نون قسمتی

بهاره وحید

نکته: من برای مطالعه، جمع آوری، ترجمه، تایپ و ادیت این مطلب روزها زحمت کشیدم، در صورت کپی لطفا منبع رو ذکر کنید! ذکر منبع به معنی نوشتن آدرس کامل وبسایت (https://spbaking.com/) یا آدرس کامل کانال تلگرام (https://t.me/spoonfeedbaking) یا تگ کردن صفحه اینستاگرام https://www.instagram.com/sp.baking/ است. 

نون قسمتی

Pull-apart bread
چهارشنبه، 21 مهر 1395، 19:49   مشاهده: 27,244

برو به رسپی دستپخت های کاربران

pull-apart bread چیه و چرا محبوبه؟

نونی رو تصور کنید که انقدر لطیف و تُرده که با یک اشاره قسمت می شه. سطح نون برشته و بافتش کره ایه و هر طعمی بخواید می تونه داشته باشه، از شکلات و  دارچین تا سیر و پنیرو از همه بهتر اینکه هر شکلی دلتون خواست می تونید به خمیر بدید. آمریکایی ها بهش می گن "نون کَندَنی pull-apart bread" انگلیسی ها بهش می گن "بکن و قسمت کن tear and share" من بهش می گم نون رویایی! یه خمیر خوب بگیر و کلی نون باهاش حاضر کن!این نون می تونه با غذا پُر شه و نوعی عصرونه یا پیش غذا باشه و یا روی خمیر مارمالاد، شکلات صبحانه یا کِرِم های دیگه مالیده شه و در گروه نون های شیرین قرار بگیره. در هر دو صورت برای درست کردن pull-apart bread اول خمیر نون رو به شکل مستطیل باز می کنن، بعد فیلینگ مورد نظر رو روش می مالن، اونوقت خمیر رو به نوارهای باریک و مساوی برش می دن. در انتها نوارها رو به ابعاد کوچک تری تقسیم می کنن و در کنار هم در قالب لوف (مستطیل) می چینن. نتیجه کار نونیه که اسلایس هاش به راحتی از هم جدا می شه و نیازی به برش زدن نداره. این نوع نون عمدتا در قالب لوف (مستطیلی) پخته می شه و شکل نون تُست شکم پر رو داره، اما گاهی هم این نون رو در قالب گرد میان تهی درست می کنن. که البته به جای اینکه خمیر رو برش های مستطیلی بزنن، گلوله ای می کنن، در فیلینگ می غلطونن و بعد قالب رو با تیکه های خمیر پر می کنن. نون معروف و خوشمزه Monkey Bread جزو این دسته ست. خوب حالا دیگه می دونید pull-apart bread چیه و با یکی دیگه از زیرمجموعه های دنیای خوشمزه نون های حجیم آشنا شدید. حالا ببینیم این نون چرا انقدر پرطرفداره؟

علت اصلی پرطرفداری این نون مناسب بودنش برای جشن ها، مراسم و مهمونی هاست. کافیه شما فقط و فقط یک بار خمیر بگیرید، بعد از استراحتِ خمیر می تونید اون رو به چند قسمت تقسیم کنید و لاش رو با مواد غذایی مختلف  پُر کنید و با یک بار خمیر گرفتن نون های متنوع بپزید.

مراحل پخت نان های حجیم: 

1. مخلوط کردن مواد Combining the ingredients: 
مواد اولیه رو به درستی اندازه گیری کنید و طبق ترتیب دستور با هم مخلوط کنید، نکته ای که برای مخلوط کردن مواد اولیه نون باید بدونید اینه که ما قصد هوادهی و و حجم دهی حین مخلوط کردن نداریم و حجم دهی توسط خمیر مایه انجام می شه. پس از زیاد زدن تخم مرغ و مواد خودداری کنید. 

2. ورز دادن Kneading:
ورز دادن عملیه که طی اون بافت نون ایجاد می شه و درست انجام دادنش در کیفیت نون تاثیر به سزایی داره. برای ورز دادن سطح کار رو کمی آرد پاشی کنید، نون رو به شکل چونه در بیارید و با پاشنه دست خمیر رو به سمت جلو هُل بدید و بعد به سمت خودتون بر گردونید. این کار رو تا عمل اومدن خمیر تکرار کنید. 3. ور اومدن Rising: 

برای اینکه خمیر مایه بتونه فعالیت خودش رو انجام بده و حباب های هوا در خمیر ایجاد شه، خمیر ورز داده شده نیاز به استراحت داره. این استراحت باعث می شه نون به بافت و حجم مورد نظر برسه. برای استراحت، خمیرِ ورز داده شده باید در کاسه چرب شده قرار بگیره و در دمای حدود 27 درجه سانتی گراد به مدت یک ساعت استراحت کنه. در صورتیکه دمای محیط استراحت، کمتر از 27 درجه باشه فعالیت خمیرمایه کم و کیفیت نون پایین میاد. اگر محیط آشپزخونتون سرده می تونید یکی از راه های زیر رو اجرا کنید: 

  • فر Oven Rising: فرقی نمی کنه فرتون برقیه یا گازی، محیط فر بسیار برای استراحت خمیر مناسبه. کافیه دو دقیقه فر رو روشن و بعد خاموش کنید و خمیر رو برای استراحت در فر خاموش قرار بدید. دقت کنید که دمای فر نباید بیش از 32 درجه سانتی گراد (90 درجه فارنهایت) باشه. اگر فضای فر کوچیکه، می تونید به جای روشن و خاموش کردن فر، لامپ داخل فر رو تمام مدت روشن بذارید، گرمای لامپ در فر کوچیک همین دما رو ایجاد می کنه. بسیاری از قنادها پیشنهاد می کنن یه کاسه کوچیک آب جوش هم در فر قرار بدید، تا رطوبت به ور اومدن کمک کنه. 
  •  مایکروویو Microwave Rising: اگر محیط خونه سرده، فر هم ندارید، می تونید از مایکروویو برای محیط استراحت استفاده کنید. برای این کار، یک پیمانه آب رو در مایکروویو قرار بدید و به مدت دو دقیقه با بیشترین قدرت مایکروویو رو روشن کنید. حالا کاسه خمیر رو در مایکروویو بذارید و درش رو ببندید. لیوان آب باید توش بمونه، اینجوری محیط مناسب برای استراحت رو ایجاد می کنید. 
  • در صورتیکه محیط سرده، امکان استفاده از مایکروویو و فر رو هم ندارید، باید یکی از کشوهای کوچیک آشپزخونه رو توش حوله داغ و یک لیوان آب جوش بذارید، کاسه حاوی خمیر رو در کشو و روی حوله و کنار آب جوش قرار بدید و بعد در کشو رو ببندید. 

4. مشت زدن خمیر Punching down: 

بعد از دو برابر شدن حجم خمیر، خارج کردن هوای خمیر یکی از مراحل کاره و نباید ازش بگذرید. مشت زدن به خمیر، حباب های هوایی که در استراحت ایجاد شده رو خارج می کنه. با خارج کردن هوا و فشرده کردن خمیر، رطوبت خمیر پخش می شه و به کیفیت نون کمک می کنه. 5. فرم دادن به خمیر Shaping: 

سطح کار رو آردپاشی کنید و با وردنه خمیر رو باز کنید. حتما برای این کار از وردنه استفاده کنید، وردنه حباب های اضافی هوا رو از بین می ره و باعث می شه وسط نون برآمدگی و حباب بزرگ ایجاد نشه. بر اساس نوع دستور خمیر به شکل مورد نظر در بیارید. 

6.  استراحت دوم Second Rise: 

فرق اصلی نون های حجیم با نون های مسطح مثل نون سنگک در همین مرحلست. استراحت دوم، نون رو حجیم می کنه، طعم خمیرمایه رو کم و غیرملموس و بافت رو نرم تر می کنه. استراحت دوم بعد از فُرم دهی خمیر و در قالبی که نون توش پخته می شه صورت می گیره. برخلاف استراحت اول این مرحله نباید بیش از یک ساعت باشه چون شکل خمیر از بین می ره. فضای استراحت خمیر برای دومین بار دقیقا مثل بار اوله و خمیر شکل داده شده رو در همون محیط برای استراحت قرار بدید. 

7. پخت Baking: 

درجه و زمان پخت نون قانون خاصی نداره و باید طبق دستور انجام شه. در فرهای صنعتی رطوبت به داخل فر اسپری می شه و از سفت شدن نون جلوگیری می کنه، که این مشکل با قرار دادن کاسه آب جوش در کف فر تا حد قابل توجهی قابل حله. 

 

منبع: https://www.kingarthurbaking.com/recipes/butterflake-herb-loaf-recipe


مواد لازم خمیر: 

آرد: چهار پیمانه
شیر: یک پیمانه 
کره آب شده برای داخل خمیر: پنجاه گرم
کره آب شده برای روی خمیر: سی گرم 
شکر: سه قاشق غذاخوری 
نمک: یک دوم قاشق چایخوری
تخم مرغ: دو عدد 
خمیر مایه: دو قاشق چایخوری

مواد لازم رو  آماده کنید و روی میز کار بذارید. برای اطلاع از نحوه صحیح استفاده از پیمانه های اندازه گیری به این پست مراجعه کنید، این رو بدونید که برای اندازه گیری مواد اولیه باید از "پیمانه ها و قاشق های استاندارد شیرینی پزی" استفاده کنید.

  • با توجه به نوع خمیرمایه، نحوه تهیه خمیر نان ها متغیره. خوشبختانه در لوازم قنادی ها، سوپرمارکت ها و نانوایی ها "خمیر مایه فوری" عرضه می شه و به همین دلیل آموزش این نان، با این نوع خمیرمایه داده شده. این رو بدونید که تنها نوع خمیر مایه فعال در ایران، مارک فرانسوی Saf Levure که در بسته بندی قوطی آبی با عکس نانوا  به فروش می رسه. برای تهیه نان قسمتی از این بسته بندی یا مارک دیگه خمیرمایه فعال Active dry yeast استفاده نکنید، بلکه خمیرمایه فوری instant yeast که در بازار با مارک های فریمان، گلمایه، دزمایه، دکتر اوتکر، رضوی، گلها .... فروخته می شه بکار ببرید. از اونجائیکه خمیر مایه عامل اصلی حجم دهی در این نونه حتما قبل از شروع کار مطالب و نکات استفاده از این ماده اولیه رو در این پست مطالعه کنید.
  • برای تهیه این دستور برای لطافت بیشتر از آرد های بسته بندی سوپرمارکتی یا آرد نول (شیرینی پزی) موجود در لوازم قنادی ها استفاده کنید و برای غذائیت بیشتر می تونید از لوازم قنادی ها "آرد نون" تهیه کرده و یا آرد نون فانتزی به کار ببرید، اما آرد بربری، سنگک، لواش به هیچ وجه مناسب نیست. اگر خارج از ایران زندگی می کنید All purpose flour برای لطافت بیشتر و Strong white bread flour برای غذائیت بیشتر پیشنهاد می شه. برای اندازه گیری آرد، ظرف یا پاکت آرد رو با قاشق هم بزنید، پیمانه ها رو با قاشق پر کنید و سر پیمانه رو صاف کنید. آرد اندازه گیری شده رو حتما الک کنید.
  • برای این دستور می تونید از کره حیوانی (کره صبحانه) یا کره گیاهی (مارگارین) یا مخلوط هر دو استفاده کنید. تخم مرغ ها و کره آب شده باید هم دمای محیط باشند.
  • برای دستورات شیرینی پزی بهتره از شیر پرچرب کارخونه ای استفاده کنید. برای تهیه نان با خمیرمایه فوری آرد الک شده، خمیرمایه، شکر و نمک رو با هم در کاسه بزرگی بریزید و خوب ویسک کنید. شیر رو روی گاز یا در مایکروویو کمی حرارت بدید و بعد چک کنید تا ولرم شده باشه (یعنی بین 32 تا 40 درجه سانتی گراد). در کاسه ای کره آب شده و هم دمای محیط، نیمی از شیر ولرم، دو عدد تخم مرغ رو با ویسک خوب مخلوط کنید تا یکدست شه. 
مواد تَر رو وسط مواد خشک بریزید.مواد رو با لیسک سفت یا قاشق چوبی هم بزنید، تا رطوبت به خورد آرد بره. در این مرحله خمیر یکدستی حاصل نمی شه. در این دستور به جای آرد، شیر ولرم متغیره. تا اینجا کلیه مواد اولیه به غیر از نیمی از شیر ولرم رو با هم مخلوط کردید. حالا شیر ولرم رو قاشق قاشق به خمیر اضافه کرده و ورز بدید تا خمیری یکدست ایجاد شه. با این روش آرد اضافی به خورد خمیر داده نمی شه و نون لطافت خاصی پیدا می کنه. دقت کنید که کیفیت آرد، در میزان شیرِِ مصرفی موثره و اون رو متغیر می کنه.  

نکته: بین کار حتما دستتون رو بشورید و خمیر رو تست کنید. زمانیکه خمیر کاملا منسجم شد و به دست تمیز نچسبید یعنی شیر کافیه. 

بعد از انسجام خمیر، نوبت ورز دادنه. ورز یکی از مراحل بسیار مهم تهیه نانه، با ورز دادن، خمیر هوادهی و لطیف و سبک شده، خمیرمایه فعال و رشته های گلوتن تشکیل می شه.
مدت زمان مورد نیاز ورز دادن، بین پنج تا ده دقیقه متغیره. عواملی مثل دمای محیط، نوع ورز دادن، جنس خمیرمایه... روی این زمان تاثیر میذاره. زمانیکه خمیر کاملا لطیف شد، کمی رطوبت زیر دستتون احساس کردید و وقتی چونه خمیر رو با چاقو از وسط برش زدید حفره های هوا دیدید یعنی ورز دادن کافیه. 
بعد از اتمام ورز، کاسه تمیز بزرگی رو با روغن مایع چرب کنید، خمیر رو چونه کرده و در کاسه قرار بدید و روش رو محافظ غذا (سلفون) بکشید. یا می تونید مثل من از ظرف پلاستیکی دردار چهارقفله استفاده کنید، ظرف رو با روغن مایع چرب کنید، خمیر رو قرار داده و بعد درش رو ببندید.
اگر تازه کار هستید می تونید حجم خمیر رو با ماژیک علامت بزنید که بهتر از دو برابر شدنش مطمئن شید. زمان استراحت:  زمانی که خمیر برای دو برابر شدن نیاز داره بسته به جنس خمیرمایه و حرارت محیط، می تونه بین یک ساعت تا دو ساعت متغیر باشه، چیزی که مدنظره دو برابر شدن خمیره. استراحت بیش از حد خمیر رو خراب می کنه و تنها راه فهمیدن میزان استراحت چک کردن خمیره. برای چک کردن می تونید قبل از شروع استراحت روی ظرف علامت بزنید، زمانیکه حجم خمیر دو برابر شد یعنی استراحت کافیه، یا می تونید خمیر رو بعد از یک ساعت  چک کنید وانگشتتون رو یک سانت در خمیر فرو کنید، اگر جای انگشتتون باقی موند و خمیر بالا نیومد یعنی خمیر آمادست. 
 بعد از دو برابر شدنِ خمیر و اتمام استراحت، خمیر با مُشت پانچ کنید و هواش رو خارج کنید و خمیر رو از کاسه در بیارید. سطح کار رو خیلی کم آردپاشی کنید و خمیر رو کمتر از یک دقیقه ورز بدید. قبل از باز کردن و شکل دادن خمیر، قالب رو آماده کنید. خوشبختانه در پخت نون مثل پخت کیک لازم نیست در مورد قالب حساسیت به خرج بدید. می تونید از قالب مستطیلی (لوف) تفلون، پیرکس، آلومینیوم یا سیلیکونی استفاده کنید. ابعاد قالب باید 12 در 22 سانت یا 25 در 10 سانت باشه. 
قالب رو چرب کنید و بعد کف قالب کاغذ روغنی بندازید. اگر ایران زندگی می کنید، با توجه به بد بودن جنس کاغذهای روغنی، بهتره ورق تفلون (ورق نسوز) برای قالب هاتون بخرید و هم سایز قالب هاتون برش بزنید. این ورق ها تا دو سال قابل استفاده هستند و مثل قالب با اسکاچ و آب گرم قابل شستشواند. 

خمیر رو به ابعاد 30 در 40 سانت باز کنید. خمیر رو ده سانت، ده سانت، با رولت یا چاقوی تیز برش بزنید و سی گرم غذاخوری کره رو آب کنید و با برس شیرینی پزی روی خمیر باز شده بمالید. (کره فقط برای طعم دهی و این قسمت قابل حذفه)شما می تونید هر فیلینگی که دوست دارید رو برای روی خمیر آماده کنید. من خمیر رو به سه قسمت تقسیم کردم و سه فیلینگ مختلف رو به این صورت آماده کردم: 
  • یک دوم پیمانه شکر قهوه ای رو با یک قاشق چایخوری دارچین مخلوط کنید. 
  • برای فیلینگ شکلاتی، یک چهارم پیمانه شکلات صبحانه مثل نوتلا رو با یک دوم قاشق غذاخوری آب جوش رقیق کنید. ب
  • برای فیلینگ مارمالادی، یک چهارم پیمانه مارمالاد دلخواه رو روی بخار آب قرار بدید تا روون شه یا با یک دوم قاشق غذاخوری آب جوش رقیق کنید. 
حالا فیلینگ یا فیلینگ های مورد نظر رو روی خمیر بمالید. هر خمیر رو به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. 
 


برش های خمیر رو کنار هم در قالب بچینید و روی قالب یک حوله بندازید. قالب رو به مدت نیم ساعت تا چهل دقیقه در جای مناسب برای استراحت دوم قرار بدید. 
ده دقیقه قبل از پایان استراحت،  فر رو روی 180 درجه سانتی گراد معادل 350 درجه فارنهایت یا درجه 4 فر روشن کنید تا گرم شه. دقت کنید که زمانیکه نون رو در فر قرار میدید، فر باید به این دما رسیده باشه. از زمان روشن کردنِ فر، قالبی یا کاسه ای رو کف فر بذارید و در اون آب جوش بریزید. دقت کنید که ظرف آب رو به هیچ وجه در فر گازی نمی تونید حذف کنید و در فر برقی هم بهتره که بذارید. 
بعد از پایان استراجت دوم خمیر دو برابر می شه و لایه های نون از قالب بیرون می زنه. این یعنی استراحت دوم کافیه. نون رو به مدت بیست و پنج دقیقه تا نیم ساعت بپزید. بعد از بیست و پنج دقیقه چک کنید، سطح رویی و دور نون باید طلایی و برشته شده باشه.قالب رو روی توری خنک کننده بذارید و بعد از ده دقیقه نون رو از قالب خارج کنید تا عرق نکنه. 
این نون یک صبحانه کامل و عالی برای بچه هاست. نون رو حتما در ظرف دردار نگهداری کنید یا دورش محافظ غذا بکشید تا هوا و رطوبت بهش نفوذ نکنه. 

دستپخت های همراهان سایت
fafa. heydari
دوشنبه، 20 فروردين 1403، 05:25

سلام عزیزدلم، این نون فوق العاده خوشمزه و نرم بود ، مرسی گلم❤️❤️

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 20 فروردين 1403، 06:21

سلام به روی ماهتون، خوشحالم دوست داشتید، نون خونگی حرف نداره خسته نباشید و نوش جان

سالی
سه شنبه، 02 آبان 1402، 04:53

سلام بهاره جان صبح زیبات به‌خیر اینم از بافت نون ، بفرمایید مطلوبه؟ به نظرم تمام مراحلو رعایت کردم اما بهتر بود می‌گذاشتم خمیر بار اول بیشتر استراحت کنه

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 02 آبان 1402، 08:28

عالی عالی واقعا آفرین

سالی
يکشنبه، 30 مهر 1402، 20:16

سلام خانم وحید شبتون به‌خیر
من امشب دستور نان قسمتی شما رو درست کردم. با رعایت کوچکترین نکات. دماسنج فر، وراومدن ورزدادن استراحت اول دوم خمیر و ... نان رو داخل فر گذاشتم که گازی هست ازینا که روی جهیزیه میدن. طبقه وسط یه ظرف روحی هم آب جوش گذاشتم. نتیجه شد این. نمی‌دونستم درست از اب دراومده یا نه. بافتش خوب بود، مزه‌شم که کاکایو و ارده شیره زده بودم و پنیرتبریزی و گردو. دیگه بماند تا صبح اهل منزل بخورن بگن چطوره. نظر شما چیه بانو؟ نکته‌ای هست بفرمایید؟؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 01 آبان 1402، 06:58

سلام به روی ماعت عزیزم،
ظاهرش که عالیه ولی کاش از بافتش (حالت برش خورده) هم برام عکس می فرستادی، آفرین بهتون که نون خونگی درست می کنید و نوش جون خانواده عزیزتون.

سالی
دوشنبه، 01 آبان 1402، 13:41

سلام دوست عزیز ظاهرادیگه قابلیت ارسال عکس نیست من عکسو کجا ارسال کنم؟ از بافت

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 01 آبان 1402، 18:27

سلام عزیزم،
چون امروز عکس ارسال کردید، تا فردا امکانش نیست، فردا باز می شه برام بفرستید.

Saraaa
جمعه، 22 ارديبهشت 1402، 12:47

با سلام واحترام
مجدد با دستور شما همزمان المنت بالا و پایین فر برقی استفاده شد. فر درجه بندی دقیق تر بین دمای 150 و 200 را ندارد که دمای 180 را با اطمینان انتخاب کرد. در 20 دقیقه اول المنت بالا خاموش شد و رویه نان به شکلی که تصویر نشان می دهد، خروجی داد و 5 دقیقه دیگر فر خاموش شد لذا کل پروسه در 25 دقیقه در فر بود.
اگر استراحت دوم خمیر طولانی شود، بیشتر از نیم ساعت تا 40 دقیقه که فرمودین، مشکلی پیش می آید؟
از کره آب شده برای رویه خمیر استفاده نشد و به صورت ساده استفاده شد.
سپاسگزار

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 22 ارديبهشت 1402، 14:34

سلام عزیزم،
دماسنج فر باید تهیه کنید که دمای دقیق رو نشون بده، استراحت دوم تا اندازه ای باید باشه که انگشتتون رو در خمیر فرو می کنید، تا نصفه پُر شه، بیشتر بمونه باعث می شه خمیر انسجامش رو از دست بده و بافتش خراب شه، رویه هم تکه ای می شه. الان شما یک دماسنج نیاز دارید، که دمای دقیق رو نشون بده، مشکل دما برای همیشه حل می شه، آفرین به همتتون مطمئن باشید با تلاش قلق فر رو درمیارید و برای همیشه راحت می شید.

Saraaa
پنجشنبه، 14 ارديبهشت 1402، 12:25

سلام و احترام
من با این فر برقی اولین بار بود که استفاده می کردم و متاسفانه بوی خوب نان تبدیل به بوی سوختگی شد. چون روی نان رو حس می کردم به اندازه قهوه ای نشده. سپاسگزار از شما

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 14 ارديبهشت 1402، 16:26

سلام عزیزم،
فر برقی باید روی تنظیم کانوکشن یا المنت بالا و پایین باشه. شما روی چه تنظیمی گذاشتید؟

Saraaa
پنجشنبه، 14 ارديبهشت 1402، 21:02
این فر برقی تنظیم کانوکشن ندارد. 2 المنت بالا و پایین دارد. من برای پخت تنها از المنت پایین فر برقی استفاده کردم. زمان پخت 25 دقیقه تا نیم ساعت که فرمودین احساس می کردم برای آن کم هست این رنگ روی نان را با مدت یکساعت ماندن در فر نتیجه داده است و زیر آن کامل سوخته بود.
چنانچه امکان ارسال عکس دیگری بود در اینجا تصویر بهتری از این فر که ظاهرا برند آلمانی هست و دفترچه راهنمایی هم از آن ندارم، با سرچ در نت نتوانستم در موردش پیدا کنم. برند آن elta هست.

تشکر از پاسختون.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 15 ارديبهشت 1402، 14:09

خب مشکل حل شد عزیزم در هییییییییییییییییییییییییییییییییییییج برندی از فر برقی از المنت پایین به تنهایی هرگز برای پخت هیییچ آیتمی استفاده نمی شه، پخت از پایین فقط و فقط برای فر گازیه. فر برقی از یکی از سه تنظیم المنت بالا و پایین همزمان، کانوکشن یا کانوکشن به همراه المنت بالا و پایین استفاده کنید. ضمنا حتی در فر گازی که از پخت از سمت پایین استفاده می شه برای رنگ گرفتن، شعله پایین رو خاموش می کنیم و گریل یعنی المنت بالا رو روشن می کنیم. با توجه به اینکه من در کمتر از 24 ساعت پاسخگو هستم قبل از پخت دستورها سوال هاتون رو بپرسید که بهترین نتیجه رو بگیرید.

مژگان پورقنبری
دوشنبه، 30 خرداد 1401، 17:08

سلام بهاره جون خسته نباشی عزیزم
عجب رسپی بی نظیری بود
خیلی خمیر فوق العاده ای داشت واقعا لذت بردم از کارکردن باهمچین خمیری.
یک مقدار روی نان من کم برشته شد اونم علتش پف خیلی عالی خمیر بود که به زور از فر خارج کردم رسیده بود به سقف فر .بازم مچکرم ازتون شما بی نظیرید.دوست دارم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 31 خرداد 1401، 04:45

سلام عزیزم،
به به کیف کردم، واقعا آفرین به همتتون که نون خانگی درست می کنید، نوش جونتون و ممنون از عکس

مژگان پورقنبری
پنجشنبه، 02 تیر 1401، 11:01

زنده باشی استاد عزیز 🥰😘😘😘💝

Eghtedar
يکشنبه، 21 فروردين 1401، 15:11

سلام. دو بار این نون رو درست کردم و واقعا عالی شد. یک بار با فیلینگ پنیر و گردو و یک بار با شکر و دارچین. خیلی خیلی ممنونم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 21 فروردين 1401، 17:50

سلام عزیزم،
چقدر عالی شدن نون خونگی حرف نداره، واقعا آفرین بهتون و ممنون از عکس

Elham alaei
چهارشنبه، 27 بهمن 1400، 16:48

سلام بهاره ی قشنگم.آخ که چقدر چسبید این نون با دستور همیشه بی نقص شما❤️❤️😚

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 27 بهمن 1400، 17:21

قربونت برم قشنگم که انقدر هنرمندی، کیف کردم نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

keshavarziyan
يکشنبه، 13 تیر 1400، 04:18

سلام
این نون قسمتی من که گلوله کردم و داخل هر کدوم ترکیب خرما و شیره انگور و کنجد گذاشتم و کنار هم چیندم
پسرم خیلی این نون رو دوست داره
بهاره جان ممنون بابت دستور عالیتون

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 13 تیر 1400، 06:36

سلام عزیزم،
چقدر قشنگ و عالی شده واقعا آفرین بهتون و ممنون از عکس

tiyamazad
دوشنبه، 03 خرداد 1400، 18:01

دو حالت ورقه ای و گلوله های شکم پر تو یه قالب لوف زدم عالییی بود شکم پر هابا شکلات صبحانه پر شدن و ورقه ای ها شکلات صبحانه و شکر قهوه با دارچین بوده

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 03 خرداد 1400، 19:01

چه ابتکار جالبی، بسیار عالیه نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

ژیلا
پنجشنبه، 12 فروردين 1400، 16:45

سلام بهاره جان. سپاس فراوان از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار ما قرار میدین. نون قسمتی رو با دستور فوق العاده ی شما پختم. منتها اسلایسهاشو رول کردم و توی قالب معمولی کنار هم گذاشتم. عالی شد. دو تا سوال ازتون داشتم.
1_ آیا میشه شکر رسپی رو بیشتر کرد و چقدر؟
2_ ترتیب اضافه کردن مواد توی این نون با نون گیسو یه کم فرق داشت. میشه نون گیسو رو هم به همین ترتیب مخلوط کرد؟ من با روش مخلوط کردن این نون راحتترم. البته نون گیسو رو هم قبلا درست کرده بودم و عالی شده بود.
ممنونم.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 13 فروردين 1400، 16:06

سلام عزیزم،
متاسفانه فقط می تونید دو قاشق غذاخوری شکر بهش اضافه کنید، چون با اضافه کردن شکر وزن خمیر تغییر می کنه و میزان خمیرمایه مورد نیاز و میزان استراحت متغیره می شه که من علمش رو ندارم بتونم براتون تغییر بدم. بهتره هر نونی رو به روش خودش درست کنید ولی تا جایی که من می دونم تغییر روش در نون ها مثل کیک ایجاد مشکل نمی کنه.
نونتون هم عالی شده نوش جونتون و ممنون از عکس

MARYAM681
جمعه، 03 بهمن 1399، 18:20

سلام خانوم بهاره .. ممنون به خاطر رسپی عالی تون .. خیلی خوب بود عاشقش شدیم ما

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 03 بهمن 1399، 19:07

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که دوست داشتید نوش جونتون باشه عالی شده

پریسااا
دوشنبه، 14 مهر 1399، 19:03

سلام
واقعا ممنون از این رسپی فوق‌العاده.
من با شکلات صبحانه به اضافه پودر نارگیل و فندق خورد شده درست کردم.
خیلی عالی شد. فقط یه مقدار روی نون خشک شد ، ممکنه از دمای بالا یا مدت زیاد پخت باشه؟ فر من برقی و کوچیکه و خیلی سریع داغ میشه.
با تشکر از سایت بی نظیرتون واقعا خسته نباشید

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 14 مهر 1399، 22:17

سلام عزیزم،
دما و زمان گفته شده در دستورها تقریبیه و بسته به فر متغیره دما رو ده درجه کم کنید و حتما کاسه آب جوش بذارید. نونتون هم عالی شده ممنون از عکس

maasoumehr
چهارشنبه، 15 مرداد 1399، 20:26

من برای بادوم این نون خوشمزه رودرست کردم بازهم سپاسسسسس عزیزمممم

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 16 مرداد 1399، 04:53

به به واقعا عالی شده آفرین بهتون و ممنون از عکس

maasoumehr
پنجشنبه، 16 مرداد 1399، 22:36

عزیزدلیدشماممنونم

Mary☘
يکشنبه، 23 شهریور 1399، 07:06

سلام
خمیرpuff pastry چه نوع خمیری هستش؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 23 شهریور 1399، 08:11

خمیر هزارلا

maasoumehr
چهارشنبه، 01 مرداد 1399، 20:22

ممنونم گلم بابت آموزش این نون فوق العاده

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 01 مرداد 1399، 20:40

به به عالی شده، نوش جونتون و ممنون از عکس

maasoumehr
پنجشنبه، 02 مرداد 1399، 11:01

عزیزیدشماآموزشهاتون بی نظیره ...سپاسسسسس فراوان

شادی و ارس
دوشنبه، 12 خرداد 1399، 03:27

سلام بهاره جون. من این دستورو درست کردم و به لطف توضیحات عالی شما خیلی خوب در اومد. من با فیلینگ سیر و کره و پنیر درست کردم. فقط اینکه به نظرم چربی خمیر خیلی کم بود اینقدر که با اینهمه کره ای که من برای فیلینگ استفاده کردم بازم حالت خشکی داشت و باید حتما با نوشیدنی یا سس یا سالاد می خوردیم که راحا از گلو پایین بره. سوالم اینه که چقدر میشه به دستور، کره یا روغن اضافه کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 12 خرداد 1399، 06:33

سلام عزیزم،
خشکی خمیر به دلیل کمی چربی نیست، یا حین پخت کاسه آب در فر نذاشتید، یا آرد زیاد به خورد خمیر دادید و یا خمیر خوب ور نیومده و سبک نشده.  متاسفانه امکان اضافه کردن چربی به دستور نیست.

شادی و ارس
دوشنبه، 12 خرداد 1399، 08:23

راستش دو تا کاسه آب توی فر گذاشتم و خمیر هم خیلی خوب ور اومده بود. من چهار پیمانه دستور رو استفاده کردم + حدود نصف پیمانه اضافه. ممکنه این نصف پیمانه زیاد بوده باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 12 خرداد 1399، 10:18

نصف پیمانه بیشتر خشک نمی کنه، تنها چیزی که می مونه اینه که با توجه به حرارت فرتون نیاز به پخت کمتر داشته

شادی و ارس
سه شنبه، 13 خرداد 1399، 03:26

ممنونم که جواب دادین. یه روز که گذاشتم توی یخچال کیفیتش خیلی بهتر شد. حتی مادرشوهرم هم ازش خورد و خیلی خوشش اومد. فکر کرد از بازار خریدیم. بازم ممنونم.

sa.asadi
چهارشنبه، 07 خرداد 1399، 19:30

با خمیر قسمتی

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 08 خرداد 1399، 05:56

به به عالی شده عزیزم نوش جان

mery
دوشنبه، 05 خرداد 1399، 05:35

بهاره جون خیلی ممنون از دستوراتتون و اینکه هر کدوم با تاریخچه و توضیحات لازم هستن..تو همین مدتی که با سایتتون آشنا شدم سعی کردم دستورات رو امتحان کنم .ممنون
نون خوشگل و خوشمزه قسمتی من

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 05 خرداد 1399، 07:07

سلام عزیزم،
چقدر نونتون عالی و مرتب و بی نقصه، واقعا آفرین و ممنون از عکس

toranj
يکشنبه، 28 ارديبهشت 1399، 22:45

سلام عزیزم،من درست کردم خوب شد فقط نمیدونم چرا اون قسمتی که شکر و دارچین داشت روش خشک شد،یک قسمتشم با شبره انگور فیلینگ کردم که شیره ها رفته بود کف و قالب سوخته بود اشکال کارم کجاست استاد؟ البته اینم بگم که کاسه آب رو به کلی فراموش کرده بودم مجبور شدم کمی گرمتر داخل ظرف در دار بزارم تا روش نرم بشه!

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 29 ارديبهشت 1399، 05:55

سلام عزیزم،
از شیره برای فیلینگ این نون نمی شه استفاده کرد، فیلینگ های سفت تر مد نظره و شیره رو هر کاری کنید سر می خوره به ته قالب. در مورد خشکی شکر، این بار می تونید روی نون رو رومال تخم مغ و آب بزنید تا این اتفاق نیوفته، آب هم حتما بذارید که شکر کاراملیزه نشه و سفت نشه.

toranj
دوشنبه، 29 ارديبهشت 1399، 06:40

ممنونم چشم حتما، میشه موادی مثل پیاز و روغن و ادویه با خمیر مخلوط کنیم و برش بزنیم و داخل قالب بزاریم؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 29 ارديبهشت 1399، 06:44

بله عزیزم می شه

MH
جمعه، 26 ارديبهشت 1399، 08:40

سلام
میشه از این تیغه و دستگاه برای ورز دادن استفاده کرد؟
اگه میشه مدتش چقدره؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 26 ارديبهشت 1399، 09:52

باید دفترچه رو نگاه کنید، غذاساز کیچن اید می دونم با همچین سری ورز می ده ولی کنوود رو اطلاع ندارم. من خودم دستی ورز میدم در مورد دستگاه ها مطالعه نداشتم ولی اگر در دفترچه بگه که می شه قطعا شدنیه. در مورد زمان می دونم کمتره ولی نمی دونم چقدر کمتر اگر انگلیسی بلدید حتما
how to knead bread in a food processor
رو سرچ کنید ویدئوها رو ببینید و مطالب رو بخونید. نون خیلی نکته داره.

sa.asadi
جمعه، 26 ارديبهشت 1399، 08:16

نان قسمتی نوع مانکی برد که مدتها بود دوست داشتم با طعم پیتزا درست کنم.واقعا ممنون

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 26 ارديبهشت 1399، 09:48

سلام عزیزم،
به به این حرف نداره چه قشنگم فرم دادید واقعا آفرین بهتون و ممنون از عکس

Shahrbanooo
سه شنبه، 23 ارديبهشت 1399، 18:18
Shahrbanooo
سه شنبه، 23 ارديبهشت 1399، 18:23

بهاره خانوم جان سلام و ممنون.رسپی نون شما رو استفاده کردم و ایده پیاز و جعفری شف طیبه.با بابا غنوج ترکیب خوبی شد.بازم مرییه

Shahrbanooo
سه شنبه، 23 ارديبهشت 1399، 18:23

مرسی

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 23 ارديبهشت 1399، 18:48

سلام عزیزم،
مرسی از خودتون که همت کردید و این نون رو درست کردید بسیار هم عالی شده نوش جونتون و ممنون از عکس

sa.asadi
چهارشنبه، 17 ارديبهشت 1399، 06:36

اولین بار بود که نون درست کردم و واقعا نون شد
ممنون از دستور و توضیحات بی نقص شما

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 17 ارديبهشت 1399، 10:13

سلام عزیزم،
واقعا که هنرمندید که انقدر بار اول عالی در آوردید، خیلی عالیه نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

Sh.mhz
يکشنبه، 07 ارديبهشت 1399، 17:56

سلام بهاره جون...
زبانم قاصره از لطف بی حد و مرز شما...رسپیتون اونقدر دقیق و کامله که آدم با آرامش میتونه یه نون عالی درست کنه..امیدوارم شاد و سلامت و عاقبت بخیر باشید...

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 07 ارديبهشت 1399، 18:40

سلام عزیزم،
واقعا ممنون از اینهمه لطف و محبتتون، خیلی خوشحالم که از دستور راضی بودید، نونتون هم عالی شده،
نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

Azam farshbaf
يکشنبه، 31 فروردين 1399، 19:29

باسلام تا حالا هرچی با رسپی های شما درست کردم واقعا خوب شده خیلی خیلی ممنون به خاطر توضیحات کامل تون
یه سؤال داشتم میشه این نون رو به صورت چونه های گرد درآورد و پخت و به جای نان باگت استفاده کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 31 فروردين 1399، 20:16

سلام عزیزم،
نون رو می تونید به صورت چونه های گرد دربیارید ولی طعم و بافت باگت رو نخواهد داشت لطافت و فشردگیش بیشتر از نون های باگت و غذائیه.

فاطمه و پسر گلش
پنجشنبه، 21 فروردين 1399، 21:39

سلام بهاره خانم عزیز
واقعا ممنونم از توضیحات
اولین بار هست که نون درست می کنم.
خیلی خوب و سریع حجمش دوبرابر شد در هر دو مرحله استراحت.
نمی دونم چرا کناره ها و روش طلایی نمی شد.
سه بار بیرون اوردم و چون احساس می کردم هنوز بوی خامی میده دوباره داخل فر گذاشتم ولی باز هم مجبور شدم گریل رو برای طلایی شدن روشن کنم که کمی زیادی شد و قهوه ای شد.
میشه بگین چرا اینجوری شد؟

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 22 فروردين 1399، 05:44

سلام عزیزم،
نونتون که خیییلی خوب شده نوش جونتون باشه، در مورد پخت صحیح اگر فر گازیه باید حتما دماسنج فر تهیه کنید تا از دقت دما مطمئن بشید و پخت بصورت یکنواخت و درست انجام شه، اگر فر برقیه دفترچه رو مطالعه کنید که تنظیم رو درست گذاشته باشید.

دلارام
سه شنبه، 19 فروردين 1399، 13:08

سلام
ممنون از توضیحات دقیق و عالیتون
فکر می کنم نون من به اندازه ی کافی تو فر پف نکرده
من از این خمیر مایه استفاده می کنم
به عمل اوردمطابق توضیحاتتون و بوی خیلی قوی ای(اون قدر هم خوشایند نیست بوش بعد از پخت) داره
اشکال کارم می تونه چی باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 19 فروردين 1399، 13:55

سلام عزیزم،
من خودم به شخصه این خمیرمایه رو دوست ندارم بوی خیلی بدی داره. خمیر مایه دکتر اوتکر یا گلمایه تهیه کنید.
در مورد پف کردن به نظر من پف نون بد نبوده ولی اگر راضی نیستید یکی از عوامل زیر باعث پف نکردن نون می شه.
1. ضعیف بودن یا کهنه بودن خمیرمایه.
2. ورز نادرست
3. عدم استراحت کافی یا استراحت بیش از حد، حتما دقت کنید که خمیر دو برابر شه نه بیشتر و نه کمتر.
4. دمای کم فر

Sevda
پنجشنبه، 07 فروردين 1399، 19:01

سلام بهاره جون،نون قسمتی رو میشه توی این قالبها هم درست کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 07 فروردين 1399، 19:43

سلام عزیزم،
در سینی مافین می شه درست کرد ولی از قالب سیلیکونی برای پخت نون استفاده نکنید بهتره، پخت یکنواختی نداره.

M.mahsa
پنجشنبه، 07 فروردين 1399، 10:04

سلام اینم از نون من که دو ردیف توی قالب چیدم، بافتش مثل نون تست و مزش هم عالی بود. ممنون از رسپی کاملتون

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 07 فروردين 1399، 10:18

سلام عزیزم،
چه خوب که نون خونگی درست کردید، بسیار هم ابتکار جالبی انجام دادید، نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

Delaram
شنبه، 24 اسفند 1398، 16:56

سلام خانم وحید
ممنون از سایت اعجاب انگیزتون و ممنون از رسپی های دقیقتون
من چند تا از رسپی هاتون درست کردم و نون قسمتی رو براتون عکس گرفتم
با طعم شیره انگور و دارچین
مزش فوق العادس

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 24 اسفند 1398، 18:34

سلام عزیزم،
واقعا آفرین بهتون که نون خونگی درست کردید بسیار هم عالی شده.
خیلی خوشحالم از سایت راضی بودید
موفق و سلامت باشید

ناهد
پنجشنبه، 22 اسفند 1398، 06:46

مهربانوی عزیز سلام.
این نون رو امروز برای صبحانه درست کردم برای فیلینگ از شکر قهوه ای و دارچین استفاده کردم ،فکر میکنم باید کمی‌بیشتر توی فر میموند اما باز هم عطر و طعمش بی نظیر بود و قشنگتر از اون ، این بود که عطر نان تازه و دارچین توی خونه پیچیده بود..
مرسی بابت اینکه با مهربانی رسپی های خوشمزه تان را به اشتراک میزارید

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 22 اسفند 1398، 07:50

سلام عزیزم،
نونتون عالی شده، واقعا نون خونگی حرف نداره آفرین بهتون و مرسی از عکس
زمان نوشته شده در دستورها تقریبیه و ممکنه با فر شما متفاوت باشه، اگر از دقیق بودن دمای فر مطمئنید این بار پنج تا ده دقیقه طولانی تر بپزید.

نجیبه
جمعه، 20 دی 1398، 13:10

سلام استاد عزیز .. بازم قسمتی پختم تو قالب گرد .. روش کره مالیدم و کنجد و سیاهدانه پاشیدم.. اضافه هاش رو هم توی ظرف کوچیک کیک لوله ای کردم گذاشتم .. علاوه بر مزه عالیش ظاهرشون هم متفاوت و قشنگ شد به نظرم.. ممنون از آموزش شما.

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 20 دی 1398، 14:43

به به نوش جونتون باشه، چقدر خلاقید و عالی درست کردید، واقعا آفرین به شما

نجیبه
دوشنبه، 09 دی 1398، 16:27

سلام من چند روزه عضو خانواده شما شدم .. برای اولین کار این نون رو انتخاب کردم عالی شد عالی .. خودم فکر نمیکردم اینقدر خوب دربیاد .. جزییات شما رو که رعایت بکنیم کار خوب میشه .. حتی درجه فر من خیلی هم درست کار نمیکنه ولی کار عالی در اومد.. حس خوبی بهم داده.. من اینو با دارچین وشکر درست کردم .. اگه بخام فلینگ شور بذارم چکار کنم؟ نمک رو مستقیم بریزم کار رو خراب نمیکنه ؟ لطفن راهنمایی کنید. شاد باشید.

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 09 دی 1398، 20:57

سلام عزیزم،
خیلی خوشحالم که از دستور راضی بودید، واقعا هم عالی شده آفرین به شما و ممنون از عکس
برای استفاده از فیلینگ شور در خمیر، از شکری که برای فعال کردن خمیرمایه (یک قاشق چایخوری) بکار میره، استفاده کنید ولی سه قاشق غذاخوری شکر داخل خمیر رو حذف کنید. کلا در مرحله تهیه خمیر جز این تغییر دیگه ای ندید و باقی مراحل رو طبق دستور پیش برید.
بعد از استراحت خمیر و وقتی خمیرها رو قسمت می کنید و فیلینگ می زنید می تونید لا به لای خمیر، می تونید پنیر رنده شده، پنیر پارمزان، مخلوط سیر و جعفری خرد شده و کره یا فیلینگ دلخواه بزنید، نیازی به تغییر نمک یا بیشتر زدنش نیست.

نجیبه
سه شنبه، 10 دی 1398، 04:53

نه تنها ظاهرش بلکه طعمش هم شگفت انگیزه و یه غذای کامله به تنهایی .. ایا میشه خمیر رو در اخر با وردنه باز نکرد و همونطور درسته در فر گذاشت تا یه نون حجیم بزرگ بشه ؟ ایا میشه در خمیر از رنگ خوراکی استفاده کرد تا نون رنگی بشه؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 10 دی 1398، 07:26

عزیزم نون رو می تونید به شکل نون همبرگری چونه بگیرید ولی یه خمیر یکدست نمی تونید بذارید چون خیلی لطیفه وسطش خمیری می مونه.
رنگ خوراکی من تا حالا اضافه نکردم تجربه ای ندارم ولی فکر کنم میشه

نجیبه
سه شنبه، 10 دی 1398، 08:28

ممنونم .. روزتون عالی

بهاره ناصری
سه شنبه، 03 دی 1398، 20:44

سلام بهاره جون، اینم نون من که خیلی خوب شد. ممنون از رسپی های عالی و توضیحات کاملتون .

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 04 دی 1398، 06:01

سلام عزیزم،
چه نون منظمی هم درست کردید خییلی خوشحالم که همت کردید و برای خونه نون سالم پختید.

Far_zaneh
يکشنبه، 20 مرداد 1398، 06:01

دو بار این نون رو درست کردم ی بار با مرغ و سبزیجات یک بار با شکلات و پنیر گردو و عسل و دارچین پرش کردم . واقعا عالی بود بافت و طعمش . ممنون از رسپی ها و توضیحات کاملتون

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 20 مرداد 1398، 07:20

سلام عزیزم،
نونتون عالی شده خیلی خوشحالم که دستور براتون مفید بوده نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

گیس گلابتون
يکشنبه، 13 مرداد 1398، 11:53

نان خوشمزه ای است، ولی خیلی دردسر داشت.

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 13 مرداد 1398، 14:32

خسته نباشید عزیزم، نوش جونتون باشه عالیه

زهرا فروزان
دوشنبه، 24 تیر 1398، 12:26

سلام استاد عزیزم.این نون منه.با کمی تغییر در رسپی.در واقع من یه مرحله کوچولو بیشتر داشتم اونم این بود که در ابتدا یکم آب و آرد قاطی کردم و به حالت فرنی روی گاز گذاشتم و بعد از سرد شدن به بقیه مواد اضافه کردم.اینو توی یه پیج خارجی خوندم که نوشته بود عمر نون رو بیشتر میکنه.خواستم بپرسم.آیا امکانش هست کل ورز دادن رو با همزن ایستاده سری خمیرزن انجام بدم؟ راستش یکم با دست یکم اذیت میشم

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 24 تیر 1398، 13:27

سلام عزیزم،
واقعا عالیه، آفرین به شما و نوش جونتون.
بله می تونید از همزن ایستاده استفاده کنید خیلی هم عالی میشه.

ناهید21
سه شنبه، 24 ارديبهشت 1398، 16:52

سلام معلم عزیز
بابت رسپی های لذیذی که میزارید متشکرم
منم دوسداشتم تو قالب لوف تهیه کنم اما نبود!
یکم خلاقیت از خودم بروز دادم :)
میخواستم خواهش کنم رسپی نان بازهم بزارید

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 24 ارديبهشت 1398، 18:07

سلام ناهید جان،
عزیزم خیلی خوشحالم نون خونگی درست کردید و راضی بودید، ابتکارتون هم عالی شده نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

elahesa
سه شنبه، 09 بهمن 1397، 07:54

سلام استاد محترم اینم از نون قسمتی که من درست کردم فقط فکر میکنم یکم لایه هاش نازک شدن ولی مزه اش خیلی عالی بود. واقعا نمی دونم با چطور از شما تشکر کرد که اینقدر دقیق همه چیز را توضیح می دید من همیشه براتون ارزوی سلامتی و موفقیت می کنم

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 09 بهمن 1397، 11:39

سلام عزیزم،
آفرین که زحمت میکشید، وقت میذارید و نون خونگی درست می کنید واقعا عالی شده به نظر من هم باید کمی توپولی تر لایه کنید. ایشالا دفعه های بعد.
نوش جونتون باشه و ممنون از عکس

Mahjan
دوشنبه، 08 بهمن 1397، 16:33

سلام و وقت بخیر و تشکر فراوان...اینم از نون قسمتی من که شرحه شرحه شد فر من  چون کوچیکه و خمیر پفی من پف کرد و چسبید به سقف فر!! دیگه زود درش آوردم چون مزه  و بوی خمیر میداد فرداش گذاشتم دوباره بپزه  بهرحال تجربه است دیگه.
البته من یه اشتباهاتی داشتم اینکه به جای یه ق چ شکر تو ترکیب شیر و خمیرمایه، یه ق غ شکر ریختم و اینکه دو ساعت گذاشتم استراحت اول و نیم ساعت استراحت دوم برای خمیر من زیاد بود. دفعه بعد بخوام درست کنم حتما خمیرم رو خیلی نازک می‌کنم.
و یه سوال هم داشتم از حضورتون ممنون میشم جواب بدید: خمیری که شما درست کردید، هم این هم خمیر رول دارچین، به سختی نازک میشه و هی دوباره ضخیم میشه( حالت کش داره) یا مال من اینجوری دراومد؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 08 بهمن 1397، 18:50

سلام عزیزم،
1. به دلیل اینکه فر کوچیکی دارید، دستورات نون رو چه در این سایت چه در منابع دیگه نصف کنید و بپزید تا نتیجه بهتری بگیرید. برای نصف کردن دستور تک تک مواد لازم رو تقسیم بر دو کنید.
2. زمان داده شده برای استراحت ها بصورت تقریبیه و بسته به دمای محیط و نوع خمیرمایه متغیره، شما باید حتما روی کاسه ای که خمیر رو برای استراحت در اون قرار میدید علامت بزنید،  خمیر رو بعد از 45 دقیقه هر یک ربع چک کنید، هر وقت حجم خمیر دو برابر شد، استراحت کافیه. این رو بدونید که استراحت بیشتر بسیار روی طعم و بافت خمیر تاثیر منفی میذاره.
3. خمیر نباید پف کنه، این ایراد به دلیل استراحت بیش از حد و فعال بودن مایه خمیرتون، این بار مایه خمیر رو سر خالی تر بریزید و استراحت رو به روشی که گفتم چک کنید تا بیش از میزان لازم نشه.
موفق باشید و ممنون از عکس

gibil
شنبه، 22 دی 1397، 08:50

درود استاد خوبم...
دستور نون قسمتی شما رو به شکل مانکی برد درست کردم خیلی خوش مزه و خوش عطر با یه بافت عالی...
پوشش کاراملی تیکه های نان اون رو از رول دارچینی متفاوت کرده بود البته من داخل هر تکه هم مقداری مواد دارچینی گذاشته بودم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 22 دی 1397، 17:49

عاشق اینم که انقدر مبتکرانه و با علاقه کار می کنید واقعا آدم با دیدن کارهاتون سر ذوق میاد عالی شده

gibil
شنبه، 22 دی 1397، 20:32

من هم عاشق استاد مهربونم هستم که اینقدر زحمت برای مطالب این سایت عاااااااالی میکشه.

maryaras
يکشنبه، 04 آذر 1397، 09:13

و باز هم دستور عالی شما
البته چون همسر من زیاد شیرینی دوست نداره  پنیر و کره و گردو وسطش گذاشتم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 04 آذر 1397، 11:44

واقعا آفرین به شما که همت کردید و نون خونگی پختید بسیار عالی شده، این نون رو به صورت غذایی هم می شه استفاده کرد کار خوبی کردید پنیر زدید نوش جونتون و ممنون از عکس

Hani
پنجشنبه، 26 مهر 1397، 09:56

سلام ممنون بابت این رسپی خوشمزه!
منتها نون ام قسمت بالاش سوخته بافت داخلش هم نمیدونم خوبه یانه؟
ولی طعم اش که خوب بود
اما خب من دوست داشتم ظاهر نون ام طلایی باشه! نه که سوخته!
حسابی افسرده شدم از این بابت!
میشه لطف کنید اشکالات ام رو بگیرید چون تا به شکل صحیح این نون رو نپذم بیخیالش نمیشم!

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 26 مهر 1397، 14:39

سلام هانی جان،
عزیزم دمای فرتون تنظیمه؟ یعنی دماسنج فر دارید؟ و اینکه فرتون برقیه یا گازی؟
رویه نون نشون می ده که حرارت فر خیلی زیاد بوده که باید کم می کردید یا باید خیلی خیلی زودتر برمیداشتید. ضمن اینکه حرارت فر از بالا بوده چرا؟

Hani
جمعه، 27 مهر 1397، 15:30

فر ام برقیه
 یعنی مشکل فقط از مرحله پخت بوده و ربطی به تهیه خمیر نداشته است؟
این سری من اصلا حواسم به زمان و دمای فر نبود!
و خب هم دمای فر ام رو بیشتر گذاشته بودم هم مدت زمانش رو!
دفعه دیگه حواسم رو هنگام پخت جمع میکنم و براتون عکسشو میفرستم
خیلی ممنون از راهنمایی های بی دریغ تون

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 27 مهر 1397، 19:30

آره عزیزم مشکل از دما بوده، حتما دماسنج فر بذارید، اجازه بدید فر به دمای گفته شده برسه و بعد نون رو در فر قرار بدید و بعد از گذاشتن قالب در فر تایمرتون رو بلافاصله تنظیم کنید. مطمئن باشید دفعه بعد عالی می شه.

یلدا
دوشنبه، 05 شهریور 1397، 18:56

خیلی ممنون از رسپیتون

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 05 شهریور 1397، 19:31

یلدا جان واقعا عالی شده خیلی خوب و حرفه ای درست کردید، خسته نباشید و ممنون از عکس

حکیمه
پنجشنبه، 01 شهریور 1397، 03:28

بهاره جون نون قسمتی من با فیلینگ ارده و شیره عالی شده ممنون از رسیپی خوبتون

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 01 شهریور 1397، 05:12

سلام حکیمه جون،
واقعا عالی شده خیلی خیلی جذابه واقعا لذت بردم. خسته نباشید و ممنون از عکس

حکیمه
جمعه، 02 شهریور 1397، 17:22

قربانت عزیزم این سومین رسیپی بود از شما که درست کردم و عالی بود ممنون از شما که این امکانو برامون فراهم کردین

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 02 شهریور 1397، 17:56

خواهش می کنم عزیزم نوش جونتون

Nkmilani63
چهارشنبه، 26 ارديبهشت 1397، 20:36

سلام
سایتتون عالیه
بینهایت سپاسگذارم از توضیحات کاملتون

من برای اولین تجربه از رسپی های سایت شما ، نان قسمتی رو پختم، به نظرم عالی بود،متشکرم

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 27 ارديبهشت 1397، 18:10

سلام عزیزم،
چقدر عالی و با سلیقه درست کردید واقعا آفرین به شما و ممنونم از عکس
موفق باشید

معصومه خزائی
شنبه، 16 دی 1396، 19:20

بهاره نازنينم من اين خمير درست كردم و هم باهاش نون فسمتي و هم رل دارچيني پختم عالي شد و بي نظير منتظر رسپي هاي بيشتر از نون هستم ميخوام از پل هاليوود سبقت بگيرم

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 16 دی 1396، 20:31

حرررف نداری عزیز دلم عالی شده واقعا خییییلی ممنون از عکس ها، نوش جونتون

Hakimeh
يکشنبه، 03 دی 1396، 13:48

سلام بابت دستور نان واقعا ممنونم.فقط یک سوال داشتم راه حلی هست بشه بوی خمیر مایه را کم کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 03 دی 1396، 14:28

وای به به این عالیه، چقدر قشنگ و خوب در آوردید. عزیزم مارک خمیرمایه رو عوض کنید، اگر تاثیر نکرد خیلی کم از میزانش کم کنید، وانیل به تخم مرغ اضافه کنید و از همه مهم تر احتمالا استراحت خمیر زیاد بوده، حواستون به استراحت باشه.

میترا سادات
جمعه، 03 آذر 1396، 15:18

ممنون از رسپیتون

بهاره وحید
نویسنده
جمعه، 03 آذر 1396، 20:37

خیلی عالی و حرفه ای شده ممنون از عکس زیباتون،
موفق باشید

میترا سادات
شنبه، 04 آذر 1396، 17:22

سپاس از شما با دستورات دقیقتون

homa
يکشنبه، 14 آبان 1396، 19:05

سلام استادچون فرموده بودیدبااین دستورمیشه نان غیرشیرین هم درست کرد من هم درست کردم بافیبینگ مرغ پنیرعالی شدبرامهمونی گزینه خوبیه همواره ازشما سپاسگزارم

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 14 آبان 1396، 20:27

وای به به آفرین به هما خانوم فعال و با سلیقه عالی شده عزیزم ممنون از عکس

homa
يکشنبه، 07 آبان 1396، 12:12

سلام یک نون شگفت انگیزپختم بادستورشگفت انگیزشما سپاسگزارم بانواینم عکس

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 07 آبان 1396، 15:38

واقعا هم شگفت انگیز شده خییلی عالیه نوش جونتون و آفرین به شما

جمیله رستمی
شنبه، 14 مرداد 1396، 13:57

سلام شف بینظیرم .این مانکی برد رو بارسپی نون قسمتی شما درست کردم .طبق راهنمایی شما گلوله های خمیررو اول توی کره ی آب شده زدم و بعد داخل مخلوط شکرقهوه ای و پودردارچین غلطوندم و بعد توی قالب چیدم و استراحت دادم .فوق العاده شکیل و خوشمزه شد .واقعا ازتون ممنونم بهاره جون مثل همیشه عالی آموزشتون عالی بود عالی .

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 14 مرداد 1396، 14:27

وای که هنرمندترینی عزیزم، مرسی از عکس خیلی زیبا و توضیحات عالی عزیزم

جمیله رستمی
چهارشنبه، 11 مرداد 1396، 14:05

این قیفهای خوشمزه رو باخمیرنون قسمتی درست کردم همینطورکمی ازخمیررو توی قالب تارتلت گذاشتم و بعدازپخت روش روباخامه ی فرم گرفته و میوه تزیین کردم .بهاره جون بااین خمیرخوشمزه چه کارهایی میشه کرد .واقعا ممنونم شف بینظیرم

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 11 مرداد 1396، 16:24

عزیزم آخه چقدر قشنگ و با سلیقه مررسی که عکس ها رو برامون گذاشتی عالی شدن

شعله کرد
شنبه، 08 آبان 1395، 21:40

اولين نُون و كار با خمير ،خيلي جالب بود ،رسپيتون حرف نداره مخصوصا توضيحات عاميانه. مرسي بهاره جان ❤️❤️❤️

zohreh
چهارشنبه، 28 مهر 1395، 06:39

سلام استاد عزیزم.منم این نون بسیار عالی  رو با توضیحات بسیار کامل و دستور بی نقصتون درست کردم.ببخشید عکس کیفیت خوبی نداره اخه اخر شب برای صبحانمون درست کردم. دستتونو میبوسم

نظرات
Nasiim
شنبه، 03 تیر 1402، 20:36

سلام، چند تا از نان هایی که یاد دادید رو درست کرم با چند مدل خمیر مایه(ایرانی) ولی متاسفانه بازم بوی مخمر رو حس میکنم بعد پخت و خوشایند نیست برام، لطفا بفرمایید مقداری که در دستورهای نان ها میگید رو تا چقدر مجاز هستم کم کنم؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 04 تیر 1402، 07:41

سلام عزیزم،
به هیچ وجه نباید کم کنید، چون بافت خراب می شه، به راحتی این مشکل قابل برطرف کردنه عزیزم، اول اینکه به هیچ وجه خمیرمایه رو در آب عمل نیارید حتما مستقیم به آرد اضافه کنید، دوم قطعا استراحت دادنتون مشکل داره، زمان گفته شده در دستورها نسبیه  و بسته به دمای هوا، نوع آرد و جنس خمیرمایه متفاوته، خمیر رو بعد از 45 دقیقه چک کنید، زمانیکه انگشت در خمیر زدید و تا نیمه پر شد کافیه، آخر اینکه خمیر رو در دمای محیط استراحت بدید نه جای گرم.

Nasiim
يکشنبه، 04 تیر 1402، 08:05

ممنون بابت راهنمایی فقط جسارتا اینکه میگید خمیر مایه رو مستقیم در ارد بریزید مثلا در نان گیسو گفتید حتی اگر خمیر مایه فوری هم استفاده میکنید در شیر عمل بیارید بعد به به ارد اضافه کنید، الان در دستور اون نان من خمیر مایه فوری رو به ارد اضافه کنم مستقیم و بعد مخلوط شیر و تخم مرغ رو داخل آرد بریزم؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 04 تیر 1402، 08:35

بله عزیزم شما برای نون گیسو هم مستقیم به آرد اضافه کنید.

ژیلا
سه شنبه، 03 فروردين 1400، 12:45

سلام بهاره جان. ممنون از این همه رسپی بی نقص. چند تا سوال در مورد این رسپی داشتم. یکی اینکه آیا میشه به جای شیر از آب استفاده کرد؟
آیا میشه مواد فیلینگ رو از همون اول با خمیر مخلوط کرد و بعد بدون فیلینگ پخت؟ منظورم موادی مثل سبزیجات، ادویه و سیر و پیاز هست.
با سپاس فراوان

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 03 فروردين 1400، 17:38

سلام عزیزم،
متاسفانه هیچ کدوم نمیشه نه شیر قابل جایگزینیه نه میشه مواد رو از اول مخلوط کرد.

MH
دوشنبه، 02 تیر 1399، 13:56

سلام
میتونید لطفا یه سایت یا کانال معتبر برای طبخ نون غذایی معرفی کنید که مثل شما تمام جزئیات را برای ما افراد مبتدی گفته باشه معرفی کنید؟ داخلی یا خارجی فرقی نمیکنه.
در کانال نانخانه خانم فراهانی عضو هستم، ولی کانالی میخوام که عکس و فیلم و متن همراه با نکات ریز در آن باشه، و مدیر کانال مانند شما پاسخگوی اشکالات ما باشه؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 02 تیر 1399، 14:24

سلام متاسفانه نمیشناسم، من خودم روش کارم با گوگل به این صورته که وبسایت های خوب انگلیسی زبان رو پیدا کردم و در کل دنبال می کنم، ولی هر دستوری که مد نظرمه مجدد در گوگل جستجو می کنم با توجه به شناختی که به سایت ها دارم، و نظرات کاربران و Rating پنج دستور رو انتخاب می کنم، هر 5 تارو درست می کنم، از بینشون اونیکه خوب در اومده رو کاندید می کنم. متاسفانه در هفت سالی که من جدی این رشته رو دنبال می کنم تا حالا کسی پاسخگوی سوالات من نبوده و برای سوالاتم یا کلاس رفتم و از اساتیدم رفع اشکال کردم یا خودم انقدر جستجو کردم تا پیدا کردم. چند سایت خوب نان:
در سایت های ایرانی پیج بسیار خوب https://www.instagram.com/bread_baking_clinic/
\d[ https://www.instagram.com/yummieess/
رو دنبال کنید ایشالا که پاسخگو هم باشند.
در پیج های انگلیسی
http://sallysbakingaddiction.com/
http://breadtopia.com/
https://thebreadguide.com/
https://www.theperfectloaf.com/

MH
دوشنبه، 02 تیر 1399، 17:23

ممنون از راهنمایی و محبت شما

sa.asadi
يکشنبه، 04 خرداد 1399، 13:40

سلام بر شما استاد سخاوتمند و امیدوارم عید از وجود شما بابرکت باشد.

سوالی دارم اینکه آیا می تونم خمیر نان قسمتی (دستور بدون شکر و برای غذا منظورمه) رو مثل مدل اشترودل بپیچم؟؟از این نظر پرسیدم که مطمئن باشم بعد از پخت داخل خمیر نپخته نمیمونه؟

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 04 خرداد 1399، 13:55

بله عزیزم می تونید مثل اشترودل بپیچید مشکلی پیش نمیاد.

MH
جمعه، 02 خرداد 1399، 20:21

سلام
من این نون درست کردم عالی شد ممنون از لطف و محبت شما

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 03 خرداد 1399، 07:40

سلام،
خوشحالم به پخت نون علاقه مند شدید، آفرین بهتون و نوش جان

MH
سه شنبه، 30 ارديبهشت 1399، 08:24

سلام
من چند سوال دارم:
چقدر مجاز هستیم از آرد اضافی استفاده کنیم؟
در نون گیسو آرد جدا، جزیی از آرد دستور بود ولی در این نون، آرد جدا، آرد اضافه بر دستور است. درست متوجه شدم؟
بجای وانیل مایع چقدر وانیل پودری بریزیم؟
مدت زمان ورز دستی اول چقدر است؟
برای فیلینگ فقط شکلات، بدون دارچین و مارمالاد ، مقدار شکلات فرمند چقدر باید باشد؟ آب جوش چقدر؟
با تشکر

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 30 ارديبهشت 1399، 09:30

سلام،
1. تا هر چقدر ببره می تونید استفاده کنید ولی اگر بیش از یک پیمانه بشه لطافت نون کم می شه برای رفع این مشکل از لوازم قنادی های معتبر "آرد نون"  تهیه کنید یا آردتون رو با آرد نون فانتزی به نسبت یک به یک مخلوط کنید. ولی به هیچ وجه از آرد بربری، لواش و سنگک نمی شه استفاده کرد.
2. هیچ فرقی نداره، شما آرد رو تا جایی اضافه می کنید تا خمیر تشکیل شه این آرد می تونه جزئی از آرد رسپی یا اضافه بر رسپی باشه. ممکنه نویسنده دستور از آرد سبک تری نسبت به شما استفاده کرده باشه و شما آرد کمتری حتی از آرد اصلی نیاز داشته باشید که هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه.
3. در مورد فیلینگ شکلاتی نوشتم در دستور برای فیلینگ شکلاتی، یک چهارم پیمانه شکلات صبحانه مثل نوتلا یا شکلات صبحانه ی فرمند رو با یک دوم قاشق غذاخوری آب جوش رقیق کنید. در صورتیکه فقط می خواید از این فیلینگ استفاده کنید ضربدر دو کنید. یعنی یک دوم پیمانه شکلات صبحانه با دو قاشق آب جوش. اگر منظورتون استفاده از شکلات به تنهائیه متاسفانه شکلات رو نمی تونید با آب رقیق کنید و این روش فقط برای شکلات صبحانه مقدوره.

MH
سه شنبه، 30 ارديبهشت 1399، 11:44

ممنون از راهنمایتون.
در مورد میزان وانیل پودری و مدت زمان ورز اول(قبل از استراحت اول) پاسخ شما چیه؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 30 ارديبهشت 1399، 13:19

به ازای هر یک قاشق چایخوری وانیل مایع، یک چهارم قاشق چایخوری وانیل پودری بریزید.
ورز 6 تا ده دقیقه بسته به نوع خمیرمایه و نوع ورز و دمای محیط، بعد از 6 دقیقه به روش گفته شده در پست نون گیسو چک کنید.

نجیبه
شنبه، 28 دی 1398، 18:18

سلام شف عزیز .. امروز قسمتی پختم دوباره.. ولی اینبار وقتی میخاستم قطعات خمیر رو از سطح بردارم بذارم تو قالب به سطح و به دستم میچسبید.. بعد از پخت هم کاغذ روغنی ته قالب چسبید به نون و به زحمت جدا شد.. چه اشتباهی ازم سر زده؟

بهاره وحید
نویسنده
شنبه، 28 دی 1398، 18:50

سلام عزیزم،
برای استراحت و ور اومدن بهتر خمیر اون رو معمولا در جای گرم میذاریم اما اگر این گرما بیش از حد نیاز باشه، یا زمان استراحت طولانی باشه، خمیر شل میشه. همیشه دقت کنید به محض دو برابر شدن خمیر چه در استراحت اول، چه دوم استراحت رو تموم کنید و از همه مهم تر گرمای محیط بیش از حد نباشه. اگر خمیر شل شد اگر استراحت اول باشه، سطح کار رو آردپاشی کنید، کمی خمیر رو روی سطح آردپاشی ورز بدید تا منسجم شه و بعد فرم بدید و در قالب بچینید.

نجیبه
يکشنبه، 29 دی 1398، 05:11

بله درسته گرم بود.. ممنون از راهنمایی .. شاد باشید.

mehrsan
دوشنبه، 23 دی 1398، 19:30

سلام خانم وحید عزیز. برای این نون حتما باید از آرد نول استفاده کرد ؟ از آردهای دیگه هم میشه استفاده کرد؟

بهاره وحید
نویسنده
دوشنبه، 23 دی 1398، 22:06

سلام عزیزم،
نهایتا می تونید از آرد نون فانتزی استفاده کنید که یک درجه لطافتش کم می شه اما آرد لواش و سنگک و بربری اصلا مناسبش نیست.

mehrsan
سه شنبه، 24 دی 1398، 02:15

تشکر فراوان

maryam rezaaie
سه شنبه، 24 ارديبهشت 1398، 22:10

ممنون که سخاوتمندانه دانسته هاتون رو دراختیار ما میذارید
امکان استفاده از سری خمیرگیر همزن بجای ورز دادن هست؟

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 25 ارديبهشت 1398، 10:31

سلام مریم جان،
عزیزم ورز اولیه یعنی مخلوط کردن مواد با هم رو می تونید از سری خمیرگیر استفاده کنید ولی برای ورز اصلی فقط اگر همزن ایستاده دارید می تونید از همزن به جای ورز دستی استفاده کنید و با همزن برقی دستی مقدور نیست.

maryam rezaaie
چهارشنبه، 25 ارديبهشت 1398، 11:50

ممنونم ازینکه پاسخ دادید

حکیمه
سه شنبه، 03 مهر 1397، 20:38

سلام بهاره جان
چطوری بوی خمیر مایع رو از بین ببرم چون خیلی بعد پخت اذیت کنندس؟

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 03 مهر 1397، 21:18

سلام عزیزم،
حتما و حتما مارک خمیرمایه ای که استفاده می کنید رو عوض کنید.
خمیرمایه رو کمی سرخالی تر بریزید.
مدت زمان عمل اومدن خمیرمایه رو کوتاه تر کنید و شکر کمتری در آب برای فعال کردن خمیرمایه اضافه کنید.

«وانیل»
سه شنبه، 16 مرداد 1397، 16:14

عصر بخیر
معمولا وقتی قالب از تو یخچال یا فر میاد بیرون، ما کلا چیزی بنام «عکاسی» حتی به ذهنمون هم خطور نمیکنه. این بار هم لُپام پر بود که یهو یادم افتاد «عه پس عکسش؟» همین 2-3تیکه مونده بود... خیلی خیلی ممنونم خانوم.

http://s9.picofile.com/file/8333847092/1.jpg
&
http://s8.picofile.com/file/8333847100/2.jpg

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 16 مرداد 1397، 19:39

مطمئنم دست پختتون عالیه که به عکاسی نمی رسه و همه دوست دارن نوش جان کنن. عکس ها هم عالین و بافت خمیر و نون فوق العاده شده آفرین به شما و ممنون از عکس

«وانیل»
چهارشنبه، 17 مرداد 1397، 04:39

اختیار دارین، به لطف و راهنمایی شماست.
حقیقتش اعتراف میکنم (البته فکر میکنم بهتره این اعترافم رو تایید نکنید باعث دلخوری نشه) تا قبل از آشنایی با شما تنها مرجع معتبری که تو اینترنت برای آشپزی میشناختم ...... بود. از وقتی با شما آشنا شدم کلا اعتقادم به ایشون رو از دست دادم، بدون اغراق و بدور از تعریف و تمجید میگم، شما حقیقتا دارین خالصانه و spoon-feed آموزش میدین و هیییییچ چیز از قلم نمیفته، پس اگر موفقیتی هست زیر سایه شماست.

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 17 مرداد 1397، 06:09

نظر لطفتونه امیدوارم ادامه بدید و همیشه موفق باشید. راستش سایت های اینترنتی هر کدوم در یک مبحثی قوی هستن، ایشون برای هر کدوممون یک دوره ای استادی کردن و از این بابت برای هممون عزیزن. ولی خب تنوعی که الان در سایت ها و پیج های غذایی به وجود اومده این امکان رو ایجاد کرده که از پیجشون برای موارد به خصوص استفاده کنیم نه عنوان مرجع کلی که نشونه پیشرفت کلی منابع اینترنتی در این زمینه ست و به نظر من خیلی مثبته.

Parisa.gh
پنجشنبه، 25 آبان 1396، 07:33

سلام بهاره جان ممنون از زحمات شما .این عالیه.میخواستم با این دستور نان قسمتی نان قیفی برای مهمانی درست کنم .چند روز قبل میتونم درست کنم و به چه شکل نگهداری کنم که بیات نشه؟ممنون

بهاره وحید
نویسنده
پنجشنبه، 25 آبان 1396، 10:15

سلام عزیزم بهتره یک روز قبل و نهایتا دو روز قبل درست کنید. حتما و حتما دورش بعد از اینکه کاملا خنک شد سلفون بپیچید و بعد در ظرف دربسته در دمای محیط بذارید اگر خونه خیلی گرمه در یخچال در غیر اینصورت نیازی نیست.

زینب
چهارشنبه، 10 خرداد 1396، 10:36

سلام بهاره جان
واقعا سایت خوبی دارین.
خیلی ممنون که اینقدر زحمت می کشید و دستورات رو جامع و کامل با تاریخچه اونها  و اصطلاحات انگلیسی شون به همراه عکسهای با کیفیت تهیه می کنید.
واقعا از مطالعه سایتتون لذت می برم.
انشاالله این نون رو درست می کنم و عکسش رو براتون می فرستم.
خداقوت و موفق باشی خانمی.

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 10 خرداد 1396، 19:06

سلام عزیزم،
از اینکه سایت براتون مفید و قابل استفادست بسیار خوشحالم. از پیام پر محبتتون ممنونم و منتظر دیدن کارهای زیباتون هستم.

سیما
سه شنبه، 30 آذر 1395، 12:27

بهاره جان سلام.خدا قوت عزیزم.یه سوالی داشتنم.می خواستم بپرسم میشه با این دستور نون همبرگری هم درست کرد.البته تو سایز خیلی کوچیک.به عنوان فینگر فود همبرگر.
و آیا امکانش هست من خمیر رو از شب قبل درست کنم ولی قبل از مرحله استراحت تو یخچال بذارم و فرداش قالب بزنم و توی فر بذارم ؟مرسی از وقتی که میذارید و جواب می دید...

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 01 دی 1395، 10:50

سلام عزیزم،
این نون رو می شه در سایز کوچیک درست کرد و به عنوان فینگر فود سرو کرد ولی بافتش با بافت نون همبرگری متفاوته.
اگر می خواید خمیر رو از شب قبل بگیرید، باید خمیر رو درست کنید و استراحتِ اول رو بدید و برای استراحت دوم شب تا صبح خمیر رو تو یخچال بذارید، صبح قالب بزنید و بپزید.

tabasom
سه شنبه، 02 آذر 1395، 10:57

سلام بهاره جان. من یک دنیا از سایتت ممنونم. میشه کروسان رو هم آموزش بدین. واسه دختر دو ساله ام می‌خوام درست کنم. کروسان دوست داره. به مواد نگهدارنده حساسیت داره. من واقعا از شما یاد می‌گیرم.

بهاره وحید
نویسنده
سه شنبه، 02 آذر 1395، 15:27

سلام عزیزم! راستش خمیر هزارلا خیییلی توضیحات و نکات زیادی داره و درست کردنش سخت تر از این نون هاست. اینه که من گذاشتم یه ذره همراهان خوب سایت تمرین نون حجیم رو انجام بدن کمی دیرتر حتما براتون می ذارم. چشم و با کمال میل

بهاره وحید
نویسنده
چهارشنبه، 28 مهر 1395، 07:06

زهره جان عالیه! خیلی برشته و خوش آب و رنگ درست کردید امیدوارم مزش رو هم دوست داشته باشید ممنون از عکس زیباتون

هما
يکشنبه، 25 مهر 1395، 09:12

بهاره جون  .سپاس از زحمات شما برای این سایت وتوضیحات کامل و جامع .موفق وشاد باشید .

بهاره وحید
نویسنده
يکشنبه، 25 مهر 1395، 11:40

ممنون هما جان سلامت باشید عزیزم

نویسنده

بهاره وحید

با چند تا مواد اولیه ی ساده و یه رسپی دقیق می شه خونه رو پر از بوی خوش شیرینی کرد و از اون مهمتر، همه رو دور هم جمع کرد و لبخند رو لب هاشون نشوند. رسپی ها از سایت های معتبر جمع آوری شدن و بارها پخته و تست شدن!

پستهای مرتبط
دونات
نون
دونات کدو
با کرم کاستارد کدو
نون
گاتا
Gata գաթա
نون
نون کیک مالزی
نون
نان سریع کدو تنبل
Pumpkin Bread
نون