده.
- بعد از کیچن اید مارک های برویل Breville و کوئیزین آرت Cuisinart  خوبن که چون قیمتشون خیلی  خیلی به کیچن اید نزدیکه کسی پیشنهاد نمی کنه.
- همزن ایستاده خوبِ دیگه مارک بوش سری مام Bosch MUM هست که علاوه بر همزن بودن، کارایی های دیگه هم داره و بهش ماشین آشپزخونه می گن.
- بعد مارک کنوود Kenwood  خوبه، بعد از اون فیلیپس و در آخر مولینکس

AZIN DA
يکشنبه، 17 ارديبهشت 1396، 07:37

جالب بود به نقش مهم قاشق چوبی تابحال پی نبرده بودم و نمیدونستم ویسکهایی که شکلهای متفاوتی داره کاربردهای متفاوتی هم داره!

Sadaf
چهارشنبه، 10 آذر 1395، 11:19

سلام و یه عالمه انرژی خوب برای شما

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 10 آذر 1395، 13:42

ممنون از لطفتون

Pari
چهارشنبه، 17 شهریور 1395، 09:11

سلام بهاره خانم
بسیار بسیار از مطالب شما که با دقت و حوصله گردآوری و تنظیم و تهیه شد سپاسگذارم.
دقت شما و وسواس در ارائه توضیحات بسیار ارزشمنده.
 
آرزوی موفقیت و توفیق براتون دارم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 17 شهریور 1395، 09:50

ممنون از ابراز محبتتون سلامت باشید عزیزم

زهره محبی
چهارشنبه، 01 ارديبهشت 1395، 10:49

من چند روزه که با سایتتون آشنا شدم، با اینکه آدم بی اطلاعی در زمینه شیرینی پزی نیستم، از اطلاعات سایتتون خیلی استفاده کردم. امیدوارم به راهتون ادامه بدین و همیشه موفق باشین

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 01 ارديبهشت 1395، 13:28

از اینکه اطلاعات به دردتون خورد خیلی خوشحالم. امیدوارم در کنار هم سایت رو هر روز پر بارتر کنیم.

Mojgan
يکشنبه، 15 فروردين 1395، 07:48

بهاره جون با گذاشتن این مطالب تو سایت واقعا سواد و آگاهی شیرینی پزی مون رو  همزمان با مهارتهای عملی زیاد میکنید، ومطمئنم نه فقط برای من بلکه برای همه بازدید کننده ها و علاقمند ان ب این هنر جالب توجه و مفیده
واقعا و از صمیم قلب سپاسگزار زحماتتون هستم، پیروز باشبد

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 15 فروردين 1395، 17:22

خواهش می کنم مرسی از حمایتتون عزیزم

نویسنده

بهاره وحید

با چند تا مواد اولیه ی ساده و یه رسپی دقیق می شه خونه رو پر از بوی خوش شیرینی کرد و از اون مهمتر، همه رو دور هم جمع کرد و لبخند رو لب هاشون نشوند. رسپی ها از سایت های معتبر جمع آوری شدن و بارها پخته و تست شدن!

پستهای مرتبط
قالب های شیرینی پزی
انواع قالب ها و نحوه جایگزینی
ابزارها و تکنیک ها
وردنه ها
کاربرد انواع وردنه
ابزارها و تکنیک ها
فولدینگ (هم زدن مواد حجم دار)
Folding
ابزارها و تکنیک ها
آموزش اندازه گیری با پیمانه ها
تبدیل واحدها
ابزارها و تکنیک ها
نکات پخت کیک های اسفنجی
ابزارها و تکنیک ها